Олександр Соловей

Співвласник та комерційний директор «Spikе Brokers»
89

Профіль Facebook

Освіта:

2007 р. — Олександр Соловей закінчив Національний університет біоресурсів та природокористування України (НУБІП), за спеціальністю «Управління зовнішньоекономічною діяльністю».

Кар'єра та бізнес:

2006-2008 рр. — працював зерновим трейдером у корпораціях Nidera та Cargill;

2008-2011 рр. — комерційний директор Desnagrain;

2011-2012 рр. — Олександр Соловей працював трейдером Viterra Ukraine;

2012-2014 рр. — трейдер західно-українського управління MAG Commodities (сільськогосподарська торгова компанія, що базується в Баарі, Швейцарія);

2015-2020 рр. — генеральний директор та співвласник компанії Spike Trade («Спайк Трейд Україна»);

2020-2023 р. — Олександр Соловей співвзасновник та генеральний директор (до липня 2023 р.) брокерської компанії Spikе Brokers.

з липня 2023 р. — Олександр Соловей співвласник та коммерційний директор Spikе Brokers.

Хобі: плавання, спорт.

Цитати:

«Це вже підтверджено фактом збору врожаю і те, що на сьогоднішній день українською кукурудзою намагаються розмішувати кукурудзу Східної Європи, бо в Україні кукурудза з низьким вмістом афлатоксинів, тоді як в кукурудзі з Угорщини і Румунії і Сербії вміст афлатоксинів достатньо високий», — сказав Олександр Соловей. (вересень 2024 р.)

Читати за темою: Українською кукурудзою намагаються розмішувати кукурудзу Східної Європи, яка має високий вміст афлатоксинів — аналітики

«Щоб абсорбувати весь цей вал експорту через західні кордони, має бути готова інфраструктура. Ефективність перевантажувальних комплексів має бути на такому рівні, щоб забезпечити конкурентні ставки і конкурентну перевагу. Для того, щоб на західних кордонах були торгові потоки, потрібно мати термінали, на які сільгоспвиробники під час збиральної компанії зможуть привезти зерно, доробити його і продавати трейдерам. Ці термінали забезпечать інтерес від європейських торгових компаній. Відповідно, сформується стійка практика, яка сприятиме розвитку торгівлі на кордоні», — вважає Олександр Соловей. (лютий 2024 р.)

Читати за темою: Термінали на західному кордоні будують всюди, де є можливість — ринок про сухопутні шляхи експорту агропродукції

«В нашій практиці ми відвантажуємо потяги в напрямку Італії з Чопу, середній період транспортування складає 9 днів, плюс-мінус один день. Там інша система планування логістики, вона більш передбачувана, і це добре, щоб дещо тягатися с «Укрзалізницею». Тому що сьогодні стає більш явним те, що «Укрзалізниця» чи то за власним бажанням, чи то через особливі обставини, підігрує певним учасникам ринку, — в нас вартість оренди то зростає до 4 тис. грн, то падає на 2 тис. грн. І це при тому, що в Україні профіцитний ринок вагонів, більше 20 тисяч одиниць», — зазначає Олександр Соловей. (грудень 2023 р.)

«Елеватори в Україні мають всі шанси стати такими собі міні-портами для продукції, яка буде транспортуватися в різних напрямках... На все це потрібно налаштовувати власний бізнес, в першу чергу — елеваторний. Тому що він буде відігравати важливу роль. Бо якщо в мене поруч ринок, до якого я маю більш коротке логістичне плече, а дивлюся в іншому напрямку — то я просто не бачу всіх варіантів. І від цього буде страждати оборотність елеватора, тобто, фокус на той правильний ринок буде важливим елементом елеваторного бізнесу». (грудень 2023 р.)

Читати за темою: Не розгубитися в альтернативах: фактори, які сьогодні визначають ефективність роботи елеватора

«Якщо у західноукраїнських регіонів буде більш сприятлива вартість логістики до західних кордонів в порівнянні з Чорним морем, то захід буде активно балансувати між цими двома ринками. І це прекрасно, тому що в Україні з'являються хороші альтернативи для збуту», — зазначив Олександр Соловей.  (грудень 2023 р.)

«До країн Африки ми не можемо дотягнусь. Я вже не кажу про Азію, туди неефективно доставляти, адже туди потрібно експортувати продукцію великими суднами, чого ми зараз робити не можемо. А перевантажувати в румунському порту Констанца — неефективно. Тому ми програємо конкуренцію з Бразилією, яка вантажить великогабаритні судна в Європу і насичує ринок фуражним зерном». (серпень 2023 р.)

Читати за темою: Ринки фуражної пшениці Європи ми програємо Бразилії — експерти

«Новий напрямок роботи Spike Brokers допоможе в приватному порядку продовжити роботу з урегулювання заборгованості Spike Trade AG перед кредиторами. Ми вирішили бути максимально відкритими та зберегти бренд Spike через його відомість на ринку, адже відновили роботу в більш досконалій, безпечній бізнес-моделі з урахуванням досвіду та уроків. До того ж, наші фахівці мають найкращу експертизу на ринку в галузі торгівлі зерновими та олійними культурами», — розповів співзасновник Spike Brokers Олександр Соловей. (липень 2021 р.)

Читати за темою: Спайк Брокерс почала працювати на українському ринку з торгівлі зерном

В Україні запустили проєкт відеоподкастів про зернотрейдинг: у першому випуску GrainLive Дмитро Михальчук поспілкувався з Олександром Солов'єм — трейдером з 15-річним стажем, генеральним директором Spike Trade Group. (березень 2020 р.)

«Український ринок потребує таких інструментів, як своп-контракт на базисі СРТ, перш за все, для фермерів, які більше знайомі з умовами та філософією торгівлі на цьому базисі», — говорить Олександр Соловей. (лютий 2018 р.)

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 28 листопада 2024