Прометей втратив контроль над двома елеваторами у Запорізькій області

В ГК «Прометей» повідомили про втрату контролю над двома елеваторами, розташованих на тій частині Запорізької області, що тимчасово не контролюється Україною. Про це повідомляє пресслужба ГК «Прометей».

Мова йде про елеватори «Токмак» (Пологівський район) та «Василівка» (Василівський район), які з початку повномасштабного вторгнення в Україну були переведені Групою до рангу активів, які перебувають у зоні з особливо високим ризиком.

«На захоплених територіях області окупанти намагаються привласнити бізнес шляхом збройних захоплень, пограбування та залякування. На «Василівському елеваторі», а також елеваторі «Токмак» загарбники діяли, швидше за все, аналогічним методом. Окупанти чи їх місцеві посібники або «віджимають», або руйнують і розкрадають, інших методів у них в арсеналі не існує, — повідомили співробітники компанії.

Як Токмак, так і Василівка знаходяться під російською окупацією з перших днів війни, тому оперувати достовірно відомими фактами про стан активів Групи в даних населених пунктах, а також про стан та наявність с/г продукції, що залишилася там на зберіганні, у компанії наразі не можуть.

«Контроль над активами у Токмаку та Василівці втрачено. Мінімальний кадровий склад підприємств, який там залишився після початку активних бойових дій у регіоні, зміг залишити свої робочі місця. Їхньому життю та здоров'ю нічого не загрожує. Більш детальної інформації наразі немає у зв'язку з окупацією цих регіонів», — йдеться в повідомленні.

В ГК «Прометей» зазначили, що загроза захоплення окупантами підприємств існувала з початку російського військового вторгнення. Водночас у зв'язку з позицією групи щодо неможливості співпраці з окупаційною владою «Прометей» готовий зупинити свою господарську діяльність у рамках відповідних елеваторів до відновлення юрисдикції України на всій території Запорізького регіону.

В компанії додають, що ГК «Прометей» за жодних обставин не піде на співпрацю з окупаційним режимом.

Нагадаємо, що компанія «Прометей» у зв'язку з посиленням бойових дій на Миколаївському напрямку виділила черговий транш допомоги підрозділам ЗСУ на загальну суму понад 1 млн грн. При цьому сумарний бюджет підтримки армії компанією перевищив вже 5,3 млн грн.