АСТАРТА

Виробництво цукру, молока, переробка сої, біоенергетика, елеваторні послуги
19733

«АСТАРТА» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг,  який спеціалізується на рослинництві, тваринництві, переробці сої, виробництві цукру та біоенергетиці.

З серпня 2006 р. акції Astarta Holding N.V. розміщені на Варшавській Фондовій біржі, а 2017 р. одним із ключових акціонерів агрохолдингу «Астарта» став відомий канадський фонд Fairfax. У жовтні 2022 р. компанія завершила процес транскордонної міграції і продовжила розміщення акцій на Варшавській фондовій біржі як Astarta Holding PLC (тікер AST).

Astarta Holding PLC – холдингова компанія, до складу якої входить вертикально-інтегрований агропромхолдинг «Астарта-Київ».

Група «Астарта» розробила ефективну бізнес-модель, яка об'єднує кілька сегментів: виробництво цукру та біогазу, агровиробництво та переробка сої, молочне тваринництво.

Основні напрями діяльності:

Виробництво цукру

Потужності з виробництва цукру «Астарта» складаються з 6 цукрових заводів, які можуть переробляти понад 30 тис. т цукрових буряків на добу. Чотири з них розташовано в Полтавській області: «Глобинський цукровий завод», «Яреськівський цукровий завод», «Новооржицький цукровий завод», «Кобеляцький цукровий завод», у Вінницькій області  — «Жданівський цукровий завод», в Хмельницькій області — «Наркевицький цукровий завод».

Два цукрові заводи в Харківській обл. — «Савинський» та «Новоіванівський», були змушені припинити свою роботу через посушливі погодні умови в Харківській області. У 2020 р. заводи було продано.

Рослинництво

Земельний банк: понад 230 000 га.

Агрофірми компанії обробляють у Полтавській і Черкаській областях —133 000 га, Вінницькій і Житомирській областях — 30 000 га, Тернопільській і Хмельницькій областях —52 000 га, Чернігівській області — 5 000 га,  Харківській області —10 000 га.

Профільні культури: цукровий буряк, соя, пшениця, кукурудза, соняшник, ячмінь, ріпак.

Пріоритетним напрямком у рослинництві «Астарта» є вирощування цукрових буряків, які надалі переробляються цукровими заводами холдингу. Соя направляється на переробку на «Глобинський переробний завод».

Органічне землеробство

«Астарта» приділяє велику увагу органічному землеробству, яке з 2017 р. у рамках пілотного проєкту впроваджується в Агрофірмі «Лист-Ручки», що обробляє 1817 га землі в Гадяцькому районі Полтавської області.

На Lyist Ruchky змінили технології обробітку ґрунту та сівозміну, не застосовуючи хімічних засобів захисту рослин і добрив. Для роботи за новими стандартами було закуплено окрему техніку, зокрема спеціальні борони для механічного обробітку полів від бур'янів, аерації ґрунту та дроблення кірки. Для зберігання врожаю використовуються окремі складські приміщення: тут дотримуються усіх норм зберігання органічного врожаю задля недопущення його контакту із звичайним збіжжям, що вирощувалось із застосуванням хімії.

До переліку органічної сертифікованої продукції агрохолдингу «Астарта» входять: озима пшениця, соя, еспарцет, просо, гречка, кукурудза.

Насінництво

У складі «Астарти» працюють 2 насіннєвих заводи — у Шишаках Полтавської обл. та Волочиську Хмельницької обл., які випускають насіння під брендом Astarta Select. Своїм насінням агрохолдинг «Астарта» повністю забезпечує себе по озимій пшениці, сої та в невеликих обсягах озимого ячменю. Також насіння реалізується зовнішнім клієнтам поза холдингом.

Astarta Select виробляє 30 тисяч тонн насіння пшениці та сої на рік.

Тваринництво

«Астарта» — найбільший промисловий виробник молока в Україні, щороку виробляє більше 100 тис. т молока, переважно екстра якості.  Загальне стадо великої рогатої худоби на фермах компанії нараховує 25,5 тисяч голів. Продуктивність — 300 т молока на добу. У 2017 р. «Астарта» побудувала на Полтавщині потужний кормовий центр.

Тваринницький напрям представлений підприємствами: «Агрофірма ім. Довженка», «Полтавазернопродукт», «ТМГ», Агрофірма «Хорольська», «Мусіївське», «Волочиськ-агро».

У 2022 р. «Астарта» збільшила виробництво молока до 102 тис. т.

Переробка сої 

«Глобинський переробний завод» («ГПЗ») агропромхолдингу «Астарта» — сучасне високотехнологічне підприємство, продукція якого відповідає міжнародним стандартам якості.  На підприємстві встановлено обладнання провідних світових виробників «Bühler» (Швейцарія), «GEA» (Німеччина), «Alfa Laval» (Швейцарія), «CPM» (Нідерланди), «Siemens» (Німеччина), «KSB» (Німеччина) та інших.

Проєктна річна переробна потужність заводу становить 230 000 т/рік. Розташован у м. Глобине (Полтавська область). «ГПЗ» введено в промислову експлуатацію на початку 2014 р.

У 2022 р. «Астарта» змогла збільшити обсяги переробки сої на 23%, до 211 тис. т.  Виручка сегменту від продажу соєвої продукції зросла на 36%, до €122 млн.

Елеватор «Глобинського переробного заводу» («ГПЗ») має ємність одночасного зберігання сої — 42 тис. т.

«Астарта» більшу частину сої для переробки вирощує  на власниї агрофірмах, а решту сировини закуповує у партнерів.

На «ГПЗ» сировину приймають з авто- та залізничного транспорту, працює зерносушарка та зерноочищення. Завод має сучасну лабораторію, в якій сировину, що надходить, досліджують на вміст протеїну, вологи та сміттєвих домішок.

Переробна потужність підприємства — 700 тонн сои на добу. За рік завод виробляє близько 160 тисяч тонн високопротеїнового шроту, 40 тисяч тонн соєвої олії та 9 тисяч тонн гранульованої оболонки. В екстракційному цеху олію з сої отримують методом екстрагування за допомогою гексану.

«ГПЗ» частково використовує в процесі виробництва екологічно чистий енергоносій — біогаз, який поставляється з Біоенергетичного комплексу «АСТАРТИ».  Сьогодні компанія експортує понад 80% виробленої з соєвих бобів продукції, зокрема, шрот та соєву олію до країн ЄС, Близького та Далекого Сходу.  

Біоенергетика

Біоенергетичний комплекс (м. Глобине, Полтавська обл.) введено в промислову експлуатацію в жовтні 2014 р. Комплекс є унікальним для країн СНД, він виробляє біогаз у процесі ферментації сировини. Сировиною для вироблення біогазу є побічні продукти цукрового виробництва (сирого жому) та органічні відходи сільськогосподарського виробництва. Біогаз є альтернативним замінником природного газу для соєпереробного та цукрового заводів агропромхолдингу «Астарта».

Його проектна потужність сягає 150 000 м³ біогазу на день, що еквівалентно 75 000 м³ природного газу.

Логістика

Агропромхолдинг «Астарта» має у своєму розпорядженні власний парк із 230 залізничних вагонів виробництва «Дніпровагонмаш» та «Крюківський вагонобудівний  завод», а також автомобілі-зерновози марки DAF.

Елеваторі послуги

З метою забезпечення підприємств компанії потужностями зі зберігання врожаю, розроблено та впроваджено програму «Зерно АСТАРТИ», в рамках якої збудовано та модернізовано мережу елеваторів під загальною назвою «Зерно-Агротрейд». Також «Астарта» активно використовує систему комплексного зберігання зерна в поліетиленових рукавах.

Завдяки відповідності усіх елеваторів критеріям маршрутних, їх високій технологічності, наявності власного вагонного парку та локомотивів, «Астарта» розраховує на середній рівень оборотності елеваторних комплексів майже у 2 рази кожний. «Астарта» приймає зерно від сторонніх поклажодавців і на зберігання, і на доробку.

Агрохолдинг «Астарта» працює з такими культурами:

  • зернові  пшениця, кукурудза, ячмінь, жито, гречка, овес, сорго;
  • олійні соняшник, ріпак, окремо — високоолеїновий соняшник;
  • зернобобові  соя.

«Яреськівський», «Лутовинівський» та «Семенівський» елеватори є маршрутними, що можуть здійснювати відвантаження зерна залізницею понад 54 вагони на добу кожен. «Скороходівський», «Війтовецький», «Красилівський» і «Хмільницький»за півтори доби. 

Читати за темою: Астарта-Київ: переводимо наші елеватори на нову філософію роботи

Елеваторні комплекси компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернигівській областях. Загальна потужність одночасного зберігання 7 елеваторних комплексів — понад 580 тисяч тонн зерна.  

«Хмільницький елеватор» — знаходиться у м. Хмільнику Вінницької обл. «Хмільницький елеватор» має загальну місткість — 82 тисячі тонн.

Першу чергу зерносховища на 30 тис. т було побудовано 2010 р. У 2016 р. «Хмільницький елеватор» розширився на 62 тис. т. У 2018 р. «Хмільницький елеватор» збільшив потужності з відвантаження зерна на залізничний транспорт до 250 т/год.

«Війтовецький елеватор» — знаходиться у с. Війтівці Хмельницької обл, потужність одночасного зберігання — 65 тис. т.

«Війтовецький елеватор» начали почали будувати 2009 р.на місці колишньої бази сільгосптехніки. За 7 років роботи відбулося розширення потужностей зі зберігання, у 2016 р. було додано силоси загальною потужністю зберігання 20 тис. т.

«Війтовецький елеватор» має 2 пункти автоприйому, 3 зерносушарки: американська модульна — GSCOR  МС-1195, і 2 зерносушарки компанії Petkus. Є автовідвантаження і відвантаження на залізничний транспорт.

Крім того, зерно може зберігатися в поліетиленових рукавах.

Читати за темою: АгроЕкспедиція елеваторами 2016. День 1. Хмельницька область

Фото за темою: Шість черг будівництва Війтовецького елеватора Волочиськ-Агро

«Красилівський елеватор» — знаходиться у м. Красилів Хмельницької обл. 

Агрохолдинг «Астарта» у квітні 2019 р. купив елеватор «Проскурів-Заготзерно», який було побудовано у 2013 р. з початковим обсягом 62 тисяч тонн зернових. Після придбання «Астарта» провела комплекс відновлювальних робіт з подальшою модернізацією зерносховища. 

«Красилівський елеватор» має 2 зерносушарки, 2 лінії автоприймання та відвантаження, що дає змогу одночасно приймати та відвантажувати 2 різні культури на автотранспорт та залізничний транспорт.

На «Красилівському елеваторі» у 2021/22 рр. добудовано ще 2 силоси на 25,5 тисяч тонн. Загальна потужність зберігання зросла до 88 тис. т.

Читати за темою: Красилівський елеватор: унікальне обладнання та амбіції подальшого зростання

Фото за темою: Елеватори України: Красилівський елеватор Астарти

«Яреськівський елеватор» — знаходиться у с. Яреськи Миргородського р-ну Полтавської обл., потужність одночасного зберігання —100 тис. т у 14 металевих силосах.

«Яреськівський елеватор» був побудований на кошти, виділені компанії Європейським Інвестиційним Банком, у рекордні терміни — за 9 місяців, введений в експлуатацію в липні 2018 р.

Він орієнтований на швидке приймання та відвантаження зерна, усі вузли та транспортне обладнання має потужність 150 т/год. Зерно приймають з автомобілів на 2 лініях. За добу зерносховище здатне прийняти близько 200 вантажних автомобілів із зерном. 

«Яреськівський елеватор» обслуговує всі виробничі підрозділи «Агрофірми «ім. Довженка» та сусідні підприємства, зерно відвантажують по 2 лінії на залізницю та автотранспорт. 

Читати за темою: Три сезони Яреськівського елеватора Астарти

Фото за темою: Елеватори України: Яреськівський елеватор Астарта-Київ

«Лутовинівський елеватор» — знаходиться у с. Лутовинівка Кременчуцького р-ну Полтавської області, потужність одночасного зберігання — 100 тис. т.

Першу чергу «Лутовинівського елеватора» було введено в дію у квітні, а другу — у вересні 2018 р. Підприємство має 2 точки автоприйому тільки для самосвального скидання, підйомники на лініях не встановлювали.  «Лутовинівський елеватор» має 2 лінії автовідвантаження, що дає можливість відвантажувати 2 різні культури одночасно, та 2 лінії залізничного відвантаження з 2 залізничними вагами.

Читати за темою: Ревізія елеваторів. Пирятинський елеватор Grain Alliance та Лутовинівський елеватор Астарта-Київ

«Скороходівський елеватор» — знаходиться у с. Скороходове Полтавської обл. «Скороходівський елеватор» надає послуги по зберіганню, обробці, відвантаженню і сушці зернових культур, лінія автоприймання продуктивністю 150 т/год. Загальний обсяг одночасного зберігання  — 30 тисяч тонн збіжжя. 

«Семенівський елеватор» — у с. Семенівка Кременчуцького р-ну Полтавської обл. 

Елеваторний комплекс відкрито в липні 2019 р., він став завершальним етапом інвестиційної програми «Зерно АСТАРТИ». «Семенівський елеватор» може одночасно 120 тис. т зернових та олійних культур.

«Семенівський елеватор» — найбільше зерносховище «Астарти», він може виконувати 7 незалежних операцій одночасно: 3 лінії автоприймання з можливістю приймання 3 різних культур, по 2 лінії відвантаження на авто та залізничний транспорт з можливістю одночасного подавання 27 вагонів. «Семенівський елеватор» повністю автоматизовано. Тут встановлено 2 зерносушарки, які працюють на 2 незалежні лінії сушіння. 

Читати за темою: Cеменівський елеватор — флагман Астарти

Фото за темою: Елеваторы України: Семенівський елеватор компанії Астарта-Київ

«Чернигівський елеватор Астарти» — знаходиться у м. Чернігів, зерносховище підлогового типу зберігання, потужність зберігання — 3 000 тонн. Розпочато будівництво першої черги на 58 тис. т. Загальна потужність одночасного зберігання «Чернігівського елеватора» планується у 70 тис. т. Після повної реалізації проєкту щодоби планується приймати до 4,5 тис. т зерна і відвантажувати 54 вагони. 

Історія розвитку:

«Астарта» заснована у березні 1993 р. Біля витоків стояли нинішній генеральний директор Віктор Іванчик, російський підприємець Сергій Шкуренко та український бізнесмен Валерій Коротков.

1996-1998 рр. — придбано першу компанію — «Агрофірма «Пустовойтове» у Полтавській обл.

1999 р. — придбано контрольний пакет акцій Яреськівського цукрового заводу.

2003 р. — «Астарта» придбала Жданівський і Кобеляцький цукрові заводи.

2004-2005 рр. — придбано Веселоподолянський і Глобинський цукрові заводи.

2006 р. — проведено ІРО Компанії ASTARTA Holding N. V. і розпочато її лістинг на Варшавській фондовій біржі.

2007 р. — «Астарта» розширилася за рахунок купівлі нових агрофірм та збільшення землі в оренді.

2008 р. — початок співпраці «Астарта» з ЄБРР та ЄІБ для реалізації програми енергоефективності, укладення договору з Міжнародним фондом вуглецевих кредитів, придбання Наркевицького цукрового заводу та агрофірми в Хмельницькій обл.

2009 р. — реструктуризація компанії для оптимізації виробництва і підвищення рівня управління активами.

2011 р. — «Астарта» почала розвивати бізнес у Харківській обл.

2012-2013 рр. — будівництво заводу з переробки сої в м. Глобине (Полтавська область).

2014 р. — «Астарта» ввела в дію біогазовий комплекс у Полтавській обл.

2017 р. — підприємства «Астарти» отримали і підтвердили 25 міжнародних сертифікатів серій ISO 22000, ISO 14001, OHSAS 18001. Fairfax Financial Holdings Limited придбав 1,95 млн акцій (Fairfax контролює понад 7 млн акцій «Астарта», що становить 28,01%). Укладення кредитного договору з ЄІБ на €37 млн.

2018 р. — підписано кредитну угоду з IFC на суму $30 млн. Введено в дію Яреськівський, Лутовинівський та Скороходівський елеватори.

2019 р. — компанія придбала зерносховище «Проскурів-Заготзерно» у м. Красилів Хмельницької області за €4,6 млн., місткість — 62 000 т. «Астарта» закупила 130 вагонів-зерновозів. 21-22 травня Albacon Ventures Limited придбала 201,32 тис. акцій «Астарти», внаслідок чого його частка становила 37,38%. На початку липня на Полтавщині почав роботу «Семенівський елеватор».

За підсумками 2019 р. елеватори «Астарта» наростили потужності зберігання до 550 тис. т зерна і зробили 2 обороти.

2020 р. — 3 елеватора «Астарта» пройшли сертифікацію за трьома стандартами: ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000.

Агрофірма «Лист-Ручки» отримала сертифікат виробника органічної продукції. Компанія завершила трирічний процес з отримання першого врожаю органічних зернових та олійних культур.

2021 р. — агропромхолдинг «Астарта» поставив за мету в новому сезоні наростити обсяг зерна, прийнятого від третіх осіб — до 300 тис. т.

У квітні співзасновник і генеральний директор «Астарта» Віктор Іванчик збільшив свою частку в компанії до 40%.

«Астарта» розпочала реалізацію  нового інвестиційного проекту. У його рамках буде побудовано нову технологічну лінію поглибленої переробки сої потужністю до 100 тисяч тонн соєвого протеїнового концентрату на рік. Будівництво заплановано на базі «Глобинського переробного заводу».

«Астарта» збільшила потужність зберігання на «Красилівському елеваторі» на 12,5 тис. т.

2022 р. — група почала будівництво першої черги «Чернигівського елеватора», потужністю 58 тис. т. Добудовано ще 1 силос на «Красилівському елеваторі».

2023 р. — у 2022-2023 МР в умовах обмежених логістичних можливостей, «Астарта» експортувала 833 тисяч тонн продукції. Експортна географія компанії налічує понад 40 країн світу. Основними імпортерами пшениці стали Італія, Іспанія, Індонезія та Кенія, а кукурудзи — Китай, Португалія та Іспанія. Компанія також наростила частку виручки від експортних продажів з 44% у 2021 р. до 54% у 2022 р., незважаючи на постійні логістичні перепони.

# Основним співзасновником агрохолдингу «Астарта» та генеральним директором є Віктор Іванчик.

Станом на сьогодні є 2 основних довгострокових акціонери: сім’я Віктора Іванчика, яка володіє 40,0% загальної кількості акцій в обігу через Albacon Ventures Limited, і — Fairfax Financial Holdings Ltd, яка володіє 29,9%. Частка акцій «Астарти», яка знаходиться у вільному обігу, в основному належить польським інституційним інвесторам, інвестиційним компаніям ЄС і США.

Структура управління «Астарта»: Рада Директорів складається з 6 членів, троє з яких є незалежними. Виконавчі Директори здійснюють операційне управління компанією. Невиконавчі Директори виконують наглядові та стратегічні функції.

У березні 2017 р. на зборах акціонерів «Astarta Holding» головою Ради директорів було затверджено Говарда Дала. Його кандидатуру запропонувала фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited — канадський інвестиційний фонд, акціонер «Астарти».

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Іванчик Віктор  Петрович
Іванчик Віктор Петрович
Співзасновник та співвласник, генеральний директор агропромислового холдингу
Howard Dahl
Дал Говард
Голова Ради директорів агропромхолдинга
Садовий Євген Анатолійович
Садовий Євген Анатолійович
Екс-директор з переробки продуктів сільськогосподарського виробництва

Команда

Роік Вячеслав Володимирович
Директор «Лутовинівського елеватора» агропромхолдинга
Ходзінський Сергій Ілліч
Директор «Яреськівського елеватора» агропромхолдинга
Скрипник Олег Валерійович
Директор «Війтовецький елеватор» та «Красилівський елеватор» агрохолдинга
Прокопов Сергій Вікторович
Директор «Семенівського елеватора» агропромхолдинга

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 58
+38 (044) 585-94-94 (Головний офіс)
+38 (044) 462-59-46  (Комерційне управління (зернові))
+38 (044) 910-40-53 (Закупівля зернових та олійних)
office@astarta.ua
commerce@astartakiev.com (Комерційне управління (зернові))
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаТрейдингЗ-д перевезенняЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання