Олексій Кустов народився в м. Київі.
Освіта:
Олексій Кустов закінчив Київський національний торгово-економічний університет.
Кар'єра:
2005 р. — заступник директора «Аліязького хлібоприймального підприємства» (Одеська обл.);
2009 р. — Олексій Кустов придбав колишню базу райспоживспілки у м. Христинівка Черкаської обл., на місці якої було збудовано сучасний елеватор — «Христинівське ХПП»;
2014 р. — Alebor Group відкрила «Вороновицьке ХПП» у Вінницькій обл.;
2017 р. — відкриття елеватора «Чесне ХПП» в Одеській обл.;
2023 р. — відкриття нового напрямку для забезпечення сухопутного експорт продукції: будівництво «Вадул-Сіретського терміналу».
Олексій Кустов формує стратегію розвитку групи, координує поточну роботу компаній групи.
Цитати:
«Компанія вже придбала 15 га під будівництво на станції Вадул-Сірет для постачання зерна до румунського порту Констанца. У вересні плануємо поставити перший вагон та вийти на показник перевезення у 1,5 тис. т зерна на добу», — сказав Олексій Кустов. (липень 2022 р.)
Читати за темою: Alebor Group побудує експортний зерновий термінал на 60 тисяч тонн зерна
«Ми опрацьовуємо маршрути, футуємо транспортери, ставимо пластикові ковші на норіях, які не травмують лопатки на транспортерах, розробили низку секретів, що дають змогу уникнути бою зерна під час падіння з висоти 30 м і потрапляння в силос. Усе робиться для того, щоб якість зерна, яке нам привозять на елеватор, максимально відповідала тій, яку хоче фермер отримати на виході», — розповів Олексій Кустов. (квітень 2019 р.)
Читати за темою: Треба знаходити баланс між кількістю переваленого зерна та рентабельністю — Кустов
«Порівнюючи витрати на оренду вагонів і доставку зерна на елеватори, виходить, що зернові вигідніше купити в господарстві, занурити в автомобіль і привезти в порт, минаючи елеватор і всю інфраструктуру. Однак це неправильна тенденція. Зерно логістично зручніше возити залізничним транспортом», — переконаний Олексый Кустов. (вересень 2017 р.)
Читати за темою: Alebor Group передумала будувати елеватори в Західних областях через дефіцит залізничних вагонів