Візитка компанії Агрікон: Команда з Тернополя, яка будує круті елеваторні комплекси по всій Україні і не тільки

Агрікон: Команда з Тернополя, яка будує круті елеваторні комплекси. Співвласники компанії (зліва направо) Сергій Бочан, Антон Галега, Володимир Верля
Джерело фото: Elevatorist.com

Інжинірингово-виробничо-будівельна група «Агрікон» (Agricon) була створена в Україні у 2011 році. Компанія спеціалізується на проектуванні, промисловому будівництві та виробництві обладнання для аграрної інфраструктури та переробної галузі. За весь час свого існування Група реалізувала понад 100 проектів в Україні, Литві, Латвії, Польщі та Казахстані — будували елеваторні комплекси, насіннєві заводи, тваринницькі ферми та інші сільгосппромислові об'єкти. Ми зустрілися із засновниками Групи, і пропонуємо нашим читачам також познайомитися із компанією та дізнатися більше про її діяльність й подальші плани.

Історія створення компанії Агрікон

«Ми розпочали свою діяльність у 2011 році, тоді це була невелика регіональна компанія у Тернопільській області. Займалися промисловим будівництвом та промисловою вентиляцією. Але у 2013 році все змінилося, у компанії стало не 2, а 4 співзасновника, і її діяльність була переформатована — ми зосередилися виключно на агроінфраструктурі», — згадує один із співвласників Групи Ігор Бочан.

Співвласник Агрікону Ігор Бочан

Саме цей відхід у певну та перспективну нішу і дав поштовх до подальшого розвитку компанії.

«Це був правильний вибір. За компетенцією ми дуже добре доповнювали один одного — Антон Галела та Володимир Верля мають чудовий досвід будівництва промислових об'єктів, у тому числі елеваторних комплексів. Мій брат — Сергій Бочан, фінансист за освітою, але виробничник у душі — окрім промбудівництва, розвиває в компанії ще й аспіраційний напрямок, а також виробництво вентиляційних систем. Фокусування на ринку агроінфраструктури дало можливість для саморозвитку Групи», — вважає Ігор Бочан.

Співвласник Агрікону Антон Галега
Співвласник Агрікону Сергій Бочан
Співвласник Агрікону Володимир Верля

На сьогоднішній день «Агрікон» вже добре відомий не лише в Україні, а й за кордоном, компанія успішно реалізує проекти, пов'язані із проектуванням, будівництвом агроінфраструктури зберігання, перевалки, переробки зернових та олійних культур. Штат працівників налічує 250 висококласних спеціалістів. «Агрікон» має 3 офіси, центральний знаходиться в Тернополі, а ще два — в Києві та Одесі.

Виробнича нарада в тернопільському офісі Агрікону

Структура компанії Агрікон

За словами Ігоря Бочана, ринок визначив напрямок розвитку Групи, а ось структуру компанії вже «продиктували» клієнти. І зараз у компанії є 3 основні напрямки роботи.

Інжиніринг та проєктування

Саме цей напрямок в «Агріконі» є тією серцевиною, віссю, навколо якої обертається вся діяльність Групи. Адже «Агрікон» не просто будує споруди та ангари, а технологічні об'єкти, пов'язані в агроінфраструктуру — елеваторні та переробні комплекси. Від грамотного інжинірингу та проєктування від початку залежить те, наскільки швидко замовник отримає об'єкт з необхідною потужністю і в обумовлені терміни. І саме на цьому етапі побажання клієнтів переводяться спеціалістами «Агрікона» у чіткі технологічні процеси, далі — у проєкт, а потім уже реалізуються на будівельному майданчику.

Фахівці відділу інжинірінгу компанії Агрікон за роботою

Будівельно-монтажний напрямок

Група «Агрікон» виступає на ринку як генпідрядник, має власну, необхідну для проведення будівельно-монтажних робіт техніку. І велику команду фахівців — понад 200 спеців, з усіма профільними дозволами. Тому компанія виконує всі роботи своїми силами — починаючи від фундаментів під споруди та обладнання і закінчуючи  пусконалагодженням.

Власне виробництво

У Тернополі «Агрікон» має свій завод, повністю механізоване та роботизоване виробництво займає понад 15 тис. кв. м. Там випускають цілу лінійку продукції, пов'язану з металообробкою — масивні металоконструкції та ін. На заводі також виготовляють комплектуючі для різноманітного обладнання комбікормових, елеваторних та насіннєвих комплексів. Крім того, тут виробляють власну лінійку аспіраційних фільтрів та вентиляторів.

Агрікон має власне роботизоване та модернове виробництво

Ігор Бочан каже, що багато клієнтів звертаються до компанії саме за комплексними рішеннями. І відсоток охочих отримати об'єкт «з нуля та під ключ» зростає з кожним роком.

«Ми не просто будівельна компанія, яка може рівно та якісно залити бетон. Я думаю, що час одиночних продуктів минає, це можна побачити навіть у повсякденному побутовому житті. Нашим клієнтам вже потрібна не умовна купа заліза на будмайданчику, їм потрібен комплекс, що діє, побудований з певними гарантіями термінів, якістю роботи і т.д. І така структура нашої компанії якраз і дає можливість замовникам забезпечити свої бізнес-потреби — вони дають нам свою ідею, а ми її реалізовуємо у вигляді побудованих та запущених у роботу елеваторів, насіннєвих заводів, млинів. Чітко, в строки, з конкретними якісними показниками. Та ще й потім підтримуємо в обслуговуванні об'єкта», — каже Ігор Бочан.

Далі він дещо філософськи зазначає, що в такому підході «як і у всьому світі, немає нічого однозначного, позитивного чи негативного». Питання лише в готовності потенційного замовника самостійно шукати проектну організацію, підбирати генпідрядника або підрядника на бетонні роботи, шукати метал та обладнання, монтажну організацію, організовувати пусконалагодження…

Комплексні рішення по будівництву елеваторних комплексів стають найбільш популярними серед замовників

Такий підхід потребуватиме висококомпетентних фахівців усередині команди, які зможуть перевірити проєкт, поставити грамотні технічні завдання, вистроїти графік будівництва, організувати контроль за виконанням та якістю робіт, і т.д.

А тим часом дедалі більше замовників звертаються до «Агрікону» саме за комплексними рішеннями.

«Для клієнта найчастіше стає набагато ефективнішим звернутися до однієї структури та отримати комплексне рішення. Ми від початку розглядаємо будівництво таких складних елеваторних комплексів як створення повноцінного заводу із зберігання, підробітку та перевалки зерна. І це не просто питання щодо вибору обладнання, це комплексний аналіз ділянки, інфраструктури, комунікацій. І технології, які потрібно адаптувати саме до цієї конкретної ділянки. А під ці технології потрібно підібрати адекватне обладнання, спроектувати все це, побудувати і запустити», — пояснює Ігор Бочан.

Проєктувальниця Агрікону за роботою

Реалізовані об'єкти компанії Агрікон

Можна нескінченно довго говорити про всі пропозиції та досягнення Групи, але все-таки найкраще про професіоналізм команди розповість перелік реалізованих нею об'єктів. А у «Агрікона» цей список, безумовно, вражаючий.

Як ми вже зазначали раніше, за час своєї роботи «Агрікон» виконав роботи на більш ніж 100 об'єктах в Україні та за кордоном. Усі їх перераховувати не вистачить і робочого дня, тож покажемо лише найбільші.

Один з елеваторів, над будівництвом якого попрацювали фахівці Агрікону

Отже, фахівці «Агрікон» будували лінійні елеватори для таких відомих компаній як «Епіцентр К», «Рошен», Altera Azteca Milling Ukraine, «Агропродсервіс»,  «НІБУЛОН», «Астарта», «Укрлендфармінг» та багато інших:

В «Агріконі» зазначають, що будівництво деяких з цих елеваторів стало для компанії показовим. Наприклад, «Іванівський елеватор» та «Закупнянський елеватор» компанії «Епіцентр К» та рошенівський «Летичів Агро» були побудовані в рекордно короткі терміни.

«Ми будували елеватори на обладнанні різних виробників, всіх, які лише присутні на українському ринку. Є досвід будівництва з усіма українськими виробниками, також будували на обладнанні американської компанії GSI, канадської AGI, польської «Феррум». У нас у цьому питанні немає жодної особистої зацікавленості, ми не ставимо собі за мету постачання обладнанняна будмайданчик. Для нас важливо довести справу до кінця, запустити об'єкт у роботу. Наша компанія часто виступає у ролі консультанта при виборі обладнання для майбутнього елеватора», — каже Ігор Бочан.

Група також виконувала реконструкцію портових терміналів:

  • для компанії «Бруклін-Київ» «Агрікон» провів роботи зі збільшення потужності зберігання зерна, побудував 4 вузла автоприймання та подовжив причальну галерею;
  • для «Укрелеваторпрома» розробили проект зі збільшення потужності відвантаження з 1200 т/год до 2000 т/год;
  • для «Олімпекс Купе» провів роботи зі збільшення потужності зберігання та потужності зерносушильного комплексу.

Агрікон часто виступає у ролі консультанта при виборі обладнання для майбутнього елеватора

Також команда «Агрікон» брала активну участь в будівництві терміналів «Тренсгрейнтермінал» («Кернел») та «Нептун» («М.В. Карго» та Cargill). На терміналі «Нептун» Група змонтувала технологічне обладнання силосного блоку на 210 тис. т зберігання та провела роботи з монтажу судновантажної машини.

«Будівництво портових елеваторів — це завжди цікаво, це завжди виклик. У порту є ціла низка обмежень, яких ти маєш дотримуватися: територіальні та технологічні. Непрості завдання у непрості терміни, цікаві конструкції. Але на таких об'єктах зі сторони замовника завжди працюють дуже професійні команди, з ними можна грамотно закривати будь-які завдання та отримувати відмінні результати. Це  об'єкти, за своєю технологічністю світового рівня тут впровадженні самі сучасні рішення і використовується обладнання провідних світових виробників», — ділиться враженнями Ігор Бочан.

Командна робота та CRM-контроль проєктів

Щоб якісно та у встановлені терміни реалізовувати такі масштабні об'єкти, в «Агріконі» побудовано лінійну структуру компанії. Все ґрунтується на команді спеціалістів, що складається із взаємодоповнюючих груп співробітників. Адже кожен проект потребує залучення спеціалістів проектного відділу, технологів, інженерів, проект-менеджерів, логістів та обліковців. 

Над кожним проєктом працює команда спеціалістів, що складається із взаємодоповнюючих груп співробітників

Крім цього, у Групі є внутрішня CRM-система, яка дозволяє оперативно та чітко відстежувати весь хід реалізації кожного проекту, починаючи з моменту замовлення та закінчуючи пусконалагодженням.

Звісно, ​​фахівці Групи постійно підвищують свою кваліфікацію.

«Є різні корпоративні, а також вузькі спеціалізовані курси, на яких ми відправляємо своїх співробітників. Тому що в наш високотехнологічний час, щоб навіть просто стояти на місці, треба втричі швидше бігти», — пояснює Ігор Бочан.

Команда Агрікону завжди готова до реалізації проєктів любої складності

У компанії впевнені, що Україна має постачати на ринки не лише зерно, а й продукцію його переробки. І тому в нашій країні будуватиметься дедалі більше зернопереробних комплексів. «Агрікон» постійно інвестує у освоєння нових технологій будівництва переробних об'єктів, навчання кадрів, залучає до співпраці міжнародних партнерів.

«Ми віримо в те, що щойно в Україні буде збудовано базову інфраструктуру зі зберігання та транспортування зерна, у країні почне активно розвиватися виробництво продукції з доданою вартістю. Ну а наша команда вже зараз готова до реалізації таких планів», — підсумував Ігор Бочан.

Майя Муха, Elevatorist.com