Агротрейд

Виробництво, зберігання, переробка, торгівля сільськогосподарською продукцією, насінництво
10765

Група «АГРОТРЕЙД» — вертикально інтегрований холдинг повного агропромислового циклу: виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією.

Компанія була заснована у 1998 році під назвою «Східноукраїнська агропромислова компанія». Основними напрямками діяльності на першому етапі розвитку були забезпечення сільгосппідприємств та цукрових заводів пально-мастильними матеріалами, торгівля зерном та цукром. Придбання заготівельних підприємств (елеваторів) спонукало керівництво залучити високих професіоналів до створення власної виробничої бази.

Сьогодні «АГРОТРЕЙД» входить до топ-10 українських зернотрейдерів та контролює 3% експортного ринку зерна.

Осовні напрямки виробництва:

Рослинництво

Земельний банк: до складу групи входять шість агрокластерів. Холдинг обробляє 70,5 тис. га сільськогосподарських угідь у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. До його складу входять 14 сільгосппідприємств, організаційно та територіально об'єднаних у шість агрокластерів.

Профільні культури: соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак.

У 2016 році у холдингу з'явився новий напрямок — органічне землеробство. Компанія отримала сертифікат європейського стандарту від «Органік стандарт» — найбільшого органу України, що сертифікує.

У 2017 році зібрано перший урожай органічної продукції — сої, льону та сочевиці та вперше експортовано органічні льон та сочевицю. З 2019 р. «АГРОТРЕЙД» вирощує такі органічні культури: озиму пшеницю, чорну гірчицю, білу гірчицю, кукурудзу, сочевицю, льон, гречку, кукурудзу, сою, соняшник.

2019 року в Харківській області під органічне землеробство віддано понад 2,5 тис. га.

Читати по темі: АГРОТРЕЙД: органічне зерно як спосіб хеджування ризиків

Насінництво

Група «АГРОТРЕЙД» — провідний український виробник репродуктивного гібридного насіння кукурудзи та соняшника, а також сортового насіння озимої пшениці, сої та інших культур. Насінницькі господарства розташовані у Сумській та Харківській областях. За ліцензіями оригінаторів вони виробляють якісне насіння вітчизняної та зарубіжної селекції.

Насіння вирощують на власних полях на 5 тис. га у господарствах СТОВ «Колос» — у Харківській області, СТОВ «Хлібороб» та ТОВ «СК АГРО» — у Сумській області.

На базі елітного насінницького господарства «Колос», створеного у 2011 році, у Харківській області у 2014 році було збудовано сучасний насіннєвий завод, оснащений обладнанням компанії «Cimbria» (Данія) — світового лідера з технологій переробки зерна. Його потужність — 20 тис. т насіння на рік. Підприємство є членом асоціації «Українське насіннєве товариство».

Відмінність цього насіннєвого заводу — відсутність зерносушарки. Вологий посівний матеріал для підприємства некондиційний, таке зерно відправляється на елеватор.

Експорт зерна

У 2022 р. «АГРОТРЕЙД» експортував майже 500 тис. т зерна у понад 10 країн світу. З них 343,8 тис. т власного врожаю, 147 тис. т зерна сторонніх виробників та 5,4 тис. т органічної продукції. Найбільшими покупцями стали Іспанія, Італія та Туреччина. 

Переробка гречки

Група «АГРОТРЕЙД» входить до трійки лідерів із переробки гречки в Україні. На «Дворічанському елеваторі» розташований завод, що випускає гречану крупу першого сорту. На кінець 2022 р. не працює.

Зберігання

До складу Групи «АГРОТРЕЙД» входить власна мережа елеваторів та складів, потужністю зберігання без урахування біг-бегів — 529,65 тис. т. у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях.

Зберігання зерна в полімерних рукавах «біг-бегах» дозволило Групі «АГРОТРЕЙД» збільшити ємність зберігання у 2018 році майже на 60 тис. т, у 2019 р. – на 45 тис. т. Компанія використовує поліетиленові рукави з 2012-го року на «Гадяцькому елеваторі», надалі поширивши цю технологію на «Чернігівський елеватор». Зазвичай за сезон на елеваторах «АГРОТРЕЙД» у мішках зберігали 50-60 тис. т зерна. 

У липні 2019 р. Група «АГРОТРЕЙД» придбала 20 вагонів-зерновозів. На покупку компанія витратила 38 млн. грн. Нові хопери-зерновози практично неможливо розкрити завдяки особливостям конструкції, що зводить до мінімуму ризик розкрадання зерна. 

Чернігівський, Ворожбянський та Гадяцький елеватори та елеватор «Доч-Хліб» з 2019 року мають статус маршрутних. Холдинг може відвантажувати їх до 15 маршрутів щомісяця.

✅ Елеватор «Доч-хліб» знаходиться у с. Велика Доч Ніжинського району Чернігівської області.

Потужність одночасного зберігання — 24,9 тис. т у підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

У 2021 р. на елеваторі «Доч-хліб» проведено модернізацію: встановлено новий підйомник, який піднімає авто будь-якого типу розвантаження до 80 т та підйомник під ним, реконструйовано точки розв'язки транспорту.

«Чернігівський елеватор» знаходиться у с. Велика Доч Ніжинського району Чернігівської області.

Потужність одночаного зберігання «Чернігівського елеватора» — 48,05 тис. т у металевих силосах. Ще 25 тис. т — у поліетиленових рукавах (біг-бегах). Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

Використання біг-бегів допомогло будувати «Чернігівський елеватор» у кілька етапів. Будівництво першої черги розпочалося у 2012 році, з'явилися основні технологічні вузли: лабораторія, вагова, сушарки, автомобілерозвантажувачі, транспортери, точка залізничного відвантаження та оперативні ємності, в які приймали сире зерно і потім складали просушене перед тим, як запакувати його у мішки. У 2014 році встановили три силоси, додаткові оперативні ємності та автомобільні ваги, у 2017 — ще три силоси.

З осені 2019 року «Чернігівський елеватор» групи «Агротрейд» став маршрутним. На даний момент це єдиний маршрутний елеватор в окрузі. Модернізацію елеватора спланували та реалізували самотужки.

Читати за темою: Чернігівський елеватор групи АГРОТРЕЙД: ростемо щороку

Фото за темою: Третя черга Чернігівського елеватора АГРОТРЕЙД

«Ворожбянський КХП» знаходиться у м. Ворожба Сумської області.

Потужність одночасного зберігання — 44,8 тис. т у підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

У листопаді 2019 р. Група «АГРОТРЕЙД» відвантажила перший маршрут із «Ворожбянського КХП». На елеваторі проведено технічну модернізацію, встановлено транспортні галереї для збільшення швидкості завантаження зерна у вагони та сучасні залізничні ваги із тензометричними датчиками. Завдяки можливості отримувати 15 маршрутних поїздів на місяць, компанія значно підвищила оборотність елеватора.

На період карантину компанія відклала встановлення нових автомобільних та залізничних ваг, а також заміну автомобілерозвантажувача.

«Гадяцький елеватор» знаходиться у м. Гадяч Миргородського району Полтавської області.

Потужність одночасного зберігання — 180 тис. т. Є можливість зберігати зернові в поліетиленових рукавах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

Був придбаний найпершим — 1998 року. Територія — 32 га. Тут є СОГові силкорпуси на 77,9 тис. т зерна та 26 підлогових складів, потужністю зберігання 85,9 тис. т. На «Гадячському елеваторі» також зберігають зерно в полімерних рукавах, для чого закуплено спецтехніку для завантаження і вивантаження зерна.

У 2012 році було побудовано нову точку приймання. На елеваторі 9 ліній приймання, кожна має своє очищення, сушарку та точку залізничного відвантаження. Підприємство приймає ці культури одночасно. Елеватор має 1,6 км власного залізничного полотна та 2 маневрові дизельні локомотиви. Лабораторія сертифікована на всі види культур. На елеваторі надають послугу сушіння насіннєвого матеріалу.

Читати за темою: Гадяцький елеватор АГРОТРЕЙДУ: Аll Inclusive по-українськи

«Коломацьке ХПП» знаходиться у с. Шелестове Богодухівського району Харківської області біля залізничної станції Коломак.

Потужність одночасного зберігання — 40 тис. т. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

З 2001 року входить до складу Групи «АГРОТРЕЙД». Знаходиться майже на кордоні двох областей — Харківської та Полтавської. Зерносховище має склади підлогового зберігання, побудовані переважно у 60-ті роки минулого століття. Незважаючи на значний «вік», склади ефективні як сховища для ранніх зернових, кукурудзи та соняшника. Тут механізоване завантаження та стрічкове вивантаження. У 2012 році на елеваторі встановили нову зерносушарку Neco на додаток до ДСП-50 та ДСП-32. 

Читати за темою: АгроЕкспедиція 2015. День 1. Харківщина та Полтавщина. Агротрейд та НІБУЛОН

«Близнюківський КХП» знаходиться у смт. Близнюки Лозівського району Харківської області.

Елеватор потужністю одночастного зберігання — 42,54 тис. т у підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

«Зачепилівське ХПП» знаходиться у с. Нагірне Красноградського району Харківської області біля залізничної станції Зачепилівка.

Елеватор потужністю одночасного зберігання — 42,5 тис. т у металевих силосах та підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

«Дворічанський елеватор» знаходиться у с. Дворічне Куп'янського району Харківської області. На кінець 2022 р. не працює.

Потужність одночасного зберігання елеватора — 54,2 тис. т у бетонних силосах та підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт. 

«Дворічанський елеватор (Тавільжанка)» знаходиться у с. Тавільжанка Куп'янського району Харківської області. На кінець 2022 р. не працює.

Потужність одночасного зберігання — 15 тис. т у підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

«Куп'янський КХП» знаходиться у м. Куп'янськ Харківської області.  На кінець 2022 р. не працює.

Елеватор потужністю одночасного зберігання — 32 тис. т у підлогових складах. Відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.

«Куп'янський КХП» (Гусинська дільниця) знаходиться у с. Курочкіне Куп'янського району Харківської області біля залізничної станції Гусинка. На кінець 2022 р. не працює.

Потужність одночасного зберігання елеватора — 13,5 тис. т у підлогових складах.

«Куп'янський КХП» (Кислівська дільниця) знаходиться у с. Кислівка Куп'янського району Харківської області. На кінець 2022 р. не працює.

Потужність одночасного зберігання — 7,5 тис. т у підлогових складах. «Куп'янське ХПП» складається із трьох виробничих ділянок, і одну з них 5 роки тому перепрофілювали під роботу з органічним зерном.

Історія розвитку:

1998 р. — заснування компанії під назвою «Східноукраїнська агропромислова компанія».

Придбання «Гадячського елеватора» у Полтавській області.

2002-2005 рр. — компанія придбала нові підприємства і зайняла помітну позицію на внутрішньому та зовнішньому ринках оптової торгівлі зерновими та олійними культурами.

2006 р. — Група «АГРОТРЕЙД» розпочала новий напрямок діяльності – рослинництво.

2008 р. — паралельно з нарощуванням площі земельного банку для забезпечення сільгосппідприємств Групи «АГРОТРЕЙД» насінням власного виробництва в компанії було створено кілька насінницьких господарств.

2012 р. — будівництво першої черги «Чернігівського елеватора».

2016 р. — у холдингу з'явився новий напрямок – органічне землеробство.

«АГРОТРЕЙД» володіє власним млином з виробництва пшеничного борошна, розташованого на території Гадяцького елеватора, одного з найбільших в Україні. Цех виробляє борошно вищого, першого та другого сортів, а також висівки пшеничні негранульовані.

2017-2018 рр. — 2017 року Група «АГРОТРЕЙД» розпочала експорт борошна до Ізраїлю та Палестини.

Компанія завершила будівництво третьої черги «Чернігівського елеватора». Для будівництва додаткових потужностей компанія залучила кредит від ЄБРР.

Для підвищення ефективності «АГРОТРЕЙД» провів реорганізацію — об'єднав господарства у 6 кластерів.

Усі зерносховища компанії працюють із третіми особами, 100% заповнюваність елеваторів. Компанія «АГРОТРЕЙД» щороку вкладає кошти у модернізацію елеваторів. Цей сезон не став винятком. Акцент зроблено на вузли приймання зерна, заміну автопідйомників збільшення їх потужності.

На Ворожбянському ХПП, довкола якого компанія збільшила земельний банк, встановили скальператори для відбору грубих домішок — раніше зерно тут прямувало у сушарку без очищення.

Читати за темою: Костянтин Ворона: Елеваторний напрямок АГРОТРЕЙД самостійний та рентабельний

2019 р. — у липні Група «АГРОТРЕЙД» придбала 20 вагонів-зерновозів, на що витратила 38 млн грн.

Після проведеної технічної модернізації «Ворожбянський КХП», у листопаді елеватор відправив свій перший маршрут із кукурудзою.

«Чернігівський елеватор» групи «АГРОТРЕЙД» став маршрутним.

2020 р. — у період карантину через пандемію COVID-19 у Групі «АГРОТРЕЙД» було тимчасово призупинено проекти з модернізації обладнання.

За 2019/20 МР група «АГРОТРЕЙД» експортувала понад 300 тис. т агропродукції до 20 країн світу. Основними напрямками постачання зерна були Єгипет, Туреччина, Іспанія, Ліберія та Китай.

2021 р. — «АГРОТРЕЙД» оновив та вдосконалив обладнання на елеваторі «Доч-хліб», вклавши в модернізацію підприємства 7,12 млн грн.

«АГРОТРЕЙД» пройшов сертифікацію за американським стандартом USDA NOP, щоб відправляти свою органічну продукцію до США та Канади.

2022 р. — за рік експортовано майже 500 тис. т. зерна. Група збільшила обсяги зберігання зерна в біг-бегах до 100 тис. т. 

На квітень біля 5 тис. га та 2 елеватори поблизу Куп’янська у Харківській обл. перебували на окупованій території.

2023 р. — 2 елеватори Групи находяться в сірій зоні, куди не має доступу  це «Дворічанський елеватор» та «Куп’янський КХП». Решта елеваторів працюють в нормальному режимі.

У квітні група придбала ділянку, що розташована за межами с. Годині, поруч із залізничною станцією Мостиська-1 та колією, яка йде зі Львова до кордону з Польщею. 

Читати за темою: Костянтин Ворона: Елеватори Групи АГРОТРЕЙД в цьому сезоні вже перевиконали свої фінансові плани

# Засновник Групи «АГРОТРЕЙД» — Всеволод Кожемяко.

Генеральний директор (CEO) Групи «АГРОТРЕЙД» з грудня 2024 р. — Нечипорук Сергій 

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Ворона Костянтин Петрович
Директор виробничо-технічного департаменту групи

Команда

Грищенко Михайло Миколайович
Директор елеватора «Коломацьке ХПП» Групы
Заставський Григорій Іванович
Директор «Гадяцький елеватор» Групи
Синєгубов Василь Федорович
Заступник директора агропромислового департаменту Групи
Доценко Владислав Сергійович
Головний інженер «Коломацьке ХПП» Групи

Контакти

Харківська область, м. Харків, ул. Дмитриєвська, 31/35
+38 (057) 766-22-22 (Головний офіс)
office@agrotrade.ua (Головний офіс)
+38 (057) 703-21-47 (офіс)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання