Елеватори поступово стають виключно точкою трейдингу — думка

В Україні протягом останніх сезонів на елеваторному ринку спостерігається зменшення кількості поклажедавців та збільшення конкуренції. Зерносховища поступово стають виключно точкою трейдингу, вважає керівник «Агродар-Бар» та «Жмеринського елеватора» компанії «Агропросперіс» Роман Андрейків. Про це пише Elevatorist.com.

Читайте по темі: Враження від сезону: елеватори напружуються чи занадто розслабилися?

За його словами, зараз на елеваторах компанії рухаються до такої моделі, коли вже більше працюють з зерном під трейд. 

«Фермери все частіше доводять продукцію до якісних показників на своїх потужностях, самі зберігають і привозять на елеватори тільки з метою реалізації та завантаження на залізницю», — пояснює Роман Андрейків.

Окремою проблемою залишається відсутність ПДВ у фермерів-ФОПів, через що трейдери часто уникають співпраці з ними. У результаті частина аграріїв змушена вивозити зерно напряму з поля до порту, навіть із втратами в ціні, оминаючи елеватори.

Негативно впливають на бізнес також і чутки про обман в лабораторіях елеваторів. Один із учасників ринку поділився, що досі існує стереотип про те, що в кожній лабораторії елеватора хочуть обдурити щодо якісних показників. Цим самим творюється недобросовісна конкуренція.

«Наприклад, коли фермер привіз своє зерно на один елеватор, але пробу завіз і на інший. А там йому зробили фейковий аналіз із кращими показниками, і кажуть: «Вас надурили, везіть зерно тільки до нас», — зауважив учасник ринку.

Читайте також: На елеваторі Агродар-Бар в цьому сезоні близько 30% зернових і олійних зберігали в полімерних рукавах

Ірина Шевчук, Elevatorist.com, 2025 р.