Сергій Кравчук

Засновник, генеральний директор «Галс Агро»
293
Вік: 49 років

Сергій Кравчук народився в м. Києві.

Освіта:

1997 р. — закінчив Київський політехнічний інститут, інженерно-фізичний факультет. Спеціальність — інженер-механік.

2006 р. — Сергій Кравчук закінчив Міжнародний інститут менеджменту, Senior Executive MBA (Україна — Швейцарія), магiстр з бiзнес адмiнiстрування.

Кар'єра та бізнес:

1998-2011 рр. — Сергій Кравчук засновик та комерцiйний директор СВГ «Полiгональ» (неспеціалізована оптова торгівля);

з 2011 р. — співвласник, Голова Наглядової ради АТ «Линовицький цукрокомбiнат «Красний» (Чернигівська обл.);

з 2011 р. — генеральний директор та співвласник групи компаній «ГАЛС АГРО», до якої входить СТОВ «Цукровик» (Чернигівська обл.), Торговий дім «ГАЛС АГРО» (Чернигівська обл.), ФГ «К-Агро», ТОВ СВК «Світанок», СТОВ «Линовицьке», ТОВ «Журавка» та інші.

з 2017 р. — Сергій Кравчук генеральный директор, співвласник ТОВ «Городище-Пустоварівська аграрна компанія» («Гопак»), (Київська обл.)

Цитати:

«Ми в квітні запустили біогазовий завод, ми жодного кубометра ще не дали. Я взагалі не кажу про експорт, ми в систему (газорозподільчу) не можемо подати. У нас всі регламентні і технічні речі зроблені, погоджені, закриті і так далі. Нам тільки треба отримати дозвіл, щоб відкрити кран», — розповів Сергій Кравчук. (лютий 2024 р.)

Читати за темою: Через економічну недоцільність Галс Агро зупинив виробництво біометану

«У нас існує вибір, зібрати з гектара 9 тонн кукурудзи і не змогти її вивезти за межі країни, або на цьому ж гектарі виростити біоенергетичні культури, зробити з них 5 тисяч кубометрів газу, і експортувати газ замість сировини, не використовуючи залізницю та автотранспорт, не даючи європейцям того, що вони не хочуть бачити — дешеву кукурудзу. А от газ їм потрібен, бо в них його дефіцит»,— говорить Сергій Кравчук. (травень 2023 р.)

«Ми спостерігаємо за ринком біогазу у Європі. Десь з 2020 року, ще до прийняття Європейської Хартії по біометану, стало зрозуміло, що ЄС буде різко збільшувати його виробництво, і в цьому процесі зворотного шляху немає. Перед цим була електроенергія, біодизель, біоетанол. Еволюційний шлях розвитку. На той час наша компанія вже мала біогазові заводи, вони виробляли електроенергію. Ми почали їх частково переобладнувати на виробництво біометану».(травень 2023 р.)

«У нас сьогодні 6 біогазових заводів, ми — найбільша компанія по їхній кількості. Ми не самі потужні по виробництву електроенергії, а по кількості заводів ми перші. І працюємо над тим, що всі заводи були оснащені біометановим модулем. Ми в своєму розвитку ідемо по європейській системі, де будуються невеличкі біогазові заводи у кожному районному центрі або більш-менш великому селі. В зоні, де ми працюємо, можемо ще будувати заводи».(травень 2023 р.)

«Кожне агарне господарство може виробляти цю енергію. З відходів, залишків агропродукції, проміжних культур. Вони можуть робити біоетанол, біодизель, електроенергію, газ. «Галс Агро», наприклад, енергетично профіцитна компанія, виробляє більше, ніж споживає».(травень 2023 р.)

«А тепер подивимося з економічного боку на питання. Якщо ми з того самого умовного гектару землі, отримавши 9 тонн кукурудзи, вивозимо і продаємо її по $140-150, ми отримаємо $1300 з гектару валютної виручки. А якщо ми робимо 5 тисяч кубометрів біометану і продаємо його по $1000, то ми вже отримуємо $5 тис. з гектару землі, тобто в 3,5 рази більше. Або переробляємо солому на біометан та отримуємо додатково ще 1000 євро валютної виручки до нашого зерна» (травень 2023 р.)

Читати за темою: Сергій Кравчук: Побудувати біометановой завод не важче і не довше, ніж елеватор 

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 23 лютого 2024