Волинь-зерно-продукт (ВІЛІЯ)

Рослинництво, тваринництво, виробництво борошна, макарон, комбікормів, насінництво, торгівля, зберігання
9241

«Волинь-зерно-продукт» — материнська управляюча компанія, що володіє інфраструктурними та виробничими активами групи компаній торгівельної марки «ВІЛІЯ».

Компанія «Волинь-зерно-продукт» заснована в червні 2001 р. Група ТМ «ВІЛІЯ» складається із зв'язаних між собою підприємств на заході України, які працюють у агросфері. 

Назва групи «ВІЛІЯ» утворилася від об'єднання імен Віталій та Лілія — дітей засновників. Також назва «Вілія» несе у собі українську історію — це свято напередодні Різдва.

Основні напрямки діяльності ТМ «ВІЛІЯ»:

✅ Рослинництво та насінництво

«Волинь-зерно-продукт» має у складі окреми ділянки з окремим менеджментом.

Земельний банк: на середину 2023 р. ТМ «ВІЛІЯ» має в обробітку близько 52 тисяч га землі у Волинській, Рівненській, Львівській та Тернопільській областях. Має близько 14 тисяч пайовиків.

У групі ТМ «ВІЛІЯ» агробізнесом займаються такі компанії, як «Волинь НОВА» — рослинництво, молочне тваринництво, насіннєве господарство, «Вілія Агро» — рослинництво, м'ясне тваринництво, «СБЕ УКРАЇНА РІВНЕ» і «СБЕ УКРАЇНА Волинь» — рослинництво, «Західна м'ясна інвестиційна група» — рослинництво тощо.

Профільні культури: пшениця, ріпак, соя. У 2023 р. на 17 000 гектарів посаджено кукурудзу.

Додаткові: цукровий буряк, горох, кукурудза, пшениця твердих сортів, соняшник, жито. 

В структурі посівних площ озимі культури займають 35%, ярові — 65%.

Група компаній ТМ «Вілія» займається розмноженням насіння від провідних світових оригінаторів. «Волинь-зерно-продукт» щорічно виробляє більше 9 000 тонн високоякісного насіння сортів української та зарубіжної (Франція, Чехія, Германія тощо) селекції озимої пшениці, озимого ячменю і сої для реалізації партнерам на заході України. Реалізується також насіння гороху, ярої пшениці, ярого ячміню.  

Підприємство активно використовує новітні технології точного землеробства у своїй діяльності: GPS-моніторинг техніки, облік земельного банку, електронні карти, електронний документообіг.

 Тваринництво

Галузь тваринництва «Волинь-зерно-продукт» включає молочний напрямок, який розвиває сільськогосподарське підприємство «Русь». У молочному тваринництві середньорічний надій становить майже 10 000 кг молока на корову при поголів'ї 550 корів. Використовується селекційний матеріал найкращих американських племенпідприємств.

У 2021 році розпочато будівництво сучасної молочно-товарної ферми на 2,4 тисяч корів американського типу утримання у с. Мирне Луцького р-ну.

 Переробка

Компанія «Вілія-Продукт», що входить до структури Групи ТМ «ВІЛІЯ», займається виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості. Виробничий комплекс включає:

  • 2 млини турецького виробника HURMAK Compact 2002, які призначені для помелу пшениці на хлібопекарське сортове борошно. Здійснюється двоступінчасте очищення: перед зволоженням зерна та після. Продуктивність переробки одного комплексу 60 т зерна на день:
  • млин з переробки жита продуктивністю 25 т/добу;
  • для виготовлення комбікормів використовується обладнання українського та іноземного виробництва, виробничий процес контролюється програмою, яка унеможливлює зміни в рецепті комбікорму.

У 2023 р. почав роботу 4 млин, самий потужний, оснащений сучасним обладнанням від Buhler. Млин побудовано на місці колишнього підприємства «Боніта» у м. Луцьку. Технічна потужність переробки на млині — від 120 до 150 тонн пшениці на добу. Борошномельний комплекс «Вілія-Продукт» розрахований виключно на переробку пшениці.

Елеватор «ВІЛІЯ-ПРОДУКТ» в складі млина для формування партій сировини має 3 силоси по 5,6 тисяч тонн пшениці кожен, і 4 хопери по 400 тонн.

«Вілія» постачає продукцію на внутрішній ринок і за кордон. Борошно відправляли в Польщу, Литву, Чехію.

Читати за темою: Новий млин Волинь-зерно-продукт — потужний гравець борошномельної сфери

Дивитися відео: Найпотужніший млин Волинь-зерно-продукт із обладнанням Buhler

✅ Торгівельна діяльність

«ВІЛІЯ-Трейд» займається торгівлею засобами захисту рослин, продуктами переробки зернових (борошно, крупи, комбікорм тощо), зерновими, олійними, бобовими культурами, мінеральними добривами, диз. паливом, насінням.

Група ТМ «Вілія» здійснює закупівлю зернових та олійних культур, а саме пшениці, сої, ячменю, жита, ріпаку, гороху, кукурудзи та тритікале.

Також «Вілія» займається продажем зернових та олійних культур як в Україні, так і за кордон на умовах DAT (українські порти) та DAT (кордон Україна — Польща, Україна — Угорщина тощо), як широкою залізничною колією (Україна), так і вузькою (Ягодин — Дорогуськ). Одноразова партія постачання вузькою залізничною колією становить 1550 т (30 європейських вагонів).

З 2022 р. «Вілія» орендує зерносклади у Гданську (Польща), на яких може акумулювати 30 тис. т зернових, перед продажем їх по FOB в інші країни. 

 Логістика

«Волинь-зерно-продукт» надає послуги автотранспортних перевезень зернових та олійних культур, готової продукції (борошно, крупи, комбікорми тощо), мінеральних добрив та будівельних матеріалів. 

Автотранспортне господарство підприємства «Волинь-зерно-продукт» налічує понад 120 вантажних автомобілів марок DAF, MAN, FREIGHLINER, МАЗ, КАМАЗ та ін.

У 2023 р. «Вілія» побудувала перевантажувальний термінал з української на європейську колію на кордоні з Польщею для зерна, мінеральних добрив та металобрухту. 

Читати за темою: Агротур 4 кордони: термінал Вілії на Волині

 Елеваторні послуги

«Волинь-зерно-продукт» має у складі 6 елеваторних господарств у Волинській обл. та по одному елеватору у Рівненській та у Львівській обл. Сумарна потужність зерносховищ складає понад 400 тисяч тонн одночасного зберігання зернових та олійних культур. Коефіцієнт оборотності — 2 оберти.

Елеваторні комплекси в Луцьку, Дерно та Звинячому є центрами, через які здійснюється вся перевалка власного зерна та зерна поклажодавців. Інші елеватори мають менші потужності та є накопичувальними точками з частковим підробітком зерна.

Задля виключення великих черг на елеваторах групи «Волинь-зерно-продукт» запровадили форму «добовий склад». Це підлоговий склад або тік, що знаходиться посередині між полями та елеватором. Щоб комбайн не простоював, зерно завантажують у «добовий склад», а потім, коли комбайн зупиняється, зерно вивозять зі складу на елеватор. Таким чином створюється безперервний процес збирання та приймання зерна.

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Луцьк) знаходиться у с. Рованці Волинської обл. Загальна місткість складає 125 тис. т зернових. 

Потужності представлені підлоговими складами, металевими та бетонними силосами. На елеваторі можна працювати з кількома культурами одночасно. Є 5 точок автоприймання, одна точка приймання із залізничного транспорту. Елеватор у м. Луцьку маршрутний, має можливість відвантажувати маршрутний потяг за 2 доби.

Підприємство «Волинь-зерно-продукт» (Луцьк) розділене на 3 комплекси. Кожна частина має свою точку приймання, зерносушарку з ємностями для вологого зерна, очищенням та потужностями для тривалого зберігання. Кожен силос обладнаний бічним вивантаженням.

У 2021 р. на Луцькому елеваторі закінчили будівництво ще 3 силосів для зберігання зерна: 2 силоси SUKAP 7220 та SUKAP 5416 загальною ємністю 18 тис. т зернових. Також було змінено зерносушарку SUKUP TE 2452 на потужнішу.

Фото за темою: Елеватори Волинь-зерно-продукт в Луцьку і Дерно

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Дерно) знаходиться у с. Дерно Волинської обл. Загальна місткість складає 91 тис. т зернових.

З них 48 тис. т представлено металевими силосами, а ще 43 тис. т — підлоговими складами. До цього елеватора прив'язаний елеватор у Млинові, на якому немає залізничного відвантаження, тому весь обсяг продукції перевалюється через елеватор у Дерно.

На 6 точках приймання одночасно елеватор у Дерно може приймати 6 різних культур. «Волинь-зерно-продукт» (Дерно) має 3 зерносушарки — шахтні STRAHL 9000 та 12000 та модульну Sukup. Сушильні комплекси з'єднані між собою, що дозволяє при необхідності сушити одну культуру в потоці.

На елеваторі у Дерно було знесено 3 старі підлогові склади, а замість них проведено нову залізничну гілку, в будівництво якої Група ТМ «Вілія» інвестувала близько 12 млн грн. Побудовано близько 800 метрів залізничної колії, встановлені залізничні ваги. Цей елеватор має 5 точок відвантаження на вагони. Одноразова подача — 31 вагон. Елеватор «Волинь-зерно-продукт (Дерно)» може відвантажити маршрут за 2 доби.

Крім залізничного відвантаження, із зерносховища до портів відправляють продукцію на автотранспорті.

Читати за темою: АгроЕкспедиція 2019: Елеватори компанії Волинь-зерно-продукт

Дивитися відео: Щоденник АгроЕкспедиції: День 1. Волинь-зерно-продукт

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» («Звиняче») — знаходиться у с. Звиняче Волинської обл.

Елеватор в с. Звиняче з елементами класичних технологій зберігання має загальний обсяг одночасного зберігання — 105 тис. т по пшениці. Також є оперативні силоси для вологого збіжжя.

Елеватор «Звиняче» завдяки різноманітності варіантів видів зберігання (ЗОГи, металеві силоси, підлогові склади) дозволяє забезпечити як короткострокове, так і довгострокове зберігання зернових та олійних культур. Зерносушильні комплекси на базі зерносушарок Sukup та STRAHL можуть працювати з будь-якими культурами.

Відвантаження здійснюється на автотранспорт і на залізницю: елеватор «Звиняче» може завантажити зерном 27 вагонів на добу.

Читати за темою: АгроЕкспедиція. Елеватори 2014. День 2.Волинь-зерно-продукт і Пан Курчак

Дивитися відео: АгроЕкспедиція. Елеватори 2014. День 2. Волинь-зерно-продукт і Пан Курчак

Волинь-зерно-продукт (елеватори у селах Дерно та Звиняче)

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Луків) — у с.Луків Волинської обл., металічні ємності та підлогові склади можуть вмістити близько 60 тис. т зерна.

На теріторії елеватора є вузькоколійна залізниця, що дозволяє робити прямі відвантаження у вагони європейського зразка.

У 2021 р. на елеваторі у «Волинь-зерно-продукт» (Луків) завершено будівництво зерносушильного пункту: зерносушарки SUKUP TE 2452 та хоперного зерносховища ємністю 350 т. У 2023 р. додано по 2 силоси Sukup 7213 та Sukup 7215, загальний об'єм елеватора збільшився на 21,2 тис. т. 

Елеватор є частиною перевантажувального терміналу. Швидкість перевантаження: вагон навантажують за 2 хвилини, за добу потужності дозволяють вантажити 3 маршрути із зерновими.

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Сенкевичівка) — у с. Сенкевичівка Волинської обл. може одночасно зберігати 17,3 тисяч тонн ріпаку або 20 тисяч тонн пшениці.

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Рожище) — у с. Рожище розрахований на 8,7 тисяч тонн ріпаку або 10 тисяч тонн пшениці.

✅ Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Млинів) — знаходиться в у с. Млинів Рівненської обл. Має потужність одночасного зберігання 32,65 тисяч тонн ріпаку або 37 тисяч тонн пшениці. 

 Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (Городок ХПП) — знаходиться у м. Городок Львівської обл., може одночасно вмістити до 18 тисяч тонн зернових. 

 Елеватор «Волинь-зерно-продукт» (СГП Львівське) — знаходиться у с. Соснівка Львівської обл. Зерно-сушильний комплекс побудовано у кінці 2022 р. «СГП Львівське» може одночасно вмістити 22,4 тисячі тонн зерна.

 Будівництво

Компанія «Волинь-зерно-продукт» має оригінальний підхід до ведення будівельних справ: маючи ліцензію на будівництво, всі роботи на своїх елеваторах Група ТМ «Вілія» проводить сама, не користуючись послугами підрядних організацій, запрошує лише проєктантів.

Історія розвитку:

2001 р. — компанія «Волинь-зерно-продукт», яку створили троє колишніх одногрупників, розпочала свою діяльність у червні 2001 р. Маючи в активі незначні кошти, закуповували зернові та переробляли їх на «Луцькому КХП №1», «Луцькому КХП №2», ПІІ «Боніта» з подальшим продажем отриманих продуктів переробки.

2003 р. — придбання з аукціону майнового комплексу «Луцький комбікормовий завод», що мав 4097,3 м² власних складських площ та сушарку ДСП-32.

2004 р. — збільшення складських приміщень на 1600 м² за рахунок будівництва складів.

2005 р. — «Волинь-зерно-продукт» придбала підприємство «Млинівський комбікормовий завод» та створило на його базі ТОВ «Млинівський комбікормовий завод». Додається 10 450 кв. м виробничо-складських площ та зерносушильні установки ДСП-32 та ДСП-50 у Рівненській обл.

2006 р. — введення в експлуатацію елеватора силосного типу на 10 тис. т у м. Луцьк.

2007 р. — «Млинівський комбікормовий завод» змінює назву на «Рівне-Зерно-Продукт». На базі підприємства введено в експлуатацію борошномельний комплекс турецького виробника потужністю 60 тонн на добу.

2008 р. — створення аграрних підприємств «Волинь Нова» з банком землі близько 1100 га та «Україна» з банком землі 1260 га. Викуплено земельну ділянку під об'єктами у с. Рожище.

2009 р. — «Волинь-зерно-продукт» здійснила перший експорт зернових.

2010 р. — придбано земельну ділянку під об'єктами у с. Млинів Рівненської обл. Будівництво складів у с. Рованці з можливістю зберігання 15,2 тис. т зернових.

2011 р. — введення в експлуатацію млина Compact-2002 потужністю 60 т/добу. Придбання підприємств «Ранок» та «Міленіум» (Волинська обл., Турійський р-н., смт. Луків).

Група ТМ «ВІЛІЯ» придбала зерносушильний комплекс М-839 та 4505 м² складських площ з можливостю використання вузького шляху європейського зразка. Купівля об'єктів нерухомості у с. Сенкевичівка (6000 м² складських площ, зерносушарка ДСП-32). Завезення 60 голів голштинської породи корів із Німеччини.

2012 р. — «Рівне-Зерно-Продукт» збільшує складські площі у с. Звиняче, з'являється ще один логістичний пункт на залізниці, у с. Млинів побудовано склад на 5 000 тонн зберігання зернових. Придбання ФГ «Линівське» та господарства «В.Прометей», посівні площі зростають на 2800 га.

«Волинь-зерно-продукт» починає розвивати ще один вид діяльності — вирощування ВРХ м'ясних видів порід. Запуск елеватора на 10 тис. т зберігання. Купівля зерносховища у с. Дерно Волинській обл.

2013 р. — введення в експлуатацію зерносховищ силосного типу на 7 000 тонн та підлогового — на 8 000 тонн на базі сушарки STRAHL у с. Дерно.

«Волинь-зерно-продукт» викупила земельні ділянки під об'єктами нерухомості у с. Звиняче (17483 м²) та додаткові ділянки у с. Луків (3,4591 га).

Введено в експлуатацію складські потужності: склад підлогового типу на 8 тис. т та силосного типу на 12 тис. т на базі зерносушарки SUKUP (елеватор «Звиняче»), склад потужністю 3,5 тис. т зберігання (смт. Млинів).

2014 р. — Групою ТМ «ВІЛІЯ» у смт. Млинів збудовано підлоговий склад потужністю 5 500 тонн. Збільшення сільськогосподарських площ за рахунок придбання «СБЄ Україна Рівне» (6 250 га), «СБЕ Україна Волинь» (2 850 га).

Введення в експлуатацію другої черги елеватора «Звиняче» місткістю 14 тис. т зернових на базі зерносушарки STRAHL.

2015 р. — розвиток соціальної інфраструктури підприємств: введення в експлуатацію гуртожитку, нового офісу у Луцьку. Збільшення банку земель шляхом придбання «Волинь Аграрна». 

2016 р. — ТМ «ВІЛІЯ» ввела в експлуатацію насіннєвий завод, відновила шляхі для вивантаження вагонів з мінеральними добривами з можливістю одночасної подачі 15 вагонів, провела реконструкцію 2 складських приміщень для зберігання насіння.

Купівля нерухомості колишнього підприємства «Боніта» у м. Луцьк. Будівництво нового елеватора силосного типу із загальним обсягом одночасного зберігання 25 тис. т, будівництво механізованого зерноскладу підлогового зберігання ємністю 10 тис. т, влаштування стоянки власного вантажного транспорту.

2017 р. — введення в експлуатацію сучасної зернової лабораторії, будівництво нових черг кількох елеваторів з можливістю відвантаження зернових на залізницю, в тому числі, з вузькою колією (с. Луків).

На елеваторі в Луцьку компанія збільшила потужності на 12 тис. т, також було додано сепаратор та точку приймання зернових. 

Розширення складу безтарного зберігання борошна в Рівненській обл. Збільшення земельного банку додатково на 2000 га за рахунок придбання земель у с. Мирне.

Купівля та відновлення роботи елеватора підлогового типу потужністю 18 тис. т (с. Мар'янівка). Отримання дозволу та початок будівництва єдиного в регіоні сертифікованого складу зберігання ЗЗР та рідких добрив об'ємом 1,5 м³ у с. Звиняче.

2018 р. — «Волинь-зерно-продукт» на елеваторі у Луцьку збудувала та ввела в експлуатацію власні під'їзні шляхи. Збільшення протяжності залізничних колій на 0,264 км по станції Звиняче та на 0,575 км по станції Гнідава. Будівництво складу безтарного зберігання борошна та висівок у м. Луцьку.
Введення в експлуатацію зерносховища на 10 тис. т у с. Луків. Будівництво нової лінії зерносушильного комплексу на 5 000 тонн з влаштуванням додаткового пункту приймання та очищення зерна у с. Дерно.

Збільшення елеваторних потужностей на 35 тис. т та додаткового навантаження на вагони у с. Звиняче. Збільшення зерносушильного комплексу з додатковим пунктом приймання та підробітку на 15 тис. т та з можливістю відвантаження на вагони у м. Луцьку.

Нове будівництво 2 складів для зберігання зерна загальною ємністю 11 тис. т у с. Свидники та с. Кисілін Ковельського району Волинської області.

2019 р. — група ТМ «ВІЛІЯ» займається обробкою близько 26 700 га земель, що належать до 35 сільських та селищних рад Горохівської, Локачинської, Рожищенського, Турійського та Ковельського районів Волинської області та Млинівського — Рівненської області.

«ВІЛІЯ» розширила елеваторні потужності на 60 тис. т відразу на кількох елеваторах: «Волинь-Зерно-Продукт» (Луцьк) — 2 нові зерносклади місткістю 13 тисяч тонн, «Волинь-Зерно-Продукт» (Млинів) — на 5000 т і «Волинь-Зерно-Продукт» (Дерно) — елеватор силосного типу, ємністю 40 тисяч тонн з додатковим пунктом прийому та відвантаження.

Друга черга зі збільшенням довжини залізничних колій по станціях Звиняче — 0,407 км, Гнідава — 0,470 км, Олика — 0,713 км.

2020 р. — перейменування компаній «Б.ПРОМЕТЕЙ» на «Вілія Агро», «Міленіум» — на «Вілія-Продукт».

Збільшення сільськогосподарських площ до 40 000 га. Влаштування складу безтарного зберігання борошна та збільшення складських приміщень на 2640 м² у м. Луцьку. Установка третіх ваг та автоматичного пробовідбірника та будівництво 2 складів для зберігання зерна с. Звиняче

2021 р. — придбання елеватора «АПП Львівське» у м. Городок Львівської області. Збільшення сільськогосподарських площ до 42 000 га.

На елеваторі «Звиняче» збудовано новий зерносушильний комплекс: зерносушарку Strahl 9000 та 2 силоси Sukup 2712 з пунктом навантаження та відвантаження зернових. На елеваторі у с. Луків побудовано зерносушильний пункт: зерносушку SUKUP TE 2452 та хоперне зерносховище SUKAP 2112. 

Через подорожчання газу восени «Волинь-зерно-продукт» запустила в роботу старі зерносушарки, які працюють на дизелі.

2022 р. — через недостачу наявних площ для зберігання, компанія почала збільшувати елеваторні потужності. Загалом за 7 місяців війни додали потужності для зберігання майже на 100 тисяч тонн: в пропорції 50 на 50, тобто 50 тисяч тонн силосного зберегання і 50 тисяч тонн підлогового. Розконсервовано цех з виготовлення круп, який стояв більше 5 років. Запустили житній млин, котрий теж не працював понад 6 років.

Група «ВІЛІЯ» придбала господарство «БІО-ЛАН» на Тернопільщині, зембанк збільшився до 52 тисяч га. Заради можливості продавати зерно морським шляхом, взято в оренду складські площі в Гданську (Польща). Спільно з «Укрзалізниця» відремонтовано вузьку колію на елеваторі у Лукові для розбудови перевантажувального комплексу.

2023 р. — «Волинь-зерно-продукт» добудувала свій найпотужніший борошномельний комплекс «Вілія продукт», будівництво якого розпочато 2021 р. Також збільшено потужності елеватора у с. Луків.

# За даними аналітичної системи YouControl, засновниками та власниками групи компаній ТМ «ВІЛІЯ» є Євген Дудка (99,71%) та Ірина Дудка (0,29%).

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Євген Дудка
Дудка Євген Степанович
Засновник і власник компанії
Попов Олександр Сергійович
Попов Олександр Сергійович
Керівник департаменту технічного забезпечення компанії
Ярослав Мазуренко
Мазуренко Ярослав Альбінович
Керівник департаменту аграрного виробництва

Команда

Войтович Петро Степанович
Завідувач виробничим комплексом в м. Луцьк компанії
Мандрика Оксана Михайлівна
Головний технолог компанії
Куць Олександр Миколайович
Директор елеватора в с. Звиняче компанії

Контакти

Волинська область, м. Луцьк, вул. Мамсурова, буд.10
+38 (0332) 28-68-02
+38 (050) 433-55-85 (Закупка зернових і олійних)
+38 (0332) 76-97-28 (Факс)
office@vzp.com.ua
zakupka@vzp.com.ua (Закупка зернових і олійних)
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториАвтоперевезенняПереробкаТрейдингБудівництвоЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання