СОКОЛ ЗЕО
Завод елеваторного обладнання «СОКОЛ» (ЗЕО «СОКОЛ») — виробничо-інжинірингова компанія, яка займається проектуванням, будівництвом, виготовленням та постачанням елеваторного обладнання та його сервісним обслуговуванням.
Це підприємство, яке працює для аграріїв, втілює у виробництво передові технології та передове обладнання для переробки та зберігання зерна.
Підприємство розміщується одразу у двох місцях. Головний офіс та частина складів ЗЕО «СОКОЛ» знаходяться в м. Харкові, а виробничі потужності — в передмісті, в селищі Руська Лозова.
Завод оснащено обладнанням всесвітньо відомих виробників верстатобудування «TRUMРF» та «AMADA».
✅ «СОКОЛ» проектує, виробляє та здає «під ключ»:
- зерносховища силосного типу;
- зерносушарки, що працюють на різних видах палива;
- теплові генератори, що працюють на рослинному паливі;
- автоматизовані лінії подачі палива;
- охолоджувачі та вентильовані бункери;
- конвеєри стрічкові та ланцюгові;
- норії стрічкові та ланцюгові;
- зернопроводи, роздільники, заслінки;
- поліуретанові вкладиші у зернопроводи;
- супутні металоконструкції, башти, щогли, галереї.
У 2019 році ЗЕО «СОКОЛ» було розроблено бункери завантаження залізничних вагонів з рознесеними опорами, що дозволило поставити три бункери в ряд на ділянці, не розбираючи та не блокуючи залізничну гілку. Бункери заводу «СОКОЛ» є одними з найбільших за обсягом в Україні. Місткість 400 м³ дозволяє накопичити продукт і завантажити маршрутну партію вагонів у стислий термін — до 6 вагонів на годину.
У 2020 р. виведено на ринок 3-х метрові суцільнозварні бункери з конусним днищем, призначені для зберігання борошна, висівок, комбікормів, вапна та інших сипучих продуктів.
Контроль якості продукції здійснюється згідно з діючими в Україні нормами ISO 9001:2009.
Безперечною перевагою компанії є наявність власних монтажних бригад з футеруванням на місці.
✅ Зерносушарки, які випускає завод елеваторного обладнання «СОКОЛ», працюють на таких видах палива:
- газ природний,
- газ скраплений,
- рослинні відходи.
Зерносушарки випускаються продуктивністю від 5 до 100 т/год пшениці при знятті 6% вологи в режимі сушіння з охолодженням.
При проектуванні та виробництві зерносушарок враховуються такі показники:
Щільне ставлення до зерна; безперервний, м'який процес сушіння; рівномірність продування зернової маси по перерізу сушильної колони; рекуперація відпрацьованого ненасиченого агента сушіння та підігрітого охолоджуючого повітря; змінні розміри зони охолодження; автоматизоване керування; регулювання швидкості руху зерна; контроль та точну підтримку температури сушіння зерна; ефективне охолодження просушеного зерна; мале питоме споживання електроенергії та палива; висока теплоізоляція зерносушарки, малі втрати тепла у навколишнє середовище; довговічність.
Дивитись на тему: Зерносушарки заводу Сокол — надійність та ефективність
✅ Фермерська лінійка обладнання
Для фермерів ЗЕО «СОКОЛ» виготовляє широкий перелік обладнання:
- зерносушарки,
- силоси на плоскій основі,
- хоппери з проїздом і без,
- норії,
- конвеєри,
- ЗАВи,
- самопливне обладнання та поліуретан.
Також для фермерів було розроблено лінійку металевих силосів на плоскій основі з повною аерацією підлоги Full Floor.
Історія розвитку:
Будівельна фірма «Дарина», підприємство «Агро-Дарина» та завод елеваторного обладнання «СОКОЛ» — це все сходинки становлення однієї компанії.
1992 р. — Будівельна фірма «Дарина» займалася будівництвом монолітних споруд у сільській місцевості.
Починалося все із групи молодих інженерів-ентузіастів, які хотіли створити свою серйозну справу. Спочатку монтували та налагоджували пілорами, потім ЗАВи, будували монолітні будинки та Харківське метро. Але інтерес до сільського господарства переміг.
«Ми збирали обладнання, яке після радянських часів було кинуто під парканами. Чистили, фарбували, встановлювали. Потім потихеньку почали виготовляти власну продукцію. З'явилися свої потужності»
1998 р. — засновано ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Агро-Дарина»: на початковому етапі наше підприємство займалося відновленням сільгоспобладнання, монтажем зерноочисних комплексів (ЗАТ) та запуском їх в експлуатацію.
2000 р. — засновано ТОВ Проектно-монтажна компанія «Зернобуд» (виробництво зерносховищ, транспортерів та ін.).
2013 р. — на базі виробничих підприємств ТОВ СП «Агро-Дарина» та ТОВ ПМК «Зернобуд» було організовано Завод елеваторного обладнання «СОКОЛ».
2017 р.
Читати за темою: Харківський ЗЕО Сокол: Ми — майстри нестандартних рішень
Завод елеваторного обладнання Сокол: з розробок не відстаємо від Європи
2019 р. — завод вивів на ринок зернові силоси на плоскій основі ємністю до 10 тис. м³ та діаметром до 22 м.
ЗЕО «СОКОЛ» було розроблено бункери завантаження залізничних вагонів з рознесеними опорами.
Читати за темою: Що нового вивів на ринок у 2019 році ЗЕО «Сокол»
2020 р. — компанія розширила модельну лінійку силосів діаметром до 32 м, виготовила та змонтувала силоси діаметром 27,5 м та оновила лінійку бункерів.
ЗЕО «СОКОЛ» один із перших розробив ротаційну заливку поліуретанових вкладишів у зернопроводи. Почав випускати 3-х метрові суцільнозварні бункери з конусним днищем, призначені для зберігання борошна, висівок, комбікормів, вапна та інших сипучих продуктів.
Читати за темою: ЗЕО «Сокол»: у 2020 році розширили модельну лінійку силосів
Євген Костоянц: Завод Сокол дає розстрочку на будівництво елеваторів
2022 р. — завод опинився в окупації, там розміщувалися російські війська, від обстрилів постраждали цеха, адміністративна будівля. Завод частково погорів. Другий виробничий кластер у м. Харкові вцілів. З квітня ЗЕО «СОКОЛ» почав відновлювати роботу підприємства. З серпня-вересня почали завершувати ті проекти, які брали з початку року. У виробництві стінок силосів допоміг завод ЛУБНИМАШ. Збитки компанії — більш $3 млн.
2023 р. — перелік виготовленої продукції залишився таким, як і раніше: зерносушарки, силоси, охолоджувачі зерна, транспортне обладнання, металоконструкції, допоміжне обладнання, самопливи, розподілювачі, засувки. Відновлено цех поліуретанових виробів, футерування.
Читати за темою: Євген Костоянц: Завод Сокіл продовжує виготовляти елеваторне обладнання після звільнення Харківщини
# За даними аналітичної системи YouControl власники компанії ЗЕО «СОКОЛ» — Костоянц Дарина Володимирівна (50%), Меший Валерій Анатолійович (25%) та Мешій Сергій Анатолійович (25%).
Профіль Фейсбук
Менеджмент
Команда
Контакти
+38(057) 704-00-13
+38(067) 573-17-83