НОВААГРО
Група компаній НОВААГРО (NOVAAGRO) — одна з провідних компаній аграрної галузі Харківського регіону.
Компанію засновано 2009 року.
ГК «NOVAAGRO» є членом Європейської бізнес асоціації, Всеукраїнської громадської організації «Українська аграрна конфедерація», Міжрегіонального союзу птахівників і кормовиробників України.
Напрями виробництва та активи:
✅ Торговий будинок «НОВААГРО» спеціалізується на переробці зернових культур та виробництві борошна:
- поставка зернових та олійних культур;
- виробництво и продаж крупи гречаної, борошна вищого та першого сортів, висівок пшеничних;
- виробництво рідких мінеральних добрив 300 тонн на добу на базі власних потужностей;
- продаж мінеральних добрив.
✅ Птахокомплекс «ПК «НОВА» — вирощування та реалізація м’яса птиці.
Виробничий майданчик «Покровське» — 243 тис. голів одночасна посадка;
Виробничий майданчик «Морозівка» — 241 тис. голів одночасна посадка;
Виробничий майданчик «Гусарівка» — 360 тис. голів одночасна посадка;
Цех забою – 3 000 голів на годину.
Першу лінію, потужністю 220 тис. голів птиці, було введено в експлуатацію в жовтні 2018 р. Куряче м'ясо, вирощене на власних промислових потужностях із дотриманням Національного стандарту України ДСТУ 3143:2013 та міжнародних стандартів, реалізується під власною торговою маркою.
✅ АПК «НОВААГРО»
АПК «НОВААГРО» надає послуги з повного циклу обороту зерна: починаючи від його доставки з поля або складу і закінчуючи доставкою зерна в порт. Це досягається за рахунок власного автопарку, транспортування та експедирування сільгосппродукції залізничним транспортом, оформлення супровідних документів, зберігання і перевалки зерна на власних елеваторах в Харківській обл.
Елеваторні послуги надаються на 7 елеваторах у Харківській обл.
На всіх елеваторах здійснюється повний комплект послуг з приймання, доопрацювання, зберігання та навантаження зернових.
✅ «Граківський елеватор» — на початок 2022 р. потужність одночасного зберігання становила 117 тис. т зернових та олійних культур.
«Граківський елеватор» являє собою комплекс трьох видів зберігання — підлогові склади, бетонні та металеві силоси. Елеватор входив до трійки найбільших у Харківській області. Воно займає близько 16 га. Потужність елеватора давала змогу прийняти та доопрацювати до 2,5 тис. т зерна на добу. На елеваторі 5 незалежних автоприймачів на 5 видів культур, 2 залізничні колії.
У 2019 р. було придбано власний тепловоз, за допомогою якого проводяться маневрові роботи на коліях прилеглої станції. У липні 2019 р. після реконструкції вузла залізничного навантаження «Граківський елеватор» відвантажив свій перший маршрут.
З 24 лютого по 8 вересня 2022 року елеватор перебував в окупації. Постраждали всі три частини зерносховища. Пошкоджено метелеви ємності, у бетонного елеватора обстрілами пошкоджено 16 ЗОГів, повністю знищено обладнання робочої вежі, сушарку, сепаратори, аспірацію, норії та транспортери.
Читати за темою: Граківський елеватор Новаагро: як рятували зерно із палаючих після обстрілів силосів
У сезоні 2023/2024 в «НОВОАГРО» відремонтували силосні бетонні корпуси і, найголовніше, повністю відновили енергопостачання. Загальна місткість «Граківського елеватора» складє 50 тис. т.
✅ «Орільський елеватор» — потужність одночасного зберігання 65 тис. т зернових та олійних культур.
«Орільський елеватор» працює з усіма культурами, починаючи від ранніх зернових і закінчуючи олійними та нішевими. Одночасно може працювати з трьома. Швидкість приймання — 1,5 тис. т зерна на добу. Є залізнична гілка зі своїми тензометричними вагами. За добу «Орільський елеватор» може вантажити 24 вагони.
Відео за темою: Старт сезону на Орільському елеваторі НОВААГРО
✅ «Великобурлуцький елеватор» — сучасний зерновий комплекс із потужністю зберігання 60 тис. т зернових та олійних культур у металевих силосах.
Побудований у 2013 р. «Великобурукський елеватор» має можливість приймати 2 тис. т зерна на добу, а відвантажити — 2,5 тис. т., може завантажити 54 вагони, а крім того, елеватор має можливість вантажити ступінчасті маршрути разом з іншими елеваторами, що входять до складу компанії.
Читати за темою: АгроЕкспедиція Елеватори 2018. Великобурлуцький елеватор.
✅ «Ков’ягівський елеватор» — потужність одночасного зберігання 27 тисяч тонн зернових та олійних культур у підлогових складах.
✅ «Шевченківський елеватор» — потужність одночасного зберігання складада 42,3 тис. т зернових та олійних культур у підлогових складах, після обстрилів місткість «Шевченківського елеватора» скоротилась до 34 тисяч тонн.
✅ «Козачолопанський елеватор» — потужність одночасного зберігання 15,3 тис. т у підлогових складах.
Елеватор вдався значних пошкоджень під час бойових дій 2022 р., він знаходиться у прикордонній зоні, тому відновлювати роботу підприємства зараз недоцільно.
✅ «Лан» («Ватутінський елеватор») — потужність одночасного зберігання 39 тис. т у бетонних силосах.
Елевтор входить до складу холдингу AgroGeneration, «Ватутінський елеватор» знаходиться у с. Ватутіне у Нововодолазькій селищній громаді Харківської обл.
✅ «Агрофірма Подолівська» («Близнюківський елеватор»)
«Близнюківський елеватор» холдингу AgroGeneration знаходиться у смт. Близнюки Харківської обл. Потужність одночасного зберігання 28,4 тис. т у 2 бетоних силкорпусах та підлогових складах.
Також до структури АПК «НОВААГРО» входять:
✅ «НОВАКОРМ» — виробництво і продаж комбікормів, гранулювання висівок пшеничних, шроту соняшникового.
«Комбикормовий завод» до 24.02.2022 р. виробляв 200-300 т продукції на добу. У складі кормів — тільки добірна, високоякісна, перевірена в лабораторії сировина. Корми вироблялися на швейцарському високотехнологічному обладнанні фірми BUHLER AG.
✅ «ТК «НОВАТОРГ» — торгова команія, яка займається виробництвом та реалізацією борошна пшеничного вищого і першого гатунку під торговою маркою «Покровчанка», гречаної та горохової крупи під торговою маркою «Дарислава», гранульованих пшеничних висівок, пелет з висівок пшеничних, пелет з лушпиння соняшника, комбікормів, шроту соняшникового.
«Вовчанський круп'яний завод» має універсальну лінію з переробки гречки, ячменю, пшениці і гороху. Переробка борошна, виробництво комбікормів,пелет та шроту здійснюється на потужностях «Новопокровського комбінату хлібопродуктів».
✅ «Васищевський олійноекстракційний завод»
Знаходиться в смт. Васищеве Харківської області. Актив придбано у 2020 року, що дало змогу «НОВААГРО» відкрити новий для компанії напрямок — ринок олійно-жирової продукції. Цей напрямок — логічне продовження переробки сільгосппродукції, особливо з огляду на розташування заводу в Харківській області.
Потужність ОЕЗу становить 180 тис. т соняшнику на рік.
Потужність одночасного зберігання елеватора «Васищевський олійноекстракційний завод» становить 6 тис. т у металевих силосах.
Історія розвитку:
2009 р. — засновано компанію ТОО «НОВААГРО».
2018 р. — до складу компанії увійшли «Великобурлуцький», «Орільський» та «Граківський» елеватори.
2019 р. — компанія модернізувала системи очищення та вузли навантаження зерна на залізничний транспорт, що дало змогу отримати статус «маршрутних» усім елеваторам групи.
липень 2022 р. — відбулося відкриття сезону 2022/2023 елеваторами компанії АПК «НОВААГРО»: на Ков’ягівському та Орільському елеваторах було прийнято першу партію пшениці на збереження.
В Харківській області з 6 елеваторів групи 4 були в окупації. На кінець 2022 р. всі території, де знаходяться сховища, звільнені. Від обстрілів у різній ступені постраждали всі четверо елеваторів, один з них — «Козачолопанський елеватор» у Козачій Лопані, компанія вирішила поки не запускати в роботу.
2023 р. — компанія продовжує ремонтні роботи з відновлення пошкоджених елеваторів.
У грудні АМКУ дозволив групі компаній Novaagro придбати холдинг AgroGeneration.
2024 р. — «НОВААГРО» отримав фінансування у розмірі 100 млн грн на збільшення обсягів переробки агропродукції.
Читати за темою: НОВААГРО отримав 100 млн грн кредиту на збільшення обсягів переробки агропродукції
У липні елеватори «НОВААГРО» у Бурлуку, Гракові, Шевченкові, Ковягах, Орільці, Ватутіно та Близнюках почали приймати зерно нового врожаю.
Наприкінці жовтня «НОВААГРО» завершила купівлю 126,1 млн акцій, що становить 56,90% акціонерного капіталу та прав голосу AgroGeneration. NOVAAGRO має подати до AMF проект спрощеної обов’язкової тендерної пропозиції щодо решти акцій AgroGeneration, які їй не належать.
Читати за темою: НОВААГРО завершив угоду з купівлі AgroGeneration
# Генеральний директор та власник ГК «NOVAAGRO» — Полумисний Сергій Валерійович
Директор ТОВ «АПК « НОВААГРО» — Доброштан Дмитро Вікторович.
Профіль Фейсбук
Профіль LinkedIn
Профіль Instagram
Канал YouTube
Менеджмент
Контакти
+38 (057) 34-14- 217 (АПК «НОВААГРО»)
+38 (057) 34-14-203 (Центральний офіс)