Евері

Морський перевантажувальний термінал з перевалки рослинних олій
6386

«ЕВЕРІ» — компанія, що займається прийманням, зберіганням та перевалкою рослинних олій з автомобільного та залізничного транспорту на водний транспорт.

Морський перевантажувальний термінал «ЕВЕРІ» включає комплекс з перевантаження рослинних олій, а також комплекс для їхнього очищення методом водної гідратації.

З вересня 2020 року терміналом «EVERI» управляє компанія Viterra, яка є структурним підрозділом міжнародного сировинного трейдера Glencore.

Термінал «EVERI» складається з портової та берегової частини. Загальна площа терміналу становить 66 824 кв.м. Сумарний обсяг резервуарного парку терміналу «ЕВЕРІ» становить 175 000 м3. (40 резервуарів, об'ємом до 160 тис. т).

У складі споруд берегової частини:

  • 4 резервуари для зберігання меляси;
  • 40 резервуарів для зберігання рослинних олій;
  • 6 насосних станцій для перекачування рослинних олій, оснащених пультами управління і системою електромеханічних засувок;
  • 4 залізничні зливні естакади на 28 цистерн рослинної олії;
  • залізнична зливна естакада на 12 цистерн меляси;
  • 6 автомобільних зливних естакад на 33 цистерни рослинної олії.

У складі споруд портової частини:

  • причальні пристрої, призначені для з'єднання суднових і берегових трубопроводів;
  • пересувний портал, що підтримує технологічні рукави.

Продукт надходить на термінал авто- і залізничним транспортом, проводиться контроль якості вантажу у власних лабораторіях терміналу, зберігається в резервуарах, а потім трубопроводами відвантажується на морські судна через причали Миколаївського морського торгового порту.

Відстань від перевантажувального комплексу до причальної стінки становить 450 м.

Завдяки розгалуженій системі трубопроводів у порту, термінал «ЕВЕРІ» має змогу здійснювати навантаження танкерів на 5-ти причалах порту (№1-№5), а також здійснювати навантаження декількох суден одночасно.

Подача рослинних олій і меляси від терміналу «ЕВЕРІ» на причали Миколаївського морського порту здійснюється трьома вантажними трубопроводами (трубопровід Ду 250 мм — 2шт; трубопровід Ду 400 мм — 1шт.).

Історія розвитку:

2008 р. — початок будівництва Групою компаній ОRЕХIМ терміналу для перевантаження рослинних олій і меляси в Миколаївському морському порту. Будівництво терміналу здійснилося компанією «ЄВРОЛЮКС-С» з урахуванням досвіду провідних світових і вітчизняних компаній, що спеціалізуються на перевалці. Проєктування об'єкта — ВАТ ПІІ  «Миколаєвагропроект».

березень 2010 р. — введення в експлуатацію першої черги будівництва, перше відвантаження на судна;

грудень 2011 р. — введення в експлуатацію другої черги будівництва терміналу «ЕВЕРІ»;

лютий 2012 р. — введення в експлуатацію третьої черги будівництва, завдяки чому збільшено потужність одноразового зберігання рослинної олії до 60 тис. т і меляси до 27 тис. т;

листопад 2014 р. — введення в експлуатацію четвертої черги будівництва;

березень 2015 р. — введення в експлуатацію п'ятої черги будівництва;

лютий 2018 р. — введення в експлуатацію шостої черги будівництва.

За період своєї роботи з 2010 року термінал збільшив вантажообіг до більш ніж 1,6 млн т у сезоні 2017-2018, що дало змогу посісти перше місце за обсягами перевалки серед 14 терміналів України, що займаються перевантаженням рослинних олій.

У  вересні термінал «ЕВЕРІ» ууспішно пройшов процедуру ресертифікації за стандартом ДСТУ ISO 22 000:2007.

2020 р. — у серпні Renaisco. B. V. (дочка Glencore Agricultureнадано дозвіл на придбання частки, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління, у статутному капіталі терміналу «Евері».

1 вересня компанія стала повноправним власником перевантажувального терміналу «ЕВЕРІ».

Термінал EVERI у 2019/20 МГ посів перше місце серед перевалочних терміналів олії України, переваливши за сезон 1,24 млн т олії.

2022 р. —  виникла пожежа резервуару із соняшниковою олією на терміналі після обстрілів Миколаєва 22 червня.

Також у вересні внаслідок попадання боєприпасу на олійному терміналі «ЕВЕРІ» почалася пожежа, пошкоджено резервуари з олією.

Директор терміналу «ЕВЕРІ» — Бєлов Віталій Геннадійович

Профіль Фейсбук

Менеджмент

Бєлов Віталій Геннадійович
Бєлов Віталій Геннадійович
Директор терміналу рослинних олій

Контакти

Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 117
+38 (0512) 76-81-76
+38 (0512) 76-81-74
reception@everi.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

ЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання