Прометей

Закупівля та реалізація зернових та олійних культур, зберігання, послуги логістики та агромаркету
22269

Група компаній «Прометей» є однією з найбільших торговельно-виробничих об'єднань на півдні України.

До її складу входять ТОВ «Зерноторгова компанія «Прометей», ТОВ «Виробнича компанія «Прометей», ТОВ «Прометей-Елеватор» та його філії: ТОВ «Прометей РАД», ТОВ «Прометей ТРАСТ», ТОВ «Прометей САЙЛОС» та інші.

Напрямки бізнесу:

Рослинництво

Виробнича компанія «Прометей» працює на землях Миколаївської області. Агрогосподарства Групи, розташовані Вознесенському: ВК «Злагода»,  ВК «Вісла», Миколаївському: ВК «Агро Капітал Центр», Первомайському: ВК «Вісла», ВК «Україна».

Початкова площа земель, що оброблялися, становила 2,7 тис. га. У 2019 р. зембанк збільшено на 8 тис. га, а у 2021 р. придбано агропідприємство, площею майже 10 тис. га. Зембанк виробничої компанії «Прометей» збільшився в два рази і досяг позначки 20 тис га.

Компанія є виробником таких культур, як соняшник, сафлор, пшениця та ячмінь.

✅ Закупівля та реалізація зернових та олійних культур

«Зерноторгова компанія «Прометей» — системоутоворююча компанія Групи. Безперервний діалог компанії із фермерами-виробниками здійснюють зерноторговці, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного постачальника.

Центральний торговий офіс — Миколаївський (м. Миколаїв), також відкрито офіси в м. Києві,  Кропівницькому, Одесі, Запоріжжі.

✅ Транспортна логістика

«Прометей-Авто» є одним з основних допоміжних підрозділів групи, здійснює логістичну функцію в торговій діяльності компанії.  Власний автопарк зерновозів різного тонажу забезпечує маневреність, незалежність, оперативність у наданні фермерам і трейдерам послуг з логістики вантажів зернових і олійних культур.

Напочаток 2022 р. ГК «Прометей» придбала 54 вагони-хопери в рамках масштабної програми розвитку транспортної автономності компанії.

✅ Агромаркет

На базі всіх елеваторів ГК «Прометей» з 2018 р. працює програма «Агромаркет». «Агромаркет» дозволяє фермерам придбати мінеральні добрива, засоби захисту рослин від BASF, Альфа Смарт Агро, Уніфер, та посівний матеріал від провідний виробників Лімагрейн, Syngenta, Євраліс.

За темою: Агромаркет на елеваторах ГК Прометей: Економія до 200 грн на 1 т добрив

✅  Послуги зберігання та доробки зернових

«Прометей-Елеватор» надає послуги зі зберігання, доробки та логістики зернових культур і соняшника на базі двадцяти дев’яти елеваторних комплексів.

Загальна накопичувальна ємність зерносховищ «Прометея» перевищила 1,5 млн т.

За темою: «Мільони на оновлення: як модернізують елеватори Групи компаній «Прометей».

  Прометей «Лоцкинський елеватор» — в с. Лоцкине Миколаївської області, ємність зберігання — 36 тис. т в підлогових складах. Це перший елеватор, придбаний Групою «Прометей» ще в 2001 році. Надає стандартний комплекс послуг зберігання та відвантаження зерна на автомобільний та залізничний транспорт.

Відео за темою: Елеватори Прометея

 Прометей «Миколаївський елеватор» — в м. Миколаїві, ємність зберігання — 50 тис. т в підлогових складах. Елеватор обладнано електронними автомобільними вагами з 20-ти метровою платформою, зерносушаркою. У 2021 р. на «Миколаївському елеваторі» оновили лабораторне обладнання та посилили вузол приймання та відвантаження.

 Прометей «Новополтавський елеватор» — елеватор розташовано на території понад 3 га в с. Шевченкове Миколаївської області, ємність зберігання — 50 тис. т в підлогових складах. «Новополтавський елеватор» обладнано сушаркою та сепаратором вітчизняного виробництва. Надає стандартний комплекс послуг зберігання та відвантаження зерна на автомобільний та залізничний транспорт.

За темою: Новополтавському елеватору компанії Прометей виполнилось 10 років

Напольники Прометея «задавили» железобетонных конкурентов

Відео за темою: Новополтавський елеватор ГК «Прометей»

Прометей «Вознесенський елеватор» — в м. Вознесенськ Миколаївської області, ємність зберігання — 50 тис. т в підлогових складах. Надає комплекс послуг з приймання та доробки зернових. На «Вознесенському елеваторі» відвантаження в автомобілі проводиться безпосередньо на складах за допомогою зерномету. В наслідок обстрілів елеватор зазнав пошкоджень.

За темою: АгроЕкспедиція по елеваторах 2016. День 4. Миколаївська область

Фото: В гостях у Групи Компаній Прометей

✅ Прометей «Снігурівський елеватор» — в смт. Снігурівка Миколаївської області, ємність зберігання — 70 тис. т в підлогових складах та бетонних силосах. Елеватор у 2022 р. серйозно ушкоджено, відновити його роботу наразі неможливо.

Відео за темою: Снігурівський елеватор ГК «Прометей»

 Прометей «Казанківський елеватор» — в смт. Казанка Миколаївської області, ємність зберігання — 50 тис. т. На «Казанківському елеваторі» є бетонні силоси загальним обсягом 2 тис. т, які складаються з 15 ємностей та дозволяють зберігати невеликі партії зернових культур.

На «Казанківському елеваторі» — 1400 м залізничного полотна, працюють два вузли відвантаження на вагони, загальною потужністю 800 т/добу.

Відео за темою: Казанківський елеватор ГК «Прометей»

Прометей «Володимирівський елеватор» — в с. Володимирівка Миколаївської області. Має 6 складів підлогового типу зберігання, загальною потужністю до 50 тис. т. Група придбала елеватор наприкінці липня 2015 року, елеватор перебував у неробочому стані багато років. У 2021 р. на «Володимирівському елеваторі» з’явився новий механізований підлоговий склад.

Прометей «Явкинський елеватор» в с. Добре Миколаївської області. «Явкінський елеватор» має 17 механізованих складів підлогового типу зберігання з верхньою та нижньою галереєю. Має 4 підйомники, 5 точок авто та 2 точки залізничного вивантаження. Елеватор «Явкіно» може приймати за добу 1,5 тис. т і відвантажувати – 800 т в залізничні вагони та 600 т в автотранспорт. 

Прометей «Помічнянський елеватор» — в с. Помічна Кіровоградської області, розташований на території  25 га. «Помічнянський елеватор» — це комплекс з 10 силосних корпусів і 21 складу підлогового типу, загальної ємністі зберігання до 130 тис. т.

Має три незалежні лінії: дві із бетонними корпусами та одна з підлоговими складами. Один бетонний корпус вміщує 12 тис. т, другий — 78 тис. т, підлогові склади — 40 тис. т зерна. На «Помічнянському елеваторі» кожна лінія має свою точку авто та залізничного відвантаження, елеватор здатний вантажити маршрути — 3,5 тис. т за дві доби. Працює телескопічний навантажувач MERLO. 

За темою: Один з найбільших ГК Прометей: Помічнянський елеватор

Відео за темою: Як працює Помічнянський елеватор

✅ Прометей «Долинський елеватор» — в м. Долинська Кіровоградської області. Ємність зберігання — 40 тис. т в підлогових складах. «Долинський елеватор» обладнано сучасною лабораторією, автопідйомником. Ваговий майданчик має можливість обслуговувати зерновозі різної модифікації, у т.ч. довгомірних.

Прометей «Бобринецький елеватор» — в м. Бобринець Кіровоградської області, ємність зберігання — 48 тис. т в підлогових складах. 

Прометей «Грушківський елеватор» — в м. Благовіщенське Кіровоградської області. Ємність зберігання елеватора «Грушка» — 60 тис. т в підлогових складах. Зерносховище має 17 складів, де можна зберігати до 4 видів культур. Придбано Групою у 2021 р. 

 Прометей «Йосипівський елеватор»  в с. Залізничне Кіровоградської області, ємність зберігання — 50 тис. т в 12 підлогових складах. Більшість складів механізовано: обладнані системою верхніх та нижніх галерей. До зерносховища є зручний під'їзд з боку траси Миколаїв-Київ.  

За темою: Прометей модернізує Йосипівський елеватор

«Прометей-Гребінки» — елеватор придбано у 2014 р., розташовано в смт. Гребінки Київської області. Ємність зберігання — 40 тис. т у бетонному силосі та 10 тис. т ускладах підлогового типу. «Прометей-Гребінки» має 2 точки прийому-відвантаження на автотранспорт. У 2021 р. на елеваторі встановлено нову зерносушарку Mathews Company (США).

За темою: День 1. Київщина та Житомирщина: Прометей і Сігнет Холдинг

Прометей «Більманський елеватор» — в с. Більманка Запорізької області. Загальна ємність — до 25 тис. т у 7 складах підлогового типу зберігання. Надає стандартний комплекс послуг зберігання та відвантаження зерна на автомобільний та залізничний транспорт. На пункті залізничного відвантаження на ст. Більманка встановлено вагонну вагу вантажопідйомністю до 150 т. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

 Прометей «Василівський елеватор» — в м. Василівка Запорізької області. Загальна ємність — 40 тис. т у 12 складах підлогового типу зберігання. Лабораторія елеватору оснащена сучасним обладнанням та атестована для аналізу 10 культур. На платформі залізничного відвантаження на станцію Василівка-Таврійськ встановлено вагонну вагу вантажопідйомністю до 150 т. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

«Прометей-Токмак» — в м. Токмак Запорізької області. Загальна ємність — 60 тис. т у 20 складах підлогового типу зберігання. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

 Прометей «Гайчурський елеватор» — в смт. Тернувате Запорізької області. Загальна ємність — до 65 тис. т у 16 складах підлогового типу зберігання та 3-х бетонних силосах. Усі склади механізовані. «Гайчурський елеватор» має пункт залізничного відвантаження з вагонною вагою вантажопідйомністю до 150 т. Елеватор не працює.

 Прометей «Пологівський елеватор» — розтошован на території 10 га в м. Пологи Запорізької області. Ємність зберігання — до 140 тис. т у 4 бетонних силосах та 7 складах підлогового типу зберігання. До складу ГК «Прометей» «Пологівський елеватор» увійшов у 2016 році. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

За темою: Бетонні аргументи: Лінійні ЗОГові елеватори зручніші для зберігання зерна

Відео за темою: Екскурсія по Пологівському елеватору ГК «Прометей»

Прометей «Апостолове-Агро» — в м. Апостолове Криворізького району Дніпропетровської області, загальна ємність зберігання — 45 тис. т у бетонному силосі та 10 зерносховищах підлогового типу зберігання. Елеватори «Апостолове-Агро» були придбані Групою у 2019 році.

 Прометей «Апостолове-Агро (Тік)» — в с. Тік Криворізького району Дніпропетровської області, ємність — 15 тис. т у 6 складах підлогового типу зберігання.

Прометей «Апостолове-Агро (Жовте)» — в с. Жовте Криворізького району Дніпропетровської області, ємність — 15 тис. т у 6 складах підлогового типу зберігання.

  «Прометей-Чотирбоки» — в с. Чотирбоки Хмельницької області, загальна ємність — 54 тис. т у складах підлогового типу зберігання. Група придбала елеватор у 2016 році. Модернізація елеватору «Прометей-Чотирбоки» відбувалася у три етапи. У 2019 р. Групою вкладено в елеватор близько $1 млн. Потужності зберігання зросли на 4 тис. т — побудувано новий металевий склад. У 2021 р. введено в експлуатацію дві нові зерносушарки Brace Backer від KMZ Industries .

За темою: Прометей-Чотирбоки: майстер-клас з модернізації підлогового зерносховища

Прометей «Елеватор Миколаївка» — перший у Групі елеватор з металевими силосами, який було побудовано у 2012 році компанією «Кернел». Знаходиться у смт. Миколаївка Беерзівського району Одеської області. Потужність одночасного зберігання «Елеватора Миколаївка» — 62 тис. т зернових. На елеваторі встановлено переважно американське обладнання: силоси CHIF, дві зерносушарки Mathews Company, продуктивністю 60 т/годину.

За темою: Металевий та позитивний – новий елеватор у сім'ї ГК Прометей 

Відео за темою: Перший «металевий елеватор» ГК «Прометей»

✅ Прометей «Елеватор Кулевча» — придбан у 2020 році. Розташован в с. Кулевча Білгород-Дністровського району Одеської області. Елеватор «Кулевча» складається з вертикального бетонного силосу та зерносховищ підлогового типу, загальною потужністю 80 тис. т, має дві спарені зерносушарки потужністю до 800 т/добу. На елеваторі 6 точок відвантаження автомобілів та 3 точки — для залізничних вагонів, одночасне зберігання до 4-х видів культур. 

Прометей «Арцизький елеватор» — придбан у 2020 році. Розташован в м. Арциз Болградського району Одеської області. «Арцизький елеватор» має ємність зберігання — 50 тис. т в 15 підлогових складах. Тут можливе окремо зберігати до 8 видів культур. Потужність залізничного відвантаження — до 1400 т/добу, автовідвантаження — 1500 т зернових та 700 т олійних культур. 

  Прометей «Лебединський елеватор» — придбан у 2020 році. Розташован в м. Лебедин Сумської області. «Лебединський елеватор» складається з 20 механізованих зерносховищ підлогового типу, загальна ємність зберігання — 53 тис. т. Елеватор має 9 точок автовідвантаження з потужністю 500 т/добу та 5 точок автоприймання, потужністю 950 т/добу. Також є 6 точок відвантаження на залізницю, потужністю 525 т/добу.

  Прометей «Великоолександрівський елеватор» — в смт. Велика Олександрівка Беріславського району Херсонскої області. Елеватор підлогового типу зберігання, загальною потужністю 20 тис. т.

✅ Прометей «Золочівське ХПП» — в смт. Золочів Харківської області, ємність зберігання — 30 тис. т в підлогових складах.

Прометей «Елеватор Хорол»  в м.  Хорол Полтавської області, ємність зберігання  50,5 тис. т в підлогових складах.

Прометей «Гребінківське ХПП»  в м. Гребінка Полтавської області, ємність зберігання  30 тис. т в підлогових складах.

Прометей «Елеватор Галещина»  в смт. Нова Галещина Полтавської області, ємність зберігання  35 тис. т в підлогових складах.

Істория розвитку

2001 р. — «Прометей» купив свій перший елеватор в с. Лоцкине Миколаївській області,  відремонтував зерносховища, встановив зерносушильне та очисне устаткування.

2002 р. придбано елеватор у м. Миколаїв.

2004 р. — мережу елеваторних потужностей Групи поповнив «Новополтавський елеватор». 

2011 р. — заснована Виробнича компанія «Прометей» в с. Піски Миколаївської області. Площа  земель в обробці — 2700 га. 

2014 р. — Групою в березні придбано елеватор в смт. Гребінки Київської області, в ремонт та модернізацію устаткування інвестовано більш 5 млн грн.

Придбано в лютому елеватор в м. Долинська Кіровоградської області, а також у листопаді — елеватор в м. Вознесенськ Миколаївської області. Загальна потужність зберігання елеваторів «Прометею» досягла 220 тис. т.

2015 р. введено в експлуатацію елеватор в м. Долинська. Мережа елеваторів Групи поповнилася елеваторним комплексом в с. Казанка , та елеватором в с. Володимирівка Казанківського району Миколаївської області.

2016 р. — на початок року в активах групи було 8 елеваторів загальной потужністю одночасного зберігання 380 тис. т.  В травні компанія придбала елеватор в с. Залізничне Кіровоградської області, на залізн. ст. Йосипівка. На його реконструкцію витрачено близько $0,5 млн. 

У червнi «Прометей» купив ще три елеватора —  в м. Помічна Кіровоградської області, в с. Чотирбоки Хмельницької області та в м. Снігурівка Миколаївської області. Загальна кількість елеваторів «Прометей» зросла до 12.

2017 р. —  «Прометей» придбав 5 елеваторів в Запорізькій області, які раніше належали компанії Glencore Agriculture: ПрАТ «Гайчур-Агро», ТОВ «Василівка-Агро», ТОВ «Токмак-Агро», ПрАТ «Пологівський КХП» та ПрАТ «Більманське ХПП». Кількість елеваторних комплексів Групи збільшилася до 17, загальна накопичувальна ємність зерносховищ — до 1 млн т.

З 2017/2018 МР «Прометей» позиціонує себе як самостійний трейдер, який починає працювати на умовах FOB та CIF.

2019 р. — на початку року Група заявила про тиск на бізнес із боку правоохоронних органів, СБУ та Генеральної прокуратури України.

У липні завершено угоду на покупку 3 елеваторів в Дніпропетровській області: в м. Апостолове, а також на базі станцій Жовтокам’янка і Тік Апостолівського району, які у 2018 році продавала компанія Glencore.

В серпні ГК «Прометей» АМКУ дозволив придбати у компанії «Кернел» кілька агропідприємств з загальним земельним банком 8 тис. га та елеватор, розташований в смт. Миколаївка Одеської області. Це перший елеватор компанії з металевими силосами. 

2020 р. —  ГК «Прометей» запустила програму Агромаркет на базі елеваторів Групи: продаж ЗЗР та насіння за рахунок майбутнього врожаю. 

Група придбала у компанії Glencore Agriculture ще один елеватор: у м. Лебедін Сумської області.

2021 р. — «Прометей» придбав у агрохолдинга Agromino агропідприємство «Агро Капітал Центр» в Баштанському районі Миколаївській області, площею близько 10 тис. га та «Явкинській елеватор», яким  поповнив елеваторну мережу Групи «Прометей» до 28 зерносховищ. 

Завершено покупку «Грушківського елеватора» компанії «Кернел» в Кіровоградській області, у його модернізацію буде інвестовано 10 млн. грн.

У травні введено в елеваторну мережу елеватор «Арциз», а в червні третій — елеватор «Кулевча» в Одеській області. Це дозволило компанії якісно оптимизувати логістику.  Компанія купила перший елеватор у Харківській області — «Золочівське ХПП». 

2022 р. — Група втратила контроль над 2 елеваторами в Запорізькій області у Токмаку та Василівці. А з 34 елеваторів Групи вісім дістали значні пошкодження.

«Прометей» продовжує приєднання трьох елеваторів у Полтавській області, збільшуючи сумарну потужність одночасного зберігання. Полтавщина стане 11 регіоном, де присутні елеваторні активи ГК «Прометей».

2023 р. —  «Прометей» закупив альтернативні джерела живлення для своїх елеваторів. 

Група отримала у квітні 54 вагони-зерновози у рамках лізингової угоди з Банком ПУМБ. Обсяг інвестицій у проект становить $3,8 млн. Зерновози були виготовлені на  ДМЗ «Карпати».

Відкрито офіс в Єгипті. Компанія вийшла на обсяг продажів 100-150 тис. т зернових на місяць.

# Голова наглядової ради та президент Групи компаній «Прометей» — Рафаель Гороян.

Менеджмент

Гороян Рафаэль Ваагнович
Гороян Рафаель Ваагнович
Голова Наглядової ради групи компаній
Антонян Роман Вахтангович
Антонян Роман Вахтангович
Директор з правового забезпечення групи компаній
Олександр Шутов
Шутов Олександр Віталійович
Генеральний директор елеваторного підрозділу групи компаній

Команда

Писарик Андрій Богданович
Директор «Володимирівського елеватора» групи компаній
Старіков Юрій Олександрович
Директор «Помічнянський елеватор» Групи компаній
Мінашова Тетяна Володимирівна
Регіональний інженер-технолог Групи компаній
Ступко Наталя Сергіївна
Інженер-технолог структурних підрозділів Групи компаній

Контакти

Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, буд.114
+ 38 (0512) 58-06-10 (Офіс)
+ 38 (0512) 58-06-04 (тел/факс)
+38 (095) 287-36-19
office@prometey.org.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториАвтоперевезенняТрейдингЗаготівля, обробка та зберігання