
НІБУЛОН
Сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» є найбільшим українським сільгосптоваровиробником та експортером.
СП «НІБУЛОН» заснували у 1991 р. На 2017 рік компанія має 44 виробничі підрозділи у 12 областях України, власний суднобудівно-судноремонтний завод та сучасний вантажний флот, який станом на 2021 р. налічує 82 одиниці, загальним дедвейтом понад 156 тис т.
Напрямки виробництва:
✅ Рослинництво
Сільськогосподарським виробництвом у СП «НІБУЛОН» займаються 20 підрозділів. Високоякісне продовольче зерно становить 95% продукції, що виробляється компанією.
Земельний банк на 2021 р. складає 77 тис. га у 10 областях України.
Профільні культури: пшениця озима, кукурудза, озимий ячмінь, соняшник, соя, ріпак, сорго.
У 2021 р. обсяги виробництва сільгосппродукції становили майже 334 тис. т. Найкращий результат за всі роки господарювання компанії отримали у 2019 році — близько 367 тис. т.
На сьогодні парк сільськогосподарської техніки СП «НІБУЛОН» налічує близько 2300 одиниць. За останні роки закуплено 140 нових одиниць сільгосптехніки на суму понад $10 млн.
✅ Логістика
Для переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали «НІБУЛОН» сформував свій автопарк вантажного транспорту, що налічує 100 автомобілів марок MAN, Mercedes, DAF, Scania, Volvo. Всі автомобілі відповідають стандартам Євро-3 та Євро-5, обладнані системою GPS контролю. «НІБУЛОН» надає послуги з організації та супроводу перевезень сільгосппродукції та інших вантажів територією України. У 2019/20 маркетинговому році частка автомобільних перевезень компанії становила лише 11%.
Судноплавна компанія «НІБУЛОН», окрім зерна, займається перевезенням херсонських кавунів та динь, металу, будівельних матеріалів, вугілля. Флот компанії на 2021 рік складається з 82 суден. З травня 2017 року компанія «НІБУЛОН» відкрила регулярні маршрути пасажирських перевезень водним транспортом.
До 19% вантажів компанія перевозить залізницею. «НІБУЛОН» буде розвивати парк власних вагонів-зерновозів. У червні 2019 р. отримали першу партію вагонів бункерного типу 19-6869 для перевезення зерна вантажопідйомністю 70,5 т та з об'ємом кузова 120 м3. До 2021 р. залізничний парк «НІБУЛОН» налічує 108 вагонів-хоперів бункерного типу. Вагони виготовлені на заводі «Карпати».
У 2019 році в Миколаєві компанія ввела в експлуатацію пункт технічного обслуговування залізничного транспорту.
✅ Торгівля агропродукцією, експорт
«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, а й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур. «НІБУЛОН» зберігає лідируючі позиції щодо експорту сільгосппродукції усі останні роки.
З 2011 р. СП «НІБУЛОН» є дійсним членом Американської торгової палати в Україні (ACC — The American Chamber of Commerce in Ukraine).
За 2020/21 МР «НІБУЛОН» експортував 4,6 млн. т українського зерна. Оновними експортними культурами є кукурудза, пшениця та ячмінь.
Тваринництвом займаються 7 підрозділів у Вінницькій, Житомирській, Миколаївській, Хмельницькій областях. Основні породи: українська чорно-строката молочна, українська червоно-строката молочна, голштинська, англерська, симентальська. Чисельність великої рогатої худоби — близько 2,6 тис. голів. Чисельність свиней — 4,1 тис. голів.
СП «НІБУЛОН» виготовляє ковбасні та м'ясні вироби під торговою маркою «Бистрицькі ковбаси» з власної натуральної сировини, без використання сої та штучних ароматизаторів.
✅ Суднобудівництво та судноремонт
У 2012 р. компанія «НІБУЛОН» придбала майновий комплекс суднобудівного заводу «Лиман» та створила на його базі новий підрозділ — суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН»).
Протягом 2012-2016 рр., 2017-2019 рр. успішно реалізовано реконструкцію ССЗ «НІБУЛОН». Проведення реконструкції заводського сліпу дозволило суднобудівникам самостійно, без залучення сторонніх компаній, будувати та спускати на воду 140-метрові судна. У вересні 2019 року «НІБУЛОН» ввела в експлуатацію найбільший самохідний перевантажувач Nibulon Max. Довжина Nibulon Max становить 140 м, судно має дві кранові частини і зерносховище на 10 тис. т.
✅ Капітальне будівництво
Відділ капітального будівництва «НІБУЛОНу» включає 30 інженерно-технічних фахівців (проектна група, технологічна, кошторисники, виробники робіт, технічний нагляд) та будівельників.
Компанія збудовала та реконструювала тисячі об'єктів по всій Україні: елеваторні комплекси, будівлі, дороги, лікарні, лінії електромереж та водопроводи.
✅ Зберігання зернових
У 2009 році компанія розпочала реалізацію інвестиційного проекту з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортно-судноплавних річок. «НІБУЛОН» створює унікальну інфраструктуру перевантажувальних терміналів та комплексів з прийому, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур, потужного флоту та виробничих підрозділів по всій Україні.
Загальний обсяг потужностей для зберігання зерна становить 2,25 млн. т. Загальна місткість елеваторних ємностей — 2,03 млн. т, з яких 1,13 млн. т — потужності зберігання річкових терміналів. На сьогоднішній день мережа компанії складається з 27 перевантажувальних терміналів та лінійних елеваторних комплексів. Це 445 силосів — найбільша кількість в Україні.
Миколаївська область:
✅ «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» — сучасний приватний морський термінал з причалом.
«Перевантажувальний зерновий термінал» (Миколаїв) для перевалки зернових та олійних культур, використовується не лише для відвантаження компанією власної сільськогосподарської продукції на експорт, а й для надання послуг іншим експортерам по Україні. Потужність терміналу становить 5 млн. т зерна щорічно, потужність одноразового зберігання — 173 тис. т.
Приймають зерно з усіх видів транспорту. «Миколаївський перевантажувальний зерновий термінал» на добу приймає 700 автомобілів майже всіх зернових, від пшениці, соняшнику до сої та ріпаку. 155 вагонів та 10 тис. т зерна відвантажують із суден. Загальна довжина причального фронту становить майже 800 м, що дозволяє одночасно обробляти до п'яти суден.
Читати за темою: АгроЭкспедиция по элеваторам 2016. День 5. Николаев. Перегрузочный терминал НИБУЛОНА
Инвестировать в портовую перевалку — задача №1
Фото по темі: Посмотрите, как НИБУЛОН расширяет свой перегрузочный терминал в Николаеве
Перегрузочный зерновой терминал НИБУЛОНа в Николаеве (2013 г.)
✅ «Колосовський елеватор» — 50,8 тис. т. На елеваторі встановлена лінія з брикетування зернових відходів олійних культур.
✅ Агрокомбінат «Врадієвський» — 41 тис. т
✅ Філія «Снігурівська» — 15 тис. т в підлогових складах.
✅ Філія ДП «Лідієвська» — 3 тис. т.
✅ Філія «Прибужанівська» — 4 тис. т.
✅ Філія «Новоодеська» — річний перевантажувальний термінал — 76 тис. т.
З цього перевантажувального терміналу, введеного в експлуатацію навесні 2011 р., розпочали відродження судноплавства річкою Південний Буг. Може приймати одночасно 3 культури. Довжина причального фронту 120 м, тут можуть одночасно пришвартуватися два несамохідні судна.
✅ Філія «Вознесенська» — обсяг одноразового зберігання першої черги, відкритої у 2016 р. — 76 тис. т. У жовтні 2019 р. компанія розпочала будівництво додаткових силосів, внаслідок потужності зберігання на філії виросли майже на 22 тис. т — до 97,1 тис. т.
Відео по темі: Терминал «НИБУЛОНа» под Вознесенском
Фото по темі: Строительство Вознесенского филиала НИБУЛОНа
Как на Вознесенском филиале НИБУЛОНА принимали первую партию зерна
Луганськая область:
✅ «Старобільський елеватор» — 157,7 тис. т в підлогових складах і бетонних силосах.
✅ Філія «Сватівська» — 22,5 тис. т. одноразового зберігання. Будівництво комплексу з прийому та відвантаження зернових на залізничний та автомобільний транспорт завершили наприкінці 2016 року. У липні 2019 р. на території філії збудували другий паливозаправний комплекс «НІБУЛОНу».
✅ Філія «Біловодська» — 0,5 тис. т.
✅ Філія «Троїцька» — 0,7 тис. т.
Вінницькая область:
✅ Філія «Хмільник» — після завершення будівництва нового комплексу з приймання, зберігання та відвантаження агропродукції в листопаді 2019 р. після залізничної станції Хмільник загальна потужність досягла 10,5 тис. т. , общая мощность стала 10,5 тыс. т. В декабре 2019 г. тут завершено еще одно строительство — топливозаправочный комплекс.
✅ Філія Південний Буг — 4 тис. т.
Житомирська область:
✅ Філія «Тетерів» — 76 тис. т в металевих силосах.
✅ Філія «Бистрицька» — 3 тис. т.
✅ Філія «Романівська» — 2 тис. т.
✅ Філія «Чуднівська» — 2,8 тис. т.
Запорізька область:
✅ Філія «Кам'янка-Дніпровська» в м. Кам'янка-Дніпровська — це річковий перевантажувальний термінал потужністю зберігання 75,2 тис. т.
✅ Філія «Хортиця» — річковий перевантажувальний термінал в с. Біленьке Запорізького району, з об'ємом зберігання 77 тис. т зернових. Введений в експлуатацію в червні 2017 року.
✅ Філія «Терновська» — річковий перевантажувальний термінал в с. Тернівка Вільнянського району, введений в експлуатацію в липні 2019 року. Потужність одноразового зберігання — 76 тис. т.
Полтавська область:
✅ Філія «Решетилівська» — 38,5 тис. т в металічних силосах.
✅ Філія «Глобинська» — 77,1 тис. т в металічних силосах.
✅ Філія «Ромодан» — 77,3 тис. т в металічних силосах.
✅ Філія «Скороходівська» — 75,6 тис. т в металевих силосах.
✅ Філія «Мар'янівська» — 76,8 тис. т в металевих силосах.
✅ Філія «Градижськ» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Градижськ потужністю зберігання 42,2 тис. т. Почав роботу в 2010 році.
✅ Філія «Кременчуцька» — річковий перевантажувальний термінал. У вересні 2018 року ввели в експлуатацію додаткові потужності на 20 тис. т зберігання. Після цього загальна потужність зберігання філіалу склала 96,2 тис. т. Влітку 2018 року на території філіалу побудували паливозаправний пункт для власного користування.
Філія «Кременчуцька» дає можливість обслуговувати всі види транспорту — автомобільний, залізничний та водний. Це забезпечує роботу підприємства упродовж року незалежно від навігації на Дніпрі. За десять років роботи термінал відправив на експорт флотом компанії близько 73% зерна.
Київська область:
✅ «Денихівська філія» — 76 тис. т в металічних силосах.
✅ «Переяславська філія» — річковий перевантажувальний термінал в с. Чирське Переяслав-Хмельницького району з потужністю одноразового зберігання 76 тис.т в металічних силосах.
Черкаськая область:
✅ Філія «Золотоношська» — 66 тис. т в металічних силосах.
✅ Філія «Вітове» — річковий перевантажувальний термінал в с. Вітове Чигиринського району потужністю одноразового зберігання в 75,2 тис. т.
Термінал «Вітове» був першим перевантажувальним терміналом «НІБУЛОНу», з якого розпочався масштабний інвестиційний проект із розвитку річкових перевезень в Україні.
✅ Філія «Чигирин» — 0,7 тис. т.
Херсонська область:
✅ Філія «Козацька» — річковий перевантажувальний термінал в смт. Козацьке Бериславського району. Потужність одноразового зберігання 76 тис. т зерна. Від моменту введення в експлуатацію в 2012 році до грудня 2019 році термінал прийняв 2,15 млн т зерна. Саме цей термінал серед підриємств компанії перевищив показник в 2 млн. т.
✅ Філія «Голопристаньська» — річковий перевантажувальний термінал, перша черга — 76 тис. т. Відкрили філіал в 2017 році. В жовтні 2018 року лабораторію елеватора доукомплектовали необхідним обладнанням для приймання рису.
У липні 2020 р. компанія розпочала підготовку до розширення елеваторних потужностей на «Голопристанській філії». Потужності одноразового зберігання терміналу «Голопристанський» зросли до 97,9 тис. т.
Хмельницька область:
✅ Філія «Смотрич» — 66 тис. т в металічних силосах.
✅ Філія «Кам'янець-Подільський» — 1,2 тис. т.
✅ Філія «Мрія» — 1,75 тис. т.
Дніпропетровськая область:
✅ «Зеленодольска» філія — річковий перевантажувальний термінал в с. Мар'янське Апостолівського району з потужністю одноразового зберігання 75,2 тис. т. Відкрили в червні 2020 року. Загальний обсяг інвестицій в проєк склав більше $22 млн.
2020 р. — у червні компанія відкрила новий річковий перевантажувальний термінал у с. Мар'янське Дніпропетровської області – філія «Зеленодольська». Також буде виконано днопоглиблення акваторії причалу площею понад 8 га та частини водного підходу до акваторії завдовжки близько 1 км, а також планується облаштувати новий додатковий судновий хід на Дніпрі завдовжки понад 5 км.
У 2019/2020 МР «НІБУЛОН» зайняв перше місце серед основних експортерів пшениці, експортувавши 714 тис. т, або 13,1% від загального обсягу.
На філії «Голопристанська» розширено потужності зберігання до 97,9 тис. т. У грудні вони введені в експлуатацію.
2021 р. — елеватор філії «Баштанська», потужністю зберігання 14,4 тис. т у підлогових складах, проданий ФГ «Віктан-Агро».
У серпні «НІБУЛОН» спустив на воду перше судно проекту В5000М — модернізована баржа може перевозити 5 тис. т зерна.
«НІБУЛОН» передав у 8-річний лізинг компанії «Аскет Шипінг» дві великі баржі.
# Засновник та генеральний директор СП «НІБУЛОН» — Герой України, Вадатурський Олексій Опанасович.
Менеджмент


Команда
Контакти
mail3@nibulon.com.ua