Vitagro
Група компаній VITAGRO — один із найбільших виробників сільськогосподарської продукції та агропромисловий холдинг замкнутого циклу виробництва у Західній Україні.
Структура агропромхолдингу:
- Агрохімічна компанія VITAGRO PARTNER — продаж засобів захисту рослин, насіння, мікродобрив;
- ПП «Аграрна компанія 2004» — господарство, що спеціалізується на рослинництві, тваринництві, садівництві та овочівництві;
- VITAGRO Nutrition — виробництво кормів і кормових добавок;
- VITAGRO ENERGY — альтернативна енергетика, виробництво біометану, органічних добрив, біоетанолу та DDGS;
- «КЕРАТЕРМ» — виробництво енергоефективних стінових матеріалів;
- URD «Українські дороги» — будівництво мостів, доріг, об’єктів інфраструктури.
Підприємства агропромхолдингу розділено на кілька кластерів: «Центральний», «Полісся», «Зоря Волині», «Хмельницький» та «Товтри». На кінець 2022 р. у агрохолдингу працює біля 4 000 працівників.
Основні напрямки діяльності:
✅ Рослинництво
Один з основних і пріоритетних напрямків діяльності Групи компаній VITAGRO.
Земельний банк: на 2023 р. складає 85 000 га земли у Кам'янець-Подільському, Хмельницькому, Шепетівському р-нах Хмельницької області, Чортківському районіні Тернопільської області, Рівненському районі Рівненської області.
Профільні культури: озима пшениця, ярий ячмінь, ярий ячмінь, кукурудза, соняшник, озимий ріпак, соя, овес, гречка, цукровий буряк.
Постійно вдосконалюється та оновлюється парк техніки, на полях працюють більше 2000 одиниць. Також VITAGRO використовує систему супутникового моніторингу посівів, яка інтегрована з програмою 1С, системами GPS моніторингу техніки.
✅ Тваринництво
Група компаній VITAGRO розває молочне скотарство та свинарство.
На 2023 р. загальна кількість поголів'я молочного стада агрохолдингу VITAGRO становить 5500 голів та входить до ТОП-10 господарств України серед членів учасників АВМ по надою на корову (більше 11 000 кг). Перевага надається розвитку поголів’я голштинської породи німецької селекції. На всіх молочних комплексах VITAGRO встановлено молокопроводи італійського виробництва.
Данські технології розведення та відгодівлі свиней успішно працюють у Хмельницькій обл. Проведено велику роботу з реконструкції старих приміщень, підбору фахівців, завезення племінного поголів'я. Загальне поголів'я свиноматок на підприємстві — 7500 голів, поголів'я свиней всіх статевовікових груп близько 100 000. В компанії працює 5 репродукторів та 9 відгодівельних комплексів.
✅ Садівництво та овочівництво
Площадь садових насаджень досягає 10 га. Сади розташовані у селах Свершківці, В. Жеребки, Скала Подільська. У садах VITAGRO вирощують яблука, груші, черешню, сливу, смородину. Побудовані фруктосховища, один з найбільших сортувально-зберігальних комплексів на 10 000 тонн фруктів та овочів. Фрукти реалізуються в Україні та експортуються.
✅ Виробництво кормів і кормових добавок
Для забезпечення власних потреб у комбікормах побудовано сучасний комбікормовий завод. Потужність заводу — 4 тонни готової продукції (преміксів або концентратів) на годину.
VITAGRO Nutrition — компанія, що інтегрувала досвід успішного ведення тваринницького бізнесу VITAGRO у виробництво кормів і кормових добавок.
Виробництво розташовується в екологічній зоні Подільські Товтри, найближчий промисловий об'єкт знаходиться за 150 км. Завод VITAGRO Nutrition повністю автоматизований за швейцарськими технологіями відомої компанії Buhler AG і Van Aarsen International B.V.
VITAGRO Nutrition розроблено 3 лінійки продукції, кожна з яких включає престартерний комбікорм, премікси та білкові добавки:
- Profit Vitamix,
- Premium Vitamix,
- Classic Vitamix.
✅ Насінництво та дистрибуція
VITAGRO займається торгівлею засобами захисту рослин: гербіциди, фунгіциди, родентициди, фуміганти, інсектециди, інсектициди, десиканти, регулятори росту рослин, мікродобрив, насіння, сільськогосподарської техніки та запчастин в 10 областях України.
Насіння допрацьовують і фасують на власному насіннєвому заводі Semelita в с. Лісоводи Хмельницької обл., є сучасна насіннєва лабораторія. Завод оснащений європейським обладнанням Cimbria, виробляє на рік до 21 000 тонн насіння.
В асортименті Vitagro Partner насіння озимих і ярих культур 34 сортів пшениці, ячменю, гороху, гірчиці, сої, ріпаку, вівса, кукурудзи та соняшнику. Крім зарубіжних сортів в асортиментному портфелі Vitagro Partner є також сорти української селекції.
З 2023 р. на площі 19 га у с. Івашківці працює завод Bayton з виробництво засобів захисту рослин (ЗЗР), мікродобрив (МКД) і рідких комплексних добрив (РКД). На рік Bayton здатен виробляти 12 млн л ЗЗР, 7 млн л МКД і 15 млн кг РКД.
Vitagro Partner має три власні торгові марки: Semelita, EnerGreen, Bayton. Також Vitagro Partner є ексклюзивним дистриб'ютором британських інокулянтів.
Vitagro Partner стала першою компанією в Україні, що об’єднала власні виробничі потужності 4-х напрямків:
- Semelita — насіння,
- Bayton — ЗЗР,
- EnerGreen Premium — мікродобрива,
- EnerGreen — рідкі комплексні добрива.
✅ Виробництво стінового матеріалу, цегли
«Кузьминецька будівельна кераміка» — найбільше підприємство в Україні, що спеціалізується на виробництві поризованих керамічних блоків під ТМ «КЕРАТЕРМ». Завод виконує повний цикл виробництва: від видобування сировини до виготовлення і фасування готової продукції.
Ще один завод цегельного напрямку Бережанський цегельний завод «Кератерм» — розташоване в Тернопільській області та спеціалізується на випуску керамічних блоків формату 2.12 NF та крупноформатних поризованих керамічних блоків.
✅ Будівництво доріг
URD «Українські дороги» — напрямок проєктування та будівництва мостів, доріг, об’єктів критичної інфраструктури Групи VITAGRO. URD «Українські дороги» розширила сферу діяльності на 8 областей: Хмельницьку, Вінницьку, Чернівецьку, Рівненську, Житомирську, Херсонську, Миколаївську та Кіровоградську.
До складу групи VITAGRO входять 8 сертифікованих асфальтних заводів, завод мінерального порошку та більше 600 одиниць техніки. Основну продукцію складають асфальто-бетонні суміші. Компанія виконує всі види дорожніх робіт, нове будівництво, капітальний і поточний ремонт доріг. За останні 3 роки URD «Українські дороги» побудовано більше 600 км доріг.
✅ Зелена енергетіка та виробництво біометану
Компанія VITAGRO ENERGY, що входить до Групи компаній VITAGRO, заснована у 2018 р. VITAGRO ENERGY побудувала 4 сонячні електростанції загальною потужністю 15,6 МВт у Хмельницькій області.
VITAGRO ENERGY — девелопер проектів у сфері альтернативної енергетики: розробка проектів «під ключ», будівництво та управління енергетичними активами.
VITAGRO побудувало біогазовий завод у с. Доброгорща Хмельницького р-ну, який переорієнтовано на виробництво біометану, потужность заводу — 3 млн. м³/рік. Завод переробляє відходи тваринництва та рослинництва підприємств ГК VITAGRO з метою отримання біометану (зелений газ) та органічних добрив твердої та рідкої фракцій (75000 т/рік).
Заводу по виробництву біоетанолу на базі спиртзаводу у Чортківському р-ні Тернопільській обл. відкрито у 2023 р. Потужності заводу — 35 тис. м³ біоетанолу на рік. Цей завод є інноваційним, оскільки із сухої барди, виробляє 28 тисяч тонн високобілкової кормової добавки (DDGS). На біоетанольному заводі відбувається переробка кукурудзи з отриманням рідкого палива та добавки для кормів з високим вмістом протеїну.
✅ Зернотрейдинг
Торгова компанія VITAGRO займається експортом зернових культур і продуктів їх переробки.
✅ Переробка
Олійно-пресове виробництво VITAGRO почало свою діяльність у 2017 р., основною культурою переробки є соняшник. Продуктивність переробки складала 120 т/добу. В період із липня до вересня перероблялося насіння ріпаку.
На базі «Волочиського елеватору» та олійно-пресового виробництва у Волочиську у 2023 р. велося будівництво олійноекстракційного заводу VITAGRO, який почав працювати з квітня 2024 р. Планова потужність переробки — 500 т насіння соняшника на добу або 400-450 по ріпаку. Існуюче обладнання модернізували під технологію ОЕЗа, докупили обладнання від вітчизняних та іноземних виробників з Європи і навіть з Бразилії. Лінію екстракції будували під ключ китайські виробники.
Для готової продукції на ОЕЗ встановили хопери під шрот на 5 000 тонн, а також ємності під олію на 10 000 тонн. Продукцію будуть експортувати в країни Європи, також проходять сертифікацію для поставок в Китай
Читати за темою: Вибір обладнання, боротьба за сировину та енергонезалежність на ОЕЗах — агротур Переробка
✅ Зберігання
На елеваторах агрохолдингу VITAGRO може одночасно зберігатися до 420 тисяч тонн зерна. Елеватори VITAGRO знаходяться у Хмельницькій та Рівненській обл.
З 2018 р. VITAGRO побудовало елеваторні комплекси для кожного кластеру: для кластера «Товтри» — елеватор «Закупне», «Зоря Волині» — елеватор «Пустоіванне», «Центральний» — «Волочиський елеватор», «Хмельницький» — елеватор «Богданівці», «Полісся» — елеватор Укрелітагро «Клубівка».
Також VITAGRO з 2006 р. працює з рукавами біг-бегами для зберігання зерна.
Хмельницька область:
✅ «Аграрна компанія 2004» (Михнів) — 15 тис. т зберігання у підлогових складах. На базі елеватора побудовано завод із переробки гарбузового насіння «Укрелітагро», продукція якого йде на експорт.
✅ «Аграрна компанія 2004» («Волочиський елеватор»)
Знаходиться в м. Волочиськ Хмельницького р-ну. Спочатку «Волочиський елеватор» являв собою склади підлогового типу зберігання. У 2020 р. поруч із ними побудовано першу чергу елеваторного комплексу з 4 металевими силосами по 7 975 м³ кожен. Будівництво елеватора тривало 4 місяці. У 2023 р. проведено розбудову, додано 2 силоси, обсягом 15 500 м³ кожен виробництва KMZ Industries, потужність елеватора збільшено на 14,6 тис. т.
На «Волочиському елеваторі» зберігають і дороблюють сировину для ОЕЗ, який знаходиться на одній території. Для цього використовують сепаратор Buhler та зерносушарку LAW.
✅ «Аграрна компанія 2004» (Лісоводи)
У 2015 р. на зерносховищі підлогового типу у с. Лісоводи було збільшено елеваторні потужності на 12 тис. т за рахунок металевих силосів від компанії Югелеватор.
У 2018 році на насіннєвому заводі SEMELITA в с. Лісоводи добудовано елеватор, розрахований на 5000 тонн одночасного зберігання насіння. Він складається з 2 силосів по 1000 тонн і 6-ти по 500 тонн.
✅ «Аграрна компанія 2004» (Закупне)
У вересні 2017 р. в с. Закупне Чемеровецького р-ну VITAGRO введено в експлуатацію зерновий комплекс потужністю одночасного зберігання 82 тис. т. На елеваторі «Закупне» встановлено технологічне обладнання від провідних європейських фірм.
У 2019 р., після завершення будівництва третьої черги, елеватор «Закупне» може одночасно зберігати 108 тис. т зерна. Цей елеватор — флагман групи VITAGRO, через який проходить 25% усього обсягу зерна. Головни культури — пшениця і кукурудза, яка займає близько 30% усього обсягу.
На елеваторі в Закупному стоять металеві силоси італійського та вітчизняного виробників, 2 зерносушарки STRAHL (Італія), одночасно він може приймати 2 культури. Елеватор має маршрутне відвантаження на залізницю.
У 2020 р. на елеваторі «Закупне» встановили нове зерноочисне обладнання.
Читати за темою: АгроЕкспедиція 2019: Дубненський елеваторний комплекс Ukrlandfarming та елеватор Vitagro в Закупному.
Дивитися відео: АгроЕкспедиція: День 3. Елеватор Vitagro в Закупному
Фото за темою: У VITAGRO + один елеватор , Елеватор Vitagro в Закупному
✅ «Аграрна компанія 2004» с. Великі Жеребки, с. Попівці, с. Клинини, с. Поляни, с. Ріпна, с. Соломна, с. Лісківці, с. Шпиченці, с. Гвардійське, с. Доброгорща, с. Івахнівці, с. Сутківці, с. Лісківці Івана Франка, с. Котелянка
✅ «Віт Агро Красилів» (Великі Зозулинці)
Елеватор у с. Великі Зозулинці Красилівського р-ну, колишнє господарство «Лампка Агро». Зерносховище підлогового типу зберігання на 10 тис. т.
✅ «Віт Агро Красилів» (Богданівці)
Елеватор у с. Богданівці Хмільницького р-ну почав працювати у 2020 р. з підлогових складів зберігання зерна. У 2023 р. запрацюівав на повну потужність побудований сучасний елеваторний комплекс. Елеватор «Богданівці» може зберігати 46 тисяч тонн зерна, тут встановлено лінію з потужними зерноочисними машинами. Передбачено відвантаження зерна як автотранспортом, так і залізницею.
Перша черга елеватора «Укрелітагро» у с. Клубівка Шепетівського району введено в дію на початку 2023 р. Одночасно елеватор мав можливість зберігати 23,9 тисяч тонн зерна. Ще 2 силоси було добудовано у другу чергу, тому загальна потужність елеватора «Клубівка» складає 38,7 тис. т.
Він включає усі ділянки технологічного процесу: приймання, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження зерна а тому числі — на залізничні вагони збудованою під’їзною гілкою для завантаження вагонів.
Елеватор «Укрелітагро» (Клубівка) оснащений зерносушаркою У-13-СШ-6, та сепараторами, має власну виробничо-технологічну лабораторію.
Рівненська область:
✅ «Аграрна компанія 2004» (Білашів)
Елеватор знаходиться в с. Білашів Дубенського р-ну — 17 тисяч тонн підлогового зберігання на базі господарства «Горинь Агро Плюс».
✅ «Агрохолдинг Зоря»(«Зорянський елеватор»)
«Зорянський елеватор» знаходиться у с. Зоря Рівненського р-ну. Одночасно на елеваторі може зберігатися до 20-25 тисяч тонн зернових.
«Агрохолдинг Зоря» створено у 2014 р. на землях колишнього колгоспу-мільйонера«Зоря комунізму» (надалі — ЗАТ «Агропромислова корпорація «Зоря»), де до 2009 р. головою правління був Плютинський Володимир Антонович (1927-2009) — двічі Герой Соціалістичної Праці, заслужений працівник сільського господарства України, депутат Верховної Ради III і IV скликань.
«Агропромислова корпорація «Зоря» за часів В. Плютинського включала в себе десятки тисяч гектарів, молочний і м'ясний комплекси, тепличний і будівельний комбінати, завод продовольчих товарів, склозавод, станцію техобслуговування, школу і школу мистецтв, музичну і балетну студії, дитячий садок і готель. Після смерті В. Плютинського господарство занепало.
На підприємстві у 2019 р. провели модернізацію: облаштували нову завальну яму, встановили сепаратор, всього «Зорянський елеватор» у 2019 р. прийняв н азберігання майже 40 тис. т врожаю, складських приміщень не вистачило, тому майже 4,5 тис. т кукурудзи зберігали в поліетиленових рукавах.
«Зорянський елеватор» має сертифіковану лабораторію.
✅ «Агрофірма Трипілля» (Пустоіванне)
Елеватор «Пустоіванне» знаходиться в с. Пустоіванне Дубенського р-ну. Одночасно він можє зберігати 74 тисячі тонн зерна. На елеваторі «Пустоіванне» побудовано 2 паралельних лінії для відвантаження зерна автомобільним та залізничним транспортом, він має 2 зерносушарки STRAHL.
Елеваторний комплекс біля залізничної станції Рудня Почаївська почали будувати 2019 р. У серпні 2020 р. Група VITAGRO приступила до монтажу другої черги елеватора. Силоси першої черги від італійської компанії Mulmix, обладнання другої та третьої черги — вітчізняного виробництва. На повну потужність елеватор «Пустоіванне» запрацював у 2022 р.
Історія розвитку Групи VITAGRO:
1999 р. — створення підприємтсва «Промислова компанія», яке торгувало паливно-мастильними матеріалами. У той час грошима майже не розраховувалися, зазвичай бартер. Саме так в компанії з'явилося кілька тракторів, вантажна техніка.
2001-2003 рр. — «Промислова компанія» надавала послуги сільськогосподарським підприємствам Хмельницької області з обробітку землі та вантажоперевезення.
2004 г. — у березні засновано ПП «Агропром»: реалізація засобів захисту рослин, дистрибуція насіння. У жовтні засновано приватне підприємство «Аграрна компанія 2004» у с. Попівці Волочиського р-ну Хмельницької обл., в обробці мало 1200 га.
2005 р. — приєднано господарство у с. Курилівка, початок розвитку молочного скотарства.
2007 р. — «Аграрна компанія 2004» збільшила посівні площі до 3000 га.
2008 р. — приєднання «Чемеровецької продовольчої компанії», яка обробляла землі на території Івахновецької та Свіршковецької сільради Чемеровецького р-ну Хмельницької обл. Площа сільгоспугідь «Аграрна компанія 2004» збільшилася до 8000 га.
2009-2014 рр. — «Аграрна компанія 2004» приєднала сільськогосподарські підприємства Волочиського, Городоцького, Кам'янець-Подільського, Хмельницького, Чемеровецького, Ярмолинецького, Ізяславського, Полонського р-нів Хмельницької обл., Борщівського р-ну Тернопільської обл.
2010 р. — заснування свинарського напряму компанії та відродження галузі садівництва на Хмельниччині. Почав роботу репродуктор в Свершківцях, там же відводяться перші гектари під сади.
2011 р. — збудовано перший свинокомплекс на 20 тис. голів на рік.
2012 р. — проведено ребрендинг підприємства ПП «Агропром», яке стало називатися «Агрохімічна компанія VITAGRO»(нині — VITAGRO PARTNER).
2013-2014 рр. — випустив першу продукцію насіннєвий завод VITAGRO у с. Лісоводи Городоцького р-ну. Також у Городоцькому р-ні побудовано комбікормовий завод для забезпечення власних потреб у комбікормах.
2016 р. — у м. Волочиську побудовано олійно-пресове виробництво, у с. Михнів Ізяславського р-ну — завод із переробки гарбузового насіння. Початок будівництва елеватора в Закупному.
2017 р. — сформовано додаткову лінію для протравки насіння, потужністю 10 тонн на годину на насіннєвому заводі. Першу продукцію випустив олійний завод, потужністю переробки 120 тонн насіння на добу.
Земельный банк — 60 тис. га. VITAGRO володіє поголів'ям у 14,5 тисяч свиней і 4000 молодих ВРХ.
У вересні відбулося відкриття елеватора у с. Закупне Хмельницької обл. Внаслідок пожежі на елеваторі «Агрохолдингу Зоря» вогнем знищено близько 500 кг соняшнику.
2018 р. — в лютому почалося будівництво елеватора на 5000 тонн, який у жовтні прийняв першу продукцію.
VITAGRO через агрохолдинг «Зоря» придбала 100% акцій підприємства «Агрофірма Трипілля» та «Радивилів Агро» у Рівненській обл., обидва підприємства входили до складу агропромислової групи «Пан Курчак».
Добудовано нову лінію на насіннєвому заводі Vitagro Partner, розпочався випуск насіння під торговий маркою «Семеліта».
2019 р. — VITAGRO інвестувала майже 1,5 млн грн у модернізацію Зарянського елеватора «Агрохолдинг Зоря». Група реалізувала проєкт з відновлювальних джерел енергії, введено в експлуатацію сонячні батареї у с. Ріпна Волочиського р-ну.
2020 р. — елеватор «Агрохолдинг Зоря» у березні завершив аграрний рік, складських приміщень не вистачило, 4,5 тис. т кукурудзи зберігали в поліетиленових рукавах.
«Агрофірма Трипілля» почала будувати другу чергу елеватора в с. Пустоіванне Рівненської обл.
VITAGRO завершила будівництво першої черги елеваторного комплексу у м. Волочиськ Хмельницької області.
Побудувано сучасний комбікормовий завод VITAGRO Nutrition, технічні можливості якого дають змогу виробляти великий спектр рецептур кормів, задовольняти потреби в годівлі з використанням різних технологій.
2021 р. — «Агрохолдинг Зоря» будує елеватор у Рівненській обл. Завершення будівництва елеватора в с. Богданівці на території кластеру «Хмельницький». Завершили будівництво 3 черги елеватора в с. Пустоіванне.
2022 р. — у вересні Група придбала «Марилівський спиртовий завод» у Тернопільській обл., вартістю близько 235 млн грн., до якого входять виробничі приміщення та устаткування, зерносклад. Розпочато будівництво елеватора на Ізяславщині, біогазового заводу у кластері «Центральний».
2023 р. — на базі спиртового заводу VITAGRO запустило виробництво біоетанолу. У вересні відкрито завод Bayton із виробництва ЗЗР та добрив у с. Івашківці Хмельницького р-ну. Введено в дію елеватор «Богданівці». У Волочиську ведеться будівництво олійноекстракційного заводу.
2024 р. — збільшено потужності ОЕЗу у Волочиську більш як у 2 рази, розширено елеваторні місткісті.
У жовтні Група компаній VITAGRO ввела в експлуатацію та підключила до ГТС біометановий завод потужністю 3 млн. куб. м. біометану на рік. І планує будівництво ще 2 заводів.
# Основні бенефіціари Групи компаній VITAGRO: генеральний директор — Лабазюк Петро Петрович та почесний Президент — Лабазюк Сергій Петрович.
Профіль Фейсбук
Менеджмент
Команда
Контакти
+38 (03845) 3-54-21
+38 (067) 670-89-81 (Відділ закупівлі)