Топ 10 лінійних елеваторів 2021 р.

В першу десятку найпотужніших лінійних елеваторів входять три елеваторні комплекси агрохолдингу Ukrlandfarming по два елеваторні комплекси «Епіцент Агро» та агрохолдингу «МХП». Потрапили в топ-10 тільки три елеватори-«одноосібники», які представляють компанії, що найбільш ефективно працюють кожен на території своєї області: «Земля і Воля» у Чернігівській, «Корсунь-Шевченківське ХПП» у Черкаській та «Кролевецький комбікормовий завод» у Сумській областях.

Оскільки ми знаємо, що низка компаній продовжує нарощувати потужності та розширює свої елеватори, то можна бути впевненим, що нинішній рейтинг – це лише затишшя перед ривком і до початку наступного року позиції у ньому поміняються.

Назва
Потужність елеватора
1
Агротермінал Констракшин (Степанівський елеватор Райз)
Детальніше ...
488 тис. т
Потужність елеватора: 488 тис. т

Потужність: 488 тыс. т

Регіональне розташування: Сумська область

«Агротермінал Констракшн» («Степановський елеватор») знаходиться в пгт. Степанівка Сумського району Сумської області і належить агрохолдингу Ukrlandfarming.

Елеватор у смт. Степанівка будувався у кілька черг, з 2005 по 2013 рік. Загалом елеваторний комплекс має 34 металеві зерносховища силосного типу. Це найбільший та технологічний елеватор у Європі. Потужність одночасного зберігання «Агротермінал Констракшн» становить 488 тис. т. Тут є найбільші на сьогоднішній день в Україні силоси – майже на 30 тис. т зернових, які поставила компанія GSI (США).

Від «Степанівського елеватора» на станцію Торопилівка веде власна залізнична гілка, що сприяє максимально швидкому відвантаженню продукції. «Агротермінал Констракшн» може приймати одразу три культури в обсязі 11 тис. т/добу, та відвантажувать маршрутний потяг в 54 вагона за 15 годин.

2
Земля і воля
Детальніше ...
455 тис. т
Потужність елеватора: 455 тис. т

Регіональне розташування: Чернігівська область

Елеваторний комплекс  «Земля і воля» знаходиться в м. Бобровица Черніговської області.

Елеватор побудувала компанія «Земля і воля» без залучення підрядних організацій, самотужки, що допомогло здешевити будівництво в 2,5 рази. У 2020 році потужність одноразового зберігання елеватора «Земля та воля» збільшилася до 455 тис. т. Це найбільший елеватор Чернігівської області.

Також господарським способом «Земля і воля» побудувала під'їздну залізничну колію, протяжністю сім кілометрів — від станції Бобровиця до елеватора зі зберігання зерна. Компанія має власне локомотивне депо та залізничні вагони. Біля залізничних колій збудовано 2 термінала, де за добу завантажують 40 вагонів.

 

3
Елеватор-Агро (Заводський елеватор Райз)
Детальніше ...
446 тис. т
Потужність елеватора: 446 тис. т

Потужність: 446 тис. т

Регіональне розташування: Полтавська область

«Елеватор-Агро» («Заводський елеватор») агрохолдинга Ukrlandfarming в м. Заводське Миргородського району Полтавської області.

Будівництво «Заводського елеватора» велося у три черги: першу завершено у 2008 році, а третю чергу — у 2013 р. На сьогоднішній день потужність одноразового зберігання «Елеватор Агро» становить 446 тис. т.

На Заводському елеваторі є своя залізнична гілка на станцію Сула. Зерносушарки GSI, коли їх встановлювали, були найпотужнішими в Україні. У 2020 р. була встановлена ще одна сушарка — Cimbria, для збільшення оборотності елеватора і розширення спектру культур, що приймаються.

 

4
Вінницький елеватор Епіцентр
Детальніше ...
375 тис. т
Потужність елеватора: 375 тис. т

Потужність: 375 тис. т

Регіональне розташування: Винницька область

«Вінницкий елеватор» Групи «Епіцентр Агро» знаходиться на околиці м. Вінниці, біля залізничної станції Вінниця-Вантажна.

Елеватор був збудований у 2014 році «Вінницькою аграрно-промисловою групою» та мав місткість 100 тис. т зберігання зернових.

У 2016 році разом із активами «Вінницької аграрно-промислової групи» елеватор у придбав «Епіцентр». З 2018 року компанія розпочала масштабну модернізацію «Вінницького елеватора». Потужність зберігання після закінчення другої черги будівництва у 2019 році склала 168 тис. т зернових. Практично одразу, у 2020 році, збудовано і третю чергу «Вінницького елеватора» — додані силоси на 207 тис. т та додаткові залізничні гілки.

У реконструкцію другої та добудову третьої черги «Епіцентр Агро» інвестував $52 млн. Загальна потужність одночасного зберігання елеваторного хаба «Вінницький елеватор» становила 375 тис. т.

Елеватор має три точки приймання з автотранспорту, і по дві точки відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт, що дає змогу відправляти по два маршрутних потяга на добу.

На повну потужність «Вінницький елеватор» запрацював у вересні 2021 року.

5
Закупнянське ХПП
Детальніше ...
313 тис. т
Потужність елеватора: 313 тис. т

Потужність: 313 тис. т

Регіональне розташування: Хмельницка область

Елеваторний комплекс «Закупнянське ХПП» Группы «Епіцентр Агро» знаходиться в с. Закупне Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

«Епіцентр Агро» придбала елеватор з підлоговими складами потужністю зберігання 45 тис. т наприкінці 2017 року. Реконструкція «Закупнянського ХПП» проводилася у дві черги.

У листопаді 2019 року після першого розширення елеватора його загальна потужність збільшилася до 105 тис. т.

У жовтні 2020 року компанія завершила другу чергу будівництва на 200 тис. т зберігання зерна.

Після розширення загальні потужності елеватора зросли втричі — до 313 тис. т. Наявність чотирьох сучасних зерносушарок дає змогу сушити майже 8000 т кукурудзи на добу.

«Закупнянське ХПП» перетворилося на найбільший маршрутний елеваторний хаб у Хмельницькій області. Елеватор може формувати та відвантажувати здвоєні партії зерна — 54 + 54 вагони.

 

6
Дубненська філія Західний торгово-промисловий дім та СП «Нива» (Дубно)
Детальніше ...
285 тис. т
Потужність елеватора: 285 тис. т

Потужність: 285 тис. т

Регіональне розташування: Рівненська область

«Дубенска філія «Західний торгово-промисловий дім» і «СП Нива» (Дубно) розташовані на околиці м. Дубно Рівненської області та є складовою комплексу з виробництва комбікормів у м. Дубно агрохолдингу Ukrlandfarming

Це два майданчики єдиного «Дубненського елеваторного комплексу», який переважно орієнтований на зберігання кукурудзи. Загальна потужність одночасного зберігання елеваторів  — 285 тис. т зернових. Группа Ukrlandfarming відкрила свій третій за потужністю елеватор — «Дубненський елеваторний комплекс» у 2014 р.

Сумарна добова потужність приймання — 12 тис. т, сушіння — 10 тис. т. На підприємстві є 2 власні маневрові локомотиви, своя залізнична гілка на станцію Дубно. Можливість маршрутного відвантаження зернових на залізничний транспорт у 54 вагони за добу мають обидва елеватори, що входять до комплексу.

7
Кролевецький комбікормовий завод
Детальніше ...
270 тис. т
Потужність елеватора: 270 тис. т

Потужність: 270 тис. т

Регіональне розташування: Сумська область

«Кролевецький комбікормовий завод»  у м. Кролевець Сумської області одна із найбільш модернізованих компаній аграрного сектору Сумщини.

Першу чергу на 30 тис. т зберігання елеватора «Кролевецький комбікормовий завод» введено в експлуатацію у 2014 році. Було реконструйовано під'їзну залізничну колію та збудовано галерею для транспортування зерна.

З 2016 року розширення елеватора «Кролевецкий комбікормовий завод» веде компанія «ЛУБНИМАШ».

За 5 років вона звела чотири ряди силосів по 6 штук, кожен із яких вміщує 10 тис. т зернових культур. Загальна ємність зберігання елеватора «Кролевецький комбікормовий завод» становить 270 тис. т.

У 2021 році розпочато ІІІ етап будівництва додаткових ємностей елеватора, потужністю 120 тис. т.

8
Корсунь-Шевченківське ХПП
Детальніше ...
232 тис. т
Потужність елеватора: 232 тис. т

Потужність: 232 тис. т

Регіональне розташування: Черкаська область

Елеватор «Корсунь-Шевченковске ХПП» знаходится у м. Корсунь-Шевченковський Черкаського району и належить  Группі компаній «Панда».

З 2009 року «Панда» провела масштабну реконструкцію зерносховища, внаслідок чого «Корсунь-Шевченківське ХПП» стало найбільшим та найсучаснішим елеваторним комплексом у Черкаській області. 

На «Корсунь-Шевченківському ХПП» встановлені металеві силоси від компаній KMZ Industries, Brock (США) та RIELA (Німеччина). Загальна потужність зберігання елеватора становить 232 тис. т. 

Наразі на елеваторі працюють 5 зерносушильних комплексів американського та італійського виробництва. «Корсунь-Шевченківське ХПП» є маршрутним елеватором, має технічну можливість відвантаження на залізничний транспорт 54 вагонів.

9
Ладижинський елеватор філія ВКВК
Детальніше ...
230 тис. т
Потужність елеватора: 230 тис. т

Потужність: 230 тис. т

Регіональне розташування: Вінницька область

Будівництво підприємства Філія «ВКВК» «Вінницька птахофабрика» агрохолдингу «МХП» розпочалося у 2010 році. У 2011 році було введено в експлуатацію «Ладижинський елеватор», який включає в себе елеватори зернових та олійних культур, місткістю по 200 тис. м³ кожен.

«Ладижинський елеватор» знаходиться на околиці міста Ладижин Гайсинського району Вінницької області.

На елеваторах встановлено автоматизований комплекс німецького обладнання, який забезпечує процеси приймання, очищення, сушіння та зберігання зернових та олійних культур у металевих силосах. На обох елеваторах встановлено зернові силоси іспанського виробника Symaga.

Елеватор зернових культур складається із шести силосів по 20 тис. м³ та восьми силосів по 10 тис. м³, всього 200 тис. м³ (близько 145 тис. т).

Елеватор олійних культур, складається з десяти силосів по 20 тис. м³, всього 200 тис. м³ (близько 85 тис. т).

Загальний обсяг «Ладижинського елеватора» складає 230 тис. т одноразового зберігання зернових та олійних культур. Зернові та олійні надходять на елеватор як залізницею, так і автомобільним транспортом. Підприємство відразу  проектувалось під роботу із залізничним транспортом, що дало змогу розробити зручні маршрути.

На території Філія «ВКВК» «Вінницька птахофабрика»  одночасно можуть перебувати до 100 вагонів, компанія має власні маневрові тепловози.

10
Катеринопільський елеватор
Детальніше ...
220,8 тис. т
Потужність елеватора: 220,8 тис. т

Потужність: 220,8 тис. т

Регіональне розташування: Черкаська область

«Катеринопільський елеватор» і «Катеринопільський елеватор» (вул.Жовтнева) агрохолдинга «МХП»  знаходиться в смт. Єрки Звенигородського району Черкаської області.

Елеватор збудовано у 2004 році підприємством ТОВ «Катеринопольський елеватор», яке було придбано агрохолдингом МХП у 2005 році. Елеваторні потужності зростали протягом 10 років. У 2005 р. було побудовано 2 елеватори для зернових культур на 110 тис. м³. З появою заводу з переробки соняшника для нього побудовали елеватор на 60 тис. м³, а для маслоекстракційного заводу елеватор для зберігання сої на 70 тис. м³. До складу підприємства входять 8 та 17 складів підлогового типу, загальною потужністю 70,8 тис. т.

Елеватори та складські приміщення на «Катеринопольському елеваторі» мають обсяг для зберігання 360 тис. м³ або 220,8 тис. т одноразового зберігання зернових та олійних культур. Потужності елеваторного комплексу для сушіння зерна 5520 т/добу, для очищення зерна 6760 т/добу.