AgroGeneration

Вирощування зернових та олійних культур, тваринництво, зберігання
3473

Агрохолдинг AgroGeneration заснований у 2007 р. бізнесменом Шарлем Бегбедером (Франція).

Наприкінці 2013 р. AgroGeneration об'єдналася з великою українською аграрною компанія Harmelia.

Harmelia Holdings була заснована у січні 2010 р. інвестиційним фондом Southeast European Fund IV (SBF IV), який перебуває під управлінням компанії SigmaBleyzer Fund, що управляє 6 міжнародними фондами прямого інвестування і є одним з успішних приватних інвесторів у Східній Європі.

Головний офіс Sigma Bleyzer знаходиться у Хьюстоні, США.

На момент злиття Harmelia мала в оренді 70 тисяч га на сході України, а AgroGeneration — 50 тисяч га на півночі та заході країни.

Основні напрямки діяльності:

Рослинництво

Операційна діяльність повністю забезпечена сучасною технікою та інфраструктурою. AgroGeneration дотримується традиційної сівозміни та інвестує в першокласні добрива, насіння та засоби захисту рослин.

Земельний банк: компанія обробляє близько 30 тисяч га орних земель у межах Харківської обл. 

У 2019 р. AgroGeneration продала землі в Житомирській та Тернопільській обл., у 2020 р. — у Львівській обл.

Профільні культури: основну ставку AgroGeneration робить на високорентабельні пшеницю та соняшник, використовує технологію мінімального обробітку ґрунту для збереження вологи та зниження ерозії.

У 2019/2020 аграрного року агрохолдинг зосередився на вирощуванні двох основних культур: пшениці та соняшника. 

Зберігання

AgroGeneration має в своєму розпорядженні ємності для одноразового зберігання зернових і олійних у Харківській області:

✅ Елеватор СТОВ Лан — потужність одноразового зберігання 40 тис. т у бетонних силосах.

Знаходиться у с. Ватутіне у Нововодолазькій селищній громаді Харківського району Харківської обл. 

Агрофірма Подільївська — потужність одночасного зберігання 28,4 тис. т у 2 силкорпусах та підлогових складах.

Елеватор знаходиться у смт. Близнюки Харківської області.

Історія розвитку:

2007 р. — заснування компанії AgroGeneration Шарлем Бегбедером.

2008 р. — придбання сільськогосподарського підприємства в Тернопільській обл. та створення першого підприємства в Житомирській обл. Виробництво зернових — 20 тис. т. Зембанк — 5 000 га.

2009 р. — придбання підприємства в Сумській обл. Зембанк  — 20 000 га земли в Тернопольской, Житомирской и Сумской областях, на которых в 2009 р. собрано 55 тыс. т зерновых. 

2010 р. — Оформлення контролю над групою «Вінал» (основу якої складають агрогосподарства «Вінал Агро», «Княжі лани» і «Зборовські лани»), якій належало 25 тисяч га у Львівській, Тернопільській, Житомирській областях. У березні акції компанії розміщені на альтернативному майданчику Alternext фондової біржі NYSE Euronext у Парижі. Виробництво зернових — 120 тис. т. Земельний банк AgroGeneration збільшено майже вдвічі — до 45 тисячі га.

січень 2010 р. —  засновано Harmelia Holdings, яка почала реалізувати стратегію купівлі корпоративних прав передових с/г компаній у Харківській та Полтавській областях: «АПК Новий Стиль», АФ «Подолівська», «Барвінкове»,  «Україна-Нова» на Харківщині, «Компанія ФАРМКО» на Полтавщині. Harmelia Holdings придбала елеватор у с. Ватутіне Харківської обл. Інвестовано близько $100 млн, включно з елеватором. Harmelia Holdings придбала близько 10 компаній з 70 250 га землі. 

2011 р. — у вересні AgroGeneration підписала партнерську угоду з ЄБРР та залучила банківське фінансування в розмірі $10 млн. Виробництво — 163 тис. т. Зембанк — 47 000 га.

На кінець травня Harmelia Holdings контролювала 72 700 га в Харківській та Полтавській областях.

2012 р. — AgroGeneration проведено емісію облігацій на суму €9 млн з метою диверсифікації кредитного портфеля. Виробництво  — 210 тис. т. Зембанк — 52 000 га у Львівській, Тернопільській, Житомирській та Сумській областях.

Harmelia Holdings має земельний банк у 75 тисяч га у Харківській та Полтавській обл. 

2013 р.  11 жовтня підписано угоду про злиття AgroGeneration з компанією Harmelia. Після злиття AgroGeneration стала п'ятим найбільшим виробником зерна на ринку України.

Виробництво — 440 тис. т. Зембанк — 110 тис. га.

2015 р. — завершено реструктуризацію боргу через випуск субординованих облігацій OSRANE, торгівля якими на відкритому ринку почалася 31 березня 2015 р. Виробництво — 380 тис. т. Зембанк — 108 тисяч га.

Потужності зберігання холдингу близько 200 тис. т, компанія має намір збільшити потужності зі зберігання сільгосппродукції до 230 тисяч.

2016-2017 рр. — урожай зернової продукції — 390 тис. т. Земельний банк — 109 тис. га.

AgroGeneration у 2017 р. отримала €13,18 млн збитку, на що значно вплинула посуха влітку 2017 р.

Компанія зіткнулася зі складнощами в залізничних перевезеннях через дефіцит вагонів-зерновозів.

Проведено роботи з газифікації елеватора «Агрозем» у Сумській обл.

2018 р. — компанія планувала вдвічі збільшити потужності зберігання зерна, збираючись інвестувати близько €10 млн ($12 млн).

2019 р. — AgroGeneration повідомив, що продав 28 500 га землі в Житомирській і Тернопільській областях за €19 млн (земельний банк — близько 80 тисяч га). У березні компанія підписала угоду про продаж ще 9 200 га земель у Сумській області.

Продаж елеватора «Агрозем» компанії LNZ Group, господарства та елеватора «Княжі лани» — команії «Український аграрний холдинг».

Група «Західний Буг» купила підприємство AgroGeneration «Агродружство Євішовіце Україна».

Компанія «Кусто-Агро» придбала два підприємства AgroGeneration у Житомирській області: «Аграрний фонд Терещенка» (с. Троща Чуднівського району) та сільськогосподарське «Ліщинське» — у с. Ліщин Житомирського району.

2020 р. — АМКУ дозволив кіпрській компанії Agroma LTD, що належить власнику «Радехівського цукру» Володимиру Матківському, купити аграрну компанію «Вінал Агро» (12 000 га), що належить AgroGeneration.

Компанія через пандемію COVID-19 перенесла всі проєкти на наступний рік, на 2020 р. залишили тільки модернізацію елеваторів.

На 2020 р. акціонери AgroGeneration: Konkur Investment Ltd — інвестиційний холдинг під управлінням SigmaBleyzer (56,9%),  Green Alliance/Gravitation (39,8%): холдингова компанія, підконтрольна Шарлю Бегбедеру. Наглядова рада AgroGeneration складається з одинадцяти членів, 6 з яких від SigmaBleyzer та 5 — від колишніх акціонерів AgroGeneration.

Компанія обробляє близько 58 000 га землі в Харківській обл., які мають високоякісні ґрунти та сприятливі кліматичні умови для досягнення високої врожайності вирощуваних культур.

2022 р. — унаслідок війни було знищено основні засоби виробництва та товарні запаси AgroGeneration, ліквідовано кілька ферм. Загальний збиток у агрохолдингу оцінюють у €16,7 млн.

2023 р. — у липні стало відомо, що Konkur Investments Limited, американської інвесткомпанії SigmaBleyzer продасть майже 126,1 млн акцій агрохолдингу. Новим власником AgroGeneration у разі узгодження з боку Антимонопольного органу та завершення угоди стане група компаній Novaagro. Враховуючи неспокійну ситуаціюі війну, дату завершення угоди визначити неможливо.

Основні акціонери AgroGeneration на 31.07.2023 р. — Konkur Investment Ltd: інвестиційний холдинг, підконтрольний фонду, який перебуває під управлінням SigmaBleyzer (56,9%); Libyan Foreign Bank (Лівійський Іноземний Банк) (9,89%); акції, що перебувають у вільному обігу (33,21%).

Президент компанії AgroGeneration — Сергій Булавін

Засновник і президент інвестиційного фонду SigmaBleyzer, Голова ради директорів AgroGeneration — Майкл Блейзер.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Майкл Блейзер
Блейзер Майкл
Засновник і президент інвестиційного фонду SigmaBleyzer, Голова ради директорів
Булавін Сергій Валентинович
Булавін Сергій Валентинович
Генеральний директор компанії
Дема Валерій Іванович
Дема Валерій Іванович
Директор компанії «СігмаБлейзер Україна», Член ради директорів агрохолдингу
John Shmorhun
Шморгун Джон
Співзасновник фонду Move Ukraine, член ради директорів холдингу

Контакти

Франція, м. Париж, вул. де ля Помп, 3 / м. Київ, вул.Басейна, 6, 8й поверх / м. Харків, вул.Сумська, 49
+33-1-56-43-68-60 (Париж)
+38 (044) 284-12-89 (Київ)
+38 (057) 714-11-94 (Харків)
contact@agrogeneration.com

Діяльність

Лінійні елеваториЗаготівля, обробка та зберігання