OLAM Group

Інтегрована торгова компанія, експорт зернових, рослинництво
6168

OLAM Group — харчова та агропромислова компанія, що постачає продукти харчування, інгредієнти, корми та клітковину по всьому світу.

Діяльність OLAM Group охоплює понад 60 країн.

Штаб-квартира та акції компанії зареєстровані в Сінгапурі, OLAM Group входить до топ-30 найбільших первинних лістингових компаній Сінгапуру за ринковою капіталізацією на фондовій біржі SGX-ST. 

Зареєстрована на Сінгапурській фондовій біржі 2005 р., 24% акцій компанії належать холдингу Temasek Holdings (Сінгапур), 20% акцій — компанії «Міцубісі», 51% акцій — державному фонду Сінгапуру, у якого обсяг оперування становить $300 млрд.

Компанія OLAM веде виробничу та експортно-імпортну діяльність у багатьох галузях, включно з продажем горіхів, спецій, овочевих приправ, зерна, какао, кави, бавовни й рису.

Майже 80% світової зони впливу компанії становлять ринки, що розвиваються та мають значний потенціал зростання.

На початку 2020 р. OLAM International Ltd. провела реорганізацію бізнесу шляхом відокремлення продовольчого сегмента від решти підрозділів. OLAM Group складається з:

  • Olam Food Ingredients (OFI)  — спеціалізується на харчових інгредієнтах,
  • Olam Global Agri (OGA) —  на продовольчих товарах та кормах для тварин.

«ОЛАМ Україна» — дочка сінгапурської компанії заснована у 2005 р.

Є провідним постачальником какао-бобів і какао-продуктів, а також найбільшим експортером зерна і сухих молочних продуктів.

OLAM — експортно-орієнтована компанія, що надає високі гарантії щодо забезпечення своїх контрактів.

✅ Зберігання

Olam в Україні належить один елеватор у Київській обл.— «ОЛАМ Білоцерківський елеватор», потужністю одночасного зберігання 82 300 тонн.

У 2016 р. елеватор приєднався до OLAM International. «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» — маршрутний, склад у 54 вагони відвантажується за 36 годин. На елеваторі приймають усі культури, які вирощують у регіоні: пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, ріпак.

«ОЛАМ Білоцерківський елеватор» надає поклажодавцям повний пакет послуг із приймання, підробітку, зберігання та відвантаження зерна в порт.

Технологічні лінії дають змогу елеватору працювати з чотирма культурами одночасно. На «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» 5 точок прийому з автомобілів, максимально підприємство може приймати до 3 000 тонн зерна на добу.

Підробляють зерно трьома зерносушарками ДСП-32 і однією виробництва Petkus, а також сепараторами А1-БІС-100.

Читати за темою: ОЛАМ Білоцерківський елеватор: інвестиції в новий сезон

Дивитися відео: Як працює ОЛАМ Білоцерківський елеватор?

Історія розвитку:

1989 р. — компанію засновано групою Kewalram Chanrai в Нігерії під назвою Olam Nigeria Plc (штаб-квартира перебувала в Лондоні). Вона була створена для розвитку експорту агропродукції: горіхів кеш'ю, ши, бавовни, какао-продуктів із Нігерії.

1993-95 рр. — географію діяльності розширено на інші країни: у західній Африці Бенін, Того, Гана, Кот-д'Івуар, Буркіна-Фасо, Сенегал, Гвінея-Бісау, Камерун та Габон, у східній Африці — Танзанію, Кенію, Уганду, Мозамбік і Мадагаскар, а також на Індію.

4 липня 1995 р. — компанію було перереєстровано в Сінгапурі під назвою Olam International Limited. Географію діяльності було розширено до Індонезії, В'єтнаму, Таїланду, КНР, Папуа-Нової Гвінеї, країн Близького Сходу, центральної Азії та Бразилії.

2002-2003 рр. — частки в капіталі компанії придбали холдинги Russell AIF Singapore Investments Limited, Temasek Holdings (Сінгапур) і International Finance Corporation (Вашингтон, США).

2005 р. — компанія стала публічною, увійшовши у лютому в лістинг Сінгапурської фондової біржі.

2009 р. — Temasek Holdings придбав великий пакет акцій компанії, до 2014 р. довівши свою частку до контрольного пакета (понад 50%).

2015 р. — Mitsubishi Corporation стала другим найбільшим акціонером, придбавши близько 20% акцій.

2019 р. — OLAM International Ltd. відмовиться від операцій з 4 сировинними товарами — цукром, каучуком, деревиною і добривами. Це дозволить вивільнити близько $1,6 млрд, які будуть інвестовані в решту операції, які включають в себе 12 інших продуктів, до яких входять горіхи, какао-боби, кава і бавовна.

2020 р. — на початку року OLAM International Ltd. провела реорганізацію бізнесу шляхом відокремлення продовольчого сегмента від решти підрозділів: Olam Agri та Olam Food Ingredients.

На Білоцерківському елеваторі запустили програму — MPЕ-контракт: за ним фермеру пропонується на 45 днів відстрочку фіксації ціни на продукцію.

Із січня 2020 р. компанія «ОЛАМ Україна» на своєму елеваторі запустила нову програму співпраці, яка має назву «Один чек»: протягом 15 днів на елеватор власник завозить зерно і формує експортну партію, при цьому послуга зберігання безкоштовна.

ОЛАМ нспрямує близько $200 тисяч на ремонти складів і заміну застарілого обладнання. Крім того, компанія придбала і встановила французьку систему для знезараження зерна — «Сожам», а для лабораторії підприємства — експрес-аналізатор якості зерна.

2021 р. — на початку червня слідчі слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві провели обшуки в офісі та у посадових осіб «ОЛАМ Україна».

2022 р. — Olam Group повідомила, що завершила продаж 35,43% акцій свого підрозділу Olam Agri Саудівській сільськогосподарській інвестиційній компанії SALIC за $1,24 млрд.

Керуючий директор і головний виконавчий директор групи компаній — Санні Вергезе.

Директор «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» — Легоненко Андрій Геннадійович.

Профіль linkedin

Менеджмент

Санні Вергезе
Вергезе Санні
Керуючий директор, співзасновник та головний виконавчий директор
Кирило Бондаренко
Бондаренко Кирило Валерійович
Комерційний директор Білоцерківського елеватора

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Металістів, буд. 20, літера "Т" (ОЛАМ Україна)
+38 (044) 538-03-10
+38 (044) 538-03-13
volodymyr.vinnichuk@olam.com.ua
elena.evdokimova@olam.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЗаготівля, обробка та зберігання