Роман Лукашенко

Директор елеватора «Ханзе Агрі Україна» компанії «Ханзе Агрі Україна (Технологія)»
2050
Вік: 45 років

Освіта:

1999 р. — Роман Лукашенко закінчив Ладижинський аграрний технікум, факультет енергетики сільськогосподарського виробництва, за фахом — технік-електрик;

2010 р. — Роман Лукашенко закінчив Львівський національний аграрний університет, факультет енергетики сільськогосподарського виробництва, кваліфікація — інженер-енергетик.

Кар'єра:

травень 2005 р. — квітень 2011 р. — Роман Лукашенко працював головним інженером Вікторівської дільниці «Кононівський елеватор» у Черкаській обл. групи «КЕРНЕЛ»;

квітень 2011 р. — 2017 р. — інженер-технолог «Агросіті-Інвест» агрохолдингу «Агропросперіс»;

2018-2020 рр. — Роман Лукашенко працював технічним директором «Епіцентр Агро»;

з 2020 р. — директор елеватора «Ханзе Агрі Україна» групи компаній «Ханзе Агрі Україна» («Технологія»).

Цитати:

«Приміром, щоб завантажити 4 силоси, треба ставити 4 стрічкові конвеєри, і через якусь систему клапанів пускати зерно. Тобто, ланцюговий транспортер потрібен лише один, у стрічкових — 4. Але взагалі за характеристиками стрічковий конвеєр — більш щадний варіант, бо не травмує зерно, так як це робить ланцюговий конвеєр». (квітень 2021 р.)

«Скажу відверто, до останнього часу я був більше прихильником ланцюгових конвеєрів з кількох причин. Перше — вони більш компактні, ніж стрічкові, друге — вони закриті, третє — займають менше габаритного місця. Є, звісно, свої мінуси. Головний з них — стрічковий транспортер більший у габаритах», — розповідає Роман Лукашенко. (жовтень 2019 р.)

Читати за темою: Транспортне обладнання для елеватора: як зробити оптимальний вибір

«Завод-виробник прописує, через який час потрібно виконати ті чи інші роботи для кожного обладнання. Наприклад, заміна підшипників у редукторі проводиться через 10 тис. годин роботи. Можна провести паралель із виконання ТО на автомобілі — від'їздив 15000 км — потрібно міняти масло і певні витратні матеріали.  Стоїть питання — яким чином відрахувати цей час роботи на елеваторі? Є кілька варіантів виходу із ситуації.» (серпень 2017 р.)

Читати за темою:  Система обліку відпрацьованого часу обладнання

«Проривом, на моє переконання, стала розробка американськими компаніями т.зв. маятникових або секторних клапанів, де функцію розподілу зернового потоку виконує конструкція у вигляді маятника/сектора. На цьому клапані хочу зупинитися детальніше». (січень 2017 р.)

Читати за темою: Варіанти вирішення проблеми перекидних клапанів

«Вони найбільше поширені в будівництві, харчовій та переробній галузях, де є необхідність оперативного обліку та контролю рівня матеріальних запасів, продукції. У ємностях встановлюють безконтактні 3-D сканери, які з певною періодичністю сканують поверхню. Через контролер вони її візуалізують, і в оператора на комп'ютері в 3D-форматі з'являється картинка поверхні речовини, що знаходиться в ємності, з усіма нерівностями та безпрецедентною точністю». (вересень 2016 р.)

Читати за темою: Завдання для вітчизняних технарів: елеваторам потрібні безконтактні хвильові 3-D сканери 

«Найпростіше, але дуже важливе правило, перед покупкою, знайдіть можливість поспілкуватися зі своїми колегами, які вже експлуатують аналогічне обладнання. Їхній досвід та відгуки дуже допоможуть Вам зорієнтуватися при виборі зерносушарки». (серпень 2016 р.)

Читати за темою: Що потрібно врахувати під час вибору зерносушарки

«Це перший об'єкт, де ми відмовилися від старої системи аспірації, яка побудована на циклонах, циклонах-розвантажувачах, батарейних циклонах, оскільки їхня ефективність мінімальна. Ми поставили точкові фільтри на кожній норії, фільтри-циклони на сепараторах. Тобто ступінь очищення повітря на виході близько 99%», — каже Роман Лукашенко. (листопад 2015 р.

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 16 січня 2024