Запуск елеватора з працівниками без досвіду, інженерні задачі у снах, волейбольний майданчик — елеватористи про роботу
На елеватор можна купити найсучасніше обладнання, можна автоматизувати його до дрібниць. Але злагоджений механізм не буде гарно працювати без тих, хто знає, як, коли і навіщо тиснути на кнопку. Люди — важливий ресурс елеваторної сфери. Як сказав один із наших героїв, на елеваторі для всіх знайдеться робота: для технарів, економістів, управлінців і взагалі для людей, які хочуть працювати і рости.
Усі вони несуть на роботу не тільки професійні знання, а й свої звички, якісь унікальні способи розв’язання проблем, і в цілому погляд на світ. Напередодні 21 листопада — Дня працівників сільського господарства — Elevatorist.com показує, як дивляться на елеваторний світ своїх підприємств більше двадцяти спеціалістів з різних куточків України.
Перший заступник головного інженера з елеваторного господарства «Баришівської зернової компанії» Grain Alliance Андрій Падієнко
Вам часто сниться робота?
Часто сниться, переважно, це якісь незакінчені проекти. Інколи я уже, як Менделєєв, у снах шукаю відповіді на деякі виклики, питання. Подекуди виходить, подекуди — ні. От і в крайньому сні розмірковував над монтажем непрохідної галереї і норії для завантаження на автомобіль.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно бути…»
Елеватор — це складний механізм. Можна навіть сказати — складний організм. Щоб він працював безвідмовно, необхідно, щоб усі складові цього організму були здоровими, функціональними. Тут дуже тонкими зв’язками об’єднані техніка і технології, обладнання і працівники. Все повинно бути вчасно, все повинно бути на свої місцях. Тому моя фраза звучить так: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно бути його невід’ємною робочою частиною».
Чи є фотографії елеватору чи робочого обладнання у вас на телефоні?
Фотографую елементи потужностей і обладнання постійно. Світлини допомагають у роботі. Інформації багато, часто щось можна забути, не врахувати. Аналіз зображень у кінці дня, можливо, на особливому якомусь етапі, дає відповіді на запитання, які раніше здавалися без відповідей. Із недавніх фото — встановлення очисної машини БСХ-100 на 7 складі та монтаж верхньої галереї складу 3.
Бухгалтер відділення «Ніжинський елеватор» «Баришівської зернової компанії» Grain Alliance Оксана Примушко
Вам часто сниться робота?
Я думаю, у нашому підрозділі робота усім снилась з самого початку року і сниться донині. Велике було напруження, багато роботи і значна відповідальність. Річ у тому, що 2 листопада ми відкрили другу чергу будівництва «Ніжинського елеватора», і наш підрозділ збільшив до 71 тонни потужність одночасного зберігання. Нюанс — наш елеватор абсолютно не використовує природній газ. От у цю роботу, будівництво, налагоджувальні процеси і вкладено багато сил. А скільки було паперової роботи? Тому будівництво мені і снилось вночі.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно бути…»
Щоб працювати на елеваторі, треба бути уважним, відповідальним і ввічливим. У нашій роботі багато нюансів, від яких залежить загальний результат. Йдуть великі обсяги збіжжя, помилки у обрахунках можуть стати причиною значних збитків. Тому пильність і кількаразовий контроль у роботі необхідний. З іншого боку, до нас звертається багато третіх осіб за послугами. Люди бувають різні: і різкі, і квапливо-нетерплячі. А ділове спілкування конфліктів не терпить. Тому витримка і ввічливість, можна сказати, — найголовніша наша зброя.
Чи є фотографії елеватору чи робочого обладнання у вас на телефоні?
На моєму телефоні особистих фото, мабуть, менше, ніж робочих. Я прийшла працювати на елеватор з самого початку його будівництва, для мене було новим абсолютно все. Я особисто спостерігала, як, мов би гриби після дощу, виростали силоси. Фото зберігаю для історичної пам’яті.
Взагалі, хочу зробити на елеваторі в коридорі адмінбудівлі світлини з особливих моментів, таких як перше велике будівництво, перша машина із зерном, перші вагони і т. д. Коли розпочалася друга та третя черги будівництва, дуже цікаво було спостерігати за тим, як загалом «виростає» разом із потужностями весь елеватор. І кожного ранку перед робочим днем я піднімалася на норійно-очисну вежу задля нового фото.
Старший майстер відділення «Баришівський елеватор» «Баришівської зернової компанії» Grain Alliance Роман Опеха
Що вам найбільше подобається у вашій роботі?
Я з родини хліборобів. А де ще ближча робота з хлібом, з нашим українським багатством, ніж на елеваторі? От і обрав для себе цю чудову роботу. Дуже класне відчуття, коли на елеватор приходить хліб першого урожаю. Гордість за колег, за нашу землю.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати…»
Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати знання, постійно їх вдосконалювати і розширювати. У підрозділі, де я працюю, встановлене дороге японське обладнання з калібрування сої. Сою «Баришівської зернової компанії» знають далеко за кордонами нашої країни. Щоб відповідати цим високим стандартам роботи, потрібно було освоювати нове сучасне обладнання.
Чи є на елеваторі якісь тварини, рослини чи подібне, про які дружно піклується весь колектив?
У нашому підрозділі ми всі разом піклуємось… про волейбольний майданчик. Ми разом цього року його закладали, готуючись до спартакіади «Баришівської зернової компанії». І так повелося, що тренуватись на ньому хотіли всі. Ті, хто вміє грати, навчали тих, хто не вміє. І тепер це наше спільне дітище. Усі ми по черзі прибирали його, підкошували траву, обновляли обводку, підтягували сітку. Навесні теж разом приведемо майданчик в порядок.
Енергетик цеху відділення «Пирятинський елеватор» «Баришівської зернової компанії» Grain Alliance Олександр Гавриленко
Що вам найбільше подобається у роботі?
Елеватор — це велике підприємство, де багато спеціалістів може знайти місце для спрямування своїх зусиль і талантів. Тут інженери, енергетики, економісти, управлінці — для всіх знайдеться робота. Мені подобається, що на такому підприємстві завжди є місце особистісному зростанню. Приємно бачити реалізований проект, розуміти твій внесок у загальну справу, знати, що цінуються твої енергія, знання і зусилля.
З якою культурою вам подобається працювати найбільше?
Як на мене, то найкраще працювати з озимою пшеницею. Мені здається, вона найменш примхлива до заготівлі, зберігання та відвантаження.
Які дні на роботі найскладніші і які найпростіші?
Простих днів на елеваторі не буває. На кожному етапі нашої роботи є своя відповідальність. Чомусь побутує така думка, що на елеваторі напруження лише у сезон жнив. Так, влітку і восени активний період прийому нового урожаю, його доробки і зберігання. Але і в так зване міжсезоння ми не сидимо, склавши руки. Проводимо планово-попереджувальні роботи та обслуговування обладнання для того, щоб в період жнив не було простоїв і поломок. Мудрий господар, самі знаєте, готує сани влітку, а воза — взимку.
Старший лаборант «Білозаводського елеватора» Олена Процун
На елеваторі і в професії працює 4 роки.
Що вам найбільше подобається у роботі?
В роботі мені подобається все, виділяти щось окремо не можу. Взагалі, весь процес роботи елеватора є чимось таким визначним і відповідальним. Якщо подобається робота, то її треба любити такою якою вона є, щоб не було часу ділити на краще і на те, що не подобається.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати…»
Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати бажання працювати на елеваторі. І, до того ж, бути сильним. Треба бути готовим до всього, бо це відповідальна робота. Треба мати багато сил, бути стресостійким, уміти вирішувати всі питання, пов’язані з роботою елеватору. Треба бути в курсі всіх процесів і постійно навчатися чомусь новому, тим більше, що керівництво надає таку можливість.
З якою культурою вам найбільше подобається працювати?
Найбільше подобається працювати з пшеницею, тому що процес проведення аналізу цієї культури для мене найцікавіший. Концентрую всю свою увагу на зерно, і за рахунок цього вдається зробити точний та швидкий аналіз, який не відбирає зайвого часу. А часу інколи не вистачає в нашій роботі. Увага і відповідальність = точність та швидкість роботи лабораторії.
Начальник виробництва «Білозаводського елеватора» Сергій Бондаренко
На елеваторі працює 5 років в професії — 7 років.
Яке ваше головне професійне досягнення?
Я пишаюся, що за час роботи із підсобного робітника виріс до начальника елеватора. У мене не було досвіду роботи з великою кількістю людей. Іноді потрібно, наприклад, провести співбесіди, а я їх ніколи не проводив. Крім того, треба було людей навчити з нуля працювати в цій сфері. Тож моє головне досягнення — це моя праця, і мої хлопці, які зараз є гідними спеціалістами у своїй галузі.
Найяскравіший випадок, який трапився на роботі?
Напевно, це буду згадувати не тільки я, а й інші головні спеціалісти елеватора. Коли тільки збудували елеватор і почали приймати перше зерно, працівники прийшли з інших сфер і знали свою роботу тільки в теорії. Потрібно було цілодобово знаходитися на елеваторі, розказувати і показувати, як і що треба робити. Ми могли прийти на елеватор в понеділок, а піти тільки в середу, і то на пару годин. Спочатку було дуже важко, але у нас все вийшло, — елеватор працює безперебійно на повну потужність.
Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання «Андрушівського елеватора» компанії «Зернова база України» Станіслав Маршалкевич
На елеваторі працює 5 років, у професії — 47 років.
Які дні на роботі найскладніші і чому, а які — найпростіші?
Найпростіші дні — це коли все бездоганно працює. Найскладніші бувають тоді, коли щось з обладнання виходить із ладу, і поломку потрібно усунути якнайшвидше.
Що в роботі елеватора ви вважаєте своєю особистою перемогою?
Постійний контроль і своєчасне технічне обслуговування електрообладнання, що дає безперебійну роботу елеватора.
Чи є фотографії елеватору чи робочого обладнання у вас на телефоні?
Фото на телефоні є. На фоні елеватора фотографувалися з колегами на згадку про робочі будні. Остання фотографія зроблена буквально кілька днів тому, — фотографував параметри електродвигуна для замовлення аналогічного.
Оператор обробки зерна «Андрушівського елеватора» компанії «Зернова база України» Денис Мельников
Працює на елеваторі 7 років, по професії — 5 років.
Що вам найбільше подобається в вашій роботі?
Найбільш до вподоби те, що працюю в дружньому колективі з чудовими людьми. Також подобається нова сушка з автоматизацією та повним контролем за процесом сушіння.
З якою культурою вам подобається працювати найбільше?
Найбільше подобається працювати з кукурудзою. Як на мене, з цією культурою просто в обробці та сушінні.
Чи є фотографії елеватору чи робочого обладнання у вас на телефоні?
Фото є. Фотографуємося з колегами на згадку. Останні були зроблені, коли прибули перші машини з зерном нового врожаю 2021 року.
Технолог «Луцького елеватора» компанії «Волинь-Зерно-Продукт» Ігор Ткачук
Працює 4 роки.
З якою культурою вам подобається працювати?
Найбільше подобається працювати з ріпаком. Він легко очищається, легко сушиться, зберігається. З ним найменше проблем.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати …»
... Потрібно мати удачу. Куди без удачі? :)
Чи є фотографії елеватора чи робочого обладнання у вас на телефоні?
Є, фото роблю кожний день, тому що завжди виникають якісь супутні питання, і їх потрібно вирішувати в телефонному режимі.
Завідувач комплексу «Луцького елеватора» компанії «Волинь-Зерно-Продукт» Юрій Хінцінський
Працює на елеваторі 3,5 роки.
Чи є у вас в колективі якісь прикмети, пов’язані з робочими процесами?
Є прикмета: як тільки релігійне свято, чекаю великих поломок.
Вам часто сниться робота?
Мені сниться, що я сплю на роботі.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати…»
... Мати терпіння і приймати швидкі рішення.
Чи є на елеваторі тварини, рослини, про які дружно піклується весь колектив?
Тварин багато. Ми думаємо, як їх позбутися.
Оператор ПЗТ керування «Воскресинцівського елеватора» філії ТОВ «Захід-Агро МХП» Дмитро Хомин
Працює на підприємстві 3 роки. Його привела сюди Любов.
Як розповіли в компанії, заради чарівної дівчини Любові, що стала його дружиною, Дмитро переїхав жити у село Воскресинці Рогатинського району Івано-Франківської області. І пішов працювати на елеватор. Тепер Дмитро має Любов, улюблену роботу і нових друзів.
Що вам найбільше подобається в вашій роботі?
Обід :) У нас на елеваторі просто чудова їдальня, де готують смачно і дуже-дуже по-домашньому. Це й не дивно, бо частину овочів і фруктів вирощують безпосередньо тут. На території елеватора є невеликий город, де росте зелень, огірки, які потім жіночки-працівниці їдальні квасять і годують нас ними цілий рік. А ще є садок зі своїми яблуньками і вишнями, з яких варять смачнющий компот.
Які дні на роботі найскладніші і чому, а які — найпростіші?
Улюблених днів немає… Є хіба що улюблена пора року на елеваторі — це весна, коли закінчується сезон прийому зернових і починається час ремонтів. А взагалі хочу сказати, що моя зміна, — майстер зміни Семен Тарас, апаратчики Міша Дремлюх та Євген Чорній, а також тракторист Юра Наконечний, — найкраща!
Чи є у вас в колективі якісь прикмети, пов’язані з робочими процесами?
Не одягати чисту форму, бо як тільки одягнеш нову або щойно випрану, — то одразу починаються прибирання :)
Чи є на елеваторі якісь тварини, рослини, про які дружно піклується весь колектив?
У нас живе собачка по кличці Шашлик. Вона на півставки числиться в лабораторії, бо постійно супроводжує дівчат-лаборанток, які її підгодовують.
Інженер-технолог «Вінницького заводу виготовлення круп та комбікормів» «МХП» Сергій Фаріончук
Працює на елеваторі з початку будівництва 2010 року: два роки майстром зміни, вісім — старшим майстром, зараз інженер-технолог.
Що вам найбільше подобається в вашій роботі?
Робота на елеваторі — це велика відповідальність за доведення до базисних показників, зберігання та відвантаження величезних об'ємів зернових та олійних культур. Елеватор — це єдиний механізм, який містить різноманіте обладнання для виконання виробничих процесів, але перш за все — це професійний колектив, який вміє цим керувати.
Спілкування з працівниками по виробничим питанням безпосередньо на їхніх дільницях, навчання персоналу, пошук нешаблонних вдосконалень виробництва, модернізація проектних різновидів обладнання — це справжня насолода від роботи на елеваторі та відмінний результат.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно мати/бути…»
Кожен в колективі знає, що для успішної роботи на елеваторі в першу чергу треба хотіти працювати, любити свою роботу та підвищувати досвід.
Оператор виробничої дільниці елеватора олійних культур «Миронівського заводу по виготовленню круп і комбікормів» Андрій Старінець
На підприємстві працює 7 років.
Чи є щось, що в роботі елеватора ви вважаєте своєю особистою перемогою?
Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно відповідально ставитись до роботи. І хоч кожного дня вона однакова, та я завжди приймаю зміни і перевіряю обладнання. Всі ці механізми мені найбільше і подобаються в роботі. А той факт, що завжди намагаюсь підтримувати їх в робочому стані, вважаю своєю особистою невеликою перемогою.
Вам часто сниться робота?
Повна залученість у виробничі процеси інколи обертається снами про роботу. Ніби щось зламалось або щось не зроблено, хоча насправді — все добре, все по плану. Такі сни бувають у найскладніший період роботи: в сезон жнив, коли автомобілі безперервно привозять сировину на завод, а приймання йде цілодобово з кінця серпня і до кінця року.
Чи є у вас в колективі якісь прикмети, пов’язані з робочими процесами?
Яка ж робота гарного колективу без жартів і прикмет? На елеваторі олійних культур є прикмета: «Щоб не прибирати двічі — прибирай лише в кінці зміни!» Оператори в кінці зміни обов’язково прибирають робочу територію. Якщо ж зробили це раніше, до здачі, — то обов’язково щось трапиться, і прийдеться прибирати ще раз. Тому всі дотримуються цього правила :)
Директор «Середина-Будського елеватора» холдингу A.G.R. Group Микола Харитоненко
Що вам подобається у цій роботі?
Мені подобається, що робота «жива», а не якась теоретично-філософська. На елеваторі потрібно і головою подумати, і з людьми мати контакт нормальний. Робота вимагає розбиратися й у технологічному процесі — це для мене теж, коли я прийшов на елеватор, було новим. Як то кажуть, навчаєшся, дізнаєшся, розумієш, — значить, рухаєшся вперед.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, треба бути…»
Насамперед, потрібно любити свою роботу і розуміти для себе, де ти, хто ти, навіщо сюди прийшов і чим повинен займатися. Якщо змушувати себе йти на роботу, то успіху не буде. Потрібно йти із задоволенням, розуміючи, що на виході буде якийсь добрий результат.
Чи є фотографії елеватора чи робочого обладнання на телефоні?
Так, я маю кілька фотографій. Якось зробив фото влітку, коли йшов дощ і над елеватором утворилася веселка. Також є фотографія нашого локомотива, яким ми пишаємося. І ще робив фото, коли проводили навчання спільно з ДСНС на випадок якихось небезпечних ситуацій.
Юрисконсульт елеваторного господарства ТОВ «Харківецьке» холдингу A.G.R. Group Катерина Черепньова
Які дні на роботі найскладніші і чому, а які найпростіші?
Визначитись в цьому важко, бо моя робота дуже непередбачувана. Звісно, як і у всіх працівників, бувають як і важкі періоди, так і не дуже. Можу сказати, що всі ситуації в процесі роботи, вирішення різноманітних задач і т.д., дають цінний досвід, який ще нікому не завадив.
Чи є щось, що в роботі елеватору ви вважаєте своєю особистою перемогою?
Робота елеватору — це, насамперед, командна робота. І кожен працівник на нашому підприємстві робить свій значний вклад в процес. Тому наша перемога — в нашій єдності.
Вам часто сниться робота?
Звичайно! Всі ми живі люди і маємо свої переживання з приводу роботи, які і відображаються у сновидіннях.
Інженер із охорони праці елеваторного господарства ТОВ «Харківецьке» холдингу A.G.R. Group Інна Яковлєва
Що найбільше подобається у вашій роботі?
Найбільше подобається робота з персоналом, організація навчання та перевірка знань із охорони праці, контроль виконання працівниками нормативних вимог.
Які дні на роботі найскладніші і чому, а які найпростіші?
Для мене всі робочі дні однакові. Бувають різні питання, до яких потрібно професійно підійти, щоб досягти мети.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно бути…»
…Потрібно бути гарним фахівцем та любити свою роботу.
Виконавчий директор «Ков’ягівського елеватора» компанії «НОВААГРО» Олександр Шевченко
Що вам найбільше подобається в роботі?
Коли заплановане здійснюється, коли міжсезонна модернізація або реконструкція дає явні результати, коли авторитет підприємства підтверджується відгуками клієнтів, і до нас звертаються товаровиробники з інших районів.
Які дні на роботі найскладніші, а які найпростіші?
Найскладніші дні бувають в період масової заготівлі під час несприятливих погодних умов. Найпростіші — коли колектив та кожен працівник виконує свою роботу якісно та з ініціативою.
Чи є щось, що в роботі елеватору ви вважаєте своєю особистою перемогою?
Особистої перемоги немає, є перемога колективу. Особливо, в 2016 році, в перший рік роботи при компанії.
Які бували цікаві чи смішні ситуації на роботі?
Коли продукцію від товаровиробника поставляли на наш елеватор замість сусіднього.
Начальник виробничо-технологічної лабораторії «Граківського елеватора» компанії «НОВААГРО» Ірина Ткачова
Чи є у вас в колективі якісь прикмети, пов’язані з робочими процесами?
Ми не забобонні, головне — ставати до роботи з хорошим настроєм і позитивними думками, тоді все ладиться. Перевірено :)
Вам часто сниться елеватор?
Дуже часто, майже всі сни пов'язані з роботою. Останнього разу приймали уві сні соняшник разом з начальником виробництва :)
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно бути…»
Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно добросовісно ставитися до своєї роботи. Я думаю, це стосується і будь-якої іншої професії.
Чи є на елеваторі якісь тварини, рослини, про які піклується весь колектив?
Звичайно, що є кімнатні рослини, прикрашають робочі місця. А ще — невеличкий акваріум з рибками і раком, який постійно від нас ховається.
Лаборант «Пришибського елеватора» ГК G.R. Agro Олена Валуєва
Працює у лабораторії з 1991 року, у складі G.R. Agro — останні 2 роки.
Які дні в роботі найскладніші та найпростіші?
У нас сезон цілий рік. Цього року початок сезону затягнувся через погодні умови, відповідно, і заготівля теж затягнулася. Тому ми працюємо у щільному графіку нон-стоп.
З якою культурою найбільше подобається працювати?
З соняшником. 10 років ми з ним від А до Я. Соняшник ми любимо найбільше, є спільна симпатія колективу до цієї культури.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, треба бути…»
У нас хороше сучасне обладнання для відбору проб і для якісного аналізу. Весь колектив має профільну освіту. Головне — досвід роботи, практика. Одного погляду на зерно буває достатньо, щоби скласти базові характеристики якості. А також — злагоджений наш колектив. Один за всіх та всі за одного.
Завідувач лабораторії «Вільногірського елеватора» ГК G.R. Agro Наталія Халепа
З 2008 року працює завідувачем лабораторії, в компанії G.R. Agro — з 2016 року.
Що в роботі елеватора вважаєте особистою перемогою?
Ми всі — ідейні натхненники. У нас командна робота, і ми один одного надихаємо. Досягненням є мій досвід — з визначення якості зерна знаю все.
Чи є у колективі особливі прикмети, пов'язані з роботою?
Завжди, коли починається дощ, обов'язково у нас відвантаження в цей день.
З якою культурою вам подобається працювати найбільше?
Простіше і легше працювати з ячменем та ріпаком. Тяжче — з пшеницею, бо там 22 показники, необхідно визначити клас, і це займає багато часу.
Головний бухгалтер «Вільногірського елеватора» G.R. Agro Тетяна Самойленко
Працює на елеваторі 15 років.
Що вам найбільше подобається у роботі?
Сама робота дуже подобається. Я була автором форми №36 по зерну, і зрозуміла, що це моє. Не рутинна, треба бути постійно в тонусі, проводити, рахувати, допомагати людині, якщо не зрозуміло, яким чином реєстри рахуються чи кількість зерна завозиться. Тому, потрапила у свій потік, так би мовити!
Що в роботі вважаєте своєю особистою перемогою?
За багато років роботи на елеваторі я не мала конфліктів із клієнтами. Намагаюся пояснити так, щоб клієнт зрозумів усі нюанси.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно ...»
Потрібно навчитися цього, особливо, з бухгалтерськими документами. Треба читати багато інструкцій, займатися самоосвітою, бо законодавство змінюється постійно. Не можна йти натоптаною доріжкою, постійно треба щось вивчати.
Майстер виробничої ділянки «Пришибського елеватора» G.R. Agro Оксана Панченко
Що вам найбільше подобається у роботі?
Мабуть, сама робота — моє покликання.
Які дні на елеваторі найпростіші і найскладніші?
Коли заготівля, усі дні завантажені. Іноді працюємо 24/7. Найголовніше — порозумітися зі своїм колективом. Якщо вони мене розуміють, ми перемагаємо будь-які труднощі.
Вам часто сниться робота?
Так, сниться, наприклад, як вагони завантажуємо. Лягаєш спати і думаєш про роботу, як покращити всі процеси.
Директор «Вільногірського елеватора» G.R. Agro Олександр Крат
Працює на елеваторі з 1991 року — рівно 30 років. Пройшов шлях з низів до верхів: був майстром, начальником виробництва, головним інженером, зараз керує елеватором.
Що у роботі підприємства вважаєте особистою перемогою?
Я не можу дати таку оцінку собі. Підприємство працює, виконує свої функції. Це не може бути заслугою тільки моєю, це — заслуга абсолютно всіх співробітників на всіх ділянках підприємства. Також варто зазначити, що на елеватор приходить молодь. Є завдання ввести їх у робоче русло, налаштувати на робочий ритм — це і є заслуга досвідчених співробітників, що беруть на себе функцію наставництва. Кожний лінійний менеджер на своїй ділянці має бути керівником з великої літери.
Чи є прикмети, пов'язані з робочим процесом?
Як тільки дощ — завжди вдвічі більше клієнтів, більші обсяги зерна. І я розумію, чому. Усі дивляться прогноз погоди, і ми знаємо, що напередодні дощу буде пік роботи.
Які були цікаві ситуації на роботі?
Одна із комічних ситуацій пов'язана зі стажуванням нових співробітників. В нас підприємство займає 5 га землі. І коли стажер отримує завдання від начальника із серії «піди у складу №7 у нижню галерею», то вдає, що все зрозумів. А через півтори години приходить сказати, що не знайшов 7-й склад. Люди просто губляться на великій території.
Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно ...»
Потрібно тримати руку на пульсі часу. Тому що світ розвивається, йдуть вперед технології, з'являється нове обладнання, — треба йти в ногу з часом. Далі — здоров'я, психологічна рівновага, і все складеться й вийде. Все буде добре!
Дякуємо всім елеватористам за відповіді!
Редакція Elevatorist.com бажає всім працівникам елеваторної та аграрної галузі здоров'я, бажання розвиватись, підтримки від колег, багато клієнтів, та всього, що потрібно для успішної роботи.