МРІЯ Агрохолдинг

Рослинництво, виробництво насіння, зберігання
5224

Агрохолдинг «МРІЯ» — це вертикально інтегрована агропромислова група компаній із власною інфраструктурою та сучасним парком автотранспорту і сільгосптехніки, що працював в Україні до січня 2019 р.

З 2008 р. по 2014 р. акції агрохолдингу «МРІЯ» котирувалися на майданчику Франкфуртської фондової біржі.

Земельний банк: «МРІЯ» обробляла землі Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської та Рівненської областей. Земельний банк в обробці агрохолдинга «МРІЯ» становив 150 000 га.

В стуктурі  Агрохолдинга «МРІЯ» було 5 елеваторів загальною місткістю близько 380 тис. т. Перший елеватор було здано в експлуатацію у 2007 р., а останній — наприкінці 2013 р.

Найбільші елеватори — у смт. Козова, м. Борщів та с. Деренівка. Загальна потужність кожного становить близько 105 тис. т.

До серпня 2014 р. гендиректором агрохолдингу і власником 80% акцій підприємства був Микола Гута (син засновників компанії). 

Історія розвитку:

1992 р. — Іван і Клавдія Гути заснували компанію «МРІЯ».

1994 р. — площа земельного банку «Мрії» склала 150 га. Компанія розпочала співпрацю з американськими фахівцями для отримання першого міжнародного досвіду ведення сільського господарства.

1995 р. — «МРІЯ» провела модернізацію потужностей для зберігання картоплі, розташованих у с. Васильківці Тернопільської обл.

1997 р. — земельний банк «МРІЇ» становив понад 1 000 га. У Гусятинському районі будується перший елеватор потужністю 3 500 тонн.

1999 р. — «МРІЯ» уклала партнерство з компанією «Українська Мова» (пізніше придбана компанією Kraft Foods) для постачання чіпсової картоплі та угоди зі «Славутським солодовим заводом» на постачання ячменю для виробництва солоду.

2006 р. — «МРІЯ» розпочала будівництво елеватора у м. Гусятин. Земельний банк — 14 000 га.

2008 р. — на Франкфуртській фондовій біржі розміщено акції компанії. Розширення Гусятинського елеватора до 77 000 тонн. Земельний банк — 150 000 га.

2012 р. — компанія розпочала переробку відходів картоплі у крохмаль. Збільшилися потужності із зберігання зернових та олійних культур до 116 тис. т для зберігання картоплі. Земельний банк — 298 000 га.

2014 р. — у серпні компанія «МРІЯ» оголосила про неможливість розплатитися за боргами. Це стало найбільшим дефолтом серед українських аграрних компаній.

2015 р. — керівництво агрохолдингу не представило кредиторам проект реструктуризації заборгованості і в січні контроль над активами перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво.

У лютому на посаду генерального директора «МРІЇ» був призначений Саймон Чернявський (Simon Chernyavsky), який має більш ніж 20-річний досвід роботи в країнах СНД на керівних посадах в агросекторі.

У червні Агрохолдингу вдалося поповнити оборотний капітал шляхом залучення кредитної лінії на суму $25 млн.

2016 р. — запуск насіннєвого заводу Агрохолдингу «МРІЯ», добова продуктивність якого — 300 тонн насіннєвого матеріалу. 99% насіння пшениці та ріпаку та 95% насіння сої, які використовує «МРІЯ», - власного виробництва.

2017 р. — у січні «МРІЇ» повернуто корпоративні права 10 юридичних осіб та їхні земельні активи у розмірі 5 000 га. Також агрохолдинг відновив контроль за автотранспортним підприємством у смт. Козова Тернопільської обл. Досягнуто угоди щодо умов реструктуризації заборгованості компанії перед IFC. 

2018 р. — АМКУ у квітні дозволив IFC купити 3 елеватори «МРІЇ» («Норія Захід», «Блек Брайоні Холдінгс», «Елагрі-Деренівка»), а в липні — суд зняв арешт з елеваторів компанії на користь фінансової корпорації.

У серпні менеджмент Агрохолдинга «МРІЯ» за підтримки Rothschild & Co, успішно завершили реструктуризацію боргу і вивели компанію з дефолту.

12 вересня 2018 р. Mriya Farming PLC (Велика Британія) та SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Велика Британія) об'явили про укладення договору купівлі-продажу більшості сільськогосподарських активів Агрохолдинга «МРІЯ». До нового власника перейшли об'єкти інфраструктури, технічний парк і компанії, що володіють правом оренди земельного банку.

SALIC UK — дочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, яка належить Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія.

Агрохолдинг «МРІЯ» продовжив діяльність спільно з Continental Farmers Group (CFG) — дочірньою компанією SALIC, яка працює в Україні з 2006 р.

Обидві компанії завершили сезон 2018 р. як окремі, наступні кілька місяців«МРІЯ» і CFG вели підготовку до інтеграції активів і розробки стратегії об'єднаної компанії CFG/«МРІЯ».

Під час підписання угоди 12 вересня новий власник «МРІЇ» заявив про свій намір інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку.

2019 р. — з початку року Агрохолдинг CFG/«МРІЯ» працює як єдиний бізнес.

У червні Агрохолдинг «МРІЯ» і компанія CFG (Continental Farmers Group) завершили процес об’єднання бізнесів і почала працювати під єдиним брендом — «Контінентал Фармерз Груп», обробляючи землі на території 5-ти областей Західної України.

Центральний офіс компанії, як і раніше, знаходиться в м. Тернопіль, а представництва «Контіненталу» — в Києві і Вирові (Львівська обл.).

Контакти

Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Мазепи, буд.10
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання