RISOIL S.A.

Виробництво та продаж рослинних олій, зернових культур, зберігання, переробка, перевалка зернових, руди
9858

RISOIL S. A. — група агропромислових компаній, заснована компанією RISOIL S. A., яка утворена  у 2000 р. в Женеві, Швейцарія. За роки свого розвитку компанія створила офіси та виробництво в низці країн Європейського Союзу, Україні та Грузії.

Група RISOIL представлена в Україні компаніями «Спільне підприємство «РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» (портовий оператор у морському порту Чорноморськ), Risoil Terminal (наливний та зерновий комплекс у порту Чорноморськ), «МТЦ», «Універсальний термінал Рисоіл», «Рисоіл Херсон», «Роздільнянський елеватор» «Саншайн Термінал»,  тощо.

Основні напрямки діяльності Групи RISOIL S.A.:

✅ Торгівля зерновими та олійними культурами

Risoil Ukraine — трейдингова компанія групи RISOIL. Risoil Ukraine займається торгівлею зерновими та олійними, а також продуктами їх переробки. 

З 2010 р. RISOIL займається контейнерним відвантаженням харчової продукції українського виробництва:

• рослинні олії (у контейнерах flexitank);
• зернові культури (пшениця, ячмінь, кукурудза, просо);
• насіння олійних культур (соя, ріпак, льон, соняшник);
• зернобобові культури (нут та горох).

Продукція відправляється на азійські, африканські та європейські ринки.

✅ Продаж і виробництво рослинних олій

«Біоіл Універсал Україна» — завод з переробки олійних культур пресовим методом, який розташований на території ПрАТ «Раздільнянський елеватор».

Основні напрямки діяльності «Біоіл Універсал Україна»:
• переробка олійних культур;
• закупівля і реалізація сільськогосподарської продукції;
• здійснення операцій з експорту/імпорту сировини, матеріалів, продукції виробничо-технічного призначення;
• торгівля сільськогосподарською продукцією та продуктами її переробки (зерно, масло, макуха тощо)

Продуктами переробки є: сира рослинна олія, макуха і лузга гранульована. Потужність заводу становить близько 120 тис. т переробки олійних культур на рік. Вихід олії соняшникової — близько 46 800 тонн на рік.

Відвантаження готової продукції з заводу «Біоіл Універсал Україна» здійснюється авто та залізничним транспортом.

«Бісер Олива» — Болгарський олійноекстракційний завод у Старій Загорі (JSC «Biser Oliva»). Потужність заводу 79 200 мт сирої та 32 400 мт рафінованої олії на рік.

«Бісер Олива» є другою за величиною компанією з виробництва соняшникової олії в Болгарії. 

Перевалка навалочних і тарно-штучних вантажів

«Універсальний термінал Рисоіл» (колишній «Рисоіл Руда» та «Боконті Україна») почав працювати 2020 р. в тилу причалу №10 порту «Чорноморськ». Термінал «Рисоіл Руда» займався перевалкою імпортних хімічних вантажів, вугілля, марганцевої руди. З грудня 2021 р. термінал перейшов до формату більш універсального, включаючи цукор та мінеральні добрива. Зараз «Універсальний термінал Рисоіл» займається перевантаженням навалочних і тарно-штучних вантажів у режимі експорту та імпорту.

Термінал «Універсальний термінал Рисоіл» здатний приймати судна типу Handymax осадкою до 11,5 м, вантажопідйомністю — до 50 тис. т. Потужності одночасного відкритого зберігання — до 200 тис. т навалочних вантажів.

✅ Забезпечення логістики олії, насипних і генеральних вантажів 

«Морський технічний центр» (МТЦ) — спеціалізується на наданні комплексних послуг з транспортної обробки вантажів. Зазначений вид діяльності включає в себе: навантаження та розвантаження вантажів незалежно від виду транспорту, стивідорні роботи, навантаження і розвантаження вантажних залізничних вагонів усіх типів, стафіруванням контейнерів тощо.

Risoil Terminal — найбільший експортно/імпортний термінал з перевалки українських харчових рослинних олій та зернових в регіоні Чорного моря, що розташований в морському торговому порту «Чорноморськ».

Портовий оператор «СП Рисоіл Термінал» оперує причалами №1, 3, 5, 6, 10-12 морського порту «Чорноморськ».

У 2023 р. на стику 10 на 11 причалів завершено будівництво двостороннього пірсу завдовжки майже 340 м, який дозволяє приймати й обробляти в Чорноморську великотоннажні судна типу Panamax. Також АМПУ проведено днопоглиблення із досягненням 15 м, завдяки якому у травні 2023 р. термінал прийняв під навантаження найбільше судно у своїй історії типорозміру POST-PANAMAX.

На двосторонньому пірсі Risoil Terminal встановлено стаціонарну суднонавантажувальну систему Neuero 6XSL1500/1XM600, здатну приймати два потоки зерна по 1500 тонн/годину, а також пневматичний суднорозвантажувач, номінальною продуктивністю 600 тонн на годину. Також передбачено приймання зернових з барж і суден різних типів. 

Наливний Risoil Terminal 

Наливний термінал Risoil в порту «Чорноморськ» надає партнерам широкі можливості під час перевалки харчових рослинних олій.

Характеристики терміналу:

  • одночасне зберігання в резервуарах — 64 000 тонн вантажу;
  • розвантаження — 88 залізничних цистерн, 109 автоцистерн на добу;
  • можливість приймання різних видів харчових наливних вантажів;
  • завантаження до 20 тис. т вантажу на добу;
  • одночасний роздільне приймання наливних вантажів;
  • естакади автозливу — 2 од. на 5 та 3 автоцистерни;
  • залізничні естакади — 2 од. на 14 та 8 цистерн;
  • завантаження флексі-танків різними варіантами (залізнична цистерна — флексі-танк, резервуар — флексі-танк та ін.);
  • обсяг перевалки наливних вантажів — понад 1,5 млн. т на рік;
  • сертифікований за стандартом ISO 22000 (харчова безпека та HACCP).

Зерновий СП «Рисоіл Термінал»

Сучасний комплекс для перевалки зерна СП «Рисоіл Термінал» має загальну ємність одночасного зберігання 260 тис. т зернових культур: 60 тис. т у складах підлогового зберігання та 200 тис. т — у металевих силосах.

На зерновому терміналі 2 станції вивантаження залізничних вагонів, де приймають до 220 вагонів на добу, приймання з автотранспорту здійснюється на 4-х точках вивантаження, потужністю  до 550 авто/добу.

Термінал має накопичувальний майданчик для автомобілів на 100 авто. СП «Рисоіл Термінал» має в своєму розпорядженні залізничні ваги та 3 автовагови, сертифіковану GAFTA лабораторію, експрес-лабораторію. Термінал пройшов сертифікацію у системі GTAS №10007.

Відвантаження на судно здійснюється:

  • установкою ВАТСО — 2 штуки з пропускною спроможністю — 4 тис. т/добу;
  • суднонавантажувальною машиною Neuero Industrietechnik SL1000 (Німеччина) — 1000 т/год.

Суднонавантажувач Neuero SL1000 встановлений на причалі № 11.

У 2023 р. введено в дію двосторонній пірс довжиною 340 м, що дозволяє приймати та обробляти великотоннажні судна типу Panamax. На пірсі встановлено судновантажувальну машину NEUERO 6XSL1500/1XM600 конвеєрного типу.

Продуктивність навантаження одного балкера — 3000 т/год, одночасного навантаження 2х балкерів — 1500 т/год кожен.

Читати за темою: День 2. Портовий термінал компаниії RISOIL — Risoil Terminal

Фото: Широкий розмах зернового терміналу Risoil S.A

✅ Зберігання та переробка 

Група RISOIL S. A. має елеватори в Ізмаїле, Роздільній та Кучурганах.

«Роздільнянський елеватор»

«Роздільнянський елеватор» місткістю 22,6 тисячі тонн зернових, здійснює комплекс послуг із приймання зернових та олійних культур автомобільним та залізничним транспортом, доведення його до кондиційних і контрактних показників (сушіння та доробка), зберігання та відвантаження на автомобільний і залізничний транспорт.

Також «Роздільнянський елеватор» надає послуги зі стафірування контейнерів зерновими та олійними культурами навалом та фасованими в поліпропіленові мішки.

«Роздільнянський елеватор» знаходиться в м. Раздільна Одеської обл., розташований на території 5,96 га і складається з 8 механізованих складів підлогового зберігання. Виробнича потужність дозволяє одночасно приймати та відвантажувати до 700 тонн різних культур на добу, з подальшою їх обробкою, фасуванням та відвантаженням. Комплекс має 3 точки приймання зерна для автомобільного транспорту, 1 точку приймання для залізничного транспорту.

Також на території елеватору розташований млин потужністю до 70 т пшениці на добу.

✅ «Роздільнянський елеватор» (Кучурганський ХПП)

Другий складский комплекс «Роздільнянський елеватор» — «Кучурганський ХПП» має місткість 13,7 тисячі тонн зернових, знаходиться в с. Павлівка Роздільнянського району на станції Кучурган. «Кучурганський ХПП» розташований на території 3,925 га та складається з 6 механізованих складів підлогового зберігання,готовий одночасно відвантажувати та приймати до 500 тонн різних культур на добу, з подальшою обробкою, фасуванням та відвантаженням навалом, а також в морські контейнера. «Кучурганський ХПП» має дві точки приймання зерна для автомобільного транспорту, одну точку — для залізничного транспорту. 

✅ «РІВ.А.ХОЛДІНГ» (Ізмаїл)

Елеватор «РІВ.А.ХОЛДІНГ» у м.Ізмаїл має потужність зберігання — до 28 тис. т зернових у металевих силосах та підлогових складах. Приймання та відвантаження автотранспортом — до 1 500 т зернової продукції на добу. Залізничне відвантаження — до 10 вагонів зерна на добу. До елеватора «РІВ.А.ХОЛДІНГ» підведена власна залізнична гілка. Комплекс оснащено 3 зерносушарками та 2 сепараторами для очищення зерна.

Історія розвитку:

2000 р. — компанія RISOIL S.A. заснована в Женеві, Швейцарія.

2001 р. — RISOIL S.A. почала інвестувати в портовий термінал у м. Чорноморську.

2004 р. — введення в експлуатацію одного із найбільших терміналів логістики рослинних олій Європи в Чорноморську (Одеська обл.) — Risoil Terminal («СП Рисоіл Термінал»)

2005 р.  — введення в експлуатацію контейнерного терміналу потужністю 600 тисяч тонн на рік. Компанія Risoil S. A. почала продаж рослинної олії на ринки європейських країн.

2013 р. — в експлуатацію введено термінал «Risoil South» («Рисойл Юг») з перевалки рослинних олій у м. Южному, Одеської області.

2014-2016 рр. — будівництво універсального зернового терміналу в МТП Чорноморськ. Зерновий термінал було введено в експлуатацію в березні 2016 р.

2016 р. — заснована трейдингова компанія «Рисоіл Україна».

2019 р. — місткість резервуарів наливного терміналу «СП Рисоіл Термінал» — 91 тисяч м³ для накопичення олії та 350 тисяч м³ для накопичення зерна. Підприємство входить до Топ-20 зернових терміналів України в рейтингу терміналів-мільйонників, за обсягами перевалки протягом року.

Реалізовано інфраструктурні проєкти, що дають змогу виконувати перевалку ВО та соєвої олії в зимовий період; отримано міжнародні сертифікати GMP+B3 та ISO 22000:2005; споруджено 8 нових силосів, об'ємом зберігання  150 тысяч м³; запущено власний накопичувальний майданчик «ЧІП» на 30 авто; придбано суднонавантажувальну машину NEUERO потужністю 1000 тн/год та насосне обладнання для завантаження суден, що збільшує швидкість навантаження наливних вантажів на 11 і 12 причалах одночасно.

2020 р. — компанія «Рисоіл-Херсон» — консорціум «Петро ойл энд кэмікалс» (Georgian Industrial Group) та RISOIL S.A. (з часткою 40%),  перемогла в конкурсі на концесію майна «Херсонський морський торговий порт».

Компанія потужності до сумарного обсягу одночасного зберігання харчових олій — 110 тис. т, купивши корпоративні права на компанію ТОВ «ТК Ексім Оіл» в порту Чорноморськ, яка орендує на території порту базу наливних вантажів, пов'язану з резервуарами терміналу RISOIL S.A.

Придбання понад 50% у статутному капіталі підприємства «БОКОНТІ Україна» (оптова торгівля зерном, кормами для тварин, харчовими оліями). Після придбання, «Боконті Україна» було перейменовано в «Рисоіл Руда», а «ТК Ексім Оіл» — у «Рисоіл Порт».

RISOIL S.A. оновив обладнання на масляному терміналі. Енергозберігаючі насоси та компресори дадуть змогу Risoil Terminal завантажувати танкери швидше майже в 3 рази. 

2021 р. — У вересні АМПУ і Рисоіл Термінал підписали договір про співпрацю. За договором Рисоіл побудує на стику причалів 10 і 11 порту Чорноморськ двосторонній пірс завдовжки майже 340 м з розміщенням двох причалів завдовжки 290 м. АМПУ зобов'язується здійснити днопоглиблювальні роботи на підходах до пірсу за ІІІ чергою акваторії 1-го ковша Сухого лиману з досягненням глибин 15 м.

Про вихід із проєкту концесії ДП «Херсонський морский торговий порт» в серпні заявив Шота Хаджишвілі, в листопаді заявив ще один інвестор — Джемал Інаішвілі. Олександр Мінов запевнив, що це не вплине на процес. У проєкті беруть участь RISOIL S.A. (50%) та Georgian Industrial Group (50%).

2022 р. — 24 лютого було призупинено будівництво двостороннього пірса на етапі активного монтажу технологічного устаткування. У вересні Група ухвалила рішення відновити роботи. До кінця року змонтували всі 6 стріл майбутньої суднонавантажувальної системи.

Група RISOIL S. продала наливний термінал «Рисоіл-Юг» у с. Визирка (порт Південний) Групі «Кернел».

У жовтні Термінал «Рисоіл Руда» змінив назву на «Універсальний термінал Рисоіл»

2023 р. —  У Парламенті пройшло засідання за участю Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів, де група RISOIL S.A. змушена доводити своє юридичне право реалізувати один із найбільших інвестпроєктів у портовій галузі за останні роки.

18 травня відбувся повний запуск двостороннього пірса в порту Чорноморськ, завершено інвестиціійний проєкт та успішно протестовано обладнання пірсу, коли з одного боку споруди завантажується зернова культура, а з іншого — олія. Вартість будівництва, включно з унікальним технологічним обладнанням для перевалки олії та зернових склала 1,5 млрд грн (за цінами 2021 р.).

Генеральний директор представництва RISOIL S.A. в Україні та співвласник RISOIL S.A. — Шота Хаджишвілі. Другий основний бенефіціар Групи — Мінов Олександр Дмитрович.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Хаджишвілі Шота
Хаджишвілі Шота Гурамович
Співзасновник та директор Групи компаній
Мінов Олександр Дмитрович
Мінов Олександр Дмитрович
Співвласник Групи компаній RISOIL S.A., генеральний директор компанії
Хаджишвілі Тарієл
Хаджишвілі Тарієл Шотайович
Директор компанії «НОВІКЪ» у складі Групи

Команда

Топырик Александр
Заместитель генерального директора по логистике группы терминалов компании

Контакти

Одеська область, м. Одеса, вул. Тіниста, 15 (Одеське представництво)
+38 (048) 729-69-96
+38 (048) 729-69-99
+38 (067) 480 74 99 (Отдел закупки)
assist@risoil.com
dmitriy.milchakov@risoil.com (Отдел закупки)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПортові елеваториЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

РІВ.А.ХОЛДІНГ
Вирощування та експорт зернових, агентування, експедирування в портах, зберігання