Потужність і місце на елеваторі: що треба знати про встановлення котлів для альтернативного палива

Про особливості вибору і встановлення теплогенератора на елеваторі розповіли в компанії
Про особливості вибору і встановлення теплогенератора на елеваторі розповіли в компанії

Яким чином обирається потужність теплогенератора на елеватор, наскільки важко встановлювати генератори на елеваторах з уже усталеною інфраструктурою і скільки місця потрібно виділити для цього обладнання, — всі ці питання хвилюють елеватористів, які б хотіли перейти від роботи з природним газом до альтернативного палива. Тому відповідаємо.

Від чого залежить потужність теплогенератора для зерносушарки

Потужність теплогенератора залежить від потужності зерносушарки, з якою він буде працювати. Тому всі проекти теплогенераторів в компанії GRECO group розробляють індивідуально «під замовника». Для того, щоб клієнту дати пропозицію на теплогенератор, ми повинні розуміти, яка в нього зерносушарка. Маємо знати її технічні характеристики, бачити розміщення на майданчику підприємства, щоб зрозуміти, чи можливо там встановити обладнання. Тоді інженерний відділ, маючи технічний паспорт зерносушарки та всі дані,  вираховує, якої продуктивності, на скільки мегават потрібен теплогенератор.

Теплогенератори компанії Греко Груп можна використовувати із зерносушарками всіх моделей

Компанія GRECO group виготовляє теплогенератори  потужністю від 1,5 до 20 МВт. Найбільший попит серед українських елеваторів мають теплогенератори потужністю 7-8-10 МВт. 

Компанія GRECO group виготовила найпотужніші об'єкти на території України. Вони також найпотужніші й у Європі — це ТОВ Агрофірма «Лосинівська» та ТОВ АПК «Магнат».

Читайте також: Втричі дешевше! Як теплогенератори дозволяють елеваторам економити

Встановити твердопаливний котел можна до будь-якої моделі зерносушарки. Найбільш поширене в Україні сушильне обладнання — шахтні зерносушарки, баштові американського типу і модульні сушарки. Будь-яке обладнання має свої особливості, потребує індивідуального підходу, участі інженерів і пуско-налагоджувачів, але технічно кожна сушарка має можливість працювати на альтернативному паливі.

Зерносушарка може працювати на альтернативі та на газі

Якщо зерносушарка уже працює на природному газі, і її вирішили перевести на альтернативне паливо, то це не означає, що відтепер на елеваторі мають використовувати виключно пелети або щепу.

Коли ми ставимо теплогенератор, то не знімаємо штатне обладнання для природного газу — газовий пальник. У клієнта залишається варіант надалі, в перспективі, працювати або з теплогенератором, або він може в  будь-який момент перемикнутися на природній газ.

Тоді на елеваторі є вибір — використовувати газ або тверде паливо — в залежності від цін на ринку. Якщо, можливо, зміниться ціна природного газу, тоді зерносушарку в будь-який момент можна відімкнути від теплогенератора і за 20 хвилин під'єднати до газу.

Яка територія потрібна під теплогенератор

На елеваторах зі сталою інфраструктурою, на тих, які вже працюють, буває важко встановити обладнання для користування твердим паливом, бо біля зерносушарки вже стоять різні конструкції. Хопери, робочі вежі та інші елементи елеватора можуть завадити розміщенню твердопаливного котла.

Для теплогенераторів Греко Груп потрібно мінімум площі біля зерносушарки

Хоча для теплогенераторів виробництва GRECO group і потрібні майданчики мінімального розміру, але навіть з цією перевагою не завжди вдається встановити твердопаливні котли на елеваторах, що вже працюють. 

Тому ми радимо підприємствам, які планують будуватися, обов’язково закладати в проект елеватору майданчик під теплогенератор, навіть якщо відразу його встановлювати не планують. Практика показує, що все може бути, і те, що раніше було неактуальним, раптом стає фінансово вигідним.

Іван Корженко, директор компанії GRECO group