Арніка

Вирощування та продаж органічних зернових і технічних культур, кормовиробництво
1889

Агропромислова група «Арніка» («Арніка Органік») — група ĸомпаній, що виробляє органічну сільсьĸогосподарсьĸу продуĸцію, здійснюють її переробĸу, забезпечують зберігання та подальший еĸспорт, а таĸож провадять науĸово-дослідну роботу у сфері насінництва.

«Арніка» була заснована 2000 р., зараз це один з найбійльших виробників та експортерів органічної продукції в Україні. 

Основні напрямки діяльності:

✅ Органічне рослинництво

Агропромислова група «Арніка», що включає низку сільськогосподарських підприємств, виросла з колишнього колгоспу в агропідприємство, що використовує в сільському господарстві новітні технології та сучасну техніку.

Серед підприємств, що входять до складу групи: «Арніка Органік», «Арніка Фід», «Арніка Ойл», «Агро Сула», «Лящівка», «Граніт-Агро», «Агро Мостиська», «Світанок 1» тощо.

У 2021 р. компанія по господарствах встановила 7 метеостанцій. Завдяки установці метеостанцій та використанню системи «Агроконтроль», в онлайн режимі є можливість бачити реальні погодні показники безпосередньо по господарствах.

Компанія займається вирощуванням і торгівлею органічної продукції:

  • соя,
  • кукурудза,
  • високоолеїновий соняшник,
  • нут,
  • сочевиця,
  • просо,
  • льон,
  • технічними ненаркотичними коноплями.

«Арніка» вирощує органічну продукцію відповідно з вимогами Європейського Регламенту (№834/2007, №889/2008) стандартів BioSuisse (Швейцарія), NOP (США), COR (Канада), JAS (Японія), має сертифікат якості Organic Standart.

Компанія отримала найавторитетніший у світі органічний сертифікат — Bio Suisse (Швейцарія).

Земельний банк: площа органічних земель — близько 18 500 га в Полтавській, Черкаській обл. 

Обсяг валового виробництва органічної продукції «Арніка» у 2022 р. склав майже 50 тис. т.

З 2017 р. в «Арніці» працює відділ ентомології та фітопатології. Його було засновано з метою впровадження науково обґрунтованих підходів до захисту рослин в умовах органічного землеробства.

✅ Насінництво

Одна з спеціалізацій агропромислової групи «Арніка» — вирощування насіння сої. До її складу входить селекційний Науково-дослідний інститут органічного землеробства, науковці якого займаються виключно селекцією та первинним насінництвом.

У рамках інституту органічного землеробства компанія займається селекцією власних сортів сої, нуту, сочевиці та конопель.

✅ Кормовиробництво

З 2004 р. до складу групи «Арніка» входить завод з переробки сої потужністю 6 т/год. з основним продуктом — ТЕП-соя (тостована експандована повножирова соя).  Цей продукт є складним кормовим продуктом, що містить 60% байпас-білка та 70% байпас-крохмалю (відповідно 30% сирого білку та 35% крохмалю). 

Ключовими клієнтами заводу з переробки сої групи «Арніка» є українські тваринницькі ферми.

Також, «Арніка» виробляє цілий ряд інших кормових інгредієнтів, включаючи соняшникову макуху та повножирову сою. 

✅ Трейдинг і логістика

Група «Арніка» усю органічну продукцію реалізує за кордон: у Німеччину, Швейцарію, Австрію, Польщу, Нідерланди, Нову Зеландію та США. Значну частину своєї продукції компанія відвантажує залізничним транспортом у критих вагонах, контейнерах, автомобільним транспортом та авіатранспортом.

«Арніка» є одним із найзначніших гравців з України на ринку ЄС, який експортує сою, кукурудзу, соняшник та багато інших продуктів високої органічної якості через компанію Arnika Organic Europe AG.

Обсяг експорту органічної продукції в 2019/20 МГ АГ «Арніка» склав 70 тис. т.

На 2022 р. агропромислова група «Арніка» забезпечує майже 53% всього експорту органічної сої з України в ЄС та є найбільшим виробником та експортером органічної кукурудзи з України.

✅ Зберігання

Складські потужності «Арніка» у Полтавській обл. повністю забезпечують якісне зберігання продукції. 

✅ «Рублівський елеватор» розрахований на 40 тис. т зерна.

«Рублівський елеватор» у 2020 р. отримав органічну сертифікацію за стандартами ЄС, Канади та пройшов оцінку на відповідність стандартам BioSuisse (Швейцарія) та NOP (CША). У зв’язку з цим, на даному елеваторі здійснюється не лише зберігання та доробка власної органічної продукції, але можливим є також надання відповідних послуг іншим операторам органічного ринку України.

✅ «Лан-Агро» — елеватор у м.Глобине, має потужність 65 тис. т одночасного зберігання.

У 2019 р. група місткість зберігання на сертифікованому елеваторі саме органічного зерна складав 25 тис. т. 

У 2020 р. проведено модернізацію елеватора «Лан-Агро» (до 2021 р. він мав назву «Агрофірма Мічуріна»), оновлено транспортне обладнання, норійна башта, збільшено обсяг зберігання оргнічних зернових та олійних культур.

«Арніка» має 5 власних очисних і зерносушильних комплексів. Сушарки обладнані теплогенераторами і теплообмінниками, що виключають забруднення органічної продукції продуктами згоряння.

Також органічна продукція проходить ретельне очищення та калібрування. На складських комплексах використовується обладнання українських та іноземних виробників, зокрема, одна з найбільших в Україні калібрувальна лінія Фадєєва, та 8 німецьких машин Petkus різних модифікацій.

У 2021 р. група «Арніка» реалізувала проєкт «Онлайн доставка продукції на елеватор», обладнавши власну техніку відповідними датчиками. Завдяки цьому в автоматичному режимі відстежується час завантаження, час виїзду з поля, час у дорозі, стан об'єкта (стоїть або рухається), прибуття на елеватор.

Історія розвитку:

2000 р. — створення Агропромислової групи «Арніка» як аграрної компанії із традиційною технологією вирощування. Основною спеціалізацією було вирощування сої та насінництво.

2004 р. — побудований перший в Україні завод по переробці сої потужністю 2 т/год. 

2005 р. — засновано «Науково-дослідний інститут сої», селекція нових сортів сої.

2012 р. — ухвалення стратегічного рішення про перехід на органічну технологію землеробства.

2014 р. — перший етап цифрової трансформації «Арніка».

2015 р. — органічний земельний банк склав 2192 га, проєкт вирощування технічних конопель.

Компанія зібрала перший сертифікований органічний урожай агропромгрупи з 2192 га (сертифікати Organic Standard UA-BIO-108 та Bio Suisse).

2016 р. — група придбала «Рублівський елеватор», який до цього орендувала у «Кернел».

2017 р.  агрохолдинг ініціював створення зернового органічного кооперативу, який об'єднає малі та середні фермерські господарства з великими холдингами, що вирощують органічну продукцію.

«Науково-дослідний інститут сої» перейменований у «Інститут органічного землеробства» (ІОЗ).

2018 р.  у сезоні 2017/18 МР «Арніка» відправила на експорт понад 2 тис. т органічного зерна. Для експортних поставок були використані 20-футові контейнери.

2019 р. — органічний земельний банк склав 15078 га. Група «Арніка» відправила першу партію органічної кукурудзи до Японії.

2020 р. — «Арніка»  — №1 виробник органічної продукції в Україні, №1 експортер органічної сої та кукурудзи в ЄС з Україною, №2 органічний холдинг у Європі. Земельний банк площі в органічному землеробстві, повністю відведені під органіку, складає 15,77 тис. га.

Відкриття торгових представництв — Arnika Organic North America у США та Arnika Organic Europe AG у Швейцарії.

Агропромислова група «Арніка» розглядає можливість інвестування в міжскладську логістику і термінали, щоб забезпечити експорт органічної продукції. На сьогодні «Арніка» працює з 3 терміналами, які більшою мірою забезпечують вимоги компанії.

«Рублівський елеватор» отримав органічну сертифікацію за стандартами ЄС та Канади.

2022-2023 рр. — «Арніка» щодо експорту продукції завжди орієнтувалася на невеличкі порти Рені, Ізмаїл, але з початком бойових дій для органічної продукції ці порти закрилися. «Арніка» знову була змушена перейти на автомобільне відвантаження продукції. Через пів року було знайдено партнерів, з якими група робить перевалку через залізничні термінали в Словаччині і Угорщині, але також значну кількість продукції відвантажує автомобілями.

Читати за темою: Як змінилася робота компаній за часи війни — досвід Балк-Транс, COFCO, УЗ, Арніки та Кернел

За даними аналітичної системи Youcontrol, основними бенефіціарами агропромислової групи «Арніка» є Андрій Васильович Пилипченко та Савенко Володимир Федорович.

Генеральний директор  — Пилипченко Андрій Васильович. 

Профіль Фейсбук

Профіль LinkedIn

Менеджмент

Андрій Пилипченко
Пилипченко Андрій Васильович
Засновник і співвласник, генеральний директор агропромислової групи
Вікторія Васильченко
Васильченко Вікторія Олексіївна
Комерційний директор агропромислової групи

Контакти

Полтавська область, м. Глобине, туп. Автопарківський, буд. 5
+380-800-404-800
+38 (05365) 2-70-80
+38 (05365) 2-70-81
info@arnika.org.ua (Головний офіс)
organic@arnika.org.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання