НІБУЛОН

Рослинництво, тваринництво, переробка, зберігання і продаж зернових культур, логістика, суднобудування
24821

Сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» є найбільшим українським сільгосптоваровиробником та експортером.  Бренд «НІБУЛОН» об’єднує групу компаній у складі структурних підрозділів ТОВ СП «НІБУЛОН» та споріднених юридичних осіб.

СП «НІБУЛОН» засновано у 1991 р. На 2017 р. компанія мала 44 виробничі підрозділи у 12 областях України, власний суднобудівно-судноремонтний завод та вантажний флот, який станом на 2021 р. налічував 82 одиниці, загальним дедвейтом понад 156 тис т.

На червень 2023 р. з початком військових дій Група «НІБУЛОН» зазнала втрат на суму близько $400 млн, втратив близько 40% персоналу і працює на 32% своїх потужностей.

Напрямки діяльності:

✅ Рослинництво

Сільськогосподарським виробництвом у Групі «НІБУЛОН» займаються 20 філій та один юр. підрозділ ТОВ «Врадіївське». Високоякісне продовольче зерно становить 95% продукції, що виробляється компанією.

Земельний банк на початок 2022 р. складав майже 85 тис. га у 8 областях України: Вінницькій, Житомирській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській.

Унаслідок тимчасової окупації сільськогосподарських філій «НІБУЛОНа» у східних регіонах зменшився земельний банк. На весну 2023 р. загальна площа території, яку потрібно розмінувати, становить близько 25,5 тис. га.

Профільні культури: пшениця озима, кукурудза, озимий ячмінь, соняшник, соя, ріпак, сорго.

На кінець 2021 р. парк сільськогосподарської техніки СП «НІБУЛОН» налічував близько 2300 одиниць. 

✅ Торгівля агропродукцією, експорт

Група «НІБУЛОН» займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур. Загалом частка «НІБУЛОНа» коливається в межах від 8% до 11% в загальному обсязі експорту з України. Трейдингову діяльність здійснюють NIBULON Trading B.V. (Нідерланди) та NIBULON SA (Швейцарія).

З 2011 р. СП «НІБУЛОН» є дійсним членом Американської торгової палати в Україні (ACC — The American Chamber of Commerce in Ukraine).

Оновними експортними культурами є кукурудза, пшениця та ячмінь.

✅ Логістика

Для переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали «НІБУЛОН» сформував свій вантажний автопарку, що налічує 100 автомобілів марок MAN, Mercedes, DAF, Scania, Volvo. Всі автомобілі відповідають стандартам Євро-3 та Євро-5, обладнані системою GPS контролю. У 2023 р. придбано ще 74 вантажівок Scania, причепів STAS, а також бензовозів та цистерн.

«НІБУЛОН» займає провідни позиції з перевезень річками Дніпро та Південний Буг. Загальні обяги вантажних перевезень річками у 2021 р. склали 20,6 млн т. Судноплавна компанія «НІБУЛОН» займається перевезенням зернових, металопродукції, будівельних матеріалів, вугілля. Флот компанії на 2021 рік складається з 82 суден. З травня 2017 року компанія «НІБУЛОН» відкрила регулярні маршрути пасажирських перевезень водним транспортом.

До 19% вантажів компанія перевозить залізницею. «НІБУЛОН» розвиває парк власних вагонів-зерновозів. У червні 2019 р. отримано першу партію вагонів бункерного типу 19-6869 для перевезення зерна вантажопідйомністю 70,5 т та з об'ємом кузова 120 м3. На початок 2022 р. залізничний парк «НІБУЛОНа» складав 162 одиниці вагонів-хоперів. У 2023 р. завдяки допомозі USAID отримано 50 сучасних вагонів-хоперів.

На кінець 2022 р. флот «НІБУЛОНу» та порт Миколаєва повністю заблоковано. Оскільки використання власного флоту на р. Південний Буг та Дніпро наразі неможливе, «НІБУЛОН» планує освоювати ринок водних перевезень Дунаєм. 

Через війну 9 річкових терміналів втратили можливість відвантажувати на воду, ще 5 — в окупації або зруйновані.  На початок 2024 р. «НІБУЛОН» потребує 250 додаткових вагонів.

Для оновлення автомобільного парку «НІБУЛОН» у 2024 р. закуповує 76 тягачів Scania R450 Євро 5 та 64 напівпричепів бельгійського виробника STAS.

✅ Тваринництво та м'ясо переробка

Тваринництвом займаються 7 підрозділів у Вінницькій, Житомирській, Миколаївській, Хмельницькій областях. Основні породи: українська чорно-строката молочна, українська червоно-строката молочна, голштинська, англерська, симентальська. Чисельність великої рогатої худоби — близько 2,6 тис. голів. Чисельність свиней — 4,1 тис. голів. 

СП «НІБУЛОН» виготовляє ковбасні та м'ясні вироби під торговою маркою «Бистрицькі ковбаси» з власної натуральної сировини, без використання сої та штучних ароматизаторів.

✅ Суднобудівництво та судноремонт

У 2012 р. Група «НІБУЛОН» придбала майновий комплекс суднобудівного заводу «Лиман» та створила на його базі підрозділ — суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН»).

Протягом 2012-2016 рр., 2017-2019 рр. реалізовано реконструкцію ССЗ «НІБУЛОН». Реконструкція заводського сліпу дозволила суднобудівникам самостійно будувати та спускати на воду 140-метрові судна. У вересні 2019 р. СП «НІБУЛОН» ввело в дію найбільший самохідний перевантажувач Nibulon Max. Довжина Nibulon Max становить 140 м, судно має 2 кранові частини і зерносховище на 10 тис. т.

Капітальне будівництво

Відділ капітального будівництва «НІБУЛОНу» включає 30 інженерно-технічних фахівців та будівельників. Група збудовала та реконструювала тисячі об'єктів по всій Україні: елеваторні комплекси, будівлі, дороги, лікарні, лінії електромереж та водопроводи.

✅ Зберігання зернових

У 2009 р. компанія розпочала реалізацію інвестиційного проекту з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортно-судноплавних річок. «НІБУЛОН» створив унікальну інфраструктуру перевантажувальних терміналів та комплексів з прийому, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур, потужного флоту та виробничих підрозділів по всій Україні.

Загальний обсяг потужностей для зберігання зерна на початок 2022 р. становив 2,25 млн. т. Загальна місткість елеваторних ємностей — 2,03 млн. т, з яких 1,13 млн. т — потужності зберігання річкових терміналів. «НІБУЛОН» мав мережу з 27 перевантажувальних терміналів та лінійних елеваторних комплексів. Це 445 силосів — найбільша кількість в Україні.

На червень 2023 р. працюють 22 філії, 22 елеватора, це разом з перевантажувальним терміналом у м. Миколаїв та філією «Бессарабська».  Від початку війни в тимчасовій окупації було 5 елеваторів: філії «Голопристанська» і «Козацька»,  «Кам’янка-Дніпровська»,  «Старобільський елеватор» , філія «Сватове»

Миколаївська область

  «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» — приватний морський термінал з причалом.  

«Перевантажувальний зерновий термінал» (Миколаїв) для перевалки зернових та олійних культур, використовується не лише для відвантаження компанією власної сільськогосподарської продукції, а й для надання послуг іншим експортерам Україні. Потужність одноразового зберігання — 173 тис. т.

Приймають зерно з усіх видів транспорту. «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» на добу приймає 700 автомобілів майже всіх зернових, від пшениці, соняшнику до сої та ріпаку. 155 вагонів та 10 тис. т зерна відвантажують із суден. Загальна довжина причального фронту становить майже 800 м, що дозволяє одночасно обробляти до п'яти суден.

Через повну блокаду Миколаївського порту з грудня 2022 р. «Миколаївський перевантажувальний термінал» працює  у якості «сухого порту» — перевантажує зерно з автотранспорту на залізницю.

Читати за темою: АгроЭкспедиция по элеваторам 2016. День 5. Николаев. Перегрузочный терминал НИБУЛОНА

«Колосовський елеватор» — 50,8 тис. т одночасного зберігання. На елеваторі встановлена лінія з брикетування зернових відходів олійних культур.

Агрокомбінат «Врадієвський» — 41 тис. т

Філія «Снігурівська» — 15 000 т в підлогових складах. Станом на 2023 р. діяльність не ведеться.

Філія ДП «Лідієвська» — 3 000 т. 

Філія «Прибужанівська» — 4 000 т. 

✅  Філія «Новоодеська» — річний перевантажувальний термінал — 76 тис. т.

З цього перевантажувального терміналу, введеного в експлуатацію навесні 2011 р., розпочали відродження судноплавства річкою Південний Буг. Може приймати одночасно 3 культури. Довжина причального фронту 120 м, тут можуть одночасно пришвартуватися два несамохідні судна.

  Філія «Вознесенська»  — обсяг одночасного зберігання першої черги, відкритої у 2016 р. — 76 тис. т. У жовтні 2019 р. компанія розпочала будівництво додаткових силосів, внаслідок потужності зберігання на філії виросли майже на 22 тис. т — до 97,1 тис. т.

Відео по темі: Термінал «НІБУЛОНа» під Вознесенськом

У 2021 р. елеватор філії «Баштанська», потужністю зберігання 14,4 тис. т, проданий ФГ «Віктан-Агро».

Луганськая область: 

«Старобільський елеватор» — 157,7 тис. т в підлогових складах та бетонних силосах. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

Філія «Сватівська» — 22,5 тис. т. одночасного зберігання в металевих силосах. Будівництво комплексу з прийому та відвантаження зернових на залізничний та автомобільний транспорт завершено наприкінці 2016 року. З 2022 р. контроль над елеватором втрачено.

Філія «Біловодська» — 500 т. Станом на 2023 р. діяльність не ведеться.

Філія «Троїцька» — 700 т. Станом на 2023 р. діяльність не ведеться.

Вінницькая область:

Філія «Хмільник» — після завершення будівництва нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження агропродукції у листопаді 2019 р. біля залізничної станції Хмільник, загальна потужність досягла 10,5 тис. т. 

Філія Південний Буг — 4 000 т.

Житомирська область: 

✅ Філія «Тетерів» — 76 тис. т в металевих силосах.

Філія «Бистрицька» — 3 000 т. 

Філія «Романівська» — 2 000 т. 

Філія  «Чуднівська» — 2 800 т. 

Запорізька область:

✅  Філія «Кам'янка-Дніпровська» в м. Кам'янка-Дніпровська — це річковий перевантажувальний термінал потужністю зберігання 75,2 тис. т. Станом на 2023 р. діяльність не ведеться.

Філія «Хортиця» — річковий перевантажувальний термінал в с. Біленьке Запорізького району, з об'ємом зберігання 77 тис. т зернових. Введений в експлуатацію в червні 2017 р.   

  Філія «Тернівська» — річковий перевантажувальний термінал в с. Тернівка Вільнянського району, введений в експлуатацію в липні 2019 р. Потужність одночасного зберігання — 76 тис. т.

Полтавська область: 

 Філія «Решетилівська» — 38,5 тис. т в металевих силосах.

Філія «Глобинська» — 77,1 тис. т в металевих силосах.

Філія «Ромодан» — 77,3 тис. т в металевих силосах.

 Філія «Скороходівська» — 75,6 тис. т в металевих силосах.

Філія «Мар'янівська» — 76,8 тис. т в металевих силосах.

Філія «Градизьк» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Градижськ потужністю зберігання 42,2 тис. т. Почав роботу в 2010 році.

Філія «Кременчуцька» — річковий перевантажувальний термінал. У вересні 2018 року введено в експлуатацію додаткові потужності на 20 тис. т. Після цього загальна потужність зберігання філіалу склала 96,2 тис. т. Влітку 2018 року на території філіалу побудували паливозаправний пункт для власного користування.

Філія «Кременчуцька» дає можливість обслуговувати всі види транспорту — автомобільний, залізничний та водний. Це забезпечує роботу підприємства упродовж року незалежно від навігації на Дніпрі.

Київська область: 

  «Денихівська філія» — 76 тис. т в металевих силосах.

  «Переяславська філія» — річковий перевантажувальний термінал в с. Чирське Переяслав-Хмельницького району з потужністю одночасного зберігання 76 тис.т в металевих силосах.

Черкаськая область: 

  Філія «Золотоношська» — 66 тис. т в металевих силосах.

  Філія «Вітове» — річковий перевантажувальний термінал в с. Вітове Чигиринського району потужністю одночасного зберігання в 75,2 тис. т. Термінал «Вітове» був першим перевантажувальним терміналом «НІБУЛОНу», з якого розпочався масштабний інвестиційний проект із розвитку річкових перевезень в Україні.

Філія «Чигирин» — 700 т. 

Херсонська область:

  Філія «Козацька» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Козацьке Бериславського району. Потужність одночасного зберігання 76 тис. т. Станом на 2023 р. діяльність не ведеться: Філія «Козацька» була повністю зруйнована і після підрива Каховської дамби у 2023 р., ще й затоплена. 

  Філія «Голопристаньська» — річковий перевантажувальний термінал у м. Гола Пристань. Відкрили перщу чергу на 76 тис. т у 2017 році. В жовтні 2018 року лабораторію елеватора доукомплектовали необхідним обладнанням для приймання рису. На філії «Голопристанська» у 2020 р. розширено потужності зберігання до 97,9 тис. т.

З 2022 р. контроль над елеватором втрачено. Філія «Голопристанська» після підрива дамби у 2023 р. була повністю затоплена, використання ємностей та обладнання буде неможливо, якщо навіть спаде вода.

Хмельницька область:

Філія «Смотрич» — 66 тис. т зберігання в металевих силосах.

Філія «Кам'янець-Подільський» — 1 200 т. 

Філія «Мрія» — 1 750 т. 

Дніпропетровська область:

«Зеленодольска» філія  термінал в с. Мар'янське Апостолівського району у червні 2020 р. введена в експлуатацію з потужністю зберігання 75,2 тис. т. Загальний обсяг інвестицій у проєкт склав більше $22 млн. Філія «Зеленодольська» навесні 2022 р. потрапила в сіру зону, елеватор було пошкоджено обстрілами, з 16 силосів повністю цілими залишилось тільки 3, частина обладнання згоріла, деякі з них не підлягають відновленню.  Через підрив Каховської дамби у 2023 р. вода від річкового терміналу повністю відійшла. У 2023 р. власними силами НІБУЛОНу деякі силоси відновлено, елеватор має змогу приймати до 40 тис. т збіжжя та відвантажувати на автотранспорт.

Одеська область:

«Бессарабська філія» — у вересні 2022 р. розпочато будувництво терміналу у м. Ізмаїлі на Дунаї. Перша черга була реалізована в жовтні як перевантажувальний комплекс. «НІБУЛОН» інвестував $18,5 млн у склад на 9 000 т, обладнання для розвантаження вагонів та ємністі на 2 000 т. «Бесарабська філія» забезпечує можливості перевантаження зернових на річковий транспорт, а потім — доставку до румунського морського порту Констанца, де зерно перевантажується з барж на судна різного класу й розміру. Обсяги вивантаження на філії «Бессарабська» збільшено у 2023 р. до 60 вагонів на добу.

На філії «Бессарабська» у 2023 р. «НІБУЛОНом» введено в дію новий сервіс електронної реєстрації автотранспорту та посилено філію 2 новими перевантажувачами Liebherr, що дозволяє перевантажувати до 1000 тонн збіжжя на годину.

У 2022 р. «НІБУЛОН» став учасником нової програми приватного партнерства USAID, інвестиції від якого він направить на розширення потужностей філії «Бессарабська». Розглядається можливість побудови повноцінного елеватора

У лютому 2023 р. «НІБУЛОН» змінил організаційну структуру управління. Основним органом з прийняття стратегічних рішень стала рада директорів.

У травні частково відновлено річкові перевезення на Дніпрі. «НІБУЛОН» відновив роботу всіх річкових елеваторів, які розташовані на підконтрольній Україні території. Філія «Кременчуцька» виконує роль центрального перевалочного хабу, який здійснює приймання зерна з водного транспорту та перевантажує у вагони.

В сезоні 2023/24 Миколаївський перевантажувальний термінал буде надавати свої ємності для зберігання іншим підприємствам. 

У 2024 р. агрохолдінг «НІБУЛОН» об’єднує свої 22 елеватори у 6 груп для оптимізації використання ресурсів та створення ефективної системи управління. Кожна група матиме одну адміністрацію, також її буде обслуговувати одна сервісна група.

Читати за темою: НІБУЛОН змінює модель управління елеваторами

Генеральний директор та власник СП «НІБУЛОН» — Вадатурський Андрій Олексійович.

Засновник СП «НІБУЛОН» — Герой України, Вадатурський Олексій Опанасович.

Менеджмент

Вадатурський Андрій Олексійович
Вадатурський Андрій Олексійович
Генеральний директор, власник, голова Наглядової ради
Реуцой Валерій Федорович
Реуцой Валерій Федорович
Директор з роботи елеваторів Групи
Славінський Володимир Сергійович
Славінський Володимир Сергійович
Директор з торгівлі компанії
Різак Михайло Васильович
Різак Михайло Васильович
Директор по взаємодії з органами влади та з правових питань

Команда

Мєдвєдєв Захар Олександрович
Директор філії «Бессарабська» Групи
Чумаченко Роман Леонідович
Директор філії «Вознесенська» Групи
Рябінін Денис Леонідович
Екс-директор Скороходівської філії Групи

Контакти

Миколаївська область, Миколаївський район, м. Миколаїв, вул. Фаліївська, 9-Б
+38 (0512) 48 94 10 (Миколаїв)
+38 (044) 364 44 15 (Київ)
+38 (0512) 48 94 19 (Миколаїв)
sayapina@nibulon.com.ua
mail@nibulon.ua (Київ)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПортові елеваториПереробкаТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання