Майкл Блейзер

Засновник і президент інвестиційного фонду SigmaBleyzer, Голова ради директорів «AgroGeneration»
1697

Майкл Блейзер народився в м. Харкові (ім'я при народженні — Михайло) у родині відомого в Радянському Союзі торакального хірурга.

Освіта:

1968-1973 рр. — Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ), спеціальність — «Цифрова електроніка та квантова фізика».

Кар'єра та бізнес:

Після інституту Майкл Блейзер працював у Росії, Україні, Узбекистані та Туркменістані.

1978 р. — Майкл Блейзер за програмою репатріації виїхав із сім'єю спочатку до Ізраїлю, потім до США.

1981-1993 рр. — отримав американське громадянство та нове ім'я — Майкл. Займався торгівлею, а потім інвестиційним бізнесом і навіть відкрив невеликий банк. За 15 років кар'єри в галузі фінансів і менеджменту: робота в корпорації Exxon, а потім у компанії Ernst&Young, Майкл Блейзер обіймав різні операційні, управлінські та керівні посади в Техасі, Луїзіані та Європі.

1994 р. — Майкл Блейзер заснував приватну інвестиційну компанію SigmaBleyzer (США), що інвестує в пострадянські країни.

В Україні разом із братом Левом Блейзером та Валерієм Демою (родичем дружини) створив американсько-українське СП «SigmaBleyzer», з офісами в Х'юстоні та Харкові, а також дочірні компанії  «Сигма-Фонд» та «Східно-Український Фондовий центр».

У середині 90-х Групі належали пакети акцій близько 100 підприємств. 

з 1994 р. — президент і виконавчий директор інвестиційного фонду SigmaBleyzer;

2015 р. — розмір активів SigmaBleyzer оцінювався приблизно в $1,1 млрд, підконтрольні Фонду компанії працюють в Україні, Казахстані, Румунії та Болгарії. 

На 2010 р. в Україні SigmaBleyzer володів акціями таких компаній, як «Воля-Кабель», торгова мережа «КОСМО», AgroGeneration, Полтавська кондитерська фабрика («Полтавакондитер»), Севастопольський морський завод, «Запорізький м'ясокомбінат», «Мелітопольський завод тракторних гідроагрегатів», розробник інформаційних систем управління «Софтлайн» тощо.

2010-2013 рр. — співвласник агрохолдингу Harmelia Holdings (вирощування зернових та олійних культур у Полтавській та Харківській областях).

з жовтня 2013 р. — голова ради директорів агрохолдингу  AgroGeneration, який утворено після злиття французької групаи AgroGeneration та компанії Harmelia 

Громадська діятельність:

2001 р. — Майкл Блейзер заснував неприбуткову, громадську організацію «Міжнародний Фонд Блейзера» (The Bleyzer Foundation),президент фонду. Фонд займається дослідженнями економіки країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою.

Працював у Раді директорів Музею Голокосту в Х'юстоні та в Консультативному комітеті Техаського фонду нових технологій.

Майкл Блейзер є членом Виконавчої експертної ради навчального закладу, що спеціалізується на глобальному управлінні: Thunderbird Private Equity Center; журналу Thunderbird Global Council, а також є членом Консультативної ради Асоціації прямих інвестицій на ринках, що розвиваються (EMPEA).

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 4 жовтня 2023