GRECO group: ми розвінчуємо міфи аграріїв про переведення зерносушарок на альтернативні види палива
Уявлення аграріїв про переведення зерносушарок на альтернативу не завжди співпадає з реальністю. У цьому впевнений засновник та керівник GRECO group Іван Корженко. Компанія виробляє автоматичні твердопаливні теплогенератори і лише за минулий 2021 рік виготовила та встановила 84 теплогенератори для зерносушарок різної потужності, а на кінець серпня 2022 року — вже 96, і має ще більші плани на 2022-ий.
У бесіді з Elevatorist.com Іван Корженко розвіяв кілька міфів про переобладнання зернових сушарок на тверде паливо.
Міф №1. Зерносушарки на альтернативі — для маленьких елеваторів
Насправді, на альтернативні види палива можна перевести зерносушарку будь якої потужності. Перевірено досвідом GRECO group. Якщо раніше теплогенератори встановлювали переважно маленькі фермери, то зараз до цього процесу все активніше долучаються агрохолдинги.
За словами Івана Корженка, першим холдингом, який почав співпрацювати з GRECO group у 2017 році, був агрохолдинг «Зелена Долина» у Вінницькій області.
З тих пір велика кількість агрохолдингів, серед яких, TESSLAGROUP, «Агрейн», «Добродія Фудз», «Західна аграрна компанія», Агропромислова група «Арніка», «Ферко Груп», «Зоря Поділля» («УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО»), АПК «Магнат», АПК «Докучаєвські чорноземи», «КПК-Агроінвест», ГК «АГРОТРЕЙД», «Галс Агро», HarvEast, ГК «Агропросперіс», Агрокомпанія «СІГНЕТ», Vitagro, та інші, переобладнали свої зерносушарки.
«Якщо в минулому році кількість переобладнаних зерносушарок було 84, то в цьому році ми вже маємо 96 замовленнь, а до кінця року орієнтуємося на 125-130 замовлень. У 2022 році переважно переобладнуються середні та великі підприємства. Для прикладу, у цьому році з TESSLAGROUP ми заключили і вже успішно виконали контракт на переобладнання 10 сушарок, «ТАС Агро» встановлює 8 теплогенераторів, тощо. Тобто це питання вивчили і пропрацювали клієнти великого сегменту», — розповідає Іван Корженко.
GRECO group виготовляють теплогенератори для зерносушарок потужністю від 3 до 20 МВт.
«Минулого року в Чернігівській області ми запустили в експлуатацію два теплогенератори для зерносушарок тепловою потужністю 20 МВт. Одна з них — компанії Buhler, інша — Strahl. Взагалі 70% від всіх наших замовлень мають потужності від 5 до 16 МВт. Клієнти бачать фінансову вигоду від переходу на альтернативу. Якщо ми порівняємо роботу на альтернативних видах палива з природнім газом, то з газом собівартість сушіння кукурудзи становить орієнтовно і прогнозовано від 50 до 100 грн на 1/т/%. А ось при роботі теплогенератора ми маємо собівартість сушіння від 5 до 10 грн на 1/т/%»,— говорить Іван Корженко.
Він додає, що з початку діяльності компанії і до кінця 2021 року GRECO group переобладнали 230 об’єктів. При цьому попрацювали з 95% всіх типів зерносушарок, що є в Україні.
«Всі сушарки різні, різних виробників, і до кожної потрібен індивідуальний підхід. Дуже важливо, що при переобладнанні зерносушарки ми не відключаємо попереднє паливо. Тобто якщо у клієнта був пропан бутан, природній газ, або дизель, то цей вид палива залишається як резервний»,— акцентує увагу керівник.
Щоб не порушити роботу сушарки при переобладнанні, важливо мати зв'язок із виробником агрегатів для обговорення всіх технічних деталей. Тому GRECO group став офіційним партером таких виробників сушарок як Bonfanti, Tornum, LAW, «ЛУБНИМАШ».
«50% замовлень, які ми виконуємо за рік, — це переобладнання нових сушарок. Коли аграрій планує будувати елеватор, він замовляє одразу сушарку без пальників, ми погоджуємо всі дії з виробником, під’єднуємося до сушарки і робимо електричне поєднання теплогенератора із зерносушаркою, щоб все працювало в комплексі»,— розповідає Іван Корженко.
Він зазначає, до кожного переобладнаного об’єкту необхідно підходити індивідуально. Адже навіть сушарки одного виробника, можуть бути різної комплектації, що впливає на подальшу роботу. Наприклад, сушарка може бути з рекуперацією чи без. Всі ці моменти потрібно враховувати.
Міф №2. Переобладнати зерносушарку на альтернативу — це довго
Щоб перевести зерносушарку на альтернативу, не потрібно буде чекати кілька місяців. Найшвидший термін виготовлення, встановлення і запуску теплогенератора, з практики GRECO group, — 31 день, і це дуже стислий термін…
«Так, в минулому році ми підписали контракт з агрохолдингом «Агрейн» на теплогенератор потужністю 16 МВт за умови переобладнання зерносушарки за 31 календарний день. Тобто за цей термін ми повинні були виготовити обладнання, доставити його на елеватор, змонтувати і запустити в експлуатацію. І ми це зробили», — констатує факт керівник Greco Group.
Він розповів, що компанія має власне виробництво у Вінниці, де виробляється 95% усіх комплектуючих теплогенератора. Підприємство не займається іншим обладнанням, тому фокусується на максимально якісному результаті.
Із заводу теплогенератори відправляються замовникам модулями, тобто конструкціями максимально готовими до встановлення, тож монтажні роботи потрібні мінімальні, і займають від 2 до 6 діб. Особливістю є те, що усі монтажні роботи виконуються із нульовим залученням підрядників, виключно досвідченими працівниками сервісної служби.
Міф №3. Зерносушарки на альтернативі потребують багато додаткових ресурсів
Коли говорять про твердопаливну систему, частіше за все уявляють щось громіздке, що потребує великої кількості людей для обслуговування, об’ємних складів для палива, дуже багато механізмів і матеріалів. Іван Корженко стверджує, що це не відповідає дійсності.
«В чому особливості обладнання? Воно має дуже низьку витрату палива, а саме на 1/т/% сучасна сушарка з рекуперацією витрачає 2,2-2,5 кг палива»,— говорить керівник GRECO group.
Зерносушарки з теплогенераторами GRECO group працюють на різних видах палива. Використовують пелети із соняшника, деревини, шрота. Єдине, що не рекомендується використовувати, це зернові відходи (з пшениці та ячменя).
Іван Корженко також спростовує думку, що робота на твердому паливі обов’язково потребує будівництва величезних складських приміщень. Перш ніж почати співпрацювати з клієнтом, на його підприємстві проводять консалтинг і аналізують, які ресурси там можна використати, щоб запобігти додаткових інвестицій, в тому числі в будівництво складських приміщень та закупівлю додаткового обладнання.
«На старті важливо розуміти, які культури буде сушить замовник, в яких об’ємах, в яку пору року, де місцезнаходження та доступ до паливного ресурсу? На підставі відповідей ми підбираємо комплектацію теплогенераторів, в тому числі і ємності під тверде паливо. У нас є об’єкти, що споживають 5 тис. тонн пелети в сезон і не будують додаткових складів»,— наводить приклад Іван Корженко.
Не потрібен для обслуговування теплогенератора і додатковий персонал. Із усіма задачами цілком можуть впоратись оператор сушарки та його помічник.
До речі, система повністю автоматична та має контроль за персоналом. Тобто керівник може навіть дистанційно бачити, що відбувається на елеваторі, а також аналізувати усі дії операторів за кілька місяців.
Все обладнання розраховане на безперебійну роботу, воно не потребує зупинки при очистці.
«Є замовники, які включають і працюють 20 діб поспіль без зупинку на очистку», — говорить власник GRECO group.
Міф №4. Теплогенератори — це складно в технічному обслуговуванні
Для операторів, які опанували роботу із сучасною зерносушаркою, впоратись із теплогенератором немає ніякої проблеми. До того ж, спеціалісти Greco Group не полишають працівників елеваторів сам на сам після встановлення теплогенератора. Вони присутні на запуску агрегату в роботу, і сушать зерно із замовником 1-2 доби аби допомогти розібратися з усіма процесами на практиці. І лише після цього підписуються угоди гарантійного і післягарантійного обслуговування.
«Ми є єдиною компанією на ринку, яка відразу ж підписує угоди післягарантійного обслуговування» — пояснює Іван Корженко.
Як діє сервіс GRECO group? На сьогоднішній день до сервісної служби входить 9 сервісних авто та 24 сервісних інженера, які одночасно можуть виїжджати на об’єкти у різні куточки України для проведення робіт будь-якої складності і при необхідності проводити роботи у будь-який час доби.
Така кількість сервісного персоналу надає можливість покривати якісним обслуговуванням 320 об’єктів.
Інна Воробйова, Elevatorist.com