UTA Group (Маріупольська інвестиційна група)

Транспортно-логістичні послуги, зернотрейдинг, фрахтове брокерство, зберігання
1260

UTA Group («Маріупольська інвестиційна група»)  —  група компаній, яка займається транспортної логістикою, трейдингом та експедуванням. 

Бойові дії навесні 2022 р., які призвели до повного руйнування виробничих потужностей у м. Маріуполь, змінила подальшу історію розвитку Групи. Зараз UTA Group надає повний спектр послуг, включаючи планування всього логістичного ланцюжка, аналіз ризиків, пов'язаних із вивезенням агропродукції до його доставки, організацію закупівлі та вивезення.

«Маріупольська інвестиційна група» («МІГ») заснована у 2007 році як єдина фінансово-промислова група компаній, що надають комплекс послуг з судноремонту, машинобудування, суднобудування, перевалки та зберігання вантажів, а також логістики. 

Під управлінням Керуючої компанії «Маріупольська інвестиційна група» (КК «МІГ») у різний час знаходилося декілька напрямків бізнесу: судноремонтний завод, зерновий бізнес, морський бізнес, машинобудівний та медіабізнес.

UTA Group — зерновий бізнес «МІГ», що надає комплекс логістичних послуг в аграрному секторі, починаючи від закупівлі зерна у виробника до експорту зернових культур. 

Активи UTA Group забезпечивали увесь цикл логістики в агросекторі Східної України. Перевагами UTA Group були власна інфраструктура, наявність власного автопарку зерновозів, надання комплексу послуг в одному логістичному центрі. На початок 2022 року у групі працювало близько 150 осіб. 

Активи, які входили до складу групи:

«Мартлет» — спеціалізоване підприємство, що надавало фумігаційні послуги із знезараження промислових приміщень та вантажів, складських та житлових приміщень від комах та гризунів.

У листопаді 2020 року ТОВ «Мартлет» успішно пройшло аудит на відповідність дотримання вимог Кодексу практики зі стаціонарної та транзитної фумігації Фітосанітарної асоціації України (ФАУ). «Мартлет» є членом ФАУ, а стандарт асоціації — єдиний у Східній Європі, який детально описує вимоги до фумігаційної компанії.

Азовський судноремонтний завод («СРЗ») — найбільше в акваторії Азовського моря підприємство, що спеціалізується нз ремонті, модернізації та будівництві плавзасобів, здійснює перевалку різних видів вантажів та виробляє продукцію машинобудування. До 2021 р. входив до складу групи «МІГ».

 Зерновий терміналі «УкрТрансАгро» у Маріупольському морському порту. Компанія «УкрТрансАгро» надавала послуги з перевалки, накопичення, зберігання і відвантаження на морські судна, а також експедирування та митного оформлення зернових і олійних культур на сертифікованому терміналі.

Зерновий термінал «УкрТрансАгро», який працював в Маріупольському морському порту, повністю зруйнувано. Силоси зазнали пошкоджень, зруйнована пультова та інші потужності терміналу.

Основні напряки діяльності:

Основними напрямками розвитку та подальшої діяльності компанії є: організація експорту агропродукції через контейнерний термінал м. Клевань у Рівненський області та через річковий порт у м. Ізмаїл.

✅ «Марітайм Логістікс»

Компанія «Марітайм Логістікс» надає комплексну послугу з управління морськими судами: оперативний, технічний та крюинг менеджмент а також послуги агентування та фрахтування суден.

В комплексному управлінні компанії «Марітайм Логістікс» перебуває судно «Механік Юзвович». 

  «УкрТрансАгро»

Основний фокус у зерновому бізнесі після 2022 р. — це перевалка через річковий порт Ізмаїл. Компанія оперує припортовим складом в порту Ізмаїл.

Компанія має два склади загальним обсягом 5 тис. т, та надає комплексну послугу для трейдерів. Напочаток 2023 р. термінал відвантажує агропродукцію баржами — близько 10 тис. т на місяць. 

  «УТА Логістик» — логістіка зернових та олійних вантажів.

Транспортно-логістична компанія «УТА Логістик» надає спектр послуг з організації та супроводу перевезень зернових та олійних вантажів по Україні та до ЄС. Наземною логістикою, а саме автоперевезеннями, на початок 2023 р.компанія не займається через втрату власних машин.

«СвітАгроТрейд»

Компанія «Світ Агро Трейд» здійснює закупівлю зернових та олійних культур безпосередньо у сільгоспвиробників

За 2020/21 МР компанією «УкрТрансАгро» відвантажено на експорт понад 430 тис. т агропродукції. Частка пшениці, у загальному обсязі агропродукції, становила близько 83%, ячмінь — 7%, кукурудза — 4%, горох — 3%, сорго — 2%, соняшник — 1%.

Історія розвитку:

2003 р. — компанії ТОВ «Сітат» та ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» об'єдналися в «Українську промислово-транспортну компанію» («УПТК») для управління корпоративними правами (49,99% акцій) машинобудівної компанії ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь) та надання транспортних послуг.

Фондом держмайна України цілісний майновий комплекс держпідприємства «Азовський судноремонтний завод» передано в оренду ТОВ «СРЗ», а до управління «УПТК» передано на 5 років державні 25% акцій «Азовмаш».

2004 р. з метою надання послуг з перевантаження зернових культур засновано компанію «Укртрансагро».

2007 р. — заснована компанія ТОВ «Маріупольська інвестиційна група» для консолідації та управління усіма активами Олександра Савчука (1954-2012) — екс-президента ПАТ «Азовмаш» та «Азовмашінвест холдинг».

У грудні «Маріупольська інвестиційна група» повідомила про консолідацію 66% акцій ЗАТ «УПТК», придбавши частки компаній «СМК» та ТОВ «Веспром». В подальшому власником було прийнято рішення розділити управління основним (група «Азовмаш») та іншими (група «МІГ») напрямками бізнесу.

2008 р. — на території ТОВ «СРЗ» групою «МІГ» завершено будівництво сучасного зернового терміналу для перевантажування зерна «УкрТрансАгро» із сертифікованою лабораторією.

2010-2011 рр.  — компанію «МІГ» трансформовано в «Керуючу компанію «Маріупольська інвестиційна група» (КК «МІГ»): для аналізу та реалізації перспективних напрямів бізнесу, інвестування та розвиток транспортних та логістичних активів.

Машинобудівні активи «УПТК» об'єднані у холдинговій компанії Wessanen Trading (Кіпр), 50% акцій якої продано керуючій компанії Юрія Іванющенка. «Азовський судноремонтний завод» переходить під управління Керуючої компанії «Маріупольська інвестиційна група».

2015 р. — на виробничій базі ТОВ «Укртрансагро» створено компанію ТОВ «УТА Логістик».

2016 р. — створено фумігаційну компанію «Мартлет». 

2018 р. —  «УТА Логістик» придбала першу партію тягачів Scania G420 із самоскидними напівпричепами об'ємом 52 м³ у кількості 5 шт.

Проведено реорганізацію компаній групи КК «МІГ». З 2018/2019МР  «УТА Логістик» здійснюватиме лише функції перевізника зернових та олійних вантажів, а зерновий термінал «УкрТрансАгро» стає єдиним вікном для надання повного комплексу послуг із супроводу зернових та олійних вантажів.

2019 р. — в березні КК «МВГ» купила корпоративні права компанії ТОВ «Світ Агро Трейд», яка спеціалізується на закупівлі зернової продукції.

Розпочато процес передачі цілісного майнового комплексу «Азовський судноремонтний завод» з балансу ТОВ «СРЗ» на баланс ДП «Азовський судноремонтний завод».

2021 р. — у лютому роботу «Азовського судноремонтного заводу» було заблоковано рішенням капітана Маріупольського порту про заборону швартування до гідротехнічних споруд цілісного майнового комплексу АСРЗ. Це призвело до повної зупинки виробничої діяльності, і у квітні ТОВ «СРЗ» розпочало процедуру банкрутства.

З початку лютого до травня «УкрТрансАгро» вантажив судна через причали Маріупольського морського торговельного порту у партнерстві з компанією «Аскет Шиппінг».

UTA Group придбала фермерське господарство «Світанок» у с. Малоянисоль Донецької області із земельним банком —  500 га. Це повністю замкнуло виробничий ланцюжок групи: наземна логістика — від поля зернового господарства до терміналу, та морська — від терміналу через агентування, фрахтування та оперування суднами до покупця.

У квітні підписано акт приймання-передачі: ДП «Азовський судноремонтний завод» прийняло на свій баланс цілісний майновий комплекс СРЗ, у тому числі гідротехнічні споруди (причали, плавпричали, пірс, плавмайстерні та ін.)

У травні «МІГ» продала Маріупольській міській раді корпоративні права ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВ-7».

2022 р. — компанії, що входять до складу UTA Group, через військові дії припинили діяльність у місті Маріуполь та інших населених пунктах, які наразі непідконтрольні Україні. Група втратила всі матеріальні ресурси та виробничі потужності у м. Маріуполі: термінал «УкрТрансАгро», машини, які перебували в управлінні «УТА Логістик», фермерське господарство «Рассвет».

У квітні усі компанії, які входять до UTA GROUP, перереєстровані у м. Вінниці.

З серпня UTA Group відновила свою операційну діяльність і почала працювати у південній частині України на Дунаї.

2023 р. — Група додатково інвестує у склади в Ізмаїлі, щоб збільшити обсяг одночасного зберігання до 9 тис. т. Також розглядаються варіанти виходу на глибоководні причали, щоб розширити ринок. 

# Керуюча компанія «Маріупольська інвестиційна група» за даними аналітичної системи Youcontrol, через компанію UITC LIMITED (Кіпр) та MARIUPOL INVESTMENT GROUP LIMITED (Великобританія), контролюється Савчук Світланою Савелівною — вдовою засновника компанії Савчука Олександра Володимировича, яким помер у 2012 р.

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Плотніков Павло Анатолійович
Плотніков Павло Анатолійович
Генеральний директор
Леонідов Андрій
Керівник напрямку експедирування
Іванюшенко Олег Павлович
Іванюшенко Олег Павлович
Виконавчий директор
Савчук Олександр Володимирович
Савчук Олександр Володимирович
Екс-президент ПАТ «Азовмаш», засновник та екс-власник

Контакти

Вінницька область, м. Вінниця, вул. Стрілецька, буд. 1
info@ukmig.com.ua
uta@uta.dn.ua
+38 (0629) 48-25-47
Подивитись на мапі

Діяльність

АвтоперевезенняТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

УТА Логистик
УТА Логістик
Транспортно-логістичні послуги
УкрТрансАгро
УкрТрансАгро
Перевалка, накопичення, зберігання та відвантаження на морські судна зернових та олійних культур