Бунге Україна

Закупівля, торгівля, зберігання та переробка олійних і зернових культур
30695

Bunge Ltd. — транснаціональна компанія, що входить до 10-ки найбільших зернових трейдерів.

Bunge Ltd. було засновано в 1818 р. в Амстердамі. 

Компанія Bunge займається закупівлею, продажем, зберіганням олійних та зернових культур, переробкою олійних, виробництвом цукру та етанолу з цукрової тростини, переробкою пшениці, кукурудзи та рису, продажем добрив.

Штаб-квартира компанії розташована в Сент-Луїсі, штат Міссурі, США.  У Bunge працює майже 23 тис. співробітників, які працюють приблизно на 300 підприємствах, розташованих у понад 40 країнах. 

✅ «Бунге Україна» є українським підрозділом компанії Bunge Ltd.

Bunge прийшла на український ринок у 2002 р., придбавши компанію Cereol. У 2009 році була переорієнтована на перевантаження зернових вантажів.

Основні напрямки діяльності:

✅ Виробництво рослинної олії

ПрАТ з ІІ «Дніпропетровський ОЕЗ» — виробник олії «Олейна» та «Розумниця». Олія «Олейна» виробляється в Україні з 1998 року, майонез — з 2009 року.

Діяльність:

  • закупівля, торгівля, зберігання та переробка олійних і зернових культур;
  • виробництво та розлив у пляшки рослинної олії, виробництво маргарину, майонезу та інших харчових продуктів;
  • переробка цукрової тростини на цукор та етанол;
  • помел пшениці та кукурудзи;
  • виробництво інгредієнтів, що використовуються в харчовій і хлібопекарській промисловості та пивоварінні.

В українському підрозділі компанії працює майже 1200 осіб.

✅ Перевантаження

Зерновий термінал «Грінтур-Екс»

У червні 2009 року дочірня компанія білоруської компанії «Грінтур»  ТОВ «Грінтур-Екс» перемогла на конкурсі Фонду держмайна в Миколаївській області, отримавши в оренду на 10 років нерухоме майно 14-го причалу Миколаївського морського торговельного порту. На цьому місці почалося будівництво зернового терміналу.

У 2011 році було запущено комплекс з перевантаження зернових у тилу причалу №14 Миколаївського МТП — «Грінтур-Екс». Група компаній Bunge інвестувала $102 млн у будівництво терміналу з перевантаження зернових вантажів.

Потужність терміналу «Грінтур-Екс» з перевалки — 3 млн т на рік.

Потужність одночасного зберігання становить 120 тис. т зерна. На терміналі «Грінтур-Екс» є  можливість одночасного приймання чотирьох культур автомобільним та залізничним транспортом.

На терміналі працює два вузла автоприймання. Один на переробному комплексі, інший  – на елеваторі – з можливістю приймати 300 і 200 т на годину відповідно. На терміналі «Грінтур-Екс» встановлено німецьку навантажувальну машину компанії NEUERO, продуктивністю 800 т на годину.

У 2021 року підприємство впровадило унікальну технологію управління завантаженням потоково-транспортної лінії сипучих матеріалів — SENUMAC. Вона дає змогу підвищити продуктивність відвантаження та мінімізувати вплив людського фактора.

 ЄТСК (Миколаївський ОЕЗ Бунге) 

Виробничо-перевантажувальний комплекс «Європейська Транспортна Стивідорна Компанія» — «ЄТСК» («Миколаївський ОЕЗ» Бунге) відкрито у 2016 році. Комплекс розташовано у тилу причалів № 13 та 14 на території Миколаївського морського порту.

Виробничий комплекс «ЄТСК» включає: один з найбільших в Україні олійноекстракційний завод, олійний термінал, а також розширені потужності зернового терміналу «Грінтур-Екс». Потужності одночасного зберігання на «ЄТСК» становлять 38 тис. т насіння соняшнику, 24 тис. т шроту і 12,6 тис. т соняшникової олії.

Потужність комплексу «Bunge» в Миколаєві — понад 2 млн т на рік. Загальна вартість проекту – $180 млн.

Термінал оснащено трьома лініями залізничного приймання, з можливістю приймати 200 вагонів продукції на добу. Із зернових приймають переважно соняшник та сою. Ємності для зберігання – компанії GSI, встановлено зерносушарку компанії Mega.

Фото за темою: Відкриття виробничо-перевантажувального терміналу Бунге Україна в Миколаєві

Зернотрейдинг

Bunge в Україні належить компанія Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією «Сантрейд». ДП «Сантрейд» займається закупівлею сировини для компанії Bunge Ltd і є великим зернотрейдером-експортером.

Зберігання

До складу ДП з ІІ «Сантрейд» входять елеватори:

✅  «Долинський елеватор» ДП Сантрейд знаходиться в м. Долинська Кіровоградської області.

Потужність одночасного зберігання — 166,1 тис. т у бетонних СОГах і підлогових складах.

✅  «Тростянецький елеватор» находится в пгт. Тростянец Винницкой области.

«Бунге Україна» придбала «Тростянецький елеватор» у 2010 р., інвестувавши в його розвиток $2 млн.

Потужність одночасного зберігання — 22,94 тис. т у підлогових складах..

✅  «Просянська філія» ДП Сантрейд знаходиться в смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області.

Потужність одночасного зберігання — 195 тис. т у бетонних СОГах і підлогових складах.

  Переробка

На території колишнього елеватора філії ДП «Сантрейд» (Демківка) в с. Демківка Тростянецького району Вінницької області Bunge в партнерстві з іспанською групою компаній Дакса в листопаді 2018 року розпочала будівництво круп'яного заводу з переробки кукурудзи потужністю 100 тис. т на рік.

«Дакса Бунге Україна» — завод з поглибленої переробки кукурудзи, реалізує крупу, борошно та побічний продукт (зародок та висівки) на експортний та локальний ринки.

Завод «Дакса Бунге Україна» почал свою роботу в грудні 2020 року. У будівництво підприємства інвестовано $14 млн. Потужності для зберігання кукурудзи — 8,4 тис. т. Потужність зберігання елеватора на території заводу  15 тис. т у підлогових складах.

Група компаній «Дакса» (Dacsa Maiserial Espanolas, S. A.) — провідний європейський переробник кукурудзи та рису, йому належить 6 заводів, на яких переробляється близько 800 тис. т продукції. Центральний офіс Dacsa Group розташований у м. Валенсія (Іспанія). Акціонери «Дакса Бунге Україна»: 60% — Dacsa Group, 40% — група Bunge.

Завод оснащено сучасним обладнанням італійського виробництва для переробки кукурудзи твердих сортів на борошно і крупу загальною потужністю 300 т кукурудзи на добу (100 тис. т на рік). До 80% готової продукції заводу планується відправляти на експорт.

Істория розвитку:

2002 р.  придбаня компанії Cereol Теда Маргеллоса, одного з першопрохідців на зернотрейдинговому ринку України. Кілька років основним активом Bunge в Україні був Дніпропетровський ОЕЗ. Він виробляв близько 250 тис т олії на рік, а ТМ Олейна була провідною маркою на ринку бутильованої соняшникової олії України. Основною торговою компанією була ДП «Сантрейд».

2011 р. — придбання терміналу «Грінтур-Екс».

2014 р. — у модернізацію терміналу «Грінтур-Екс» інвестовано ще 40 млн грн.

2015 р. — «Бунге Україна» заявила про спробу рейдерського захоплення Тростянецького елеватора (Вінницька область).

«Бунге Україна» планувала скорочувати закупівлі зерна через посередників за рахунок розширення власної заготівельної системи.

2016 р. — у лютому ТОВ «Грінтур-Екс» та ТОВ «ЄТСК» (входять до складу Bunge) з ТОВ «Дунайська судноплавно-стивідорна компанія» (Noble Agri) повідомили про тиск на всі три компанії щодо підписання договорів про забезпечення доступу портового оператора до причалів. Компанії просять врегулювати ситуацію, передати їм причали в оренду і вжити превентивних заходів щодо недопущення незаконних дій Адміністрації Миколаївського МТП.

На території Миколаївського МТП у червні відкрився Виробничо-перевантажувальний комплекс компанії Bunge, до якого входять один із найбільших в Україні заводів із виробництва рослинної олії, олійний термінал та розширені потужності зернового терміналу «Грінтур-Екс».

2020 р. — транснаціональна компанія Bunge погодилася продати 3внутрішніх елеваторів США Zen-Noh Grain Corporation. Ця угода дасть змогу компанії працювати ефективніше.

На терміналі в Миколаєві «Грінтур-Екс» запустили модернізовану систему фільтрації, яка зменшить викиди пилу..

На терміналі Bunge в Миколаївському морпорту впровадять у кілька етапів унікальну технологію управління перевантаженням SENUMAC: проєктування, розробка ПЗ, монтаж, пусконалагоджувальні роботи. Планується, що вже в першій половині 2021 року підприємство буде перевалювати зерно з новою технологією.

За підсумками 2019/20 МР список підприємств-лідерів з виробництва нерафінованої соняшникової олії очолив «ЄТСК» — «Миколаївський ОЕЗ» Бунге.

У грудні запрацював завод  із глибокої переробки кукурудзи компанії «Дакса Бунге Україна». Завод вироблятиме 300 т кукурудзяного борошна на день. Основними клієнтами стануть великі міжнародні корпорації: виробники пива і харчових продуктів (сухі сніданки, снеки, випічка і кондитерські вироби).

2021 р. «ЄТСК» («Миколаївський ОЕЗ» Бунге) у 2020 році переробив понад 1 млн т насіння соняшнику. Такі обсяги стали рекордними серед усіх українських заводів з переробки олійних культур.

Bunge скорочує свою присутність у Росії, продав «Ростовський зерновий термінал» річною потужністю перевалки в 700 тис. т. Компанія Bunge має намір побудувати олієсховище і накопичувальний термінал з відстійником для зерновозів в Інгульському районі Миколаєва.

Продаж «Вигоднянський елеватор» ДП «Сантрейд» в  Одеській обл.  групі компаній «Бессарабія Групп»

2022 р. — від початку війни Bunge закрила свої українські офіси, тимчасово призупинила роботу двох ОЕЗ у Миколаєві та Дніпрі та зернового терміналу.

У червні термінал «Грінтур-Екс» постраждав від обстрілів. 

2023 р. — «Дніпропетровський ОЕЗ» відновив роботу.

Bunge завершила угоду з продажу бізнесу із переробки олійних культур в Росії, включаючи регіональні права на бренди рослинних олій, у т. ч. «‎Олейна»‎ та Ideal.

У травні зернотрейдер Viterra вела переговори про злиття зі своїм американським конкурентом Bunge Ltd, а у червні  Bunge і Viterra, підписали остаточну угоду про злиття. Після об'єднання на агроринку з'явиться компанія вартістю близько $34 млрд включаючи борги. У рамках угоди Bunge візьме на себе борг Viterra в розмірі $9,8 млрд, який пов'язаний з високоліквідними товарними запасами на суму близько $9,0 млрд. Акціонери Bunge володітимуть приблизно 70% компанії.

Після закриття угоди об'єднану компанію очолять Грег Хекман, головний виконавчий директор Bunge, і Джон Неппл, фінансовий директор Bunge. Об'єднана компанія працюватиме як Bunge, зі штаб-квартирою в Сент-Луїсі.

Очікується, що після завершення угоди рада директорів Bunge складатиметься з восьми представників, призначених Bunge, і чотирьох представників, призначених акціонерами Viterra. Очікується, що злиття завершиться в середині 2024 року. 

# Віце-президент компанії Bunge по Чорноморському регіону з липня 2019 року — Анджей Ружицький.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Ружицький Анджей Александер
Віце-президент компанії «Bunge» по Чорноморському регіону
Копійка Ольга Олегівна
Копійка Ольга Олегівна
Головний радник з юридичних питань та зв'язків з державними органами компанії

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 19-21, 7 поверх
+38 (044) 490-27-30
+38 (044) 490-27-27 (Факс)
marketing@oleina.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПортові елеваториЗаготівля, обробка та зберігання