АСТАРТА

Виробництво цукру, молока, переробка сої, біоенергетика, елеваторні послуги
16475

«АСТАРТА» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг,  який спеціалізується на рослинництві, тваринництві, переробці сої, виробництві цукру та біоенергетиці.

З серпня 2006 року акції Astarta Holding N.V. розміщені на Варшавській Фондовій біржі, а 2017 року одним із ключових акціонерів агрохолдингу став відомий канадський фонд Fairfax. У жовтні 2022 року компанія завершила процес транскордонної міграції і продовжила розміщення акцій на Варшавській фондовій біржі як Astarta Holding PLC (тікер AST).

Astarta Holding PLC – холдингова компанія, до складу якої входить вертикально-інтегрований агропромхолдинг «Астарта-Київ».

Група «АСТАРТА» розробила ефективну бізнес-модель, яка об'єднує кілька сегментів: виробництво цукру та біогазу, агровиробництво та переробка сої, молочне тваринництво.

Основні напрями діяльності:

Виробництво цукру

Потужності з виробництва цукру складаються з 6 цукрових заводів, які можуть переробляти понад 30 тис. т цукрових буряків на добу. Чотири з них розташовано в Полтавській області: «Глобинський цукровий завод», «Яреськівський цукровий завод», «Новооржицький цукровий завод», «Кобеляцький цукровий завод», у Вінницькій області  — «Жданівський цукровий завод», в Хмельницькій області — «Наркевицький цукровий завод».

Два цукрові заводи в Харківській області — «Савинський» та «Новоіванівський», були змушені припинити свою роботу через посушливі погодні умови в Харківській області. У 2020 році заводи було продано.

Рослинництво

Земельний банк: понад 230 тис. га.

Агрофірми компанії обробляють у Полтавській і Черкаській областях —133 тис. га, Вінницькій і Житомирській областях — 30 тис. га, Тернопільській і Хмельницькій областях —52 тис. га, Чернігівській області — 5 тис. га,  Харківській області —10 тис. га.

Профільні культури: цукровий буряк, соя, пшениця, кукурудза, соняшник, ячмінь, ріпак.

Пріоритетним напрямком у рослинництві є вирощування цукрових буряків, які надалі переробляються цукровими заводами холдингу. Соя направляється на переробку на «Глобинський переробний завод».

Органічне землеробство

«Астарта-Київ» приділяє велику увагу органічному землеробству, яке з 2017 р. у рамках пілотного проєкту впроваджується в Агрофірмі «Лист-Ручки», що обробляє 1817 га землі в Гадяцькому районі Полтавської області.

На Lyist Ruchky змінили технології обробітку ґрунту та сівозміну, не застосовуючи хімічних засобів захисту рослин і добрив. Для роботи за новими стандартами було закуплено окрему техніку, зокрема спеціальні борони для механічного обробітку полів від бур'янів, аерації ґрунту та дроблення кірки. Для зберігання врожаю використовуються окремі складські приміщення: тут дотримуються усіх норм зберігання органічного врожаю задля недопущення його контакту із звичайним збіжжям, що вирощувалось із застосуванням хімії.

До переліку органічної сертифікованої продукції входять: озима пшениця, соя, еспарцет, просо, гречка, кукурудза.

Насінництво

У складі «АСТАРТИ» працюють два насіннєвих заводи — у Шишаках Полтавської області та Волочиську Хмельницької області, які випускають насіння під брендом Astarta Select. Своїм насінням агрохолдинг повністю забезпечує себе по озимій пшениці, сої та в невеликих обсягах озимого ячменю. Також насіння реалізується зовнішнім клієнтам поза холдингом.

Astarta Select виробляє 30 тис. т насіння пшениці та сої на рік.

Тваринництво

«Астарта-Київ» — найбільший промисловий виробник молока в Україні. Щороку виробляє більше 100 тис. т молока, переважно екстра якості.  Загальне стадо великої рогатої худоби на фермах компанії нараховує 25,5 тис. голів. Продуктивність — 300 т молока на добу. У 2017 р. компанія побудувала на Полтавщині потужний кормовий центр.

Тваринницький напрям представлений підприємствами: «Агрофірма ім. Довженка», «Полтавазернопродукт», «ТМГ», Агрофірма «Хорольська», «Мусіївське», «Волочиськ-агро».

У 2022 р. компанія збільшила виробництво молока до 102 тис. т.

Переробка сої 

«Глобинський переробний завод» («ГПЗ») агропромхолдингу «АСТАРТА» — сучасне високотехнологічне підприємство, продукція якого відповідає міжнародним стандартам якості.  На підприємстві встановлено обладнання провідних світових виробників «Bühler» (Швейцарія), «GEA» (Німеччина), «Alfa Laval» (Швейцарія), «CPM» (Нідерланди), «Siemens» (Німеччина), «KSB» (Німеччина) та інших.

Проєктна річна переробна потужність заводу становить 230 тис. т на рік. Розташован у м. Глобине (Полтавська область). «ГПЗ» введено в промислову експлуатацію на початку 2014 року.

У 2022 р. «Астарта» змогла збільшити обсяги переробки сої на 23%, до 211 тис. т.  Виручка сегменту від продажу соєвої продукції зросла на 36%, до €122 млн.

Елеватор «Глобинського переробного заводу» («ГПЗ») має ємність одночасного зберігання сої — 42 тис. т.

Більшу частину сої для переробки вирощують агрофірми «АСТАРТИ», решту сировини компанія закуповує у партнерів.

На елеваторі «ГПЗ» сировину приймають з авто- та залізничного транспорту, працює зерносушарка та зерноочищення. Завод має сучасну лабораторію, в якій сировину, що надходить, досліджують на вміст протеїну, вологи та сміттєвих домішок.

Переробна потужність підприємства — 700 т сои на добу. За рік завод виробляє близько 160 тис. т високопротеїнового шроту, 40 тис. т соєвої олії та 9 тис. т гранульованої оболонки. В екстракційному цеху олію з сої отримують методом екстрагування за допомогою гексану.

«ГПЗ» частково використовує в процесі виробництва екологічно чистий енергоносій — біогаз, який поставляється з Біоенергетичного комплексу «АСТАРТИ».  Сьогодні компанія експортує понад 80% виробленої з соєвих бобів продукції, зокрема, шрот та соєву олію до країн ЄС, Близького та Далекого Сходу.  

Біоенергетика

Біоенергетичний комплекс (м. Глобине, Полтавська область) введено в промислову експлуатацію в жовтні 2014 року. Комплекс є унікальним для країн СНД, він виробляє біогаз у процесі ферментації сировини. Сировиною для вироблення біогазу є побічні продукти цукрового виробництва (сирого жому) та органічні відходи сільськогосподарського виробництва. Біогаз є альтернативним замінником природного газу для соєпереробного та цукрового заводів агропромхолдингу.

Його проектна потужність сягає 150 тис. куб. м біогазу/день, що еквівалентно 75 тис. куб. м природного газу.

Логістика

Агропромхолдинг має у своєму розпорядженні власний парк із 230 залізничних вагонів виробництва «Дніпровагонмаш» та «Крюківський вагонобудівний  завод», а також автомобілі-зерновози марки DAF.

Елеваторі послуги

З метою забезпечення підприємств компанії потужностями зі зберігання врожаю, розроблено та впроваджено програму «Зерно АСТАРТИ», в рамках якої за останні кілька років збудовано та модернізовано мережу елеваторів під загальною назвою «Зерно-Агротрейд». Одночасно «АСТАРТА» активно використовує систему комплексного зберігання в поліетиленових рукавах.

Завдяки відповідності усіх елеваторів критеріям маршрутних, їх високій технологічності, наявності власного вагонного парку та локомотивів, середній рівень оборотності елеваторних комплексів «АСТАРТИ» майже сягнув показника 2. «Астарта-Київ» приймає зерно від сторонніх поклажодавців і на зберігання, і на доробку.

Елеватори агрохолдинга працюють з такими культурами:

  • зернові  пшениця, кукурудза, ячмінь, жито, гречка, овес, сорго;
  • олійні соняшник, ріпак, окремо — високоолеїновий соняшник;
  • зернобобові  соя.

Три елеватори «Астарти»: «Яреськівський», «Лутовинівський» та «Семенівський» — є маршрутними і можуть здійснювати відвантаження зерна залізницею понад 54 вагони на добу кожен. «Скороходівський», «Війтовецький», «Красилівський» і «Хмільницький»за півтори доби. 

Читати за темою: Астарта-Київ: переводимо наші елеватори на нову філософію роботи

Елеваторні комплекси компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернигівській областях. Загальна потужність одночасного зберігання 7 високотехнологічних маршрутних елеваторів — понад 550 тис. т зерна.  

«Хмільницький елеватор» — знаходиться у м. Хмільнику Вінницької області, потужність одночасного зберігання — 82 тис. т.

Першу чергу елеватора на 30 тис. т було побудовано 2010 року. У 2016 році «Хмільницький елеватор» розширився на 62 тис. т. У 2018 році «Хмільницький елеватор» збільшив потужності з відвантаження зерна на залізничний транспорт до 250 т/год.

«Війтовецький елеватор» — знаходиться у смт. Війтівці Хмельницької області, потужність одночасного зберігання — 65 тис. т

«Війтовецький елеватор» начали почали будувати 2009 року на місці колишньої бази сільгосптехніки. За 7 років роботи елеватора відбулося розширення потужностей зі зберігання, у 2016 р. було додано силоси загальною потужністю одноразового зберігання 20 тис. т.

На елеваторі два пункти автоприйому, три зерносушарки: американська модульна — GSCOR  МС-1195, і дві зерносушарки компанії Petkus. Є автовідвантаження і відвантаження на залізничний транспорт.

Крім того, зерно може зберігатися в поліетиленових рукавах, майданчики для яких розташовані в безпосередній близькості від елеватора.

Читати за темою: АгроЕкспедиція елеваторами 2016. День 1. Хмельницька область

Фото за темою: Шість черг будівництва Війтовецького елеватора Волочиськ-Агро

«Красилівський елеватор» — знаходиться у м. Красилів Хмельницької області, потужність одночасного зберігання — 74,4 тис. т

Агрохолдинг «Астарта» у квітні 2019 р. купив елеватор «Проскурів-Заготзерно». «Красилівський елеватор» був побудований у 2013 році з початковим обсягом 62 тис. т зернових. Після придбання «АСТАРТА» ровела комплекс відновлювальних робіт з подальшою модернізацією зерносховища.  «Красилівський елеватор» має дві зерносушарки, ві лінії автоприймання та відвантаження, що дає змогу одночасно приймати та відвантажувати дві різні культури на автотранспорт та залізничний транспорт.

На «Красилівському елеваторі» у 2021 р. було побудовано ще один силос — на 12,4 тис. т. Потужність зберігання елеватора зросла до 74,4 тис. т.

Читати за темою: Красилівський елеватор: унікальне обладнання та амбіції подальшого зростання

Фото за темою: Елеватори України: Красилівський елеватор Астарти

«Яреськівський елеватор» — знаходиться у с. Яреськи Миргородського району Полтавської області, потужність одночасного зберігання —100 тис. т у чотирнадцяти металевих силосах.

«Яреськівський елеватор» був побудований на кошти, виділені компанії Європейським Інвестиційним Банком, у рекордні терміни — за 9 місяців, введений в експлуатацію в липні 2018 року.

Елеватор орієнтований на швидке приймання та відвантаження зерна. Усі вузли та транспортне обладнання має потужність 150 т/год. Зерно приймають з автомобілів на двох лініях. За добу зерносховище здатне прийняти близько 200 вантажних автомобілів із зерном. Також до сезону 2021/22 підготували пневматичний транспортер для розвантаження залізничних вагонів.

«Яреськівський елеватор» обслуговує всі виробничі підрозділи «Агрофірми «ім. Довженка» та сусідні підприємства. На елеваторі зерно відвантажують по 2 лінії на залізницю та автотранспорт. Елеватор маршрутний: за добу тут відвантажують 50-52 вагони.

На «Яреськівському елеваторі» знизили відсоток боя зерна завдяки сушінню в щадному режимі та правильно підібраним ситам для очищення кукурудзи перед відвантаженням. З липня по кінець грудня на елеваторі діє програма лояльності з приємними для поклажодавців умовами.

Читати за темою: Три сезони Яреськівського елеватора Астарти

Фото за темою: Елеватори України: Яреськівський елеватор Астарта-Київ

«Лутовинівський елеватор» — знаходиться у с. Лутовинівка Кременчуцького району Полтавської області, потужність одночасного зберігання — 100 тис. т

Першу чергу «Лутовинівського елеватора» було введено в експлуатацію у квітні, а другу — у вересні 2018 року. На елеваторі 2 точки автоприйому тільки для самосвального скидання, підйомники на лініях не встановлювали. Під елеватором дуже близько до поверхні знаходяться ґрунтові води, ґрунт зміцнювали 12-метровими палями, а самі силоси винесені на опори.

Єлеватор має дві лінії автовідвантаження, можна відвантажувати 2 різні культури одночасно, та дві лінії залізничного відвантаження з двома залізничними вагами.

Читати за темою: Ревізія елеваторів. Пирятинський елеватор Grain Alliance та Лутовинівський елеватор Астарта-Київ

«Скороходівський елеватор» — знаходиться у смт. Скороходове Полтавського району Полтавської області, потужність одночасного зберігання — 30 тис. т 

«Скороходівський елеватор» надає послуги по зберіганню, обробці, відвантаженню і сушці зернових культур. Лінія автоприймання продуктивністю 150 т/год.

«Семенівський елеватор» — знаходиться у смт. Семенівка Кременчуцького району Полтавської області, потужність одночасного зберігання — 120 тыс. т

Елеватор відкрито в липні 2019 року, він став завершальним етапом інвестиційної програми «Зерно АСТАРТИ».

Найбільше зерносховище «АСТАРТИ» і перший елеватор, що може виконувати сім незалежних операцій одночасно: три лінії автоприймання продукції з можливістю приймання трьох різних культур, по дві лінії відвантаження на авто та залізничний транспорт з можливістю одночасного подавання 27 вагонів. На елеваторі є навіть залізничне приймання. «Семенівський елеватор» повністю автоматизовано. Тут встановлено дві енергозберігаючі зерносушарки, які працюють на дві незалежні лінії сушіння. 

Читати за темою: Cеменівський елеватор — флагман Астарти

Фото за темою: Елеваторы України: Семенівський елеватор компанії Астарта-Київ

«Чернигівський елеватор Астарти» — знаходиться у м. Чернігів, підлогового типу зберігання, потужність зберігання - 3 тис. т. Розпочато будівництво першої черги елеватора на 58 тис. т. Загальна потужність одночасного зберігання «Чернігівського елеватора» планується у 70 тис. т. Після повної реалізації проєкту на елеваторі зможуть щодоби приймати до 4,5 тис. т зерна і відвантажувати 54 вагони. 

Історія розвитку:

Компанія заснована у березні 1993 року. Біля витоків стояли нинішній генеральний директор Віктор Іванчик, російський підприємець Сергій Шкуренко та український бізнесмен Валерій Коротков.

1996-1998 рр. — придбано першу компанію — «Агрофірма «Пустовойтове» у Полтавській області.

1999 р. — придбано контрольний пакет акцій Яреськівського цукрового заводу.

2003 р. — придбано Жданівський цукровий завод і Кобеляцький цукровий завод.

2004-2005 рр. — придбано Веселоподолянський і Глобинський цукрові заводи.

2006 р. — проведено ІРО Компанії ASTARTA Holding N. V. і розпочато її лістинг на Варшавській фондовій біржі.

2007 р. — значне розширення холдингу за рахунок купівлі нових агрофірм та збільшення землі в оренді.

2008 р. — початок співпраці з ЄБРР та ЄІБ для реалізації програми енергоефективності, укладення договору з Міжнародним фондом вуглецевих кредитів, придбання Наркевицького цукрового заводу та агрофірми в Хмельницькій області.

2009 р. — реструктуризація компанії для оптимізації виробництва і підвищення рівня управління активами.

2011 р. — розвиток бізнесу «Астарти» в Харківській області;

2012-2013 рр. — будівництво заводу з переробки сої в м. Глобине (Полтавська область).

2014 р. — введено в експлуатацію біогазовий комплекс у Полтавській області.

2017 р. — підприємства «Астарти» отримали і підтвердили 25 міжнародних сертифікатів серій ISO 22000, ISO 14001, OHSAS 18001. Fairfax Financial Holdings Limited придбав 1,95 млн акцій «Астарти» (Fairfax контролює понад 7 млн акцій «Астарти», що становить 28,01%). Укладення кредитного договору з ЄІБ на €37 млн.

2018 р. — підписано кредитну угоду з IFC на суму $30 млн.

Введено в експлуатацію 3 елеватори в Полтавській області: Яреськівський елеватор, Лутовинівський елеватор і Скороходівський елеватор.

2019 р. — компанія придбала елеватор «Проскурів-Заготзерно» у м. Красилів Хмельницької області за €4,6 млн., загальною потужністю 62 тис. т. «Астарта»  закупила 130 вагонів-зерновозів. 21-22 травня Albacon Ventures Limited придбала 201,32 тис. акцій «Астарти», внаслідок чого його частка становила 37,38%. На початку липня на Полтавщині почав роботу «Семенівський елеватор».

За підсумками 2019 року елеватори «Астарта-Київ» наростили потужності зберігання до 550 тис. т зерна і зробили 2 обороти.

2020 р. — три нові елеватора «Астарти» пройшли сертифікацію за трьома стандартами: ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000.

Агрофірма «Лист-Ручки» отримала сертифікат виробника органічної продукції. Компанія завершила трирічний процес з отримання першого врожаю органічних зернових та олійних культур.

2021 р. —  на всіх елеваторах «Зерно-Агротрейд» у поточному сезоні частка сторонніх поклажодавців склала 20% від загального приймання. Агрохолдинг поставив за мету в новому сезоні наростити обсяг зерна, прийнятого від третіх осіб — до 300 тис. т.

У квітні співзасновник і генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик збільшив свою частку в компанії до 40%.

«Астарта»  розпочала реалізацію  нового інвестиційного проекту. У його рамках буде побудовано нову технологічну лінію поглибленої переробки сої потужністю до 100 тис. т соєвого протеїнового концентрату на рік. Будівництво заплановано на базі «Глобинського переробного заводу».

«АСТАРТА» збільшила потужність зберігання на «Красилівському елеваторі» на 12,4 тис. т.

2022 р. — група почала будівництво першої черги «Чернигівського елеватора», потужністю 58 тис. т. Планується запустити її в роботу в липні 2022 року.

2023 р. — у 2022-2023 МР в умовах обмежених логістичних можливостей, «АСТАРТА» експортувала 833 тис. т продукції. Експортна географія компанії налічує понад 40 країн світу. Основними імпортерами пшениці стали Італія, Іспанія, Індонезія та Кенія, а кукурудзи — Китай, Португалія та Іспанія. Компанія також наростила частку виручки від експортних продажів з 44% у 2021 році до 54% у 2022 році, незважаючи на постійні логістичні перепони.

# Основним співзасновником агрохолдингу «АСТАРТА» та генеральним директором є Віктор Іванчик.

Станом на сьогодні є два основних довгострокових акціонери: сім’я Віктора Іванчика, яка володіє 40,0% загальної кількості акцій в обігу через Albacon Ventures Limited, і — Fairfax Financial Holdings Ltd, яка володіє 29,9%. Частка акцій «Астарти», яка знаходиться у вільному обігу, в основному належить польським інституційним інвесторам, інвестиційним компаніям ЄС і США.

Структура управління компанії: Рада Директорів складається з шести членів, троє з яких є незалежними. Виконавчі Директори здійснюють операційне управління компанією. Невиконавчі Директори виконують наглядові та стратегічні функції.

У березні 2017 року на зборах акціонерів «Astarta Holding» головою Ради директорів було затверджено Говарда Дала. Його кандидатуру запропонувала фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited — канадський інвестиційний фонд, акціонер «АСТАРТИ».

Профіль Фейсбук

Профіль «Центр партнерського взаимодействия Астарты» на Фейсбук

Менеджмент

Іванчик Віктор  Петрович
Іванчик Віктор Петрович
Співзасновник та співвласник, генеральний директор агропромислового холдингу
Howard Dahl
Дал Говард
Голова Ради директорів агропромхолдинга
Садовий Євген Анатолійович
Садовий Євген Анатолійович
Директор з переробки продуктів сільськогосподарського виробництва

Команда

Роік Вячеслав Володимирович
Директор «Лутовинівського елеватора» агропромхолдинга
Ходзінський Сергій Ілліч
Директор «Яреськівського елеватора» агропромхолдинга
Скрипник Олег Валерійович
Директор «Війтовецький елеватор» та «Красилівський елеватор» агрохолдинга
Прокопов Сергій Вікторович
Директор «Семенівського елеватора» агропромхолдинга

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 58
+38 (044) 585-94-94 (Головний офіс)
+38 (044) 462-59-46  (Комерційне управління (зернові))
+38 (044) 910-40-53 (Закупівля зернових та олійних)
office@astarta.ua
commerce@astartakiev.com (Комерційне управління (зернові))
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаТрейдингЗ-д перевезенняЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання