Контінентал Фармерз Груп
«Контінентал Фармерз Груп» — агрохолдинг, який з квітня 2019 р. працює у Західноукраїнському регіоні як єдиний бізнес, об'єднаний з активів двох потужних компаній «МРІЯ Агрохолдинг» та Continental Farmers Group (CFG).
Continental Farmers Group (CFG) була раніше відома як Компанія «Агромарк». У 2013 р. її придбала компанія SALIC UK (британська структура SALIC), яка працювала в Україні з 2006 р.
SALIC (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company) — сільськогосподарська та тваринницька інвестиційна компанія, яка належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія. SALIC була створена королівським указом як акціонерна компанія 2009 р., активну діяльність розпочала 2012 р.
Ключова ідея SALIC — виявлення, придбання та довгострокова робота з прибутковими інвестиціями в агробізнесі.
SALIC розпочав свій інвестиційний шлях у 2012 р. з багатьма міжнародними компаніями у сфері сільського господарства, торгівлі зерном, рисом та м'ясом у різних країнах, таких як Україна, Канада, Індія, Австралія, Бразилія, Сінгапур.
Дочірні компанії: Колібрі, G3 Global Grain Group, SALIC UK Ltd., SALIC Canada Ltd., Об'єднана фермерська холдингова компанія (UFHC). В Україні — це компанія «САЛІК Україна».
Основні напрямки діяльності:
✅ Рослинництво
Земельні ресурси «Контінентал Фармерз Груп» розташовані на Західній Україні, компанія обробляє землі Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської обл.
Агрохолдинг поділений на кластери:
- «Буковина»,
- «Галичина»,
- «Львів»,
- «Кам'янка-Бузька»,
- «Карпати»,
- «Самбір»,
- «Поділля»,
- «Полісся»,
- «Тернопіль»,
- «Галич».
Земельний банк: на 2020 р. SALIC в Україні управляє більш ніж 200 тис. га.
Профільні культури: пшениця, ріпак, кукурудза, цукровий буряк, соя.
У липні 2019 р. «Контінентал Фармерз Груп» в рамках впровадження технології точного землеробства початку використовувати для дистанційного моніторингу своїх полів 4 безпілотних літака Trinity F9, які допомагаютьвизначати потенціал кожної ділянки поля та оперативно вносити зміни у технологічні карти.
Частка всіх ярих культур у посівній структурі «Контінентал Фармерз Груп» на 2024 р. сягнула 94 000 га. Найбільші площі засіяли соєю — 46 680 га та кукурудзою — 28 830 га.
✅ Овочівництво
«Контінентал Фармерз Груп» є одним із провідних виробників картоплі в Україні.
Картоплярство залишається одним зі стратегічних для компанії напрямків: «Контінентал Фармерз Груп» володіє власними модернізованими виробничими потужностями для зберігання та переробки картоплі, має сучасну спеціалізовану техніку для цієї культури, а також застосовує власні напрацьовані технології її вирощування.
Для зберігання картоплі агрохолдинг використовує сучасні картоплесховища у Тернопільській та Львівській областях загальною місткістю 106 200 тонн. Також до складу «Контінентал Фармерз Груп» входить власний крохмальний завод.
У 2024 р. картопля займає 1 800 га посівної площі.
✅ Насінництво
Заводи з обробки та виведення насіння розташовані у м. Хоростків (Тернопільська обл.) та с. Батятичі (Львівська обл.).
Тут обробляється 420 тонн насіння на добу, при цьому чистота насіння сягає 99,8%.
✅ Зберігання та переробка продукції
До складу агрохолдингу входять 6 елеваторів та 3 зерносушильні комплекси загальною потужністю більше 630 тисяч тонн.
Всі елеватори «Контінентал Фармерз Груп» — повністю автоматизовані, та забезпечені генераторами для безперебійної роботи в разі перебоїв у електропостачанні.
✅ «Агро ЛВ Лімітед (Вирів)», «Агро ЛВ Лімітед (Новосілки-Гостині)», «Агро ЛВ Лімітед (Батятичі)».
Ці елеватори «Контінентал Фармерз Груп» розташовані в Тернопільській обл., загальна ємність зберігання 37 тис. т. На елеваторах зберігають кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь, сою.
Елеватор «Мрія» у с. Деренівка біля м. Теребовля вважається найбільшим елеватором холдингу. Він має потужність одночасного зберігання 105 тисяч тонн у металевих силосах, 4 зерносушарки.
Будівництво елеватора «Деренівка» компанія «Мрія» розпочала у 2008 р., введено в дію першу чергу елеватора у 2009 р. На повну потужність підприємство вийшло у 2012 р.
У 2013-2014 рр. на «Мрія елеватор Деренівка» було проведено модернізацію зі встановленням 2 додаткових зерносушарок Cimbria, очисного і транспортного обладнання.
«Мрія елеватор Деренівка» має дві відокремлені лінії приймання, зберігання та підробітку культур.
Елеватор знаходиться біля залізничної станції Деренівка, має відвантаження на залізничний транспорт. На автотранспорт відвантажується переважно соняшник.
Елеватор у смт. Козова Тернопільського р-ну має міткість зберігання 106 тисяч тонн у металевих силосах, 4 потужні зерносушарки.
«Мрія елеватор Козова» було здано в експлуатацію у 2012 р. Елеватор у Козовій працює з усіма культурами, за якими атестована лабораторія — це кукурудза, соя, пшениця, ріпак, соняшник, жито, ячмінь.
«Мрія елеватор Козова» має відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт.
У 2017 р. на елеваторі встановили сонячні батареї, як проєкт для використання альтернативних джерел енергії.
Елеватор знаходиться в м. Борщів Тернопільської обл. Об'єм капітальних інвестицій у будівництво елеватора «Елагрі-Борщів» у 2013-2014 рр. склав 265 млн грн.
Потужність одночасного зберігання «Елагрі-Борщів» — 105 тисяч т в металевих силосах.
Будівництво елеватора «Блек Брайоні Холдінгс» у м. Хоросткові Чортківського р-ну Тернопільської обл. розпочалося 2011 р. Цей елеватор розташований поруч із Насіннєвим заводом і частково використовуватиметься як сховище для заводу.
Потужність одночасного зберігання елеватора «Мрія Насіннєвий завод» — 70 тисяч тонн у металевих силосах. Зберігання здійснюється в 10 ємностях бункерного типу на 900 т кожна та 12 силосних ємностях.
Елеватор «Мрія Насіннєвий завод» має 2 лінії приймання, кожна з них обладнана машиною очищення та 2 здвоєними сушарками Cimbria, продуктивністю 60 т/год кожна при сушінні насіннєвого зерна. Конвеєрна система забезпечує прямий зв'язок від усіх ємностей до насіннєвого заводу.
Елеватор в Хоросткові має виключно насіннєвий напрямок діяльності. Сюди привозять зернове насіння безпосередньо з насіннєвих полів.
✅ «Городенківський елеватор» знаходиться в м. Городенка Івано-Франківської обл.
Елеватор побудований компанією «Щедроти землі», яка входила до «Мрія Агрохолдинг». Це останній із 5 елеваторів «Мрії», який був введений в експлуатацію у 2013 р. та перебував в іпотеці «Укргазбанку» в якості забезпечення кредиту. У жовтні 2015 р. «Мрія Агрохолдинг» оголосила про банкрутство. «Укргазбанк» продав «Городенківський елеватор» на аукціоні «СЕТАМ», який займається торгами арештованого майна.
Потужність одночасного зберігання «Городенківського елеватора» становила 87 500 тонн у 7 металевих силосах Cimbria.
На елеваторі є 2 паралельні лінії на приймання продукції, кожна з яких розрахована на прийом 200 тонн зерна за годину. Є авто- та залізничне вивантаження.
«Городенківський елеватор» введено в операційну діяльність у 2022 р. У 2023 р. додано ще один силос на 12,75 тис. т, загальна місткість зернових на «Городенківському елеваторі» складає 102 тис. т.
✅ «Красненський комбінат хлібопродуктів» знаходиться в смт. Красне Львівської обл.
Підприємство розташоване на території 8,35 га. ПрАТ «Красненський комбінат хлібопродуктів» було створено на базі Красненського комбінату хлібопродуктів у вересні 1998 р. За часів СРСР він був комбікормовим заводом, який в свою чергу був побудований на базі Красненської Реалбази Міністерства Хлібопродуктів і введений в експлуатацію наказом у 1945 р. Елеватор «Красненський КХП» з 2016 р. по 2024 р. належав DMV Group.
Загальна ємність елеватора «Красненський КХП» становить 120 000 тонн. Поруч знаходиться вузлова залізнична станція «Красне». 2 під'їзні колії дають змогу здійснювати відвантаження залізничним транспортом до 45 вагонів на добу.
У 2017 р. проведено реконстркцію ЗОГового елеватора на 40 тис. т, додано зерносушильний комплекс, вагову та лабораторію. У 2018 р. на«Красненському КХП» наростили потужності за рахунок нових силосів загальною ємністю 80 тис. т.
На КХП працює 2 шахтні сушарки STRAHL (Італія). Зерно приймають з автомобілів у 2 лінії, при цьому вузол автоприйому складається з 3 завальних ям по 80 т. Транспортне обладнання від італійського виробника Mulmix продуктивністю 150 т/год по кожній лінії.
Лабораторія «Красненського КХП» робить повний аналіз на все зерно, яке заходить на елеватор.
Читати за темою: Красненський КХП: Від старих ЗОГів до логістичного хабу
Історія розвитку:
2006 р. — Continental Farmers Group (CFG) заснована на території Львівської обл. шотландським та ірландським інвесторами. На момент виходу на український ринок, компанія вже мала досвід управління, оскільки володіла великим за європейськими мірками бізнесом у Польщі.
2013 р. — з червня основним бенефіціаром Continental Farmers Group стала Об'єднана фермерська холдингова компанія — United Farmers Holding Company, акціонерами якої є уряд Саудівської Аравії та члени королівської родини.
2017 р. — державна компанія Саудівської Аравії SALIC планує будівництво портового терміналу в Україні.
2018 р. — у вересні компанія «Salic Великобританія» — власники «Контінентал Фармерз Груп» (CFG), придбала компанію «МРІЯ Агрохолдинг», яка продовжує свою операційну діяльність в Україні разом із дочірньою компанією SALIC— Continental Farmers Group (CFG).
12 вересня відбулося підписання договору купівлі-продажу акцій агрохолдинга «МРІЯ» між Mriya Farming PLC та Saudi Agricultural and Livestock Investment Co (SALIC). У листопаді «Мрія Фармінг ПЛС» та SALIC UK Ltd завершили угоду купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів групи.
У квітні «Агро ЛВ Лімітед» у с. Новосілки-Гостинні Самбірського р-ну Львівської обл. ввела в експлуатацію елеваторний комплекс.
2019 р. — в червні Агрохолдинг «Мрія» і компанія CFG (Continental Farmers Group) завершили процес об'єднання бізнесів. Компанія отримала назву від бренду Continental Farmers Group, проте з акцентом, що «Контінентал» — це українська компанія з міжнародним капіталом.
Генеральным директором «Контінентал Фармерз Груп» призначений Георг фон Нолкен, який раніше обіймав посаду операційного директора об'єднаної компанії.
Створення холдингової компанії ТОВ «САЛІК Україна».
Компанія розглядає можливість купівлі зернового терміналу на Чорному морі.
Інвестори Королівства Саудівська Аравія зацікавлені в купівлі аграрних підприємств в Україні. Одне з ключових питань для саудівських компаній — питання ринку землі, чи дозволить влада купувати землю іноземцям.
2020 р. — державна компанія Саудівської Аравії SALIC вперше купила пшеницю у свого інвестора в іншій країні — компанія законтрактувала 60 тис. т українського зерна у саудівської SALIC. Наприкінці вересня перші 60 тис. т української пшениці прибули у порт Джидда в Саудівській Аравії.
Агрохолдинг «Кернел» купив в Тернопільської обл. «Гусятинський елеватор» компанії «Мрія Центр», яка перебуває на стадії ліквідації.
Компанія планує побудувати елеватор у Львівській області, потужністю одночасного зберігання 70-100 тисяч тонн наприкінці 2021 р.
2021 р. — компанія побудувала сучасне картоплесховище на 16 000 т зберігання у Львівській обл.
«Контінентал Фармерз Груп» повідомила про придбання «Городенківського елеватора», потужністю одночасного зберігання 87,5 тис. т і планує й надалі розширення елеваторних потужностей до 600 тис. т.
2022 р. — у березні SALIC завершила придбання 35,43% акцій Olam Agri Holdings — підрозділу сінгапурської торгової компанії Olam Group за $1,24 млрд.
2023 р. — на всіх 5 елеваторах встановили автоматизовані системи на зерносушарки для запобігання пожеж. «Городенківський елеватор» росширив потужності за рахунок додаткового силоса на 12,75 тисяч тонн.
2024 р. — 13 червня Антимонопольний комітет України надав дозвіл «Агро Л В Лімітед» на придбання активів у вигляді єдиного майнового комплексу, що належить ПСП «Ексім-Агро» (група DMV Group) .
Читати за темою: Контінентал Фармерз Груп придбала потужний елеватор на Львівщині
У вересні компанія SALIC придбала 12,6% акцій агрохолдингу «МХП».
# Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» — Георг фон Нолкен.
Генеральний директор групи SALIC — Сулейман бін Абдулрахман Аль-Румайх (Sulaiman AlRumaih).
Профіль Фейсбук
Профіль linkedin
Менеджмент
Команда
Контакти
+38 (032) 232-77-78