GNT Olimpex Holding (GNT Group)

Перевалка, експедиторські, стивідорні послуги
7646

GNT Olimpex Holding — сервісна компанія вертикально орієнтованого холдингу GNT Group, що контролює виробничий ланцюжок «від виробника до порту».

На підприємствах холдингу GNT Group працює 1 500 людей.

До складу GNT Group входить група «Ферко».

Основні типи вантажів GNT Group:

  • Зернові, олійні — реалізуються в експортному й імпортному напрямах, насипом через зерновантажний комплекс, у спеціальній тарі, контейнерах, вагонах-хоперах;
  • Генеральні — металопродукція різного виду, ліс, хімічні вантажі, мінерально-будівельні вантажі в м'яких контейнерах (біг-бегах);
  • Навалочні — руди (залізна руда, феросилікомарганець, феромарганець, феросиліцій, залізорудний концентрат, концентрат ільменіту, марганцева й нікелева руда тощо) і мінерально-будівельні матеріали (щебінь, гравій, каолін, шпат, глина, боксити, галька, пісок), металобрухт різних видів;
  • Наливні — харчові олії (соняшникова, зокрема й високоолійна, соєва, ріпакова тощо) наливом на судна невеликого тонажу, стафіровка флекситанків.

Послуги GNT Group:

  • закупівля зернових та олійних на базисах ExW-господарства або елеваторах;
  • елеваторні послуги;
  • переробка олійних;
  • залізничне експедирування (у тому числі в режимах «імпорт, експорт і транзит»);
  • повний комплекс портово-експедиторського супроводу.
  • закупівля зернових та олійних на базисі CPT Olimpex;
  • перевантаження зернових та олійних вантажів;
  • перевалка навалочних вантажів, металопрокату та металобрухту;
  • перевалка харчових олій;
  • продаж зернових та олійних на умовах СPT та FOB Olimpex;
  • портова агенція суден;
  • фрахтування суден;
  • митне очищення та оформлення вантажних документів;
  • будівництво.

Основна діяльність GNT пов'язана з компанією «Олімпекс Купе Інтернейшнл», яка утворена 1 березня 1995 р. на базі ППК-7 Державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» в акваторії Одеського морського порту через його причали.

До українських активів групи належать:

✅ «ЗПК «Інзерноекспорт»

Зерновий перевантажувальний комплекс «Інзерноекспорт» має потужність одночасного зберігання 17 тисяч тонн зернових, розташован в Одеському морському порту, відвантаження здійснюється з причалу № 44.

✅ Виробнича дільниця «Сухий Порт» — мультимодальний логістичний центр на промплощадці «Євротермінал», з'єднаний із «ОМТП» естакадою ім. Павлюка.

«Сухий порт» (дільниця підготовки зернових вантажів) розміщена у виробничій зоні м. Одеси, на Пересипі та має 3 технологічні лінії, кожна з яких оснащена:

  • очисним устаткуванням BUHLER,
  • зерносушарками BUHLER,
  • конвеєрними лініями,
  • перевантажувальними вузлами, що дають змогу механізувати технологічний процес,
  • аспіраційними системами.

«Олімпекс Купе Інтернейшнл»експортно-імпортний зерновий термінал у тилу причалів 3 та 4 «Одеський морський торговельний порт».

Загальна територія, яку займає компанія «Олімпекс Купе Інтернейшнл» складає 5,2174 га.

Зерновий термінал «Олімпекс Купе Інтернейшнл» оперує причалами № 3 і № 4 Карантинного молу Одеського морського порту завдовжки 230 та 270 м відповідно, де вантажаться судна осадкою 11,8-12,0 м. 

Комплекс може здійснювати приймання, очищення, сушіння, формування суднових партій та відвантаження одночасно кількох видів зернових культур за рахунок 3 незалежних вантажних та транспортно-технологічних ліній.

Технологічна схема дозволяє розвантажувати залізничний, автомобільний та водний транспорт. Зі складських ємностей зерно через транспортерні мережі надходить до суднонавантажувальної машини, а звідти — на судно.

Термінал GNT Group має можливість одночасного навантаження 2 суден із зернового терміналу із загальною продуктивністю 35 тис. т на добу. 

Перша черга «Олімпекс Купе Інтернейшнл» здана в експлуатацію в серпні 2010 р.: до двох напівсфер, побудованих ще 2000 р. на Карантинному молу, додалося 19 металевих силосів. Використовується обладнання Brock та Intersystems. На 4-му причалі встановлена суднонавантажувальна машина Neuero з продуктивністю до 1000 т/год. Технологічна пропускна здатність була доведена до 2,1 млн т на рік.

До 2015 р. побудовано 2 та 3 черги, що збільшило пропускну спроможність зернового терміналу до 2,6, а потім і 3,8 млн т на рік. На причал №3 встановлено другу суднонавантажувальну машину Neuero продуктивністю до 17 500 т на добу.

Потужність одночасного зберігання зернового терміналу  «Олімпекс Купе Інтернейшнл» з 2019 р. складає 180 тис. т.

У 4 чергу побудовано 2-у станцію розвантаження автомобілів, розширено силосний парк, закінчено будівництво другої станції залізничного вивантаження на не менше 100 вагонів на добу. Усі ємності з'єднані системою конвеєрів, що дозволяє в автоматичному режимі здійснювати управління рухом вантажу з одного місця. Використано обладнання компаній Brock та Intersystems.

Також на причалі №4 суднонавантажувальну машину СПМ-1 замінено на СПМ-3, яка являє собою комбінований навантажувач/розвантажувач типу Комбіпорт С600/1000. Це дозволяє проводити як навантаження зернових вантажів з комплексу на судно (продуктивність 1000 т на годину), так і розвантаження з судна на конвеєр причальної галереї (продуктивність 600 т за годину)

Технологічна пропускна спроможність зернового терміналу к 2019 р.  доведена до 4,8 млн т зерна на рік при паспортній потужності 6,8.

Історія розвитку:

2001 р. — GNT Terminals придбано термінал «ЗПК «Інзерноекспорт».

2003 р. — компанія «Олімпекс Купе Інтернейшнл» увійшла до складу GNT Terminals.

2004 р. — придбано термінал «Омега», що знаходиться на території «Олімпекс Купе Інтернейшнл», та проведено реконструкцію його потужностей для адаптації під експорт зернових.

2006 р. — залучено інвестиції Raiffeisen Bank та розпочато будівництво зернового терміналу на території «Олімпекс Купе Інтернейшнл».

2009 р. — GNT Terminals спільно з європейською донькою американськї корпорації CHS Inc. розпочали проект зі створення експортного зернового терміналу. Передбачалося, що CHS управлятиме частиною потужностей терміналу, включно з транспортною інфраструктурою, через офіс CHS Europe в Женеві.

2010 р. — побудовано першу чергу зернового терміналу. 

2011-2015 рр. — запущено в дію друга та третя черги будівництва «Олімпекс Купе Інтернейшнл».

2015 р. — ЄБРР схвалив виділення кредиту в обсязі до $18,7 млн дочірній компанії кіпрського GNT Olimpex Holding Ltd. для будівництва в Одеському порту потужностей із сушіння та очищення зерна. Згідно з ним, комплекс із сушіння та очищення зерна буде інтегрований із перевантажувальним терміналом «ЗПК «Інзерноекспорт».

У липні на причалі №3 Карантинного молу на терміналі «Олімпекс Купе Інтернейшнл» введено в експлуатацію нову зернову суднонавантажувальну машину продуктивністю до 17,5 тис. т на добу.

2017 р. — до технологічної схеми було приєднано виробничу ділянку «Сухий порт» (м.Одеса).

У вересні Державна фіскальна служба України провела обшук на терміналі, підставою для яких стала угода, укладена «Олімпекс Купе Інтернейшнл» у 2015 р. ДФС вирішила, що угоду було укладено із сумнівним контрагентом.

2019 р. — завершена четверта черга будівництва терміналу «Олімпекс Купе Інтернейшнл».

CHS вийшов із проєкту «Олімпекс Купе Інтернейшнл», а 26% частку CHS Europe викупила GNT Group. Під ці заходи GNT Group було взято ссуду у розмірі $75 млн у американській кредитній експертній компанії Argentem Creek Partners (ACP).

2020-2021 рр. — GNT Group підписав кілька кредитних договорів із приватними фінкомпаніями. Innovatus Capital Partners видано кредит на $20 млн під заставу подвійного покриття зерном та корпоративними правами на умовах Pari Passu (на рівних умовах) з АСР. GNT Group передала в заставу американській компанії 100% статутного фонду «Олімпекс Купе Інтернейшнл», загальною вартістю $176,6 млн.

2022 р. — з 24 лютого на потужностях «Олімпекс Купе Інтернешнл» в Одесі зберігалось зерно, яке було у заставі в Innovatus. В компанії вважають, що зерно було розграбоване й продане. Загальну суму зерна та інших запасів Innovatus оцінюють в $25 млн. та зажадали її повернення.

Також 23 грудня кредитори ACP повідомили про початок примусових заходів до зернового терміналу GNT Group — вони мають комплексний пакет забезпечення у відношенні капіталу GNT Group, що дозволив АСР встановити контроль над бізнесом GNT Group в Україні та на Кіпрі. 

Читати за темою: Одеський зерновий термінал відкидає звинувачення кредиторів у нецільовому використанні коштів

GNT Group заперечує звинувачення американської інвестиційної компанії Innovatus Capital Partners у начебто незаконних діях стосовно заставного зерна на сумму $25 млн, що зберігалося на терміналі.

Читати за темою: На терміналі Олімпекс Купе достатньо зерна для розрахунку за борговими зобов’язаннями — GNT Group

2023 р. — у січні активи власників компаній GNT Group арештував суд Англії. За рішенням британського суду активи власників Одеського зернового термінала на сумму $118 млн підлягають всесвітньому заморожуванню. 

Щоб не допустити блокування роботи зернового терміналу, компанія оскаржує в судах рішення реєстраторів, українських та іноземних судів, які ініційовані ACP.

Термінал GNT Group не попереджав про утилізацію зерна вартістю $25 млн Innovatus, хоча був зобов’язаний направити відповідне повідомлення, стверджують в Innovatus Capital Partners. У лютому кредитори оголосили про початок процедури банкрутства Olimpex Coupe.

Міжнародний суд 7 лютого 2023 р. видав наказ, який забороняє кредиторам здійснювати дії, направлені на заволодіння, обтяження чи продаж зернового термінала «Олімпекс Купе Інтернешнл» в Одеському МТП. Також впровадження відкрито кіпрською владою. 

Читати за темою: На Кіпрі відкрили кримінальне провадження проти GNT Group

Міністерство юстиції України відхилило спробу компанії GNT змінити директора

2024 р. — в ході інвентаризації встановлено що більша частина активів «Олімпекс Купе» була передана в користування компаніям, серед яких «Аттолло Гранум», які перебувають під впливом колишніх власників терміналу. «Аттолло Гранум» не володіє іншим майном, крім половини зернового терміналу «Олімпекс» (IV черга будівництва). Набуття цього майна наразі є предметом розслідування правоохоронних органів та оскарження в суді.

Читати за темою: Більшість активів Олімпекса передані компаніям, які знаходяться під впливом колишніх власників терміналу — юристи кредиторів

Основні бенефіціари GNT Group — Науменко Володимир Сергійович та Гроза Сергій Миколайович

Менеджмент

Гроза Сергій
Гроза Сергій Миколайович
Співзасновник холдингу
Володимир Науменко
Науменко Володимир Сергійович
Співзасновник та бенефіціар Групи компаній

Контакти

Нікосія, ул. Промітеос, 14, офис 303, Республіка Кипр
office@olimpex.od.ua
+38 (048) 729-41-41

Діяльність

Портові елеваториЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

Ферко
Зернотрейдинг, елеваторні послуги, переробка