Роман Андрейків

Генеральний директор елеваторів «Агродар-Бар», «Жмеринський елеватор» агрохолдингу «Агропросперис»
1227
Вік: 46 років

Освіта:

1995-2000 рр. — Роман Андрейків навчався у Миколаївському національному аграрному університеті за спеціальністю — «Менеджмент організацій».

Николаевский национальный аграрный университет по специальности «менеджмент организаций»


©Пропозиція - Главный журнал по вопросам агробизнеса
https://propozitsiya.com/chto-takoe-sovremennyy-elevator-roman-andreykiv

Николаевский национальный аграрный университет по специальности «менеджмент организаций»


©Пропозиція - Главный журнал по вопросам агробизнеса
https://propozitsiya.com/chto-takoe-sovremennyy-elevator-roman-andreykiv

Кар'єра:

2000 р. — березень 2003 р. — Роман Андрейків працював начальником виробництва на елеваторі «Агрокомбінат «Врадіївський» у Миколаївській обл.) агрохолдингу СП «НІБУЛОН»;

квітень 2003 р. — жовтень 2011 р. — директор «Агрокомбінат «Врадіївський» СП «НІБУЛОН»;

з жовтня 2011 р. — Роман Андрейків генеральный директор елеватора «Агродар-Бар» (Вінницкая обл.) холдинга «Агропросперіс», який контролює американський інвестфонд NCH Capital;

липень 2013 р. — березень 2016 р. — директор «Жмеринського елеватора» «Агропросперіс» (Вінницька обл.);

з січня 2022 р. — Роман Андрейків знову очолив «Жмеринський елеватор» «Агропросперіс».

Цитати:

«Потрібні об’єми ми спокійно можемо закрити рукавами при собі вартості $5-10 залежно від локації майданчика. А зараз капітальне будівництво вести  — нема таких планів... Минулого року на двох елеваторах разом «на землі» в рукавах лежало 200 тисяч тонн зерна. Тобто, ми от на такий об’єм склад розширили. Що ще треба? Капітальне будівництво вести, — не ті часи, поки що компанія не розглядає. Щоб будувати капітально, купу грошей треба одразу вкладати», — каже Роман Андрейків. (жовтень 2024 р.)

«Якщо треба, ми пакуємо і по 4 тис. т за добу. Якщо елеватор приймає такі об’єми за добу, — це серйозний елеватор. В Україні поки так.  Якщо умовно в Україні 1100 елеваторів (без фермерських), то ми по потужності одночасного зберігання входимо десь у четверту сотню. Але по обертах ми, скоріш за все, у першій п'ятдесятці. Бар робить 8-10 обертів, Жмеринка — 5-6», — ділиться Роман Андрійків. (жовтень 2024 р.)

«Ринок дуже змінився. Все змінилося, починаючи з фермерів. Вони вимушені були шукати, куди складати зерно, залучали складські приміщення. Хтось набудував, хтось наремонтував. Якщо раніше частина зерна їхала тільки на елеватор, бо того складу не було як такого, то зараз фермери мають більше складських приміщень. Це впливає на ринок. Сьогодні велика частина продукції на елеватор їде вже під реалізацію, а не просто на зберігання», — розповів Роман Андрейків. (жовтень 2024 р.)

Читати за темою: Роман Андрейків: Зараз немає сенсу будувати елеваторні місткості, бо є менш затратні інструменти

«Генерація електроенергії сонячною електростанцією повністю перекрила кількість електроенергії, яку споживає весь елеваторний комплекс за місяць. За серпень станція згенерувала 88 тис. кВт, а спожили 80 тис. кВт. Тобто у нас за результатом місяця ще й залишилося чистих 8000 кВт для реалізації», — розповів Роман Андрейків. (жовтень 2024 р.)

Читати за темою: Як працює сонячна електростанція — репортаж зі Жмеринського елеватора

«За цей час ми напрацювали нові способи відвантаження продукції у різні види транспорту. Зараз зерно їде такими видами авто, з якими раніше ми не працювали. Мова йде про відвантаження зерна запакованого в беги, завантаженого в тентовані причепи чи фургони. Під це ми напрацювали на елеваторах додаткові схеми відвантаження», — розповів Роман Андрейків. (серпень 2022 р.)

Читати за темою: Як зерновий коридор вплинув на логістику та ринок зерна за два тижні роботи

«Одночасне сушіння у двох потоках — сухому та сирому — це відмінний варіант. Даємо 50% навантаження лінії просушеного зерна, паралельно запускаємо сухе зерно до повного завантаження лінії після сушарки. Ми завантажуємо транспортне обладнання на повну, зменшуючи його знос за рахунок меншого часу роботи. Повне завантаження дозволяє максимально збільшити продуктивність роботи та оптимізувати витрати» (квітень 2019 р.)

Читати за темою: Одночасне сушіння одного виду зерна в сирому та сухому потоках дає максимально продуктивне приймання елеватору — думка

«Зважування автоматизоване, ваговик як такий не бере участі в процесі, водій зважує себе сам за допомогою магнітної картки, яку йому видають. Дивіться, трохи далі стоять електронні термінали, за допомогою цієї карти водій сам активізує та контролює всі процеси — усю інформацію про свою машину він бачить на дисплеї і може перевірити, чи справді вона збігається з ТТН, з якою він приїхав до нас на термінал», — пояснює Роман Андрійків. (грудень 2016 р.)

Читати за темою: АгроЕкспедиція з елеваторів 2016. День 2. Хмельницька та Вінницька області

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 9 жовтня 2024