Михайло Шевченко народився у с. Андріяшівка Роменського р-ну Сумської обл.
Освіта
1975-1980 рр. — Михайло Шевченко здобув вищу освіту у Полтавському сільскогосподарському інституті, за фахом — вчений агроном.
Кар'єра та бізнес:
1980-1981 рр. — служив у армії;
Михайло Шевченко робочий шлях почав агрономом, потім — директором у колгоспі (Колективному сільськогосподарському підприємстві ім. Фрунзе) у с. Василівка на Роменщині;
з 1996 р. — Михайло Шевченко засновник і Голова Правління СФГ «Урожай»;
з 2020 р. — власник та керівник компанії «Урожай Трейд» (оптова торгівля зерном);
з 2020 р. — власник компанії Агрофірма «Руслан» (Сумська обл, с. Лучка).
Громадсько-політична діяльність:
2015-2020 рр. — депутат Роменської районної ради Сумської обл. VІІ скликання від Аграрної партії України.
з 2020 р. — депутат Роменської районної ради VІІІ скликання, Михайло Шевченко — голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, використання природних ресурсів, екології, транспорту, зв’язку та дорожнього господарства.
Нагороди:
2006 р. — Михайло Шевченко нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани»,
2013 р. — Михайлу Шевченку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства».
Сім'я:
Михайло Шевченко одружений, має дочку та сина. Сестра, син — Шевченко Володимир Михайлович, співвласники сімейного бізнесу.
Дружина — головний бухгалтер СФГ «Урожай».
Михайло Шевченко про себе:
«Найголовніше — вибрати улюблену професію і бути готовим присвятити їй усе життя. Я вивчився свого часу на агронома та з того часу безмежно люблю сходи в полі. Коли сівба триває. І дуже люблю жнива, тоді видно, що ти зробив».
Цитати:
«До рішення будувати власний елеватор ми прийшли через великі витрати на перевезення зерна. Основні культури, на яких ми спеціалізуємося — це пшениця та кукурудза, а агрохолдинги, які працюють у нашому районі, не приймають їх на зберігання від сторонніх поклажодавців. Тому нам доводилося возити свою продукцію на інші елеватори за 100 км від нас». (червень 2019 р.)
«Свою діяльність на сільськогосподарському ринку ми починали з кількох підлогових складів. Зараз їхня загальна місткість становить 30 тис т. Ми продовжимо ними користуватися, але лише для зберігання власної продукції», — розповів Михайло Шевченко. (червень 2019 р.)
Читати за темою: Елеватор СФГ Урожай — фермерський за приналежністю, але не за розмахом
Дивитися за темою: Елеватор для фермера — з чого починалося зерносховище ФГ Урожай?