НОВААГРО

Зберігання, закупівля, реалізація зернових та олійних культур, тваринництво, птахівництво, логістика
7714

Група компаній НОВААГРО (NOVAAGRO) — одна з провідних компаній аграрної галузі Харківського регіону.

Компанію засновано 2009 року.

ГК «NOVAAGRO» є членом Європейської бізнес асоціації, Всеукраїнської громадської організації «Українська аграрна конфедерація», Міжрегіонального союзу птахівників і кормовиробників України.

Напрями виробництва та активи:

✅ Торговий будинок «НОВААГРО» спеціалізується на переробці зернових культур та виробництві борошна:

  • поставка зернових та олійних культур;
  • виробництво и продаж крупи гречаної, борошна вищого та першого сортів, висівок пшеничних;
  • виробництво рідких мінеральних добрив 300 тонн на добу на базі власних потужностей;
  • продаж мінеральних добрив.

Птахокомплекс «ПК «НОВА» — вирощування та реалізація м’яса птиці.

Виробничий майданчик «Покровське» — 243 тис. голів одночасна посадка;

Виробничий майданчик «Морозівка» — 241 тис. голів одночасна посадка;

Виробничий майданчик «Гусарівка» — 360 тис. голів одночасна посадка;

Цех забою – 3 000 голів на годину.

Першу лінію, потужністю 220 тис. голів птиці, було введено в експлуатацію в жовтні 2018 р. Куряче м'ясо, вирощене на власних промислових потужностях із дотриманням Національного стандарту України ДСТУ 3143:2013 та міжнародних стандартів, реалізується під власною торговою маркою.

 ✅ АПК «НОВААГРО»

АПК «НОВААГРО» надає послуги з повного циклу обороту зерна: починаючи від його доставки з поля або складу і закінчуючи доставкою зерна в порт. Це досягається за рахунок власного автопарку, транспортування та експедирування сільгосппродукції залізничним транспортом, оформлення супровідних документів, зберігання і перевалки зерна на власних елеваторах в Харківській області.

Складські послуги: веде свою роботу на 6 елеваторах у Харківській області загальною потужністю 326,6 тис. т.

«Великобурлуцький», «Орільський», «Граківський» елеватори до того, як увійшли до складу компанії, простоювали. У червні 2018 року компанія провела на зерносховищах Дні відкритих дверей.

Читати за темою: Елеватори NOVAAGRO — перезавантаження.

На всіх елеваторах здійснюється повний комплект послуг з приймання, доопрацювання, зберігання та навантаження зернових.

«Граківський елеватор» — на початок 2022 р. потужність одночасного зберігання становила 117 тис. т зернових та олійних культур.

«Граківський елеватор» являє собою комплекс трьох видів зберігання — підлогові склади, бетонні та металеві силоси.  Елеватор входив до трійки найбільших у Харківській області. Воно займає близько 16 га. Потужність елеватора давала змогу прийняти та доопрацювати до 2,5 тис. т зерна на добу. На елеваторі 5 незалежних автоприймачів на 5 видів культур, 2 залізничні колії.

У 2019 р. було придбано власний тепловоз, за допомогою якого проводяться маневрові роботи на коліях прилеглої станції. У липні 2019 р. після реконструкції вузла залізничного навантаження «Граківський елеватор» відвантажив свій перший маршрут.

З 24 лютого по 8 вересня 2022 року елеватор перебував в окупації. Постраждали всі три частини зерносховища.  Пошкоджено метелеви ємності, у бетонного елеватора обстрілами пошкоджено 16 ЗОГів, повністю знищено обладнання робочої вежі, сушарку, сепаратори, аспірацію, норії та транспортери.  

У сезоні 2023/2024 в «НОВОАГРО» хочуть поєднати роботу двох комплексів на елеваторі — бетонного та металевого. Основним стане ЗОГовий елеватор, у ньому планують зберігати врожай.

Читати за темою: Граківський елеватор Новаагро: як рятували зерно із палаючих після обстрілів силосів

«Орільський елеватор» — потужність одночасного зберігання 65 тис. т зернових та олійних культур.

«Орільський елеватор» працює з усіма культурами, починаючи від ранніх зернових і закінчуючи олійними та нішевими. Одночасно може працювати з трьома. Швидкість приймання — 1,5 тис. т зерна на добу. Є залізнична гілка зі своїми тензометричними вагами. За добу «Орільський елеватор» може вантажити 24 вагони.

Відео за темою: Старт сезону на Орільському елеваторі НОВААГРО

«Великобурлуцький елеватор» — сучасний зерновий комплекс із потужністю зберігання 60 тис. т зернових та олійних культур у металевих силосах.

Побудований у 2013 р. «Великобурукський елеватор» має можливість приймати 2 тис. т зерна на добу, а відвантажити — 2,5 тис. т.,  може завантажити 54 вагони, а крім того, елеватор має можливість вантажити ступінчасті маршрути разом з іншими елеваторами, що входять до складу компанії.

Читати за темою: АгроЕкспедиція Елеватори 2018. Великобурлуцький елеватор.

«Ков’ягівський елеватор» — потужність одночасного зберігання 27 тис. т зернових та олійних культур у підлогових складах.

«Шевченківський елеватор» — потужність одночасного зберігання 42,3 тис. т зернових та олійних культур у підлогових складах.

 ✅ «Козачолопанський елеватор»  потужність одночасного зберігання 15,3 тис. т у підлогових складах.

Елеватор вдався значних пошкоджень під час бойових дій 2022 р., він знаходиться у прикордонній зоні, тому відновлювати роботу підприємства зараз недоцільно.

Також до структури АПК «НОВААГРО» входять:

✅ «НОВАКОРМ» — виробництво і продаж комбікормів, гранулювання висівок пшеничних, шроту соняшникового. 

«Комбикормовий завод» до 24.02.2022 р. виробляв 200-300 т продукції на добу. У складі кормів — тільки добірна, високоякісна, перевірена в лабораторії сировина. Корми вироблялися на швейцарському високотехнологічному обладнанні фірми BUHLER AG.

«ТК «НОВАТОРГ» — торгова команія, яка займається виробництвом та реалізацією борошна пшеничного вищого і першого гатунку під торговою маркою «Покровчанка», гречаної та горохової крупи під торговою маркою «Дарислава», гранульованих пшеничних висівок, пелет з висівок пшеничних, пелет з лушпиння соняшника, комбікормів, шроту соняшникового.

«Вовчанський круп'яний завод» має універсальну лінію з переробки гречки, ячменю, пшениці і гороху. Переробка борошна, виробництво комбікормів,пелет та шроту здійснюється на потужностях «Новопокровського комбінату хлібопродуктів».

«Васищевський олійноекстракційний завод»

Знаходиться в смт. Васищеве Харківської області. Актив придбано у 2020 року, що дало змогу «НОВААГРО» відкрити новий для компанії напрямок — ринок олійно-жирової продукції. Цей напрямок — логічне продовження переробки сільгосппродукції, особливо з огляду на розташування заводу в Харківській області.

Потужність ОЕЗу становить 180 тис. т соняшнику на рік.

Потужність одночасного зберігання елеватора «Васищевський олійноекстракційний завод» становить 6 тис. т у металевих силосах.

Історія розвитку:

2009 р.  — засновано компанію ТОО «НОВААГРО».

2018 р. — до складу компанії увійшли «Великобурлуцький», «Орільський» та «Граківський» елеватори. 

2019 р. —  компанія модернізувала системи очищення та вузли навантаження зерна на залізничний транспорт, що дало змогу отримати статус «маршрутних» усім елеваторам групи.

липень 2022 р. —  відбулося відкриття сезону 2022/2023 елеваторами компанії АПК «НОВААГРО»: на Ков’ягівському та Орільському елеваторах було прийнято першу партію пшениці на збереження.

В Харківській області з 6 елеваторів групи 4 були в окупації. На кінець 2022 р. всі території, де знаходяться сховища, звільнені. Від обстрілів у різній ступені постраждали всі четверо елеваторів, один з них — «Козачолопанський елеватор» у Козачій Лопані, компанія вирішила поки не запускати в роботу.

2023 р. — компанія продовжує ремонтні роботи з відновлення пошкоджених елеваторів.

2024 р. — «НОВААГРО» отримав фінансування у розмірі 100 млн грн на збільшення обсягів переробки агропродукції. 

Читати за темою: НОВААГРО отримав 100 млн грн кредиту на збільшення обсягів переробки агропродукції

# Генеральний директор та власник ГК «NOVAAGRO» — Полумисний Сергій Валерійович

Директор ТОВ «АПК « НОВААГРО» — Доброштан Дмитро Вікторович.

Профіль на Фейсбук

Профіль LinkedIn

Профіль Instagram

Канал YouTube

Менеджмент

Полумисний Сергій Валерійович
Полумисний Сергій Валерійович
Генеральний директор групи компаній
Доброштан Дмитро Вікторович
Доброштан Дмитро Вікторович
Директор ТОВ «АПК «НОВААГРО» групи компаній
Пилипенко Максим Павлович
Пилипенко Максим Павлович
Директор ТОРГОВИЙ БУДИНОК «НОВААГРО» групи компаній
Костирко Віталій Григорович
Костирко Віталій Григорович
Екс-директор «НОВАКОРМ», що входить до групи компаній

Контакти

Харківська область, м. Харків, вул. Чернышевська, буд. 66
+38 (057) 34-14-321 (Приймальня)
+38 (057) 34-14- 217  (АПК «НОВААГРО»)
+38 (057) 34-14-203 (Центральний офіс)
akushchev@novaagro.com.ua (Менеджер із закупівель (пшениця, ячмінь, кукурудза))
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаТрейдингЗ-д перевезенняЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання