Аграрний фонд

Інвестиції у сфері сільського господарства
1433

АТ «Аграрний фонд» — оператор аграрного сектору України.

Мета діяльності «Аграрного фонду»: створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, функціонування ринку сільськогосподарської продукції, підтримки вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника.

Акціонерне товариство «Аграрний фонд» створено за рішенням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2013 р. 100% товариства належить державі в особі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Статутний фонд – 5 млрд грн.

Головне завдання «Аграрного фонда» — забезпечення продовольчої безпеки та підтримка сільгоспвиробників.

Ключові факти АТ «Аграрний фонд»:

  1. Займає 20% внутрішнього ринку продовольчого зерна
  2. Найбільший розпорядник борошна в Україні з часткою 13%
  3. Впровадила найбільшу в Україні форвардну програму закупівлі зерна
  4. Співпрацює з найбільшими переробними підприємствами в Україні
  5. Запровадила високі стандарти управління транспортом і логістикою
  6. Хеджування фізичної торгівлі товаром здійснює у співпраці з міжнародними перестрахувальними компаніями
  7. Володіє розвинутою регіональною мережею на всій території України з професійною командою експертів

Основна діяльність підприємства — закупівля зерна шляхом укладання форвардних (попередніх) контрактів.

Щорічно фонд закуповує близько 1 млн. т зернових саме шляхом укладання форвардних контрактів

Після укладання форвардного контракту агровиробники одразу отримують 65% від загальної вартості постачання за договором. Остаточний розрахунок відбувається за ринковими цінами, що склалися на момент постачання.

«Аграрний фонд» не потребує додаткової застави. Запорукою є зерно майбутнього врожаю, на закупівлю якого укладено контракт.

Додаткова вимога від Аграрного фонду — обов'язкове страхування врожаю.

За темою: Форвард в действии: Как фермеры и «Аграрный фонд» сотрудничают в «полях»

2018 р. «Аграрний фонд» запровадив програму обміну зерна на міндобрива: мінеральні добрива можна обміняти на зерно пшениці та кукурудзи, сою та насіння соняшника

«Аграрний фонд» увійшов до списку найбільших компаній України за підсумками 2018 року. Рейтинг складено на основі двох показників: розміру виручки та розміру чистого прибутку.

Виторг ВАТ «Аграрний фонд» у 2018 році склав 6,86 млрд грн, чистий прибуток — 147 млн грн. У загальному рейтингу ТОП-100 ПАТ «Аграрний фонд» зайняв 13 позицію.

2019 р. — у листопаді Кабмін звільнив з посади Голову правління Андрія Радченка та виконувачем обов'язків Голови правління АТ «Аграрний фонд» призначив Івана Баришева.

Державна компанія матиме нову стратегію розвитку, яка почнеться з повного фінансового аудиту, яку проведе компанія Kreston GCG.

2020 р. — Кабінет міністрів України 8 липня передав повноваження щодо управління АТ «Аграрний фонд» Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Постанова Кабміну №698 від 24 липня 2013 року «Про затвердження статуту публічного акціонерного товариства «Аграрний фонд», згідно з яким рішення про кадрові призначення, зміну капіталу, розміщення акцій приймав Кабмін, стала недійсною.

14 травня Кабінет Міністрів України усунув Івана Баришева від виконання обов'язків та на посаду в. о. голови правління АТ «Аграрний фонд» призначив Богдана Банчука.

У липні департамент внутрішнього аудиту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провів позаплановий аудит діяльності АТ «Аграрний фонд» за період з 01.11.2019 до 01.06.2020 р. Аудитор проаналізував законність та ефективність використання державних коштів та майна. В результаті аудиту виявили низку порушень, які можна класифікувати як корупцію.

АТ «Аграрний фонд» не отримує фінансування з державного бюджету України. У держбюджеті країни на 2021 рік закладено 360 млн. грн. на фінансування ДСБУ «Аграрний фонд», до якого АТ не маємо жодного відношення.

2021 р. «Аграрний фонд» підписав тристоронній меморандум про співпрацю з Одеською обласною державною адміністрацією та «Куліндорівським комбінатом хлібопродуктів» (КХП) «Держрезерва». Свою діяльність із переробки він планує сконцентрувати саме на Одещині на «Куліндорівському КХП».

У грудні Кабінет Міністрів України передав «Аграрний фонд» у сферу управління Міністерства аграрної політики та продовольства, до цього з липня 2020 р. він перебував під управлінням Міністерства економіки України.

2022 р. — «Аграрний фонд» почал закупівлю зерна врожаю 2022 року. Авансові платежі товариство здійснює під заставу майбутнього врожаю в розмірі 50-70% від загальної вартості законтрактованого зерна. Обов’язковою умовою співпраці є страхування посівів.

За темою: Держкомпанії: знайди 10 відмінностей

Профіль на Фейсбук

Менеджмент

Банчук Богдан Миколайович
Банчук Богдан Миколайович
Виконувач обов'язків Голови правління АТ
Лавринчук Олександр Володимирович
Лавринчук Олександр Володимирович
Перший заступник голови правління АТ

Контакти

Київська область, м. Київ, вул. Очаківська, 5/6
+380 44 277-27-00
Подивитись на мапі

Діяльність

Державні установи