Докучаєвські чорноземи АПК

Сільськогосподарське підприємство повного циклу: вирощування, переробка, реалізація сільгосппродукції
2305

Агропромисловий комплекс «Докучаєвські чорноземи» — компанія повного циклу виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції через власну торговельну мережу, утворена у жовтні 2002 року.

У 2009 р. до складу ТОВ «Агропромислова компанія «Докучаєвські чорноземи» входили компанії «Бурякорадгосп цукрокомбінату ім. Халтуріна», ТОВ ім. А.Л.Фисуна, ТОВ «Агропрогрес», ТОВ «МДМ», СГК «Ленінське», ЗАТ «Белухівка», ТОВ «Україна», ВАТ «Карлівський хлібозавод», ТОВ «Агрошляхбуд», «Карлівське інкубаторно-птахівниче підприємство», а також на правах асоційованих членів ТОВ «Воля-Лан» та ПСП «Орач». Загальна кількість землі в обробітку на 2009 рік складала 28 тис. га. Але згодом декілька підприємств довелося продати, щоб покрити борги після кризи 2013 р.

Зараз компанія об'єднує 9 окремих підприємств із єдиним керівним центром у м. Карлівка, які називають відділеннями.

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво, виробництво зерна

Підприємство вирощує продукцію на землях Карлівського району Полтавської області та Красноградського району Харківської області. У рослинництві застосовуються сучасні технології вирощування зернових, олійних та технічних культур.

З 2013 р. запрацював відділок АПК «Докучаєвські чорноземи» і в Зіньківському районі Полтавської області.

Земельний банк — 12 тис. га

Профільні культури: понад третину площ займає кукурудза, врожайність — понад 10 т/га, по 2 тис. га — соя та соняшник. Вирощуються озима пшениця, ярий ячмінь для відгодівлі худоби, нішові культури.

Щороку сіють в компанії і по 100 га цукрових буряків, аби забезпечити цукром своїх пайовиків.

Тваринництво

У пріоритетах розвитку компанії насамперед — це потужне свинарство. Компанія має свинарник-маточник замкнутого циклу для свиноматок з цехом дорощування поросят, який обладнаний за сучасними європейськими вимогами і забезпечений елітним маточним поголів’ям. Активно здійснюється спорудження нових та реконструкція наявних об’єктів на свинотоварних фермах. Сьогодні в компанії утримується понад 3,54 тис. голів свиней.

Також розивається багатогалузеве птахівництво, вівчарство, кролики та нутрії.

АПК «Докучаєвські чорноземи» тримає курс на розвиток відгодівлі великої рогатої худоби, розведення екзотичних птахів — фазанів, цесарок, павичів, бджільництво, рибальство. Компанія володіє племптицерепродуктором II порядку, спеціалізованим на виробництві та реалізації гібридного молодняку.

Переробка

Серед переробних підприємств АПК «Докучаївські чорноземи» — «Карлівський хлібозавод», Карлівський м’ясокомбінат, круп'яний цех, цех по переробці твердого палива (пілетний цех), цех із виробництва соків прямого віджиму, заснований у 2017 році.

Компанія має власну торгову мережу «Домашній смак», зареєстровану торгову марку «Докучаєвський продукт». Продукція під торговою маркою «Докучаєвський продукт» дуже популярна на Полтавщині та Харківщині.

Насінництво

Компанія є насіннєвим господарством і повністю забезпечує власні виробничі підрозділи високоякісним посівним матеріалом.

Плодово-ягідне виробництво та овочівництво

На 8 га при краплинному зрошенні вирощують овочі для борщового набору (крім картоплі), огірки, помідори, кавуни.

До складу «Докучаєвських чорноземів» входить підприємство «Сади Карлівщини». Перші 10 га саду за інтенсивними технологіями, переважно яблуневого, у господарстві розбили у 2009 році. З того часу щорічно додавали по 10-20 га, і на 2019 рік площа саду складається з двох ділянок, що вже перевищує 100 га.

Зберігання сільськогосподарської продукції

У 2009 р. АПК «Докучаївські чорноземи» ввели в дію і сертифікували першу чергу власного елеватора на 60 тис. т. та зерносховище на 7,4 тис. т одночасного зберігання зерна. Обладнання встановили польської фірми «Araj», ваги залізничні і автомобільні, пробовідбірник — вітчизняного виробництва. Звели його на порожньому місці поруч з Карлівським цукровим заводом, проклали кілометр залізничної колії. Потім у 2012 р. потужності елеватора збільщено до 82 тис. т за рахунок добудови двох металевих силосів.

Читати за темою: АгроЕкспедиція 4. Елеватори. Листопад 2013: день 1

Цей елеватор компанії АПК «Докучаївські чорноземи» довелося продати після кризи 2013 р., і перед нею постало питання про будівництво нових потужностей зберігання.

Елеватор «Докучаєвські чорноземи»

Масштабне будівництво власного елеватора велося з 2017 року. Сума  інвестицій в будівництво за три роки близько $6 млн. Новий елеватор «Докучаєвські чорноземи» було побудовано на частині території колишнього механічного заводу в Карловці. Монтажно-пускові роботи на елеваторі виконувалися  силами компаныъ, яка для цього створила спеціальну будівельну бригаду.

Для поліпшення логістики при реалізації зерна за власний кошт  «Докучаєвські чорноземи» добудували 500 м залізничної колії. 

Зараз зернові «АПК «Докучаєвські чорноземи» зберігає в підлогових складах, здатних вмістити до 30 тис. т.

Від прийому сировини до відвантаження (великою перевагою є можливість відправки сільгосппродукції безпосередньо залізницею) елеватор повністю автоматизований і комп'ютеризований.

Особливістю «Докучаєвських чорноземів» є енергозберігаючі технології та майже повна відмова від використання у виробництві природного газу та перехід на альтернативне паливо.

У жовтні 2019 року на елеваторі запустили теплогенератор для сушіння зерна на пелетах, який працюватиме на пілетах власного виробництва. Потужність обладнання складає 6 МВт. 

У 2011 році було запущено цех з виробництва пелет з відходів олійних культур (лушпиння) та соломи. Потужність цеху розрахована на переробку 10 т за зміну при двозмінній роботі. На територію елеватора перевели й цех із виробництва пілетів. 70% сировини для виробництва цього екологічного палива — солома, ще 30% — соняшникові пожнивні рештки.

# За даними аналітичної системи Youcontrol, засновники та бенефіціари АПК «Докучаєвські чорноземи» Кобченко Юрій Володимирович (50,0%) та Сокіл Андрій Олексійович (50,0%).

Генеральний директор — Кибка Анатолій Анатолійович

 

 

Менеджмент

Сокіл Андрій Олексійович
Сокіл Андрій Олексійович
Голова Ради засновників, співвласник
Кобченко Михайло Юрійович
Кобченко Михайло Юрійович
Комерційний директор компанії
Кобченко Юрій Володимирович
Кобченко Юрій Володимирович
Екс-засновник групи компаній Агропромисловий комплекс

Контакти

Полтавська область, Полтавський район, м. Карлівка, ул. Великотирновська, б. 51
+38 (05346) 2-47-72 (Головний офіс)
+38 (05346) 2-43-23 (Менеджмент)
+38( 05346) 2-47-72  (Ген. директор)
sekretar@karlovka.info (Головний офіс)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання