На Елеваторі Агро дві зерносушарки переведуть на тверде паливо

Агрохолдинг «Агрейн» переведе дві зерносушарки на тверде паливо. На «Елеваторі Агро» встановлять теплогенератори по 9 МВт без теплообмінників.

Про це розповів керівник елеватора Сергій Назаров у матеріалі «Як економити газ на елеваторі: методи роботи з зерном і альтернативне паливо. Частина 2» на Elevatorist.com.

«Ми зараз оперативно переобладнали сушарки, щоб використовувати менше газу і дешевше сушити зерно. Зараз ринок пропонує багато різновидів генераторів: факельного горіння, вихрового, вулканічного, з теплообмінниками або без. Існує навіть такий теплогенератор, який об'єднує відразу і топку, і теплообмінник. Фермерам та елеваторам є з чого вибирати», — повідомив Сергій Назаров.

Паливом для зерносушарки буде служити лузга соняшника. Надалі в компанії «Агрейн» можуть перейти і на інші види твердого палива, наприклад, на відходи від елеваторного виробництва, якщо це не буде позначатися на якості зерна.

«Соняшникова лузга має меншу зольність. Виробники обладнання кажуть, що всі шкідливі речовини в ній будуть вигоряти», — пояснив Сергій Назаров.