
Волинь-зерно-продукт
«Волинь-зерно-продукт» — материнська управляюча компанія, що володіє інфраструктурними та виробничими активами групи компаній торгівельної марки «ВІЛІЯ».
Компанія «Волинь-зерно-продукт» заснована в червні 2001 року.
Група компаній ТМ «ВІЛІЯ» включає ряд підприємств на заході України, які успішно працюють у різних агросферах: у рослинництві, зберіганні зернових, зернотрендингу, виробництві борошна і круп, у тваринництві тощо.
Назву «ВІЛІЯ» утворили від об'єднання імен Віталій та Лілія — дітей засновників групи компанія. Також Вілія — це свято напередодні Різдва, і несе у собі українську історію.
Основні напрямки роботи:
✅ Рослинництво
Компанія складається із 6 окремих ділянок з окремим менеджментом.
Земельний банк: ТМ «ВІЛІЯ» займається обробітком близько 42 тис. га землі у Волинській, Рівненській та Львівській області. Має близько 14 тис. пайовиків.
Також в групі ТМ «ВІЛІЯ» агробізнесом займаються такі компанії, як ТОВ «Волинь НОВА» — рослинництво, молочне тваринництво, насіннєве господарство, ТОВ «Вілія Агро» — рослинництво, м'ясне тваринництво, ТОВ «СБЕ УКРАЇНА РІВНЕ» і «СБЕ УКРАЇНА Волинь» — рослинництво, СТОВ «Західна м'ясна інвестиційна група» — рослинництво тощо.
Профільні культури: пшениця, ріпак, соя.
Додаткові: цукровий буряк, горох, кукурудза, пшениця твердих сортів, соняшник, жито.
В структурі посівних площ озимі культури займають 35%, ярові — 65%.
«Волинь-зерно-продукт» щорічно виробляє більше 9 тис. т високоякісного насіння сортів української та зарубіжної (Франція, Чехія, Германія тощо) селекції озимої пшениці, озимого ячменю і сої для реалізації партнерам на заході України.
✅ Тваринництво
Галузь тваринництва включає молочний напрямок, який розвиває сільськогосподарське підприємство ТОВ «Русь».
У молочному тваринництві середньорічний надій становить майже 10 тис. кг молока на корову при поголів'ї 550 корів. Використовується селекційний матеріал найкращих американських племенпідприємств.
У 2021 році розпочали будівництво сучасної молочно-товарної ферми на 2,4 тис. корів американського типу утримання у с. Мирне, Горохівського р-ну.
✅ Переробка
Компанія «Вілія-Продукт» займається виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості.
Виробничий комплекс включає:
- два млини турецького виробника HURMAK Compact 2002, які призначені для помелу пшениці на хлібопекарське сортове борошно. Здійснюється двоступінчасте очищення: перед зволоженням зерна та після. Продуктивність переробки одного комплексу 60 т зерна на день:
- млин з переробки жита продуктивністю 25 т/добу;
- нове обладнання українського та іноземного виготовлення для виробництва комбікормів, на якому виробничий процес контролюється програмою, яка робить неможливим зміни в рецепті комбікорму.
✅ Торгівельна діяльність
ТОВ «ВІЛІЯ-Трейд» займається торгівлею засобами захисту рослин, продуктами переробки зернових (борошно, крупи, комбікорм тощо), зерновими, олійними, бобовими культурами, мінеральними добривами, диз. паливом, насінням.
Група компаній «Вілія» займається продажем зернових та олійних культур як в Україні, так і за кордон на умовах DAT (українські порти) та DAT (кордон Україна — Польща, Україна — Угорщина тощо), як широкою залізничною колією (Україна), так і вузькою (Ягодин — Дорогуськ). Одноразова партія постачання вузькою залізничною колією становить 1550 т (30 європейських вагонів).
За форвардними контрактами компанія співпрацює із великими транснаціональними компаніями. З деякими з них «ВІЛІЯ-Трейд» працює на умовах передоплати.
✅ Логістика
«Волинь-зерно-продукт» надає послуги автотранспортних перевезень зернових та олійних культур, готової продукції (борошно, крупи, комбікорми тощо), мінеральних добрив та будівельних матеріалів.
Автотранспортне господарство підприємства «Волинь-зерно-продукт» налічує понад 60 автомобілів марок DAF, MAN, FREIGHLINER, МАЗ, КАМАЗ та ін.
✅ Елеваторні послуги
«Волинь-зерно-продукт» має у складі 6 елеваторних господарств у Волинській області та по одному елеватору у Рівненській та у Львівській областях. Сумарна потужність зерносховищ складає близько 380 тис. т одноразового зберігання зернових та олійних культур. Коефіцієнт оборотності — 2 оберти.
Елеваторні комплекси в Луцьку, Дерно та Звинячому є своєрідними центрами, через які здійснюється вся перевалка зерна, в тому числі, і з інших підприємств. Інші елеватори мають менші потужності зберігання і є накопичувальними точками з частковим підробітком зерна.
Щоб виключити великі черги та скупчення машин на елеваторі, у компанії «Волинь-зерно-продукт», запровадили таку форму, як «добовий склад». Це підлоговий склад або тік, що знаходиться приблизно посередині між полями та елеватором. Щоб комбайн не простоював, зерно завантажують у «добовий склад», а потім, коли комбайн зупиняється, зерно вивозять зі складу на елеватор. Таким чиномстворюється безперервний процес збирання та приймання зерна.
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Луцьк) — елеватор з потужність 125 тис.т одноразового зберігання.
Представлені ці потужності підлоговими складами, металевими та бетонними силосами. На елеваторі можна працювати з кількома культурами одночасно. Є 5 точок автоприймання, одна точка приймання із залізничного транспорту. Відвантажувати зернові елеватори в Луцьку можуть як на автомобілі, так і на залізницю. Елеватор у м. Луцьк маршрутний, та має можливість відвантажувати маршрутний потяг за 2 доби.
Підприємство розділене на 3 комплекси. Кожна частина має свою точку приймання, зерносушарку з ємностями для вологого зерна, очищенням та потужностями для тривалого зберігання. Крім того, кожен силос обладнаний бічним вивантаженням.
У 2021 р. на Луцькому елеваторі закінчили будівництво ще трьох силосів для зберігання зерна: два силоси SUKAP 7220 та SUKAP 5416 загальною ємністю 18 тис. т зернових. А також замінили зерносушарку SUKUP TE 2452 на потужнішу.
Фото з теми: Елеватори Волинь-зерно-продукт в Луцьку і Дерно
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Дерно) — елеватор із потужністю 91 тис. т одночасного зберігання.
З них 48 тис. т представлені металевими силосами, і ще 43 тис. т — складами підлогового зберігання. До цього елеватора прив'язаний елеватор у Млинові, на якому немає залізничного відвантаження, тому весь обсяг продукції перевалюється через елеватор у Дерно.
Одночасно елеватор у Дерно може приймати 6 різних культур на 6 точках приймання. Сушать зерно на 3 зерносушарках — шахтних STRAHL 9000 та 12000 та модульній Sukup. Сушильні комплекси з'єднані між собою. Таке технічне рішення дозволяє при необхідності сушити одну культуру в потоці.
На елеваторі знесли три старі підлогові склади, а замість них провели нову залізничну гілку, в будівництво якої компанія інвестувала близько 12 млн грн. Побудовано близько 800 метрів залізничної колії, встановлені залізничні ваги. На сьогоднішній день цей елеватор має 5 точок відвантаження на вагони. Одноразова подача — 31 вагон. Елеватор «Волинь-зерно-продукт (Дерно)» може відвантажити маршрут за 2 доби.
Крім залізничного відвантаження, із зерносховища до портів відправляють продукцію на автотранспорті.
Читати по темі: АгроЭкспедиция 2019: Элеваторы компании Волынь-зерно-продукт
Дивитися відео: Дневник АгроЭкспедиции: День 1. Волынь-зерно-продукт
✅ «Волинь-зерно-продукт» («Звиняче») — елеватор в с. Звиняче Луцкього району з елементами класичних технологій зберігання. Загальний обсяг одноразового зберігання елеватора «Звиняче» — 105 тис. т по пшениці. Також є оперативні силоси для вологого збіжжя на 4,8 тис. т.
Елеватор «Звиняче» завдяки різноманітності варіантів видів зберігання (ЗОГи, металеві силоси, підлогові склади) дозволяє забезпечити як короткострокове, так і довгострокове якісне зберігання зернових та олійних культур. Сучасні зерносушильні комплекси на базі зерносушарок Sukup та Strahl можуть працювати з будь-якими культурами.
Відвантаження здійснюється на автотранспорт і на залізницю: елеватор може завантажити зерном 27 вагонів на добу.
Читати по темі: АгроЭкспедиция. Элеваторы 2014. День 2. Волынь-зерно-продукт и Пан Курчак
Дивитися відео: АгроЭкспедиция. Элеваторы 2014. День 2. Волынь-зерно-продукт и Пан Курчак
Волынь-зерно-продукт (элеваторы в селах Дерно и Звиняче)
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Луків) — елеватор з обсягом одноразового зберігання ріпаку/пшениці в 21,7/25,5 тис. т.
Особливістю цього елеватора є наявність вузькоколійної залізниці, що дозволяє працювати не лише на ринку внутрішніх залізничних перевезень, а й робити прямі відвантаження у вагони європейського зразка.
У 2021 році на елеваторі у смт. Луків завершено будівництво зерносушильного пункту: зерносушарки SUKUP TE 2452 та хоперного зерносховища SUKAP 2112 ємністю 350 т.
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Сенкевичівка) — елеватор потужністю одноразового зберігання 17,32 тис т ріпаку або 20,1 тис. т пшениці.
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Рожище) — елеватор потужністю одноразового зберігання 8,65 тис т ріпаку або 10,05 тис. т пшениці.
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Млинів) — елеватор потужністю одноразового зберігання 32,65 тис т ріпаку або 37,2 тис. т пшениці. Знаходиться в Рівненській області.
✅ «Волинь-зерно-продукт» (Городок ХПП) — елеватор із загальним об'ємом зберігання 12,5 тис. т у Львівській області.
✅ Будівництво
Компанія має оригінальний підхід до ведення справ: маючи ліцензію на будівництво, вони всі роботи на елеваторах проводять самі, не користуючись послугами підрядних організацій. Запрошують лише проєктантів.
Історія розвитку:
ТОВ «Волинь-зерно-продукт» розпочинало свою діяльність у червні 2001 року. Маючи в активі незначні кошти, закуповувало зернові та переробляло їх на ДП «Луцький КХП №1», ДП «Луцький КХП №2», ПІІ «Боніта» з подальшим продажем отриманих продуктів переробки.
2003 р. — придбання з аукціону цілісного майнового комплексу КП «Луцький комбікормовий завод», 4097,3 кв. м власних складських площ та сушарка ДСП-32.
2004 р. — збільшення складських приміщень на 1600 м² за рахунок будівництва складів.
2005 р. — купівля КП «Млинівський комбікормовий завод» та створення ТОВ «Млинівський комбікормовий завод». Додається 10 450 кв. м виробничо-складських площ та сушильні установки ДСП-32 та ДСП-50 у Рівненській обл.
2006 р. — введення в експлуатацію елеватора силосного типу на 10 тис. т у м. Луцьк.
2007 р. — «Млинівський комбікормовий завод» змінює назву на «Рівне-Зерно-Продукт». На базі цього підприємства введено в експлуатацію борошномельний комплекс турецького виробника потужністю 60 т/добу.
2008 р. — створення аграрних підприємств «Волинь Нова» з банком землі близько 1,1 тис. га та «Україна» з банком землі 1,26 тис. га. Викуплено земельну ділянку під об'єктами у смт. Рожище.
2009 р. — здійснено перший експорт зернових.
2010 р. — придбано земельну ділянку під об'єктами у смт. Млинів. Будівництво складів у с. Рованці з можливістю одноразового зберігання 15,2 тис. т.
2011 р. — введення в експлуатацію млина Compact-2002 потужністю 60 т/добу. Придбання підприємств СТОВ «Ранок» та «Міленіум» (Волинська обл., Турійський р-н., смт. Луків).
Придбання 4505 кв. м складських площ, зерносушильного комплексу М-839 та можливості використання вузького шляху європейського зразка. Купівля об'єктів нерухомості у смт. Сенкевичівка (6 тис. кв. м складських площ, зерносушарка ДСП-32)
Завезення 60 голів голштинської породи корів із Німеччини.
2012 р. — «Рівне-Зерно-Продукт» збільшує складські площі у с. Звиняче (з'являється ще один логістичний пункт на залізниці), у смт. Млинів побудовано склад на 5 тис. т зберігання зернових.
Придбання ФГ «Линівське» та господарства «В. Прометей», посівні площі зростають на 2,8 тис. га. Починає розвиватися ще один вид діяльності — вирощування ВРХ м'ясних видів порід. Запуск елеватора на 10 тис. т зберігання. Купівля зерносховища у Волинській обл., Ківерцівського р-н, с. Дерно.
2013 р. — введення в експлуатацію зернокомплексу силосного типу на 7 тис. т та підлогового на 8 тис. т зберігання на базі сушарки STRAHL у с. Дерно.
Викуп земельних ділянок під об'єктами нерухомості у с. Звиняче (17483 кв. м) та додаткових земельних ділянок у смт. Луків (3,4591 га).
Введено в експлуатацію складські потужності: склад підлогового типу потужністю 8 тис. т зберігання та силосного типу на 12 тис. т зберігання на базі зерносушарки SUKUP (елеватор «Звиняче»), склад потужністю 3,5 тис. т зберігання (смт. Млинів)
2014 р. — у смт. Млинів збудовано підлоговий склад потужністю 5,5 тис. т зберігання. Збільшення сільськогосподарських площ за рахунок придбання «СБЄ Україна Рівне» (6,25 тис. га), «СБЕ Україна Волинь» (2,85 тис. га).
Введення в експлуатацію другої черги елеватора «Звиняче» на 14 тис. т зберігання на базі зерносушарки STRAHL.
2015 р. — розвиток соціальної інфраструктури підприємств: введення в експлуатацію гуртожитку, нового офісу у Луцьку. Збільшення банку земель шляхом придбання «Волинь Аграрна».
2016 р. — введення в експлуатацію насіннєвого заводу, відновлення шляхів для вивантаження вагонів з мінеральними добривами з можливістю одночасної подачі 15 вагонів, реконструкція двох складських приміщень для зберігання насіння.
Купівля нерухомості колишнього підприємства «Боніта» у м. Луцьк.
Будівництво нового елеватора силосного типу із загальним обсягом одноразового зберігання 25 тис. т, будівництво механізованого зерноскладу підлогового зберігання ємністю 10 тис. т, влаштування стоянки власного вантажного транспорту.
2017 р. — введення в експлуатацію сучасної зернової лабораторії, будівництво нових черг кількох елеваторів з можливістю відвантаження зернових на залізницю, в тому числі, з вузькою колією (смт Луків).
На елеваторі в Луцьку компанія збільшила потужності зберігання на 12 тис. т, також було додано сепаратор та точку приймання зернових.
Розширення складу безтарного зберігання борошна в Рівненській обл. Збільшення земельного банку додатково на 2 тис. га з допомогою придбання земель (с. Мирне).
Купівля та відновлення роботи елеватора підлогового типу потужністю 18 тис. т (с. Мар'янівка).
Отримання дозволу та початок будівництва єдиного в регіоні сертифікованого складу зберігання ЗЗР та рідких добрив об'ємом 1,5 м куб. у с. Звиняче.
2018 р. — компанія на елеваторі у Луцьку збудувала та ввела в експлуатацію власні під'їзні шляхи. Збільшення протяжності залізничних колій на 0,264 км по станції Звиняче та на 0,575 км по станції Гнідава. Будівництво складу безтарного зберігання борошна та висівок у м. Луцьку.
Введення в експлуатацію елеватора на 10 тис. т у смт. Луків. Будівництво нової лінії зерносушильного комплексу на 5 тис. т з влаштуванням додаткового пункту приймання та очищення зерна у с. Дерно.
Збільшення елеваторних потужностей на 35 тис. т та можливість додаткового навантаження на вагони у с. Звиняче. Збільшення зерносушильного комплексу з додатковим пунктом приймання та підробітку на 15 тис. т та з можливістю відвантаження на вагони у м. Луцьку.
Нове будівництво двох складів для зберігання зерна загальною ємністю 11 тис. т у с. Свидники та с. Кисілін Ковельського району Волинської області.
Реконструкція тракторної бригади під гуртожиток, побутові корпуси, офісні приміщення у с. Мирне, Горохівського району.
2019 р. — група ТМ «ВІЛІЯ» займається обробкою близько 26,7 тис. га земель, що належать до 35 сільських та селищних рад Горохівської, Локачинської, Рожищенського, Турійського та Ковельського районів Волинської області та Млинівського — Рівненської області.
Компанія розширила свої елеваторні потужності на 60 тис. т відразу на кількох елеваторах: «Волинь-Зерно-Продукт» (Луцьк) — два нові зерносклади місткістю 13 тис. т, «Волинь-Зерно-Продукт» (Млинів) — на 5 тис. т і «Волинь-Зерно-Продукт» (Дерно) — елеватор силосного типу, ємністю 40 тис. т з додатковим пунктом прийому та відвантаження.
Друга черга зі збільшенням довжини залізничних колій по станціях Звиняче — 0,407 км, Гнідава — 0,470 км, Олика — 0,713 км.
2020 р. — перейменування компаній «Б.ПРОМЕТЕЙ» на «Вілія Агро», «Міленіум» — на «Вілія-Продукт».
Збільшення сільськогосподарських площ до 40 тис. га. Влаштування складу безтарного зберігання борошна та збільшення складських приміщень на 2640 кв. м у м. Луцьку. Установка третіх ваг та автоматичного пробовідбірника та будівництво двох складів для зберігання зерна с. Звиняче
2021 р. — придбання елеватора «АПП Львівське» у м. Городок Львівської області.
Збільшення сільськогосподарських площ до 42 тис. га.
У 2021 році на елеваторі «Звиняче» збудовано новий зерносушильний комплекс, що складається із зерносушарки Strahl 9000 та двох силосів Sukup 2712 з пунктом навантаження та відвантаження зернових.
Через подорожчання газу восени «Волинь-зерно-продукт» запустила в роботу старі зерносушарки, які працюють на дизелі.
# За даними аналітичної системи YouControl, засновниками та власниками групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» є Євген Дудка (99,71%) та Ірина Дудка (0,29%).
Менеджмент



Команда
Контакти
+38 (050) 433-55-85 (Закупка зернових і олійних)
+38 (0332) 76-97-28 (Факс)
zakupka@vzp.com.ua (Закупка зернових і олійних)