РОШЕН Корпорація

Виготовлення кондитерських виробів, зберігання та переробка зернових
5376

Кондитерська корпорація «РОШЕН» (Roshen) — лідер національного ринку кондитерський виробів.

Назва «РОШЕН» утворена відкиданням першого й останнього складів від прізвища засновника корпорації — Порошенка Петра Олексійовича.

Roshen є дочірнім підприємством Українського промислово-інвестиційного концерну «УКРПРОМІНВЕСТ».

В асортименті КК «РОШЕН» на 2021 р. — понад 320 найменувань кондитерських виробів. До асортименту корпорації входять шоколадні та желейні цукерки, карамель, ірис, шоколадні плитки та батончики, печиво, вафлі, бісквітні рулети, тістечка та торти. Загальний обсяг виробництва продукції сягає близько 300 000 тонн продукції на рік.

Продукцію експортують у 35 країн — США, Канаду, Європу, Ізраїль, Грузію, Китай, Японію, Корею, Казахстан, Вірменію та інші країни. Кондитерська Корпорація ROSHEN у рейтингу Global Top-100 Candy Companies посідає 27-е місце.

Виробничі об'єкти Кондитерської корпорації «РОШЕН» сертифіковані відповідно до вимог міжнародних стандартів якості та безпеки продуктів харчування. На підприємствах корпорації працює система управління якістю, яка відповідає вимогам ISO 9001:2008, і система управління безпечністю харчових продуктів, що відповідає вимогам стандарту ISO 22000:2005, що підтверджується наявністю у кожної з фабрик Корпорації сертифікатів відповідності.

До складу Корпорації входять:

Логістичний комплекс корпорації ROSHEN

Знаходиться в м. Яготині Київської області. Загальна площа — 60 тис. м², площа складських приміщень — 57 тис. м². Загальна місткість — близько 45 тисяч тонн продукції.

Логістичний центр у Яготині відповідає всім вимогам до логістичного комплексу класу «А». Він забезпечений системою управління товарними потоками Warehouse Management System (WMS), яка не тільки все враховує, а й оптимізує логістичні процеси, що виникають з моменту прийняття і до відвантаження товару зі складу. Загальний час перебування вантажного транспорту на території центру не перевищує 1 години.

Довкола логістичного центру створено транспортні розв'язки, підведені 3 залізничні гілки і 8 залізничних під'їздів.

У приміщенні постійно підтримується спеціальний кліматичний режим. Крім готової продукції, в комплексі зберігаються харчові інгредієнти: кондитерські жири, какао, горіхи, соки і т.д. — всього близько 200 найменувань,  тому працюють холодильники з індивідуальними температурними режимами.

✅ Київська кондитерська фабрика «РОШЕН» — шоколадна фабрика. Фабрика заснова у 1886 р.

Продуктивність Київської фабрики може досягати 100 тонн продукції на добу. Виробництво орієнтоване на виготовлення тортів, тістечок, кексів, мармеладу, пастили, зефіру, печива та крекерів, а також коробкових цукерок «Київ Вечірній».

✅ Кременчуцька кондитерськая фабрика «РОШЕН» — карамельна фабрика, яка заснова у 1886 р. Її виробничі потужності можуть досягати 300 тонн на добу. Виробництво ROSHEN у Кременчузі орієнтоване на випуск карамельної продукції — льодяникової, молочної, із різними начинками.

✅ «Вінницька кондитерськая фабрика» — має 2 виробничі майданчики. Засновано у 1929 р. Вінницька кондитерська фабрика ROSHEN орієнтована на випуск широкого асортименту: шоколаду, борошняних виробів, цукерок. Також тут випускається понад 40 видів новорічних подарунків.

✅ «Клайпедська кондитерськая фабрика» (Литва) — спеціалізується на виробництві карамельної продукції.

Клайпедська кондитерська фабрика стала першим виробничим майданчиком Корпорації «РОШЕН» на території ЄС.

✅ Bonbonetti Choco Kft (Будапешт, Угорщина) — вийшла зі складу ROSHEN у 2024 р. 

У 2012 р. придбано кондитерську фабрикою Bonbonetti Choco у м. Будапешт, яка до зупинення її роботи 2023 р. випускала шоколад, шоколадні цукерки та драже.

✅ «Вінницький молочний завод «РОШЕН», який забезпечує фабрики корпорації натуральною високоякісною молочною сировиною.

Потужність підприємства дозволяє переробляти 600 т молока на добу. Постачання сировини здійснюється з 10 областей України. 

✅ Бориспільська кондитерська фабрика — Бісквітний комплекс «Рошен», бісквітна фабрика.

«Бісквітний комплекс «Рошен» є частиною ДП КК «РОШЕН». На початку 2018 р. реалізовано перший етап будівництва, у 2019 р.  запущено 2 лінії: з виробництва крекеру та виробництва печива. У 2022 р. введено в дію завод з глибокої переробки пшеницi, яка займається виробництвом борошна та висівок. 

«Бісквітний комплекс «Рошен» має 9 відділень:

  • млин, потужністю 600 т/добу;
  • елеватор;
  • виділення глютену;
  • приготування глюкозних сиропів;
  • виробництва спирту OWERTech™;
  • сушарки глютену;
  • сушарки висівок;
  • упаковки;
  • підготовки та очищення води.

Племзавод «Літинський»

«Племзавод «Літинський» заснований у 1964 р. Розташований у с. Громадське у Вінницькій обл.  У 2011 р. введено в експлуатацію молочно-товарний комплекс на 1 300 голів, який забезпечує молочною сировиною кондитерську корпорацію Roshen. 

«Племзавод «Літинський» займається вирощуванням племінного молодняка ВРХ і свиней, вирощуванням зернових, кормових та олійних культур, цукрових буряків, виробництвом молока, м'яса, виробництвом насіння зернових культур, виробництвом борошномельної, круп'яної та іншої продукції та її реалізацією.

Для підробітку та зберігання зерна Корпорація «РОШЕН» побудувала власні елеватори у 2 областях.

Елеватор «Бісквітного комплекса Рошен»

Знаходиться в м. Борисполі Київської обл., будівництво елеватора з 2020 р. 

Загальна потужність одночасного зберігання 80 тисяч тонн. Силоси на елеваторі Бісквітного комплексу «Рошен» — італійського заводу AGI EMEA.

Потужність дільниці зберігання та сушіння зерна заводу з виробництва виробів з борошна — 350 т/год.

«Летичів Агро»

Елеватор «Летичів Агро» знаходиться в м. Барі Вінницької обл. У серпні 2021 р. його введено в експлуатацію, 12 жовтня — урочисто відкрито. Елеватор  побудовано на території колишнього цукрового заводу менше, інвестиції склали понад $10 млн.

Читати за темою: У Вінницькій області відкрили новий елеватор

«Летичів Агро»  —  елеватор на 40 тисяч тонн одночасного зберігання:  обладнан металевими ємностями для тривалого зберігання компанії AGI EMEA (8 силосів по 5 тис. т) та оперативними силосами виробництва KMZ Industries.

Для підробітку зерна використовують 2 французькі сушарки Law та очисне обладнання «ОЛИС», потужністю 37,5 т/год і 175 т/год відповідно. Зерносушарки мають функцію рекуперації гарячого повітря для більш економної витрати палива. Наразі зерносушарки працюють на газу, але на елеваторі планують підключити опцію альтернативного палива.

«Летичів Агро» приймає зернові з автомобілів на 2 лініях приймання, які працюють із продуктивністю 175 т/год. Вузли обладнані автомобілерозвантажувачами від «Елеваторпромсервіс»

Вузол автовідвантаження має потужність 250 т/год. На залізницю зерно вантажать поки що за допомогою потужностей елеватора «Агродар-Бар». До наступного сезону «Летичів Агро» планує побудувати 2 вузли відвантаження на залізниці з можливістю маршрутного відвантаження.

На «Летичів Агро» розпочали приймання  як власного зерна, так і поклажодавців. 

Усі процеси на елеваторі повністю автоматизовані, роботи з автоматизації виконувала компанія «Призма Енерджи Груп».

Читати за темою: Елеватор Летичів Агро — початок великого проекту

Історія розвитку:

1996 р. — після приватизації Київської кондитерської фабрики ім. К. Маркса утворено Корпорацію. 

2006 р. — початок будівництва логістичного комплексу корпорації. Сума інвестицій у проєкт склала 230 млн грн.

Корпорація ROSHEN купує «Клайпедську кондитерську фабрику».

2007 р. — Roshen інвестувала в розвиток виробництва і капітальне будівництво близько €100 млн. Проведено модернізацію обладнання Маріупольської, Київської та Кременчуцької кондитерських фабрик (КФ) на загальну суму $13,3 млн. Закуплено автотехніки на $1,7 млн.

2008 р. — відкриття нового логістичного центру в Яготині площею 60 тис. м² і місткістю до 45 000 тонн готової продукції та сировини.

Київська кондитерська фабрика Roshen у 2013-2018 роках інвестувала 88,5 млн грн у виробниче обладнання та 243 млн грн у реконструкцію приміщень фабрики та благоустрій прилеглих територій.

У склад Корпорації увійшов «Племзавод «Літинський».

2009-2011 рр. — будівництво молочно-товарного комплексу на 1 3 00 голів великої рогатої худоби в с. Громадське Літинського р-ну Вінницької обл. У комплекс Roshen інвестував 57 млн грн.

2012 р. — Кондитерська корпорація Roshen придбала контроль над кондитерською фабрикою Bonbonetti Choco (Угорщина).

2014 р. — у червні розпочав виробничу діяльність Вінницький молочний завод «ROSHEN»

2018 р. — реалізовано перший етап будівництва «Бісквітної фабрики РОШЕН» у Борисполі. Загальні інвестиції на першому етапі становили близько 1,5 млрд грн, з них 1,2 млрд грн склала будівельна частина.

2019 р. — у січні Президент і міноритарний акціонер корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський через Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Кондитерінвест» придбав компанію «Летичів Агро» (Хмельницька область) із земельним банком 4 000 га в агрохолдинга «Агропросперис». У квітні угоду було закрито.

Кондитерська корпорація запустила дві лінії з виробництва крекеру та печива ДП КК «Рошен» на «Бісквітному комплексі» в Борисполі.

2020 р.— на споруджуваній бісквітній фабриці з млином для випуску борошна і борошнистої продукції в м. Бориспіль, почалися роботи зі зведення елеватора, загальною потужністю зберігання понад 40 тис. т.

Читати за темою: Кондитерська корпорація Рошен встановить на своєму елеваторі силоси AGI

У лютому корпорація придбала земельну ділянку площею 3 га на території Барського цукрового заводу в м. Бар Вінницької обл. під будівництво нового елеватора. У 2021 р. розпочнеться будівництво об'єкта з 8 силосів на «Летичів Агро».

Виручка корпорації «РОШЕН» у 2020 р. склала $ 800 млн. У світовому рейтингу «100 найбільших світових виробників солодощів» компанія опустилася з 27-го на 29-е місце.

2021 р.   у червні спільно з компанією MVA Group побудовано маршрутний елеватор «Летичів Агро» на 40 000 тонн одночасного зберігання в м. Бар.

Елеватор «Летичів Агро» урочисто відкрито на початку жовтня.  У сезоні 2021/22 на елеваторі планують зробити 3 обороти: один за рахунок власного зерна компанії та ще два у співпраці з клієнтами.

Читати за темою: У Вінницькій області побудували новий елеватор

У жовтні АМКУ дозволив Кондитерській корпорації «РОШЕН» придбати компанію «Біоінком» (м. Ірпінь, Київської обл.), що входить до Торгового дому «НОВІС» (м. Дніпро).  «Біоінком» —завод з виробництва пакування, зокрема біорозкладного з біополімеру EcoPo, який являє собою термопластичний гранульований матеріал на біологічній основі (з вмістом модифікованого кукурудзяного крохмалю до 75%).

2022 р. — закiнчено будівництво заводу глибокої переробки пшеницi на промисловому майданчику «Бiсквiтного комплексу «Рошен».

2023 р. — з квітня «Кондитерська фабрика «Bonbonetti Choco» (Угорщина) не виробляє продукцію.

2024 р. — Кондитерска корпорация «РОШЕН»  через нерентабельність повністю зупинила виробництво на фабриці Bonbonetti у Будапешті. Частину обладнання Bonbonetti перевезено на Вінницьку кондитерську фабрику.

# За даними аналітичної системи YouControl власник Кондитерської корпорації «РОШЕН» — Порошенко Олексій Петрович,  Президент Кондитерської Корпорації «Roshen» і власник АТ «ЗНВКІФ «КОНДИТЕРІНВЕСТ» — Москалевський Вячеслав Олександрович.

Компанія «Летичів Агро» на 2021 р. належить АТ «ЗНВКІФ «КОНДИТЕРІНВЕСТ» (90,0%) та MVA Group (10,0%)

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Москалевский Вячеслав Александрович
Собственник ЗНВКИФ КОНДИТЕРИНВЕСТ, Президент
Порошенко Олексій Петрович
Порошенко Олексій Петрович
Бенефіціар Корпорації Roshen, холдингу

Команда

Олексюк Олег Петрович
Директор компаний «Племзавод «Литинский» и «Летичев Агро»

Контакти

Київська область, м. Київ, проспект Науки, 1
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання