Докучаєвські чорноземи АПК

Сільськогосподарське підприємство повного циклу: вирощування, переробка, реалізація сільгосппродукції
1493

Агропромисловий комплекс «Докучаєвські чорноземи» — компанія повного циклу виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції через власну торговельну мережу, утворена у жовтні 2002 року.

Об'єднує 17 окремих підприємств із єдиним керівним центром у м. Карлівка, які зараз називають відділеннями.

Основні напрямки:

Рослинництво, виробництво зерна — основний напрямок діяльності.

Підприємство вирощує продукцію на землях Карлівського району Полтавської області та Красноградського району Харківської області. У рослинництві застосовуються сучасні технології вирощування зернових, олійних та технічних культур.

Земельний банк — понад 13 тис. га

Профільні культури

Понад третину площ займає кукурудза, врожайність — понад 10 т/га, по 2 тис. га — соя та соняшник. Вирощуються озима пшениця, цукрові буряки, ярий ячмінь для відгодівлі худоби, нішові культури.

Переробка

Серед переробних підприємств — Карлівський хлібозавод, м'ясопереробний комбінат, круп'яний цех, пелетний цех, цех із виробництва соків прямого віджиму, заснований у 2017 році. Продукція під торговою маркою «Докучаєвський продукт» дуже популярна на Полтавщині та Харківщині, насамперед завдяки власній торговій мережі.

Насінництво

Плодово-ягідне виробництво — садівництво, ягідництво, виноградарство, овочівництво.

На 8 га при краплинному зрошенні вирощують овочі для борщового набору (крім картоплі), огірки, помідори, кавуни.

До складу «Докучаєвських чорноземів» входить підприємство «Сади Карлівщини». Перші 10 га саду за інтенсивними технологіями, переважно яблуневого, у господарстві розбили у 2009 році. З того часу щорічно додавали по 10-20 га, і на 2019 рік площа саду складається з двох ділянок, що вже перевищує 100 га:

Тваринництво — свинарство, багатогалузеве птахівництво, вівчарство, кролики та нутрії.

АПК «Докучаєвські чорноземи» тримає курс на розвиток відгодівлі великої рогатої худоби, розведення екзотичних птахів — фазанів, цесарок, павичів, бджільництво, рибальство. Компанія володіє племптицерепродуктором II порядку, спеціалізованим на виробництві та реалізації гібридного молодняку.

Зберігання сільськогосподарської продукції

Оскільки колишній елеватор (АгроЕкспедиція 4. Елеватори. Листопад 2013 р.) на 100 тис. т одноразового зберігання «АПК «Докучаївські чорноземи» довелося продати у момент кризи в 2013 р., то перед компанією постало питання про будівництво нових потужностей зберігання.

Елеватор «Докучаєвські чорноземи»

З 2017 ведеться масштабне будівництво власного елеватора. Зараз зернові «АПК «Докучаєвські чорноземи» зберігає в складах для підлоги, здатних вмістити до 30 тис. т. Від прийому сировини до відвантаження (великою перевагою є можливість відправки сільгосппродукції безпосередньо залізницею) елеватор повністю автоматизований і комп'ютеризований.

Особливістю «Докучаєвських чорноземів» є енергозберігаючі технології та майже повна відмова від використання у виробництві природного газу та перехід на альтернативне паливо.

У 2011 році було запущено цех з виробництва пелет з відходів олійних культур (лушпиння) та соломи. Потужність цеху розрахована на переробку 10 т за зміну при двозмінній роботі.

У жовтні 2019 року на елеваторі запустили теплогенератор для сушіння зерна на пелетах. Потужність обладнання складає 6 МВт.

# За даними аналітичної системи Youcontrol, засновники та бенефіціари АПК «Докучаєвські чорноземи» Кобченко Юрій Володимирович (50,0%) та Сокіл Андрій Олексійович (50,0%).

 

Менеджмент

Кобченко Юрий Владимирович
Кобченко Юрий Владимирович
Соучредитель компании

Контакти

Полтавська область, Полтавський район, м. Карлівка, ул. Великотирновська, б. 51
+38 (05346) 2-47-72 (Головний офіс)
+38 (05346) 2-43-23 (Менеджмент)
+38( 05346) 2-47-72  (Ген. директор)
sekretar@karlovka.com.ua (Головний офіс)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання