LNZ Group
LNZ Group — багатопрофільний агропромисловий холдинг, що спеціалізується на торгівлі посівним матеріалом, засобами захисту рослин, вирощуванні зернових та технічних культур, тваринництві, зернотрейдерській діяльності, розвиває енерготрейдинг, постачання мінеральних добрив.
LNZ Group — сучасна диверсифікована агропромислова компанія зі 170-річною історією, утворена на базі Лебединського насіннєвого заводу. «Лебединський насіннєвий завод» (ЛНЗ) було засновано 1846 року поміщиком Петром Лопухіним і меценатом Абрамом Бродським спочатку як цукровий завод. У 1937 р. роботу підприємства відновили, змінивши його спеціалізацію на вирощування насіння буряків.
Група компаній розвиває такі напрямки бізнесу: агровиробництво (Agro), насінництво (Product), дистриб’юцію (Market), енергетичний напрямок (LNZ Energo), переробку (TEVITTA).
До складу LNZ Group входять 47 агрофірми, а також спеціалізований завод по виробництву кукурудзи, багатофункціональний завод по виробництву насіння пшениці, ячменю, гороху, сої, соняшнику, льону, спельти, елеватори в Черкаській та Сумській областях, 5 логістичних центрів, завод по виробництву заморожених овочів, фруктів та ягід та власний митний склад.
Агрофірма «Вікторія» — базове господарство групи компаній «Лебединський насіннєвий завод». До її складу входять ТОВ «Довіра - 06», «Колос», «Білопільська аграрна компанія», «Верес», «Князівське», «Буринь – інвест», «Аграрій-4», які ведуть господарську діяльність на території Білопільського, Буринського, Роменського та Недригайлівського районів Сумської області.
Основні напрямки діяльності:
✅ Насінництво
LNZ Group є одним із лідерів насіннєвого ринку України з багаторічним досвідом роботи з провідними міжнародними компаніями-селекціонерами з виробництва насіння кукурудзи, соняшнику, сої, пшениці, гороху, ячменю. Це такі компанії, як Bayer (DEKALB), Syngenta, Limagrain та інших, а також є офіційним дистриб'ютором німецької компанії Bayer в Україні.
LNZ-PRODUCT — це два сучасні насіннєві заводи:
- Спеціалізований завод по виробництву насіння кукурудзи, продуктивністю 330 т/добу
- Багатофункціональний насіннєвий завод: перша лінія: виробництво насіння пшениці, ячменя, гороха, сої, соняшника, продуктивністю 150-200 т/добу, а друга лінія: виробництво насіння льону, коріандру, спельти та інших культур, продуктивність:75 т/добу
Понад вісімдесятирічний досвід виробництва насіння та сучасне технологічне обладнання є запорукою виробництва насіння високої якості. Компанія входить до TOP-10 українських насіннєвих заводів.
✅ Агровиробництво — виробництво зернових та олійних культур, а також молока і м'яса.
Земельний банк: група обробляє 83 тис. га землі, які розділені на 4 виробничо-територіальні кластери: Шполянський кластер (31,3 тис. га), Черкаський лівобережний кластер: Золотоноша, Чорнобай (9,6 тис. га), Сумський кластер (39 тис. га), Вінницький кластер (3,0 тис. га).
LNZ-AGRO — визнаний лідер аграрного ринку України з виробництва насіння зернових і технічних культур. Компанія має найбільші в Україні площі з вирощування гібридної кукурудзи та соняшнику, враховуючи площі під поливом.
✅ Дистрибуція посівного матеріалу та ЗЗР — компанія є лідером з дистрибуції насіння цукрових буряків в Україні, одним із лідерів з дистрибуції насіння кукурудзи, соняшнику, ріпаку.
Діяльність LNZ-MARKET поширюється майже на всю територію України з пропозицією комплексної технології (насіння + ЗЗР) та охоплює 5 логістичних центрів, 20 регіональних представництв (офісів) та 100 менеджерів із продажу. LNZ MARKET — компанія, яка найбільш динамічно зростає за обсягами продажів протягом останніх 5-ти років.
«ЛНЗ» розвиває власний бренд генеричних засобів захисту рослин DEFENDA, а також бренд північноамериканської селекції UNIVERSEED. Бренд UNIVERSEED належить до інтелектуальної власності North American Plant Genetics (CA), з яким LNZ Group співпрацює по вирощуванню гібридів кукурудзи в Україні, і є офіційним дистриб’ютором бренду UNIVERSEED в Україні.
Під розвиток бренду у компанії був створений науково-технологічний відділ, який працює над покращенням якостей гібридів кукурудзи в умовах клімату України. Також агрономи технологічного відділу надають повний агрономічний супровід господарствам, які придбали гібриди бренду UNIVERSEED.
✅ Трейдинг природного газу та електроенергії
LNZ ENERGO — новий напрям діяльності Групи. У травні 2019 р. вона отримала ліцензію на постачання природного газу, а у червні — отримала ліцензію на постачання електроенергії.
З березня 2020 року ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» вже самостійно начав постачати електроенергію на одне із підприємств групи компаній. У листопаді 2021 р. він забезпечив електроенергією більш ніж на 9,5 млн. кВт підприємства по всій території України, а у вересні 2021 р. забезпечив на 5 млн кВт-год підприємства в Україні.
✅ Онлайн-торгівля
LNZ web — це інноваційна онлайн-платформа, завдяки якій можна придбати посівний матеріал, засоби захисту рослин та добрива.
✅ Переробка та виробництво
У 2021 р. почав роботу «Авуар» — завод по виробництву заморожених овочів, фруктів та ягід за технологією шокової заморозки. На заводі встановлене сучасне обладнання від провідних європейських виробників. LNZ Group продає вироблену продукцію під брендом Tevitta.
«Шполянський завод продтоварів» — підприємство у Черкаській області, яке спеціалізується на виробництві різних харчових продуктів і переробленню сільськогосподарської продукції. Виготовляє продукцію під торговельними марками «Жайвір», «Чіпси Золотисті» та «Хрустата Потата». На заводі працює 6 цехів, 2 з яких виготовляють продукцію для торговельної марки «Жайвір».
✅ Зернотрейдерська діяльність — закупівля та продаж зернових, зберігання вирощеної продукції рослинництва на власних елеваторах, підлогових складах, надання елеваторних послуг.
З 2016 р. структура групи — LNZ TRADE займається закупівлею зернових і олійних культур. LNZ Group закуповує зерно в шести областях України — Сумській, Харківській, Полтавській, Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській.
Група має власний автопарк та парк вагонів-зерновозів.
✅ Елеваторні послуги
«ЛНЗ» має в своєму розпорядженні елеваторні потужності понад 230 тис. т одночасного зберігання, з них
у Черкаському кластері:
✅ «Лебединський насіннєвий завод» — елеватор знаходиться у с. Лебедин Звенигородського району, потужність зберігання 76 тис. т, включно з модульним сховищем Unіon Іron (США) на 6 тис. т, та «Лебединський насіннєвий завод» (Княжа) — 5 тис. т.
Залізобетонний елеватор введено в експлуатацію у 1986 році, він вміщував 30 тис. т зерна. Ще 20 тис. т зберігалося у підлогових складах. У 2013 р. завдяки 2-м металичним силосам по 10 тис. т, потужність одночасного зберігання було збільшено.
«ЛНЗ» надає послуги сертифікованого елеватора зі зберігання зернових культур і відвантаження зерна, має власну залізничну колію, яка сполучена зі станцією Сигнаївка Одеської залізниці.
✅ «Шпола-Агро Індустрі» (Сигнаївка) — елеватор у с. Сигнаївка Звенигородського району, потужністю одночасного зберігання 11 тис. т та елеватор «Шпола-Агро Індустрі» (Носачів) — у с. Носачів Черкаського району, потужністю одночасного зберігання 20,7 тис. т — це мобільні перевалочні пункти.
✅ Племінний завод-дослідне господарство «Золотоніське» — елеватор у м. Золотоноша, потужністю 5 тис. т.
✅ склади підлогового зберігання в господарствах «Агрофірма «Вись» у с. Матусів на 7 тис. т , «Веселий хутір» — у с. Веселий Хутір на 5 тис. т
✅ «Рімесса» — компанія, що входить до LNZ Group, у 2018 р. почала будувати ще одне зерносховище у Шполі на 100 тис. т — необхідність розширення елеваторних потужностей спричинена зростанням земельного банку та високою врожайністю зернових культур.
у Сумському кластері:
✅ «Лебединський насіннєвий завод» (Білопольський елеватор АФ Вікторія)
У м. Білопілля Сумської області в червні 2018 р. розпочал роботу елеваторний комплекс агрофірми «Вікторія» LNZ Group. Потужності зберігання нового елеватора на 44 тис. т представлені силосами з плоским дном виробництва іспанської фірми SIMEZA. Приймається як власне, так і давальницьке зерно. Енергозберігаючі зерносушарки на кожній лінії — по спарці DDU 60-20 PETKUS. Одночасно зберігати на елеваторі можна близько 6 культур або ж класів зерна. Таку можливість забезпечує гнучка система зернових маршрутів підприємства. Маючи дві точки з/д приймання та відвантаження у вагони, щодоби елеватор може відправляти залізницею 3,5 тис. т зерна.
У 2019 р. повна виробнича потужність Білопільського елеватора АФ «Вікторія» сягнула 77 тис. т. Побудувано усі комунікації та інженерні мережі, залізницю, газопровід, лінію електропередачі, адмінкорупс, лабораторію, автомобільні та залізничні ваги. Територія елеватора — 12 га.
Читати за темою: Новий елеватор дасть нові можливості LNZ Group в оперативному постачанні зерна
Білопільский елеватор LNZ Group отримав нові вагони
Фото за темою: Як будується елеватор агрофірми Вікторія
✅ «Лебединський насіннєвий завод» (Миколаївка) — розташований на двох виробничих майданчиках у смт. Миколаївка, він має основний виробничий майданчик та пункту відвантаження зерна на залізничний транспорт.
✅ «Лебединський насіннєвий завод» (Агрозем) — елеватор у с. Есмань Глухівського району запущено у 2011 р., обсяг одночасного зберігання складає 21 тис. т у метелевих сілосах та підлогових складах. У 2017 р. його було газифіковано. До елеватора підведено залізничну колію, але у 2019 р. станцію Есмань закрили як малодіяльну, залізничне відвантаження не можливе. У 2019 р. LNZ Group придбав цей елеватор у групи AgroGeneration разом із компанією «Агрозем».
Історія розвитку
2003 р. — проведення реконструкції елеватора «Лебединський насіннєвий завод»: змонтовано зерносушарку, сепаратор КБС-200, закуплено устаткування для зернолабораторії. В 2003 р. вдалося підняти завантаженість елеватора до 30%,а через два роки вона стала повною.
2013 р. — місткість елеватора та складів «Лебединський насіннєвий завод» у Черкаській обл. з 55 тис. т одночасного зберігання збільшено завдяки встановленню двох додаткових силосів загальною місткістю 20 тис. т і модуля для зберігання зерна за канадською технологією загальною місткістю 6 тис. т.
2016-2017 рр. — створення нової структури, яка займається закупівлею зернових та олійних — LNZ Group TRADE-трейдинг.
У 2016 році LNZ Group стала власником цілої низки сучасних високоефективних хімпрепаратів (ЗЗР), об'єднавши їх під брендом «DEFENDA».
Початок будівництва елеваторного комплексу потужністю 77 тис. т — найбільшого за останні роки інвестиційного проєкту в галузі АПК на Сумщині. Компанія LNZ Group вклала в елеватор понад $15 млн.
LNZ Group почала надавати послуги агровиробникам на насіннєвих заводах компанії з додаткової обробки насіння інсектицидами та стимуляторами росту.
2018 р. — LNZ Group придбав 100 відсотків корпоративних прав компанії «Шпола-Агро Індустрі» у групи компаній «ByFrederic» з усією інфраструктурою і технікою в Черкаській області. «Шпола-Агро Індустрі» управляла двома елеваторами. Придбання сільгоспактивів збільшило земельний банк LNZ Group до 70 тис. га.
Почала роботу перша черга елеватора Агрофірми «Вікторія».
2019 р. — LNZ Group збільшила площі оброблюваних земель ще на 10 тис. га, придбавши аргарні підприємства в Сумській і Черкаській областях.
Повна виробнича потужність «Білопільського елеватора» досягла 77 тис. т.
Агрофірма «Вікторія» в липні поповнила рухомий склад для перевезення зерна та придбала 108 нових вагонів-зерновозів — 54 вагони на два різні маршрути. Вагони надійшли на «Білопольський елеваторный комплекс».
Наприкінці квітня LNZ отримала ліцензію на постачання природного газу. LNZ ENERGO за три місяці після отримання ліцензії реалізував близько 45 млн кубометрів природного газу. Більшу частину проданого газу компанія заводитиме на елеватори.
Таку саму ліцензію компанія згодом отримала на реалізацію електроенергії, розвиваючи новий енергетичний напрям LNZ ENERGO.
Розпочав свою роботу перший інтернет-магазин LNZ web, де кожен аграрій може придбати агропродукцію світових брендів в один клік.
2021 р. — запуск першої черги заводу із заморожування ягід, овочів та фруктів. У лютому LNZ Group придбала два господарства у Вінницькій області, збільшивши земельний банк на 3 тис. га — до 83 тис. га.
# Основний бенефіціар та Голова Наглядової Ради LNZ Group — Кравченко Дмитро Вікторович.
Директор Сумського агровиробничого кластеру LNZ Group та генеральний директор Агрофірма «Вікторія» — Бондаренко Сергій Миколайович.
Профіль Фейсбук Агрофірма «Вікторія»
Профіль Фейсбук LNZ Group
Менеджмент
Команда
Контакти
+38 (04741) 5-24-49 (Телефон/факс)