Епіцентр Агро

Рослинництво, тваринництво, зернотрейдинг, насінництво, переробка, зберігання
15754

«Епіцентр Агро» консолідує виробничі активи аграрного спрямування групи компаній «Епіцентр К» — провідного рітейлера будівельних матеріалів в Україні, мережі торгових центрів «Епіцентр». На 2020 р. аграрний напрямок у структурі доходів групи компаній «Епіцентр К» займав близько 15%.

Виробнича структура «Епіцентр Агро» поділяється на земельні кластери за територіальним принципом, кожен із них здійснює самостійну виробничу діяльність та підпорядковується центру.

  • Вінницький кластер. Основна компанія — СГК «Вінницька промислова група». В обробці знаходяться землі у центрі та на півночі Вінницької обл.
  • Кластер «Кряж». Базове виробниче підприємство — «Кряж і Ко». Розташоване на півдні та південному заході Вінницької обл.;
  • Центральний кластер. Базове підприємство — «Інтерагроінвест». В обробці землі на півдні Київської та півночі Черкаської обл.;
  • Західний кластер. Основна компанія — «Агрохолдинг 2012», яка працює на землях Хмельницької та Тернопільської обл.;
  • Кластер «Антоніни». Основне підприємство — «Хмельницьк-Агро», працює на землях Красилівського та Полонського р-нів Хмельницької обл.;
  • Кластер «Північний». Базове господарство — «Лотівка Еліт» на півночі Хмельницької обл., на Шепетівщини. В обробітку перебуває 24 508 га сільськогосподарських угідь.

Рослинництво

Земельний банк: «Епіцентр Агро» обробляє на 2023 р. понад 167 200 га у Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській, Черкаській та Київській обл. З них понад 80 000 га (50%) знаходиться у Хмельницькій обл., а 40% — у Вінницькій обл. Робота підприємств аграрного спрямування «Епіцентр К» із земельним банком триває.

Профільні культури: озима пшениця, соняшник, кукурудза, озимий ріпак.

Структура посівних площ 2019/2020 та 2020/2021 рр.: кукурудза — 45%, соняшник — 30%, пшениця — 10% та ріпак — 5%, кормові та насіннєві посіви — 10%. Із сезону 2021/2022 р. відбулися зміни в сторону збільшення олійної групи, посіви соняшнику — 40%, кукурудзи – 41%; 2022/2023 р. додано сою на 5% площ, соняшник — 31%, кукурудза — 38%, ріпак — 7%, пшениця — 14%.

Тваринництво

Агрохолдинг «Епіцентр Агро» отримав тваринницькі ферми разом із придбанням інших активів. У складі 2 виробничих кластерів працює 20 ферм, найбільша (13) кількість тваринницьких комплексів зосереджена на Хмельниччині, ще 4 ферми розташовані на Тернопільщині та 3 на Київщині. Серед основних порід ВРХ — українська чорно-ряба молочна, джерсейська, голштинська. На кінець 2023 р. поголів’я ВРХ у Північному кластері складало майже 5000 голів, у Західному – 3600 голів.

Насінництво

Для вирощування насіння агрохолдинг має власні ділянки гібридизації із зрошувальною технікою та дощовими машинами.

Завод із виробництва насіння «Лотівка-Еліт» придбано Групою 2020 р. у агрохолдингу «Сварог Вест Груп»

«Лотівка-Еліт» — насіннєвий завод з очищення, калібрування, протруювання та фасування насіння зернових, круп'яних та бобових культур, який знаходиться у с. Лотівка Шепетівського р-ну Хмельницької обл. Насіннєвий завод «Лотівка-Еліт» збудовано у 2012 р. та обладнано устаткуванням Cimbria. Продуктивність основної насіннєвої лінії складає до 10 т/год. 

У 2015 р. насіннєвий завод «Лотівка-Еліт» збільшив потужність: введено в дію сушарку Perry (Велика Британія), проведено модернізацію лінії для калібрування насіння, фотосепаратора та іншого обладнання. Побудовано цех з доопрацювання нішевих культур (гарбуза, насіння соняшнику, квасолі та лікарських трав).

Потужності зберігання сировини і готового насіння «Лотівка-Еліт»: 8 силосів по 500 т, 2 ангари арочного типу на 4000 т, 6 складів підлогового зберігання загальною місткістю 1700 т.

Зберігання та логістика

На елеваторах «Епіцентр Агро» зберігали лише своє зерно, з 2021 р. агрохолдинг співпрацює із сторонніми поклажодавцями, розглядаючи свої елеваторні хаби як майданчики з повним комплексом послуг: доробка зерна, зберігання та трейдинг.

У процесі вантажних перевезень на початок 2024 р. в «Епіцентр Агро» задіяно 138 зерновозів та 50 олієвозів.

Елеваторні комплекси «Епіцентр Агро»

Вінницький кластер:

✅ «Вінницький елеватор» знаходиться у с. Стрижавка на околиці м. Вінниця. 

Збудований в 2014 р., мав потужність 100 тис. т зберігання зернових та 2 линії приймання для різних культур.

«Епіцентр Агро» провів масштабну модернізацію «Вінницького елеватора» у 2019 р. Потужність зберігання другої черги будівництва склала 168 тис. т зернових. Обладнання закупили в рамках участі в бюджетній програмі державної дотації з частковою компенсацією його вартості.

У 2020-2021 рр. велось будівництво третьої черги «Вінницького елеватора». Компанія FEERUM (Польща) поставила силосне обладнання майже на 270 тис. м3 зберігання зернових (або на 207 тис. т), потужність елеваторного хаба зросла до 375 тис. т.

Добудувано додаткові залізничні гілки, що дозволяє відправляти здвоєні маршрути (54 + 54 вагони). Приймання зерна здійснюється як залізницею (маршрутні партії), так і автомобільним транспортом. «Вінницький елеватор» має 7 зерносушарок та 6 точок автоприймання.

✅ «Немирівський елеватор» — знаходиться у м. Немирів, може одночасно зберігати 52 тис. т зернових у металевих силосах. Першу чергу будівництва «Немирівського елеватора» розпочато у 2007 р. «Вінницкою аграрно-промисловою групою». У 2022 р. проведено  реконструкцію елеватора для вдосконалення процесів сушіння зерна з заміною зерносушарок на двохшахтну зерносушарку вироб­ництва LAW (Франція).

✅ «Гніванське ХПП» — розташовано вздовж траси Тиврів — Вінниця у м. Гнівань, поряд проходить залізнична колія. Потужність одночасного зберігання — 65 тис. т. На елеваторі ведеться реконструкція, його потужності мають збільшитися на 50 тис. т, нові зерносушарки дадуть змогу сушити 4 тис. т/добу.

У 2019 р. на базі елеватора «Гніванське ХПП» розпочато виробництво борошна вищого ґатунку під ТМ «Вінницьке борошно», також є пекарня, цех з переробки сої.

✅ «Турбівський елеватор» — елеватор у с. Турбів має загальну місткість 23 тис. т підлогового зберігання.

Кластер «Кряж»:

✅ «Вендичанський елеватор» знаходиться у с. Вендичани Могилів-Подільського р-ну.

«Вендичанський елеватор» має загальний обсяг зберігання — 120 тис. т у металевих силосах. До «Вендичанського елеватора» не було можливості провести природний газ, тому збудовано газосховище на 120 т зберігання зрідженого газу на 10 днів роботи елеватора. Наявність 2 сушарок дозволяє одночасно приймати 2 культури, одна точка автовідвантаження та дві — залізничного. Продуктивність автоприймання — 200 т/год.

✅ «Вапнярський елеватор» знаходится в с. Вапнярка Тульчинського р-ну.

Першу чергу будівництва потужністю 120 тис. т побудовано у 2019 р. Після будівництва другої черги у 2020 р. загальна потужність зберігання «Вапнярського елеватора» зросла до 200 тис. т. Постачальник обладнання для першої черги — PETKUS, а для другої — Feerum S.A., зерносушарки — французького виробника LAW. 

«Вапнярський елеватор» має 3 лінії приймання, потужністю 200 т/год. Елеватор здатний приймати та сушити 4500 т кукурудзи на добу. Відвантаження на залізницю проводиться з двох точок загальною продуктивністю 54 вагони на добу. «Вапнярський елеватор» має власний тепловоз.

Центральний кластер:

✅ «Інтерагроінвест» (відділення «Переробник») — знаходиться у Київської обл., загальна потужність одночасного зберігання — 150 тис. т.

Елеватор «Інтерагроінвест» («Переробник») має склади підлогового зберігання та силоси різного обсягу. Елеватор не має виходу до залізниці, але вартість автомобільної доставки зерна до портів звідси дорівнює вартості залізничних перевезень.

У 2019 р. були добудовані силоси на 40 тис. т і сушарка. У 2020 р. на елеваторі «Інтерагроінвест» встановлено 7 силосів и 4 зерносушарки виробничою потужністю 4,5 тыс. т/добу. 

Читати за темою: Епіцентр Агро побудував новий елеватор у Київській області

✅ «Інтерагроінвест» (Ставище) — елеватор у с. Ставище має склади підлогового зберігання обємом на 15 000 тонн зерна, сушіння проводиться на 2 сушарки — модульна FarmFans та ДСП-50, відвантаження продукції проводиться автомобільним транспортом.

Західний кластер:

✅ «Закупнянський елеватор» — знаходиться у с. Закупне Кам'янець-Подільського р-ну Хмельницької обл. «Закупнянський елеватор» складається з 2 частин: верхнього та нижнього майданчиків, які можуть працювати автономно. Загальна потужність одночасного зберігання — 313 тис. т.

Реконструкція «Закупнянського ХПП» проводилась у 2 черги. У 2019 р. були розібрані два підлогових сховища, добудовані 10 силосів по 6000 т. Місткість підлогових сховищ склала 45 тис. т. Загальна потужність елеватора збільшилась до 105 тис. т.

У 2020 р. завершено другу чергу будівництва — збудовано 16 силосів и 6 хоперів розрахованих на зберігання 200 тис. т зерна. Потужності зерносушарок «Закупнянського елеватора» зросли до 8000 т кукурудзи на добу. Побудовано нові залізничні колії, 2 експедиційні станції, які можуть працювати автономно одна від одної, або відвантажувати здвоєні партії зерна — 54 + 54 вагони. «Закупнянський елеватор» має 2 лабораторії з автоматичними пробовідбірниками.

✅ «Дунаєвецький елеватор»  загальна місткість складає 117 тис. т зернових в пыдлогових та бетонних складах.

ДП «Дунаєвецький КХП» придбано агрохолдингом на відкритому державному аукціоні у 2021 р. Елеваторний комплекс складається із будівель та споруд загальною площею 79804,48 м², серед яких: пекарні, елеватори, млиновий завод, лабораторія, склади, цехи, інші господарства. 

«Епіцентр Агро» провів модернізацію «Дунаєвецького елеватора» — збільшено продуктивність транспортного обладнання до 250 т/год, проведено реконструкцію приймального пристрою для зерна з автотранспорту, встановлено нове зерносушильне обладнання та силоси для вологого зерна. 

Північний кластер (Хмельницька обл.):

«Лотівка-Еліт» («Шепетівське ХПП) — елеватор підлогового зберігання на ст. Шепетівка-Подільска має місткість зберігання 24 тисяч тонн зернових.

«Лотівка Еліт» («Полонське ХПП») може одночасно зберігати 25 тисяч тонн зерна.

«Лотівка Еліт» («Славутске ХПП») може одночасно зберігати 34 тисячі тонн зерна.

Читати за темою: АгроЕкспедиція елеваторами 2016. День 1. Хмельницька область. Елеватор Славутського відділення «Лотівка-Еліт», на відміну від інших підприємств, акцент у своїй роботі робить не на зберіганні зерна, а на його переробці.

Фото за темою: Елеватор і завод для спельти компанії Сварог Вест Груп

Елеватор «Шепетівка» — у м. Шепетівка.

«Епіцентр Агро» у 2021 р. придбав ділянку очисних споруд цукрового заводу, на який розпочалось будівництво елеваторного хабу «Шепетівка». У 2022/23 рр. побудовано елеватор, розрахований на 120 тис. т одночасного зберігання зерна у 12 металевих силосах. 

На елеваторі «Шепетівка» приймання зерна здійснюється з автомобільного транспорту 3 потоками, відвантаження зерна на автомобільний транспорт — 1 точка, на залізничний транспорт 2 точки. Для сушіння зернових елеватор «Шепетівка» має 3 групи по три сушарки.  

Елеватор «Чотирбоки» — елеватор у с. Чотирбоки Ленковецької СТГ Шепетівського р-ну введено в дію у 2023 р.

Елеватор «Чотирбоки» розрахований на 58,2 тисяч тонн зернових.

Кластер «Антоніни»:

 Елеватор «Антоніни» — знаходиться поблизу залізничної станції Антоніни у с. Кременчуки Красилівського р-ну.

Елеватор «Антоніни» придбано 2020 р., початковий обсяг зберігання — 42 000 тонн у підлогових складах.

«Епіцентр Агро» у 2020 р. почав будівництво нового маршрутного елеватора на базі «Антонінського ХПП». У 2023 р. було прийнято в експлуатацію елеватор «Антоніни»: замість старих складів побудовано сучасний елеватор потужністю 100 000 тонн одночасного зберігання зерна із 6 зерносушарками та потужними очисними машинами.

«Елеватор «Красілов» — розташовується в м. Красилів на місці колишньої реалбази хлібопродуктів — Красилівського пункту «Заготзерно», заснованого 1936 р.

Елеватор «Красилів» компанії «Поділля-Агропродут» має місткість 27 тис. т зерна у підлогових складах.  Відвантаження здійснюється на автомобільний та залізничний транспорт.

«Закриниччя елеватор» — компанії СТОВ «Довіра» знаходиться у с. Закриниччя Хмельницького р-ну. Елеватор «Закриниччя» побудований у 2016 р., має загальний обсяг 17 тис. т підлогового зберігання.

Історія розвитку:

2015 р. — група «Епіцентр К» почала інвестувати в аграрний бізнес, заснувавши компанію «Агрохолдинг-2012» в Хмельницькій обл., яка спочатку не мала земельного банку.

2016-2017 рр. придбання активів «Вінницкої аграрно-промислової групи» із 40 000 га, 10 агропідприємств Glencore та «Оболонь Агро», 4 елеваторів на 250 тис. т одночасного зберігання.  Корегування сівозміни у рослинництві та реконструкція тваринницьких ферм.

2018 р. — трансформація «Епіцентр Агро» за моделлю холдингового типу: видокремлення виробничих структур та корпоративного центру.

2019 р. «Епіцентр Агро» уклав угоди про будівництво 5 елеваторів з компанією FEERUM S.A. (Польща) на 725 000 тонн одночасного зберігання. Вартість контракта — €50 млн.

У складі «Епіцентр Агро» у 2018/2019 МР — 6 елеваторів на 365 тисяч тонн одночасного зберігання.

Придбано перші 20 автомобілів-зерновозів Schmitz Cargobull. Для збільшення автопарку австрійський Raiffeisen Bank International відкрив «Епіцентр К» кредитну лінію на 5 років.

2020 р. — на початок року у складі «Епіцентр Агро» — 8 елеваторів, загальною міткістю зберігання 733 000 тонн.

У травні Група завершила угоду щодо купівлі частини активів корпорації «Сварог Вест Груп» у Хмельницькій обл. — землі у 4 районах (Красилівському, Полонському, Шепетівському та Новоушицькому), насіннєвий завод, тваринництво, а також кілька елеваторів. Внаслідок приєднання нових активів  загальна площа земель збільшилася на 40%.

Добудувано елеватор «Інтерагроінвест» (відділення «Переробник») у Київській обл. загальною місткістю  150 000 тонн зберігання.

Введено в експлуатацію «Закупнянське ХПП», загальною потужністю одночасного зберігання 305 000 тонн. Інвестиції «Епіцентр Агро» у будівництво становили понад 390 млн грн.

2021 р. — у Хмельницькій обл. «Епіцентр Агро» побудує до сезону 2021/22 елеваторні хаби у с. Чотирбоки та у м. Шепетівка.

«Епіцентр Агро» стала переможцем аукціону із приватизації майнового комплексу ДП «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів», який було придбано за 227,09 млн грн. Введено в дію 3 чергу «Вінницького елеватора», який став найбільшим лінійним елеватором на Правобережжі України.

2022-2023 рр. — обсяг приймання елеваторами становив 1,2 млн т, в т. ч. 120 тис. т від сторонніх поклажодавців (10%). Такого обсягу вдалося досягнути за рахунок додаткового закладання в силобеги 243 тис. т.  

2024 р. — на березень в структурі «Епіцентр Агро» 8 маршрутних елеваторів, за 1 добу є можливість завантажити із елеваторів і відправити на експорт 10 маршрутів, (35 000 тонн). «Епіцентр Агро» не має власних вагонів-зерновозів, але володієм парком автозерновозів, і купили під час війни 50 оліїєвозів, щоб перевозити олію.

Читати за темою: Світлана Нікітюк: Епіцентр Агро в цьому році повністю відмовився від кукурудзи і взяв курс на переробку олійних

# За даними аналітичної системи YouControl, засновниками та основними бенефіціарами «Епіцентр К» та «Епіцентр Агро» є Олександр Герега та Галина Герега

Менеджмент

Олександр Герега
Герега Олександр Володимирович
Народний депутат України, співвласник групи компаній «Епіцентр К», до складу якої належить
Герега Галина Федорівна
Співвласниця групи компаній «Епіцентр К», до якої належить
Петро Михайлишин
Михайлишин Петро Йосипович
Генеральний директор Групи компаній «Епіцентр К», до складу якої належить
Нікітюк Світлана Василівна
Нікітюк Світлана Василівна
Керівниця департаменту з аграрних питань

Команда

Нижник Сергій Володимирович
Директор «Закупнянського елеватора», керівник елеваторного напряму південно-західного кластера
Хмарук Роман Юрійович
Екс-директор «Вендичанського елеватору» агрохолдинга

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Берковецька, 6-А
+38 (044) 594-50-50
+38 (044) 206-26-00
pr@epicentrk.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаТрейдингЗаготівля, обробка та зберігання