НІБУЛОН

Растениеводство, животноводство, переработка, хранение и продажа зерновых культур, логистика, судостроение
20394

Сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» є найбільшим українським сільгосптоваровиробником та експортером.

СП «НІБУЛОН» заснували у 1991 р. На 2017 рік компанія має 44 виробничі підрозділи у 12 областях України, власний суднобудівно-судноремонтний завод та сучасний вантажний флот, який станом на 2021 р. налічує 82 одиниці, загальним дедвейтом понад 156 тис т.

Напрямки виробництва:

✅ Рослинництво

Сільськогосподарським виробництвом у СП «НІБУЛОН» займаються 20 підрозділів. Високоякісне продовольче зерно становить 95% продукції, що виробляється компанією.

Земельний банк на 2021 р. складає 77 тис. га у 10 областях України.

Профільні культури: пшениця озима, кукурудза, озимий ячмінь, соняшник, соя, ріпак, сорго.

У 2021 р. обсяги виробництва сільгосппродукції становили майже 334 тис. т. Найкращий результат за всі роки господарювання компанії отримали у 2019 році — близько 367 тис. т.

На сьогодні парк сільськогосподарської техніки СП «НІБУЛОН» налічує близько 2300 одиниць. За останні роки закуплено 140 нових одиниць сільгосптехніки на суму понад $10 млн.

✅ Логістика

Для переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали «НІБУЛОН» сформував свій автопарк вантажного транспорту, що налічує 100 автомобілів марок MAN, Mercedes, DAF, Scania, Volvo. Всі автомобілі відповідають стандартам Євро-3 та Євро-5, обладнані системою GPS контролю. «НІБУЛОН» надає послуги з організації та супроводу перевезень сільгосппродукції та інших вантажів територією України. У 2019/20 маркетинговому році частка автомобільних перевезень компанії становила лише 11%.

Судноплавна компанія «НІБУЛОН», окрім зерна, займається перевезенням херсонських кавунів та динь, металу, будівельних матеріалів, вугілля. Флот компанії на 2021 рік складається з 82 суден. З травня 2017 року компанія «НІБУЛОН» відкрила регулярні маршрути пасажирських перевезень водним транспортом.

До 19% вантажів компанія перевозить залізницею. «НІБУЛОН» буде розвивати парк власних вагонів-зерновозів. У червні 2019 р. отримали першу партію вагонів бункерного типу 19-6869 для перевезення зерна вантажопідйомністю 70,5 т та з об'ємом кузова 120 м3. До 2021 р. залізничний парк «НІБУЛОН» налічує 108 вагонів-хоперів бункерного типу. Вагони виготовлені на заводі «Карпати».

У 2019 році в Миколаєві компанія ввела в експлуатацію пункт технічного обслуговування залізничного транспорту.

 ✅ Торгівля агропродукцією, експорт

«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, а й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур. «НІБУЛОН» зберігає лідируючі позиції щодо експорту сільгосппродукції усі останні роки.

З 2011 р. СП «НІБУЛОН» є дійсним членом Американської торгової палати в Україні (ACC — The American Chamber of Commerce in Ukraine).

За 2020/21 МР «НІБУЛОН» експортував 4,6 млн. т українського зерна. Оновними експортними культурами є кукурудза, пшениця та ячмінь.

✅ Тваринництво

Тваринництвом займаються 7 підрозділів у Вінницькій, Житомирській, Миколаївській, Хмельницькій областях. Основні породи: українська чорно-строката молочна, українська червоно-строката молочна, голштинська, англерська, симентальська. Чисельність великої рогатої худоби — близько 2,6 тис. голів. Чисельність свиней — 4,1 тис. голів.

СП «НІБУЛОН» виготовляє ковбасні та м'ясні вироби під торговою маркою «Бистрицькі ковбаси» з власної натуральної сировини, без використання сої та штучних ароматизаторів.

✅ Суднобудівництво та судноремонт

У 2012 р. компанія «НІБУЛОН» придбала майновий комплекс суднобудівного заводу «Лиман» та створила на його базі новий підрозділ — суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН»).

Протягом 2012-2016 рр., 2017-2019 рр. успішно реалізовано реконструкцію ССЗ «НІБУЛОН». Проведення реконструкції заводського сліпу дозволило суднобудівникам самостійно, без залучення сторонніх компаній, будувати та спускати на воду 140-метрові судна. У вересні 2019 року «НІБУЛОН» ввела в експлуатацію найбільший самохідний перевантажувач Nibulon Max. Довжина Nibulon Max становить 140 м, судно має дві кранові частини і зерносховище на 10 тис. т.

Капітальне будівництво

Відділ капітального будівництва «НІБУЛОНу» включає 30 інженерно-технічних фахівців (проектна група, технологічна, кошторисники, виробники робіт, технічний нагляд) та будівельників.

Компанія збудовала та реконструювала тисячі об'єктів по всій Україні: елеваторні комплекси, будівлі, дороги, лікарні, лінії електромереж та водопроводи.

✅ Зберігання зернових

У 2009 році компанія розпочала реалізацію інвестиційного проекту з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортно-судноплавних річок. «НІБУЛОН» створює унікальну інфраструктуру перевантажувальних терміналів та комплексів з прийому, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур, потужного флоту та виробничих підрозділів по всій Україні.

Загальний обсяг потужностей для зберігання зерна становить 2,25 млн. т. Загальна місткість елеваторних ємностей — 2,03 млн. т, з яких 1,13 млн. т — потужності зберігання річкових терміналів. На сьогоднішній день мережа компанії складається з 27 перевантажувальних терміналів та лінійних елеваторних комплексів. Це 445 силосів — найбільша кількість в Україні.

Миколаївська область

  «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» — сучасний приватний морський термінал з причалом.  

«Перевантажувальний зерновий термінал» (Миколаїв) для перевалки зернових та олійних культур, використовується не лише для відвантаження компанією власної сільськогосподарської продукції на експорт, а й для надання послуг іншим експортерам по Україні. Потужність терміналу становить 5 млн. т зерна щорічно, потужність одноразового зберігання — 173 тис. т.

Приймають зерно з усіх видів транспорту. «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» на добу приймає 700 автомобілів майже всіх зернових, від пшениці, соняшнику до сої та ріпаку. 155 вагонів та 10 тис. т зерна відвантажують із суден. Загальна довжина причального фронту становить майже 800 м, що дозволяє одночасно обробляти до п'яти суден.

Читати за темою: АгроЭкспедиция по элеваторам 2016. День 5. Николаев. Перегрузочный терминал НИБУЛОНА

Инвестировать в портовую перевалку — задача №1

Фото по темі: Посмотрите, как НИБУЛОН расширяет свой перегрузочный терминал в Николаеве

Перегрузочный зерновой терминал НИБУЛОНа в Николаеве (2013 г.)

«Колосовський елеватор» — 50,8 тис. т. На елеваторі встановлена лінія з брикетування зернових відходів олійних культур.

Агрокомбінат «Врадієвський» — 41 тис. т

Філія «Снігурівська» — 15 тис. т в підлогових складах.

Філія ДП «Лідієвська» — 3 тис. т. 

Філія «Прибужанівська» — 4 тис. т. 

✅  Філія «Новоодеська» — річний перевантажувальний термінал — 76 тис. т.

З цього перевантажувального терміналу, введеного в експлуатацію навесні 2011 р., розпочали відродження судноплавства річкою Південний Буг. Може приймати одночасно 3 культури. Довжина причального фронту 120 м, тут можуть одночасно пришвартуватися два несамохідні судна.

  Філія «Вознесенська»  — обсяг одноразового зберігання першої черги, відкритої у 2016 р. — 76 тис. т. У жовтні 2019 р. компанія розпочала будівництво додаткових силосів, внаслідок потужності зберігання на філії виросли майже на 22 тис. т — до 97,1 тис. т.

Відео по темі: Терминал «НИБУЛОНа» под Вознесенском

Фото по темі: Строительство Вознесенского филиала НИБУЛОНа

Как на Вознесенском филиале НИБУЛОНА принимали первую партию зерна

Луганськая область: 

«Старобільський елеватор» — 157,7 тис. т в підлогових складах і бетонних силосах.

Філія «Сватівська» — 22,5 тис. т. одноразового зберігання. Будівництво комплексу з прийому та відвантаження зернових на залізничний та автомобільний транспорт завершили наприкінці 2016 року. У липні 2019 р. на території філії збудували другий паливозаправний комплекс «НІБУЛОНу».

Філія «Біловодська» — 0,5 тис. т. 

Філія «Троїцька» — 0,7 тис. т. 

Вінницькая область:

Філія «Хмільник» — після завершення будівництва нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження агропродукції в листопаді 2019 р. після залізничної станції Хмільник загальна потужність досягла 10,5 тис. т. , общая мощность стала  10,5 тыс. т. В декабре 2019 г. тут  завершено еще одно строительство — топливозаправочный комплекс.

Філія Південний Буг — 4 тис. т.

Житомирська область: 

✅ Філія «Тетерів» — 76 тис. т в металевих силосах.

Філія «Бистрицька» — 3 тис. т. 

Філія «Романівська» — 2 тис. т. 

Філія  «Чуднівська» — 2,8 тис. т. 

Запорізька область:

✅  Філія «Кам'янка-Дніпровська» в м. Кам'янка-Дніпровська — це річковий перевантажувальний термінал потужністю зберігання 75,2 тис. т. 

Філія «Хортиця» — річковий перевантажувальний термінал в с. Біленьке Запорізького району, з об'ємом зберігання 77 тис. т зернових. Введений в експлуатацію в червні 2017 року.   

  Філія «Терновська» — річковий перевантажувальний термінал в с. Тернівка Вільнянського району, введений в експлуатацію в липні 2019 року. Потужність одноразового зберігання — 76 тис. т.

Полтавська область: 

 Філія «Решетилівська» — 38,5 тис. т в металічних силосах.

Філія «Глобинська» — 77,1 тис. т в металічних силосах.

Філія «Ромодан» — 77,3 тис. т в металічних силосах.

 Філія «Скороходівська» — 75,6 тис. т в металевих силосах.

Філія «Мар'янівська» — 76,8 тис. т в металевих силосах.

Філія «Градижськ» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Градижськ потужністю зберігання 42,2 тис. т. Почав роботу в 2010 році.

Філія «Кременчуцька» — річковий перевантажувальний термінал. У вересні 2018 року ввели в експлуатацію додаткові потужності на 20 тис. т зберігання. Після цього загальна потужність зберігання філіалу склала 96,2 тис. т. Влітку 2018 року на території філіалу побудували паливозаправний пункт для власного користування.

Філія «Кременчуцька» дає можливість обслуговувати всі види транспорту — автомобільний, залізничний та водний. Це забезпечує роботу підприємства упродовж року незалежно від навігації на Дніпрі. За десять років роботи термінал відправив на експорт флотом компанії близько 73% зерна.

Київська область: 

  «Денихівська філія» — 76 тис. т в металічних силосах.

  «Переяславська філія» — річковий перевантажувальний термінал в с. Чирське Переяслав-Хмельницького району з потужністю одноразового зберігання 76 тис.т в металічних силосах.

Черкаськая область: 

  Філія «Золотоношська» — 66 тис. т в металічних силосах.

  Філія «Вітове» — річковий перевантажувальний термінал в с. Вітове Чигиринського району потужністю одноразового зберігання в 75,2 тис. т.

Термінал «Вітове» був першим перевантажувальним терміналом «НІБУЛОНу», з якого розпочався масштабний інвестиційний проект із розвитку річкових перевезень в Україні.

Філія «Чигирин» — 0,7 тис. т. 

Херсонська область:

  Філія «Козацька» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Козацьке Бериславського району. Потужність одноразового зберігання 76 тис. т зерна. Від моменту введення в експлуатацію в 2012 році до грудня 2019 році термінал прийняв 2,15 млн т зерна. Саме цей термінал серед підриємств компанії перевищив показник в 2 млн. т.

  Філія «Голопристаньська» — річковий перевантажувальний термінал, перша черга — 76 тис. т. Відкрили філіал в 2017 році. В жовтні 2018 року лабораторію елеватора доукомплектовали необхідним обладнанням для приймання рису.

У липні 2020 р. компанія розпочала підготовку до розширення елеваторних потужностей на «Голопристанській філії». Потужності одноразового зберігання терміналу «Голопристанський» зросли до 97,9 тис. т.

Хмельницька область:

Філія «Смотрич» — 66 тис. т в металічних силосах.

Філія «Кам'янець-Подільський» — 1,2 тис. т. 

Філія «Мрія» — 1,75 тис. т. 

Дніпропетровськая область:

«Зеленодольска» філія  річковий перевантажувальний термінал в с. Мар'янське Апостолівського району з потужністю одноразового зберігання 75,2 тис. т. Відкрили в червні 2020 року. Загальний обсяг інвестицій в проєк склав більше $22 млн.

2020 р. — у червні компанія відкрила новий річковий перевантажувальний термінал у с. Мар'янське Дніпропетровської області – філія «Зеленодольська». Також буде виконано днопоглиблення акваторії причалу площею понад 8 га та частини водного підходу до акваторії завдовжки близько 1 км, а також планується облаштувати новий додатковий судновий хід на Дніпрі завдовжки понад 5 км.

У 2019/2020 МР «НІБУЛОН» зайняв перше місце серед основних експортерів пшениці, експортувавши 714 тис. т, або 13,1% від загального обсягу.

На філії «Голопристанська» розширено потужності зберігання до 97,9 тис. т. У грудні вони введені в експлуатацію.

2021 р. — елеватор філії «Баштанська», потужністю зберігання 14,4 тис. т у підлогових складах, проданий ФГ «Віктан-Агро».

У серпні «НІБУЛОН» спустив на воду перше судно проекту В5000М — модернізована баржа може перевозити 5 тис. т зерна.

«НІБУЛОН» передав у 8-річний лізинг компанії «Аскет Шипінг» дві великі баржі.

# Засновник та генеральний директор СП «НІБУЛОН» — Герой України, Вадатурський Олексій Опанасович.

Менеджмент

Подгородецкий Олег Анатольевич
Технический директор компании

Команда

Калкутин Сергей Александрович
Заместитель генерального директора по логистике
Медведев Захар Александрович
Директор филиала «Казацкий» компании
Чумаченко Роман Леонидович
Директор филиала «Вознесенский» компании

Контакти

Миколаївська область, Миколаївський район, м. Миколаїв, вул. Фаліївська, 9-Б
+38 0512 37 2344
mail1@nibulon.com.ua
mail3@nibulon.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПортові елеваториПереробкаТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання