Агрейн

Рослинництво, тваринництво, логістика, зберігання
12035

«Агрейн» — агрогрупа, яка займається вирощуванням та зберіганням зернових та олійних культур, а також тваринництвом. Агрогрупа має 11 сільськогосподарських підприємств.

Основні напрями діяльності:

✅  Керуюча компанія «Консалт Агро»

✅ Рослинництво

Агрогрупа володіє 11 сільськогосподарськими підприємствами:

  • у Житомирській області «Агростем» (7,25 тис. га),
  • у Чернігівській — «Агрікор Холдинг» (42,16 тис. га),
  • у Харківській області: 4 підприємства із земельним банком 17,76 тис. га: «Агрофірма Світанок» (6,46 тис. га), «Сантагро» (3,05 тис. га), «Нива» (3,22 тис. га). га), «Агросет» (5,03 тис. га),
  • на Одещині: 2 підприємства — «Агропрайм Холдинг» (22,38 тис. га) та «Савранський завод продовольчих товарів» (7,64 тис. га) із загальним зембанком 30,02 тис. га,
  • у Черкаській області компанія «Агровіт» (6,01 тис. га).

Щороку «Агрейн» збирає понад півмільйона тонн зернових. Левова частка цього обсягу йде на експорт. Компанія використовує близько 95% ЗЗР імпортного виробництва та 5% вітчизняного, а 60% добрив, які використовує компанія, також імпортні.

Земельний банк: 103 тис. га.

Землі «Агрейну» розташовані в Чернігівській, Одеській, Житомирській, Черкаській, Харківській областях.

Профільні культури: озимий ріпак, пшениця і ячмінь, а також соняшник, кукурудза та соя.

✅ Тваринництво

Тваринництвом займаються підприємства «Агрікор Холдинг», «Агропрайм Холдинг», «Агровіт», «Агросет». М'ясне поголів'я ВРХ в «Агрікор Холдінг» складає близько 5 тис. голів.

Майже 90% м'ясної ВРХ компанія експортує, на внутрішній ринок практично не продає.

Молочне скотарство в «Агрейні» представлене у двох господарствах — «Агросет» у Харківській області та «Агровіт» у Черкаській області. У «Агрейні» виробляється близько 12 т молока.

✅  Логістичні підприємства: «Агрейн Транс», «Агрейн Трейдинг».

Компанія «Агрейн Транс» створювалася з метою оптимізації внутрішньої логістики перевезень.

Автомобільний парк компанії «Агрейн Транс» складається із 90 автопоїздів-зерновозів Scania. Понад 60% перевезень до 2022 р. виконувалось для сторонніх контрагентів.

«Агрейн Транс» надає послуги з перевезення негабаритних вантажів (сільгосптехніки, обладнання), використовуючи тривісні напівпричепи-платформи (трали) VESТТ-930019 (ширина платформи складає 2,50 м, довжина — 18 м, висота — 3,5 м. Маса перевезеного вантажу — 17,5 т) і VESТТ-930014 (ширина платформи становить 2,55 м, довжина — 17,5 м, висота — 4 м. Маса вантажу, що перевозиться, — 18 т).

Профіль Фейсбук «Агрейн Транс».

✅  Зберігання

Компанії «Агрейн» належать чотири елеватори загальною потужністю 332 тис. т одноразового зберігання.

Елеватори збільшують свою оборотність. Підприємства приймають від поклажодавців приблизно 60-70% зерна, та вважаються найбільшими у своїх регіонах. Елеватори оснащені імпортним обладнанням та широкими вузлами приймання. У роботі застосовуються сучасні технології, які дозволяють знизити витрати газу на тонновідсоток сушіння.

✅  «Елеватор Агро» 

«Елеватор Агро» розташовано за 12 км від м. Прилуки. Залізнична колія комплексу з'єднана зі станцією Прилуки. Під'їзна дорога виходить на траси Чернігівської, Полтавської та Сумської областей.

Загальна потужність одночасного зберігання становить 192 000 тонн. «Елеватор Агро» складається з двох комплексів, що відрізняються технічним оснащенням. Одна частина укомплектована переважно вітчизняним обладнанням (KMZ Industries), інша — повністю закордонним.

«Елеватор Агро» є маршрутним. На підприємстві працює дві точки залізничного відвантаження, кожна здатна вантажити по 24 вагони на добу. За один раз виставляється по 9 вагонів на кожній колії. Також є чотири точки відвантаження на автомобільний транспорт, загальна потужність відвантаження — 350 т/год.

Свої потужності зі зберігання та сушіння «Елеватор Агро» використовує для того, щоб заробляти як на підробітку, так і на перевалці. Для очищення зерна на елеваторі встановлено очисне обладнання Bühler Schmidt-Seeger (Швейцарія), а також оперативні та буферні силоси. Для сушіння вологого зерна, ріпаку та соняшника, встановлені зерносушарки Petkus (Німеччина) та Sukup (США). Загальна продуктивність зерносушарок становить 600 т/год.

Восени 2021 р. через різке подорожчання газу дві зерносушарки «Елеватор Агро» переведено на альтернативне паливо. Паливом для зерносушарки служить лушпиння соняшника.

Читати за темою: АгроЭкспедиция Элеваторы 2018. Элеватор Агро и АВИС ЗЕРНОТРЕЙД

Элеватор Агро: у крупных элеваторов больше преимуществ

«Сервіс Грейн» 

Елеваторний комплекс «Сервіс Грейн» розміщено у межах м. Арциз Одеської області, у промисловому вузлі поряд із залізницею. Загальна площа комплексу складає 4,5 га. Елеватор знаходиться майже посередині між чотирма морськими торговими портами — Одеським та Іллічівським (з півночі) та Ізмаїльським та Ренійським (з півдня).

Потужність одночасного зберігання — 100 тис. т зернових та олійних культур. На «Сервіс Грейн» встановлено силоси компанії KMZ Industries, зерносушарки PETKUS 4000-24WU (4 шт.), сепаратори Buhler TAS 204F-4 та вібросепаратор.

Вагова має 4 вузли зважування. Є можливість приймання різних культур з усіх видів автотранспорту, у тому числі — великовантажного (довжиною до 20 м та вантажопідйомністю до 80 т). Для відвантаження зернових з елеватора передбачено 3 вузли відвантаження на автотранспорт та вузол відвантаження на залізничний транспорт. Продуктивність зерносушарок — 4 тис. т/добу.

Навесні 2022 р. в результаті ракетного обстрілу було знищено та пошкоджено 5 силосів елеватору та залізничний вузол. До кінця 2022 р. компанії вдалося відновити 3 силоси на 5800 т зберігання й один силос на 3900 т, та роботу залізничної гілки на відвантаження зерна до Ізмаїлу. Приймання з залізниці через руйнування автомобільно-залізничного моста через Дністровський лиман поки неможливе. 

«Савранський завод продовольчих товарів»

Знаходиться на Одещині. Зерносушильний комплекс у с. Саврань почали будувати у 2012 р. Обладнання зерносушарки працює на зрідженому газі.

Елеватор «СЗПТ» має потужність зберігання 20 тис. т.

«Агровіт» (Добробут)

Елеватор силосного типу знаходиться у с. Велика Севастянівка Уманського р-ну Черкаської обл. Має місткості зберігання на 20 тис. т, оборотність елеватора — 10-12 разів.

Історія розвитку:

2011 р.  утворення агрогрупи.

2012 р.  в склад «Агрейну» увійшли 11 сільхозпідприємств і 2 елеватора.

Початок роботи «Агрейн Транс».

2018 р. продаж Агрофірми «Іскра» й ПП «Соєва сфера».

2019 р. — команда агрогрупи «Агрейн» перемогла на чемпіонаті України з моделювання агробізнесу 2019 від FarmForesight і Latifundist.com. Переможці отримали приз $10 000.

Автомобільний парк агрогрупи «Агрейн Транс» поповнився сучасними зерновозами Scania, майже половина цієї кількості — придбання 2019 року.

2020 р. — автопарк «Агрейн Транс» поповнився 3 грузовиками-зерновозами SCANIA G400.

Французька компанія SAS INVESTCOMPAGNIE планує купити п'ять підприємств, що входять в структуру групи «Агрейн».

В грудні АМКУ видав дозвіл  SAS INVESTCOMPAGNIE на покупку частки в уставному капіталі підприємства «Агрейн Транс», яке входить в склад агрогрупи «Агрейн».

2022 р. — на «Елеватор Агро» встановлено теплогенератори, які працюють на альтернативному паливі — соняшниковій пелеті. 

У жовтні з елеваторів компанії почалось відвантаження збіжжя врожаю минулого року, яке до цього часу зберігалося у силосах. Відвантажують зерно покупцям майже виключно власним автотранспортом, бо залізнична логістика стала дуже дорогою через вагонну складову. 

Якщо логістичний підрозділ компанії «Агрейн» до війни мав 70 автопоїздів, до кінця року їхня кількість зросла до 90. Компанії довелося освоїти нові логістичні маршрути через Румунію та Болгарію.

Навесні 2022 р. була пошкоджена і знищена частина силосів і вузол приймання вагонів елеватора «Сервіс Грейн». До кінця року ємності зберігання було відновлено. 

# SAS INVESTCOMPAGNIE являється французькою інвестиційною компанією. Компанія вивчає ринок і здійснює часткові, загальні, середньотривалі і короткотривалі інвестиції у Франції та закордоном. 

Відповідно до французького реєстру, SAS INVESTCOMPAGNIE створена в квітні 2018 року з уставним капіталом €250 тис.

Президент компанії SAS INVESTCOMPAGNIE — Анна Рубцова.

Співвласник агрогруппы «Агрейн» — Шевцова Ганна Миколаївна.

Директор управляючої компанії «Консалт Агро» — Павло Мамин.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Мамін Павло Олександрович
Мамін Павло Олександрович
Директор «Агрейн Менеджмент» групи компаній
Штемпель Віталій Петрович
Штемпель Віталій Петрович
Директор з економіки та фінансів агрогрупи

Команда

Назаров Сергій Миколайович
Директор «Елеватор Агро» агрогрупи
Середа Євген Вікторович
Керівник елеватора «Сервіс Грейн» агрогрупи

Контакти

Київська область, м. Київ, провулок Охтирський, 7, корп.3, оф.3-101
info@consultagro.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання