Grain Alliance

Вирощування та реалізація зернових та олійних культур, молочне тваринництво, зберігання
7269

Компанія Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») заснована 1998 р. американським підприємцем Алексом Ороновим. Перша назва — Харвест Мун Іст (ХМІ).

Спочатку підприємство мало землі, було лише кілька одиниць сільськогосподарської техніки, яку надавали господарствам у найм. Компанія поступово збільшувала оброблювані землі та до 2008 р. їх загальна площа становила понад 27 тис. га. Тоді ж розпочався приріст елеваторних потужностей.

2008 року власник ТОВ «Баришівська зернова компанія» продав контрольний пакет акцій шведської компанії Grain Alliance (Зерновий Альянс). Після злиття, офіційно завершеного у грудні 2009 року, загальна структура отримала назву BZK Grain Alliance.

Нові інвестори вклали у розвиток компанії близько $40 млн. Штаб-квартира BZK Grain Alliance знаходиться у Стокгольмі (Швеція), але вся операційна діяльність зосереджена в Україні, головний офіс розташований у Березані, близько 80 км від Києва.

Основні напрямки виробництва:

Рослинництво

Земельний банк — 57 тис. га у Київській (Яготинський та Баришівський р-н), Черкаській, Полтавській та Чернігівській областях.

У 2015 році компанія розпочала розвивати кластер на 5 тис. га у Хмельницькій області. У найближчі три роки вона планує збільшити земельний банк до 100–120 тис. га та зайнятися переробкою сої.

Профільні культури: кукурудза, пшениця, ячмінь, соняшник та не ГМО соя.

Стратегія компанії полягає у зниженні обсягів вирощування соняшнику та концентрації на вирощуванні пшениці, кукурудзи, харчової сої, гарбуза. В основному BZK Grain Alliance працює з пізніми культурами, які становлять до 90% урожаю, що збирається.

Молочне тваринництво

Калібрування та експорт сої

З 2015 року мBZK Grain Alliance є членом в Асоціації «Дунайська Соя» та працює спільно над розвитком не-ГМО виробництва.

Калібрувальний завод у Баришівці обробляє соєві боби за сучасними технологіями та має японське обладнання.

Зберігання

BZK Grain Alliance з 2008 року зосереджено на розширенні приміщень для зберігання зерна. Останні 10 років компанія збільшила елеваторні потужності з 55 до 260 тис. т.

На додаток до елеваторів компанія може зберігати близько 27 тис. т. зерна на звичайних складах у господарствах. Останніми роками ці сховища були повністю відремонтовані.

Компанія взяла стратегію на повну відміну споживання елеваторами природного газу. За стратегією енергозбереження BZK Grain Alliance оснастила елеватори теплогенераторами, які працюють на відходах переробки зерна. В даний час сумарна добова потужність твердопаливних сушарок на підприємствах «Баришевської зернової компанії» складає близько 3 тис. т.

Дивитись відео: Твердотопливні котли на елеваторі — вигідно?  — доповідь на ІІ Аграрному Форумі «Елеватор 2020» комерційного директора BZK Grain Alliance Таіра Мусаєва.

На сьогоднішній день у складі компанії шість елеваторів у Київській, Полтавській, Хмельницькій областях. Обсяг перевалки на сезон у елеваторів uheggs в цілому становить близько 500 тис. т.

Читати за темою: Таир Мусаев: Первостепенная задача элеваторов компании Grain Alliance — вовремя принять зерно со своих полей

Київська область:

«Баришівське ХПП» — потужність одноразового зберігання 15 тис. т у складах для підлоги.

У вересні 2019 року на «Баришівському ХПП» компанія запустила в експлуатацію доугу точку приймання зерна для крупнотоннажних автомобілей. Також розширили площу електронної ваги для транспорту. Тепер на елеваторі можуть приймати 1 тис. т сої на добу.

«Березанське ХПП» — потужність одноразового зберігання 52 тис. т у підлогових складах та металевих силосах.

«Березанський» та «Баришівський елеватори» за сезон 2019/20 МР прийняли, обробили та відвантажили 65 тис. т зерна. Перед початком нового 2002/21 МР на «Березанському ХПП» обновили лабораторний комплекс.

«Яготинський елеватор БЗК» — потужність одночасного зберігання 54 тис. т у підлогових складах, бетоггих та металевих силосах.

На «Яготинському елеваторі» замінили старі зерносушарки на нову, яка може працювати як на альтернативному паливі, так і на газу.

У листопаді 2019 року запроваджено в эксплуатацію завантажувальний комплекс в Яготині. За кілька місяців практично «з нуля» збудовано новий об'єкт і прокладено нову гілку залізничної колії. Пункт складається з точки приймання зерна з автомобільного транспорту та точки відвантаження у вагони. Також тут є пультова, лабораторія, складське приміщення та два силоси на понад 1 тис. т одноразового зберігання.

На «Яготинському елеваторі» BZK Grain Alliance має намір відвантажувати зерно сторонніх виробників, а не лише своє.

Полтавська область:

«Пирятинський елеватор» Баришівська зернова компанія

«Пирятинський елеватор» будували у 3 черги. Перша черга була побудована у 2012 р.: були обладнані приймання, очищення, сушіння та встановлені перші силоси від «ЛУБНИМАШ». Далі додали ще 10 тис. т зберігання від KMZ Industries.

У 2016-2017 роках потужність елеватора була збільшена на 48 тис. т — додано ще 4 силоси. На сьогоднішній день потужності зберігання підприємства становлять 101 тис. т.

За добу зерносховище приймає близько 100 автомобілів із зерном, є можливість приймати та сушити 1-1,2 тис. т насіння соняшнику або 2-2,5 тис. т зерна кукурудзи.

На точках прийому встановлені сушарки італійського виробництва Bonfanti — перші дві потужністю по 500 т/добу працюють на природному газі, а третя, ще одна має потужність 750 т/добу і працює на біотопливі. Ще одну зерносушарку з теплогенератором на альтернативному паливі, потужністю 750 т на добу, встановили літом 2020 року.

Елеватор може одночасно обробляти три сільгоспкультури. Пирятинський елеватор - маршрутний, на відвантаження 54 вагонів йде 1,5-2 доби.

Читати по темі: Ревізія елеваторів. Пирятинський елеватор Grain Alliance и Лутовиновський елеватор Астарта-Київ

АгроЕкспедиція 4. Елеватори. Листопад 2013: день 5

Фото по темі: Пирятинський елеватор (Баришівська зернова компанія)

Дивитись відео: АгроЕкспедиція 2013: день 5

Чернігівська область:

«Ніжинський елеватор» Баришівская зерновая компания

Будівництво елеватора у Ніжині було розпочато ще у 2017 році, у листопаді 2018 р. BZK Grain Alliance ввела в експлуатацію першу чергу Ніжинського елеватора на 24 тис. т одноразового зберігання. У жовтні 2021 року, після введення в експлуатацію другої черги на 47 тис. т, Ніжинський елеватор запрацював на повну потужність. Одноразове зберігання становило 71 тис. т.

«Ніжинський елеватор» є маршрутним по відвантаженню зерна залізничним транспортом. На елеваторі активно використовуються енергозберігаючі технології, зерносушарка комплексу працює виключно на альтернативному паливі — пелетах із лушпиння соняшника та зерновідходів, туди не підводили газ.

За 2019 сезон з використанням альтернативного палива на елеваторі просушили 50 тис. т кукурудзи та 10 тис. т пшениці. «Ніжинський елеватор» за 2019/20 МР прийняв та відвантажив майже 70 тис. т зерна, з яких 20 тис. т — зерно партнерів.

В листопаді 2021 р. запустили другу чергу будівництва «Ніжинського елеватора», після чого потужність одночасного зберігання зерна збільшилася до 71 тис. т, а потужність приймання та сушіння зерна — до 2500 т/добу. Усі потужності «Ніжинського елеватора» працюють виключно з використанням пелет із рослинних матеріалів. Сушарки елеватора обладнані теплогенераторами українського виробництва.

Хмельницка область:

«Ярмолинецький елеватор»

BZK Grain Alliance провела реконструкцію елеватора на території колишнього комбікормового заводу у смт. Ярмолинці (Хмельницька обл.), потужність одночасного зберігання «Ярмолинецького елеватора» складає 15 тис. т.

Історія розвитку

2016-2017 рр. — Grain Alliance почала будівництво 2 черги Пірятинського елеватора із додатковою ємністю зберігання 36 тис. т. Загальна потужність зберігання на елеваторі становила 50 тис. т.

На Пирятинському елеваторі закінчили монтаж другої черги елеватора. «Баришівська зернова компанія» обрала лінійку силосів «Варіант Агро Строй» PROFI для промислового використання, які належать до класу «професійні».

2018 р. — у серпні на «Ніжинському елеваторі» збудували та ввели в експлуатацію залізничну гілку, а у листопаді компанія ввела в експлуатацію першу чергу Ніжинського елеватора.

2019 р. в Grain Alliance реалізували стратегію енергозбереження: компанія вже на 70% відмовилась від використання природного газу на елеваторах.

«Баришівська зернова компанія» експортирує сою в Японію.

Компанія Grain Allians призупинила роботу по проєкту будівництва борошномельного комплексу, вклавши туди невеликі інвестиції.

2020 р. — Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з Тайванським Міжнародним фондом виділяє Grain Alliance займ на 7 років в €10 млн. Компанія планує з цього приводу придбати теплогенератори для зерносушарок на біопаливі та оновити парк сільськогосподарської техніки.

Упродовж трьох-п'яти років BZK Grain Alliance розраховує збільшити елеваторні потужності до 400 тис. тонн.

«Пирятинський елеватор» купив другу зерносушарку з теплогенератором на твердому паливі.

Планується збільшення обсягів зберігання на «Ніжинському елеваторі» до 48 тис. т. На наступний сезон тут встановлять теплогенератор на 12 МВт та зерносушарку продуктивністю 1600 т/добу при знятті 10% при температурі довкілля +10оС.

2021 р. — на початку року BZK Grain Alliance придбала перші 54 вагони-зерновози від ОМЗ «Карпати». Компанія реалізує проект формування свого ванного парку, щоб знизити ризики залізничної логістики в пік сезону.

Реалізації проекту розширення потужностей «Ніжинського елеватора» завадила криза та обмеження, спричинені пандемією COVID19. Компанія має намір реалізувати проект у 2021 році та активно працює над підготовкою майданчика під майбутнє будівництво.

У листопаді ввідбулось офіційне відкриття другої черги «Ніжинського елеватора». Потужність одноразового зберігання збільшили з 24 тис. т до 71 тис. т, а сушіння — з 1500 до 2500 т/добу.

# Засновник та Президент групи компаній BZK Grain Alliance Алекс Оронов помер 10 березня 2017 р. після тривалої хвороби. 

Головою ради директорів BZK Grain Alliance з травня 2018 року є Йохан Дамне.

Члени правління:

Йохан Клаєссон — голова правління Claesson & Anderzén AB, CA Fastigheter AB, Alufab Ltd, K3 Business Technology Group PLC, Leeds Group PLC та Catella AB. Він є третім поколінням сім'ї Claesson, власник та виконавчий директор Claesson & Anderzén AB, також з травня 2008 р. до травня 2018 р. він був головою BZK Grain Alliance AB.

Радовенюк Євген Анатолійович — член правління з 2008 р. і генеральный виконавчий директор BZK Grain Alliance.

Директор ТОВ «Баришевська зернова компанія» — Безсмертний Віктор Петрович

Менеджмент

Йохан Дамне
Дамне Йохан
Председатель правления
Євген Радовенюк
Радовенюк Євген Анатолійович
Генеральний виконавчий директор
Безсмертный Виктор Петрович
Директор ООО «Барышевская зерновая компания»
Мусаєв Таїр
Мусаєв Таїр
Віце-президент, комерційний директор

Команда

Примушко Евгений Валентинович
Директор Нежинского элеватора компании

Контакти

Київська область, Броварський район, м. Березань, вул. Шевченков Шлях, 268 (гол.офіс)/ Київська обл., смт.Баришівка, вул. Торфяна, д.11 («Баришівська зернова компанія»)
+38 (04576) 62-572 (Главный офис)
+38 (04576) 62-660  (Факс)
+38 (04576) 5-14-57
GrainAlliance@gmail.com
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання