UTA Group (Маріупольська інвестиційна група)

Транспортно-логістичні послуги, зерноперевалочний комплекс, трейдинг, фумігаційні послуги
837

UTA Group («Маріупольська інвестиційна група»)  —  група компаній, активи якої забезпечують весь цикл логістики в агросекторі Східної України.

«Маріупольська інвестиційна група» («МІГ») заснована у 2007 році як єдина фінансово-промислова група компаній, що надають комплекс послуг з судноремонту, машинобудування, суднобудування, перевалки та зберігання вантажів, а також логістики.

Під управлінням Керуючої компанії «Маріупольська інвестиційна група» (КК «МІГ») у різний час знаходилося декілька напрямків бізнесу: судноремонтний завод, зерновий бізнес, морський бізнес, машинобудівний та медіабізнес.

UTA Group — зерновий бізнес «МІГ», що надає повний комплекс логістичних послуг в аграрному секторі, починаючи від закупівлі зерна у виробника до експорту зернових культур.

Переваги UTA Group — власна інфраструктура, наявність власного автопарку зерновозів, надання комплексу послуг в одному логістичному центрі.

Основні активи групи:

✅ Азовський судноремонтний завод («СРЗ») — найбільше в акваторії Азовського моря підприємство, що спеціалізується нз ремонті, модернізації та будівництві плавзасобів, здійснює перевалку різних видів вантажів та виробляє продукцію машинобудування.

До 2021 р. входив до складу групи «МІГ».

✅ «Марітайм Логістікс»

Компанія «Марітайм Логістікс» надає комплексну послугу з управління морськими судами: оперативний, технічний та крюинг менеджмент.

«Марітайм Логістікс»  надає  експертну підтримку учасникам ринку з маркетингових питань: аналітіка та прогнозування у сфері морської логистики, послуги агентування, та фрахтування суден під вантажопотоки з портів Азовського моря.

  «УкрТрансАгро»

Компанія «УкрТрансАгро» надає послуги з перевалки, накопичення, зберігання і відвантаження на морські судна, а також експедирування та митне оформлення зернових і олійних культур на сертифікованому зерновому терміналі «УкрТрансАгро».

Це найбільш технологічний в українській акваторії Азовського моря зерноперевалочний комплекс.

  «УТА Логістик» — логістіка зернових та олійних вантажів.

Транспортно-логістична компанія «УТА Логістик» надає повний спектр послуг з організації та супроводу перевезень зернових і олійних вантажів по Україні. Власний автопарк компанії складається з 5 автомобілів Scania (сідельні тягачі),  також в управлінні знаходяться  12 авто зерновозів.

«СвітАгроТрейд»

Компанія «Світ Агро Трейд» здійснює закупівлю зернових та олійних культур безпосередньо у сільгоспвиробників, з подальшим прямим експортом.

Компанія здійснює свою діяльність в східному регіоні України (Донецька та Луганська області). У планах компанії розширення спектра послуг фермерам східного регіону.

UTA Group зосереджена на роботі з однією культурою. За 2020/21 МР компанією «УкрТрансАгро» відвантажено на експорт понад 430 тис. т агропродукції. Частка пшениці, у загальному обсязі агропродукції, становила близько 83%, ячмінь — 7%, кукурудза — 4%, горох — 3%, сорго — 2%, соняшник — 1%.

Торгові партнери UTA Group: Туреччина, Єгипет, Ліван, Італія, Іспанія, Ізраїль та інші.

✅ «Мартлет»

«Мартлет» — спеціалізоване підприємство, що надає фумігаційні послуги із знезараження промислових приміщень та вантажів, складських та житлових приміщень від комах та гризунів.

У листопаді 2020 року ТОВ «Мартлет» успішно пройшло аудит на відповідність дотримання вимог Кодексу практики зі стаціонарної та транзитної фумігації Фітосанітарної асоціації України (ФАУ). «Мартлет» є членом ФАУ, а стандарт асоціації — єдиний у Східній Європі, який детально описує вимоги до фумігаційної компанії.

Рослинництво

У січні 2001 р. для реалізації стратегії вертикально інтегрованої компанії UTA Group придбала сільгосппідприємство під Маріуполем: ТОВ «Світанок» у с. Малоянисоль Донецької області.

Земельний банк —  500 га. Компанія «Світанок» займається вирощуванням зернових.

Історія розвитку:

2003 р. — компанії ТОВ «Сітат» та ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» об'єдналися в «Українську промислово-транспортну компанію» (УПТК) для управління корпоративними правами (49,99% акцій) машинобудівної компанії ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь) та надання транспортних послуг.

Фондом держмайна України цілісний майновий комплекс держпідприємства «Азовський судноремонтний завод» передано в оренду ТОВ «СРЗ», а до управління «УПТК» передано на 5 років державні 25% акцій «Азовмаш».

2004 р. з метою надання послуг з перевалки зернових культур засновано компанію «Укртрансагро».

2007 р. — заснована компанія ТОВ «Маріупольська інвестиційна група» для консолідації та управління усіма активами Олександра Савчука (1954-2012) — екс-президента ПАТ «Азовмаш» та «Азовмашінвест холдинг».

У грудні «Маріупольська інвестиційна група» повідомила про консолідацію 66% акцій ЗАТ «УПТК», придбавши частки компаній «СМК» та ТОВ «Веспром». В подальшому власником було прийнято рішення розділити управління основним (група «Азовмаш») та іншими (група «МІГ») напрямками бізнесу.

2008 р. — на території ТОВ «СРЗ» групою «МІГ» завершено будівництво сучасного зерноперевалочного комплексу «УкрТрансАгро» із сертифікованою лабораторією.

2010-2011 рр.  — компанію «МІГ» трансформовано в «Керуючу компанію «Маріупольська інвестиційна група» (КК «МІГ»): для аналізу та реалізації перспективних напрямів бізнесу, інвестування та розвиток транспортних та логістичних активів.

Машинобудівні активи «УПТК» об'єднані у холдинговій компанії Wessanen Trading (Кіпр), 50% акцій якої продано керуючій компанії Юрія Іванющенка.

«Азовський судноремонтний завод» переходить під управління Керуючої компанії «Маріупольська інвестиційна група».

2015 р. — на виробничій базі ТОВ «Укртрансагро» створено компанію ТОВ «УТА Логістик».

2016 р. — було створено фумігаційну компанію «Мартлет». 

2018 р. —  «УТА Логістик» придбала першу партію тягачів Scania G420 із самоскидними напівпричепами об'ємом 52 м³ у кількості 5 шт.

Проведено реорганізацію компаній групи КК «МІГ». З 2018/2019МР  «УТА Логістик» здійснюватиме лише функції перевізника зернових та олійних вантажів, а зерновий термінал «УкрТрансАгро» стає єдиним вікном для надання повного комплексу послуг із супроводу зернових та олійних вантажів.

2019 р. — в березні КК «МВГ» купила корпоративні права компанії ТОВ «Світ Агро Трейд», яка спеціалізується на закупівлі зернової продукції.

Розпочато процес передачі цілісного майнового комплексу «Азовський судноремонтний завод» з балансу ТОВ «СРЗ» на баланс ДП «Азовський судноремонтний завод».

2021 р. — у лютому роботу «Азовського судноремонтного заводу» було заблоковано рішенням капітана Маріупольського морського порту про заборону швартування до гідротехнічних споруд цілісного майнового комплексу АСРЗ. Це призвело до повної зупинки виробничої діяльності, і у квітні ТОВ «СРЗ» розпочало процедуру банкрутства.

З початку лютого до травня «УкрТрансАгро» вантажив судна через причали Маріупольського морського торговельного порту у партнерстві з компанією «Аскет Шиппінг».

UTA Group придбала фермерське господарство «Світанок» у селі Малоянисоль Донецької обл. Це повністю замкнуло виробничий ланцюжок групи: наземна логістика — від поля зернового господарства до терміналу, та морська — від терміналу через агентування, фрахтування та оперування суднами до покупця.

У квітні бпідписано акт приймання-передачі: ДП «Азовський судноремонтний завод» прийняло на свій баланс цілісний майновий комплекс СРЗ, у тому числі гідротехнічні споруди (причали, плавпричали, пірс, плавмайстерні та ін.)

У травні «МІГ» продала Маріупольській міській раді корпоративні права ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВ-7».

2022 р. — компанії, що входять до складу UTA Group, через військові дії припинили діяльність у місті Маріуполь та інших населених пунктах, які наразі непідконтрольні Україні. Численні руйнування виробничої інфраструктури унеможливлюють Компаніям здійснювати операційну діяльність та виконувати свої зобов'язання.

Зерновий термінал «УкрТрансАгро», який працював в Маріупольському морському порту, повністю зруйнувано. Силоси зазнали пошкоджень, зруйнована пультова, основні потужності терміналу.

# Керуюча компанія «Маріупольська інвестиційна група» за даними аналітичної системи Youcontrol, через компанію UITC LIMITED (Кіпр) та MARIUPOL INVESTMENT GROUP LIMITED (Великобританія), контролюється Савчук Світланою Савелівною — вдовою засновника компанії Савчука Олександра Володимировича, яким помер у 2012 р.

Профіль на Фейсбук

Менеджмент

Плотніков Павло Анатолійович
Плотніков Павло Анатолійович
Генеральний директор
Іванюшенко Олег Павлович
Іванюшенко Олег Павлович
Виконавчий директор
Савчук Олександр Володимирович
Савчук Олександр Володимирович
Екс-президент ПАТ «Азовмаш», засновник та екс-власник
Мазний Артем Васильович
Мазний Артем Васильович
Директор «Світ Агро Трейд», заст. виконавчого директора з бізнес-аналітики та IT

Контакти

Донецька область, м. Маріуполь, вул. Гагаріна, буд.3
info@ukmig.com.ua
uta@uta.dn.ua
+38 (0629) 48-25-47
Подивитись на мапі

Діяльність

АвтоперевезенняТрейдингЛогістикаКонсалтингЗаготівля, обробка та зберігання

Структура компанії

УТА Логистик
УТА Логистик
Транспортно-логистические услуги
УкрТрансАгро
УкрТрансАгро
Перевалка, накопичення, зберігання та відвантаження на морські судна зернових та олійних культур