Cargill

Виробник та трейдер харчових, сільськогосподарських, промислових, фінансових продуктів і послуг
17221

Cargill — найбільша приватна американська компанія, штаб квартира якої розташована в Міннеаполісі (штат Міннесота, США).

Корпорація Cargill — сімейна компанія, заснована родинами Каргілл та МакМіллан. У 1865 р. Вільям Воллес Каргілл купив невелику комору в місті Коновер штату Айова — так почалася історія компанії Cargill. Наприкінці 1890-х сімейство об'єдналося з іншою сім'єю, що займається банківським та зерновим бізнесом — вона влилася в W.W.Cargill. У 1898 р. син МакМіллана-старшого одружився з дочкою Каргілла-старшого, діловий союз зміцнився клановим шлюбом.

К 1935 р. Cargill придбала власний флот. Під час війни компанія втратила більшість філій в окупованих європейських країнах, але компенсувала це доходами від морських перевезень і суднобудування. Паралельно Cargill розвивала промислову переробку соєвих бобів, пізніше опанувала тваринництво, птахівництво та інші сільгоспнапрямки.

У сучасному Cargill — це велика міжнародна корпорація, присутня в 70 країнах світу з понад 150 тис. працівників, що забезпечує чверть американського експорту зерна і одну п'яту внутрішнього ринку м'ясопродуктів. Співробітники Cargill працюють також в електроенергетиці, сталеливарній, текстильній, нафтовій і хімічній промисловості, надають фінансові послуги.

Також 83% акцій компанії володіють нащадки засновників — представники четвертого та п'ятого поколінь сімейного клану Каргілл-МакМіллан. Власники 80% прибутку спрямовують у розвиток бізнесу.

«АТ КАРГІЛЛ» — дочірня компанія корпорації Cargill (100% акцій  належить Cargill),  один з найбільших в Україні зернотрейдерів, а також виробників та експортерів сирої соняшникової олії. На початок 2022 р. кількість співробітників компанії в Україні перевищувала 500 осіб.

Напрямки діяльності Cargill в Україні:

  • Переробка насіння соняшнику, виробництво соняшникової олії та шроту (до 2022 р.)
  • Закупівля у виробників сільськогосподарської продукції зернових та олійних культур
  • Постачання сільгосппродукції на переробні підприємства України та на експорт
  • Виробництво та продаж кормів для тварин

Cargill в Україні належать такі активи:

✅ Олійноекстракційний завод «Каховський ОЕЗ» КАРГІЛЛ у смт. Каховка Херсонської області

Комбікормовий завод «Провімі» в Яворівському районі Львівської області

«Куцівський елеватор» КАРГІЛЛ у с. Куцівка Кіровоградської області

✅  «Степовий елеватор» КАРГІЛЛ в у смт. Залізничне Дніпропетровської області

Сумарна потужність одночасного зберігання елеваторів «АТ КАРГІЛЛ» біля 180 тис. т.

✅ Зерновий термінал Neptune

Cargill — одна з небагатьох великих міжнародних зерноторговельних компаній, які тривалий час не мали власної портової перевалки в Україні.

На початку 2016 р. корпорація Cargill та українська стивідорна компанія М. В. Карго підписали договір про будівництво нового терміналу в порту Південний. Загальна сума інвестицій — понад $150 млн. У проєкті брали участь міжнародні фінансові організації — Міжнародна фінансова корпорація (МФК) і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Офіційне відкриття зернового терміналу компанії MV Cargo в морському порту «Південний» відбулося 6 вересня 2019 року, під час офіційної церемонії відкриття терміналу було присвоєно ім'я Нептун/Neptune. Neptune — один з найбільших і найсучасніших зернових терміналів в Україні.

За договором, після завершення будівництва, зернотрейдер Cargill мав стати власником 51% акцій терміналу. Cargill завершив купівлю терміналу Neptune в липні 2021 року.

Загальний обсяг одночасного зберігання зерна становить 290 тис. т: комплекс обладнаний 14 силосами по 15 тис. т та складом підлогового зберігання зерна на 80 тис. т. Термінал оснащений власною залізничною та автомобільною інфраструктурою. Станція розвантаження автомобілів здатна пропускати 790 автомобілів на добу, станція розвантаження вагонів — 256 вагонів на добу. Термінал забезпечить перевалку 10% зернових, вироблених в Україні.

Історія розвитку «АТ Каргілл»:

1991 р. — компанія Cargill розпочала свою діяльність в Україні, створивши спільне підприємство з дослідницьким інститутом у м. Дніпропетровську.

1995 р. — у Старобешівському районі Донецької області компанія побудувала завод із виробництва гібридного насіння соняшнику.

1997 р. —  у Мар'їнському районі Донецької області побудовано завод із виробництва змішаних добрив.

2000 р. — у Донецьку було запущено завод з переробки 300 тис. т насіння соняшнику на рік — ОЕЗ «Комбінат Каргілл». У липні 2014 р. Cargill втратила контроль над своїм ОЕЗ внаслідок бойових дій на сході України.

2004-2005 рр. — «АТ Каргілл» придбала кілька зернових елеваторів і цілісний майновий комплекс у компанії «Чумак» з виробництва нерафінованої соняшникової олії в м. Каховка (Херсонська обл.)

2011 р. — компанія завершила придбання «Провімі», провідного виробника кормів для тварин торгової марки «Провімі» (Provimi®)

2014-2016 рр. — компанія Cargill володіла 5% акцій агрохолдингу UkrLandFarming.

Група Cargill  поступово згорнула бізнес із продажу насіння, добрив і хімікатів у країнах Причорномор'я, включно з Росією, Україною, Румунією та повністю вийшла з бізнесу в цьому регіоні. Замість цього компанія сфокусувалася на торгівлі зерновими, експортуючи українську продукцію в Азію, Африку, країни Близького Сходу.

Cargill та компанія «М.В. КАРГО» (MV Cargo) уклали  договір на будівництво терміналу в порту  Южний. Будівництво терміналу стартувало в лютому 2016 р.

2017 р. — «АТ Каргілл» продала частину лінійних елеваторів.

2018 р. — 1 червня 2018 р. було відкрито першу чергу зернового терміналу MV Cargo.

2019 р. — у вересні відбулося урочисте відкриття терміналу Neptune компаній Cargill і M.V.Cargo.

У 2019/2020 рр. Cargill посіла друге місце серед основних експортерів української шениці, експортувавши 609 тис. т, або 11,2% від загального обсягу.

2020 р.  наприкінці серпня Антимонопольний комітет України надав дозвіл Cargill купити зерновий термінал Neptune.

Cargill інвестує 1,5 млрд рублів у зерновий термінал ТОВ ВКФ «Братья», розташований у Ростові-на-Дону.

2021 р. — у липні компанія Cargill стала мажоритарним (51%) акціонером зернового терміналу Neptune — спільного з Neptune Port Holding B.V. підприємства ТОВ «М.В. Карго». 

2022 р. — Міжнародний сировинний трейдер за підсумками 2022 фінансового року (1 червня 2021 — 31 травня 2022) отримав рекордний прибуток за свою історію.

З початком бойових дій «АТ Каргілл» втрачено контроль над «Каховський ОЕЗ» КАРГІЛЛ у Херсонської області. Представники ОЕЗ до захоплення  потужностей вивели з ладу модульні блоки керування олійним виробництвом, завод більше не працює.

2023 р. — Cargill широко представлена на російському зерновому ринку. Компанія повідомила, что з 1 липня 2023 року, припинить експорт зерна з Росії. Cargill також збирається переглянути портфель активів, що належить їй, пов'язаних з експортом зерна.

# Директор ТОВ «АТ Каргілл» — генеральний менеджер регіону Дунай/Україна компанії  Cargill Васіле Варварой.

Голова правління та генеральний директор компанії Cargill — Девід МакЛеннан.

 

Менеджмент

Макленнан Девід У.
Голова правління та генеральний директор компанії
Варварой Васіле
Генеральний менеджер регіону Дунай/Україна компанії
Мірошніченко Вадим Володимирович
Керівник торговельного відділу

Команда

Сікорський Анатолій Антонович
Генеральний директор зернового терміналу Нептун (Neptune) компанії

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 139
+38 (044) 230-14-40
+38 (044) 230-14-45 (Факс)
+38 (044) 490-56-50
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

М.В. Карго
Стивидорная компания