
ТАС Агро
Група «ТАС» є однією з найбільших фінансово-промислових груп України, що найбільш динамічно розвивається.
Група заснована у 1998 р. Сфера бізнес-інтересів Групи компаній «ТАС» охоплює:
✅ Фінансовий сектор — до складу входять «ТАСКОМБАНК», АТ «Універсалбанк», фінансова компанія «ЦФР» (ТМ «КредитМаркет»), три страхові компанії, колекторська компанія «Європейська агенція з повернення боргів», процесинговий центр «ТАС Лінк» тощо.
На базі АТ «Універсалбанк» у 2018 р. спільно з компанією «Фінтех Бенд», реалізовано проєкт Monobank. Monobank досить швидко став популярним серед українців завдяки вдалому поєднанню сучасних інформаційних технологій, а у 2023 р. Monobank мав намір запустити свій проєкт у Польщі.
✅ Промислова група — до складу входять заводи «Дніпровагонмаш» (ДВМ), «Кременчуцький сталеливарний завод» (КСЗ), «Дніпрометиз», «Старк», «Соковий завод Кодимський» (Одеська область), «Полтававагон» (колишній завод «Полтавахіммаш») тощо. Група «ТАС» придбала 40% акцій австрійської компанії TransAnt, що виробляє вантажні вагони.
✅ Нерухомість — проєкти у сфері нерухомості охоплюють сегменти офісної, готельної та житлової нерухомості.
✅ Венчурні проєкти — 3 аптечні мережі «ТАС», виробництво залізобетонних виробів і дорожніх покриттів, агро-енергетична компанія «SALIX energy» тощо.
✅ Логістика — транспортування зернових та олійних вантажів залізничним транспортом компанією «ТАС-ЛОГІСТІК».
З 2014 р. компанія «Торговий дім «ЗАХІДНИЙ» (з лютого 2018 р. — «ТАС-Логістік») володіла парком із 297 вагонів-хоперів для зерна, які здавала в оренду.
У 2017-2021 рр. «ТАС-Логістік» придбала понад 1 700 залізничних вагонів у найбільших українських заводів: «Дніпровагонмаш» (група «ТАС») та «Крюківський вагонострітельний завод».
Парк компанії налічує більше 1 700 вагонів-зерновозів і 160 піввагонів, 161 платформа і 16 цистерн, що дозволяє зайняти одну з лідируючих позицій серед власників такого рухомого складу на українській залізниці.
На сьогоднішній день компанія надає цілий комплекс транспортно-логістичних послуг з організації перевезень зернових та олійних вантажів, частина власних вагонів надається в користування іншим операторам на умовах оренди.
✅ Аграрний напрямок представлений агрохолдингом «ТАС Агро» — провідною аграрною компанією України, що об'єднує близько 25 тисяч пайовиків, які проживають у 6 областях України.
Напрями виробництва «ТАС Агро»:
✅ Рослинництво
Пріоритетним напрямком діяльності агрохолдингу «ТАС Агро» є рослинництво з використанням елітних високопродуктивних сортів і гібридів. Показники врожайності по культурах, що вирощуються в агрохолдингу, набагато більші, ніж середні показники врожайності по Україні.
Земельний банк: близько 88 тисяч гектар землі в Київській, Вінницькій, Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській, Херсонській та Дніпропетровській областях, які розділені на кластери.
«ТАС Агро Захід» працює на 20 тисяч га земель у Вінницькій області.
«ТАС Агро Північ» працює на 21,5 тис. га у Чернігівській області.
«ТАС Агро Центр» — Білоцерківський район Київської області.
«ТАС Агро Південь» — Новоархангельський район Кіровоградської області, Миколаївська область.
«ТАС Таврія» — Херсонський район Херсонської області.
Профільні культури: озима пшениця, кукурудза, соняшник, соя. На підприємствах групи «ТАС АГРО» після 24.02.2022 р. посівні площі довелося змінити по всіх культурах. Віддали перевагу олійній групі, оскільки врожайність нижча і є можливість розмістити урожай на власних елеваторних потужностях.
✅ Тваринництво
Агрохолдинг «ТАС Агро» у Вінницькій, Київській та Чернігівській областях має розвинене молочне та м'ясне тваринництво. Проводиться селекційна робота, спрямована на формування високопродуктивного стада. «ТАС Агро» спеціалізується на молочному тваринництві.
У складі виробничих кластерів «ТАС Агро» працює 6 тваринницьких ферм із майже 4 тисяч поголів’я ВРХ, з них — до 2 тисячі голів дійного стада. На Чернігівщині зосереджені 3 тваринницьких комплекси, а ще 2 ферми розташовані у селах Вінниччини та одна — на Київщині.
✅ Виробництво сокових концентратів
Групп «ТАС» увійшла в цей бізнес у 2017 р. у партнерстві із засновником «Сокового завода «Кодимський» (СЗК) Олегом Лавровим.
Група компаній «Інтерджус», через яку Группа «ТАС» оперує на ринку фруктових концентратів, володіє 2 заводами: «Соковий завод «Кодимський» (Одеська обл.) та «Інтерджус» в м. Марганець (Дніпропетровська обл.), придбанний напочатку 2019 р.
Яблучний концентрат — це експортний продукт із досить високою доданою вартістю, нетипова сировина. На 2 заводах компанія може переробляти до 100 тисяч тонн яблук, виробляти близько 15 тисяч тонн концентрованого яблучного соку за сезон.
✅ Елеваторна інфраструктура
Агрохолдинг активно розвиває напрям зі зберігання зернових та олійних культур на власних потужностях.
До структури «ТАС Агро» входить 7 сучасних елеваторних господарств загальною потужністю одночасного зберігання 368,6 тис. т. Елеваторні комплекси «ТАС Агро» сертифіковані на відповідність технічному регламенту, мають атестовані лабораторії та право експорту зерна.
Агрохолдинг «ТАС Агро» має свій автопарк з 23 машин-зерновозів.
Елеватори розташовано:
✅ «ТАС АГРО Захід» (Концерн Сімекс-Агро) — у с. Зозів Вінницького району Вінницької обл. Потужність одночасного зберігання елеватора «ТАС АГРО Захід» складає 43 тис. т, він має 2 сучасні сушильні комплекси, автовідвантаження. Процеси обліку зерна автоматизовано.
Перша черга елеватора «Концерн Сімекс-Агро» на 13,5 тис. т почала працювати 2004 р. Надалі елеваторний комплекс, що складається з двох автономних елеваторів Araj (Польща) та Лорд, розширився до 43 тис. т.
У 2022 р. на елеваторі «ТАС АГРО Захід» встановлено 3 генератори на твердому палеві для зменшення вартості сушіння зерна.
✅ «Зерногрупа ЛТД» (Адамівка) — у с. Адамівка Вінницького району Вінницької обл. Потужність одночасного зберігання елеватора «Зерногрупа ЛТД» (Адамівка) — 22 тис. т підлогового зберігання, є можливість зберігання в силобегах.
✅ «Зерногруппа ЛТД» (Погребище) — у с. Погребище Вінницького району Вінницької обл. Потужність одночасного зберігання елеватора «Зерногрупа ЛТД» (Погребище) — 52 тис. т підлогового зберігання, є можливість зберігання в силобегах, залізничне та автовідвантаження.
✅ «Медвинське ХПП» — у с. Медвин Білоцерківського району Київської обл. Потужність одночасного зберігання «Медвинське ХПП» — 24,5 тис. т, можливість тривалого зберігання в силобегах, автовідвантаження.
✅ «Медвинське ХПП» (Ольшаницький елеватор) — у с. Ольшаниця Білоцерківського району Київської обл. «Ольшаницький елеватор» має потужність одночасного зберігання 36 тис. т, автовідвантаження та відвантаження залізничним транспортом.
✅ «Маловисківський елеватор» у м. Мала Виска Кіровоградської обл. Потужність одночасного зберігання «Маловисківського елеватора» — 32 тис. т в підлогових складах. Відвантаження залізничним транспортом та автотранспортом.
✅ «Новомиргородський елеватор (ТД Творець)» — м. Новомиргороді Новоукраїнського району Кіровоградської обл. Загальна потужність одночасного зберігання – 100,53 тис. т у 330 залізобетонних силосах (ЗОГах) та 10 підлогових складах.
«Новомиргородський елеватор (ТД Творець)» має залізничні колії з власним локомотивом, свій автотранспортний парк.
✅ «ТАС АГРО Північ» (Обрій LTD) — у смт. Талалаївка Прилуцького району Чернігівської обл. Елеватор приєднано до агрохолдингу у 2015 р.
У 2012 р. до підлогового елеватора «ТАС Агро Північ» було додано металеві силоси на 23 тис. т.
На елеваторі «ТАС Агро Північ» 7 металевих силосів, загальна місткість яких — 41 тисяча тонн, а також 7 складів напольного зберігання із місткістю 17 тисяч тонн. Таким чином, загальна потужність одночасного зберігання складає 58 тис. т.
Завантаженість елеватора «ТАС Агро Північ» повна впродовж всього сезону. Він працює з чотирма зерновими культурами: ріпак, пшениця, соя і кукурудза. Частка кукурудзи становить 85% від усього прийому. Контроль якості зерна здійснює сертифікована лабораторія.
Історія розвитку:
2008 р. — шведська компанія Kinnevik та група «ТАС» створили невеликий агрохолдинг «РоАгро» із земельним банком 14 тисяч гектар.
2010 р. — «РоАгро» обробляє 25 тисяч га.
2011 р. — Kinnevik (Швеція) вийшла з управління «РоАгро», у групі з'явився ще один аграрний проєкт — «Тагрон».
2013-2016 р. — об'єднання двох аграрних активів «Тагрон» та «РоАгро» в один агрохолдинг «ТАС АГРО». Земельний банк — 88 тисяч га.
2015 р. — разом із купівлею компанії Агрофірма «Обрій ЛТД» у Чернігівській області (12 тисяч га), в агрохолдинг додався ще один елеватор.
2017 р. — «ТАС Агро» продала «Агрофірму «Схід Агро» (земельний банк — 8,75 тисяч га) Dnipro Agro Group.
У грудні відбулась передача в лізінг 266 одиниць вагонів-хоперів для перевезення зерна компанії «Торговий дім «Західний», що входить до складу Групи «ТАС» на загальну суму $9,5 млн. Зерновози виготовлено на «Дніпровагонмаш», що входить до Групи.
2018 р. — агрохолдинг викупив права оренди на 8,5 тисяч га землі: 3,5 тисяч га в Херсонській області під полив та 5 тисяч га — у Чернігівській.
2019 р. — будівництво ще однієї черги елеватора «ТАС Агро Північ» (Агрофірма Обрій LTD), потужністю одночасного зберігання зерна 18 тис. т.
2020 р. — агрохолдинг придбал «Новомиргородський елеватор» у Кіровоградській області.
2022 р. — на Херсонщині активи підприємства «ТАС Таврія» зруйновано на 80%.
«ТАС Агро» почала розвивати трейдерський напрямок і вперше в своїй історії зробила відвантаження зерна на FOB.
Агрохолдинг «ТАС Агро» підписав довгостроковий договір на переробку соняшнику з компанією ViOil.
# Засновником та основним акціонером Групи «ТАС» та агрохолдингу «ТАС Агро» є Сергій Леонідович Тігіпко.
Генеральний директор — Новицький Валерій Георгійович.
Профіль Фейсбук
Менеджмент


Команда
Контакти
0 800 215 253