Світлана Нікітюк

Керівниця департаменту з аграрних питань «Епіцентр Агро»
1485
Вік: 44 роки

Освіта:

Світлана Нікітюк закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, за фахом — економіст.

Світлана Нікітюк також має юридичну освіту.

МВА в Единбурзькій бізнес-школі.

НУБІП, агрономічний факультет.

Кар'єра:

до 2016 р. — Світлана Нікітюк працювала в енергетичній та виноробній промисловості, потім — в Агрохолдингу «Мрія»;

2016-2020 рр. — керівник відділу трейдингу компанії «Епіцентр К», управління експортними продажами;

2018-2019 рр. — Світлана Нікітюк працювала керівником елеваторного напрямку агрохолдингу «Епіцентр Агро»;

2019-2020 рр. — заступник директора аграрного напряму з елеваторних питань компанії «Епіцентр К»;

2021-2022 р. — Світлана Нікітюк перебувала на посадах керівника центрального офісу департаменту з аграрних питань «Епіцентр К»  та керівника елеваторного напряму агрохолдингу «Епіцентр Агро»;

з 2023 р. — керівниця департаменту з аграрних питань, керує всім аграрним напрямком групи «Епіцентр К».

Світлана Нікітюк про себе:

«Мій стиль керівництва може змінюватися залежно від ситуації та зовнішніх чинників. Часом мені притаманний партнерський стиль управління, рідше — авторитарний. Але найчастіше я вважаю за краще використовувати в роботі коучинговий підхід: мотивую, слухаю, підказую».

Що Вас захоплює та надихає окрім роботи?

«Захоплює спорт, навчання та читання, а надихає, звичайно ж, родина! Намагаюся тримати себе у формі, подобається біг, з недавнього часу почала серйозно захоплюватись великим тенісом. Постійно вдосконалюю свої знання: зараз здобуваю вищу агрономічну освіту. Це вже четверта після економічної, юридичної та МВА». (березень 2020 р.)

Читати за темою: Жінки та елеватори: сумісність 100%

Зараз дуже важкі для всіх часи, як Ви відновлюєте свої сили? Як підтримуєте моральний та психологічний дух в компанії?

«Особисто я намагаюсь відволікати себе навчанням. Я отримую п’яту вищу освіту в області психоаналізу. Якщо є вихідні, то звичайно проводжу час із сім'єю, яка надихає. Розраджують домашні улюбленці — у нас є великі собаки. До війни був лише один мастиф, під час війні завели алабая». (березень 2024 р.)

Цитати:

«Ми переглянули наші бізнес-процеси і вже з перших днів війни почали змінювати структуру сівозміни по кукурудзі, бо вона вперше в історії України стала збитковою. «Епіцентр Агро» у 2022 році зменшив посіви кукурудзи на 25 тис. га, у 2023-ому році ми також скоротили посівні площі під кукурудзою, ввели в сівозміну сою, вдвічі збільшили площі під ріпаком і соняшником. Що стосується переробки, то тут теж відбулися зміни. Якщо років 5-6 тому ми переробляли виключно соняшник, то у 2023-му році спробували переробляти ріпак, а зараз, через місяць-два будемо переробляти сою», — каже Світлана Нікітюк. (березень 2024 р.)

«Сьогодні в Україні профіцит потужностей по переробці олійних, що дає змогу аграріям збільшувати площі під цією культурою. Враховуючи економічну доцільність, наша компанія ставить собі за мету перейти на повну переробку всієї олійної групи і експорт готової продукції. Реалізацію в Україні ми не плануємо». (березень 2024 р.)

«Ми рухаємося далі і плануємо збільшувати земельний банк. Плануємо розширюватися у всіх регіонах, де ми присутні. Відповідно, нам потрібно буде збільшувати наш елеваторний напрямок», ділиться Світлана Нікітюк. (березень 2024 р.)

Читати за темою: Світлана Нікітюк: Епіцентр Агро в цьому році повністю відмовився від кукурудзи і взяв курс на переробку олійних

«Термінал має бути ще й правильно розташований. Ми дивились ділянки, де українська сторона може дозволити завантажити навіть шість маршрутів, а польська приймає, на жаль, лише два. І щоб ти там не ставив, будь-який термінал, а вузьке горлечко залишається і надалі», — зазначила Світлана Нікітюк. (лютий 2024 р.)

Читати за темою: Термінали на західному кордоні будують всюди, де є можливість — ринок про сухопутні шляхи експорту агропродукції

«Ще влітку ціна на природний газ була 28000 грн, зараз він коштує близько 50000 грн. Тому через збільшення вартості газу майже у 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціну на сушіння змушені були підняти», — розповіла Світлана Нікітюк. (вересень 2022 р.)

Читати за темою: Ціни на сушіння зерна: що кажуть в українських агрокомпаніях

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 1 квітня 2024