Панда

Виробництво цукру, рослинництво, тваринництво, насінництво, переробка і зберігання зернових, виробництво біогазу та електроенергії
6705

Група компаній «Панда» — український агрохолдинг, один із провідних виробників цукру в Україні.

«Панда» веде свою діяльність на території Черкаської та Київської областей.

Основні напрямки діяльності:

✅ Виробництво цукру

Провідне підприємство групи — «Селищанський цукровий завод». Цей цукровий завод має широку сировинну базу, досконалу схему отримання цукру, сучасне виробниче, технологічне та енергетичне обладнання. Середня продуктивність переробки«Селищанський цукровий завод» має виробничу потужність понад 2400-3000 переробки буряків на добу.

Також до складу агрохолдингу входить «Тальнівський цукровий завод». Середня продуктивність переробки «Тальнівського заводу» — 2500-3000 т цукрових буряків на добу. «Панда» володіє значним резервом потужності, за сприятливих умов добову переробку цукрових буряків може наростити до 6 700 т/добу. На 2022 р. «Тальнівський цукровий завод» не працює.

Крім цукру, заводи групи «Панда» виробляють жом і мелясу. Цукор виготовляється згідно з ДСТУ 4623:2006/ГОСТ 31361-2008 ІДТ. Крім цього, з 2015 року на заводах групи впроваджено систему контролю якості ISO 22000:2005 та ISO 9001:2008.

Рослинництво

Агрохолдинг «Панда» обробляє землю в Черкаській обл. з 2002 року, у Київській обл. — з 2018 р.

У рослинницький напрямок групи компаній «Панда» входят «Агрофірма «Корсунь» (Черкаська обл.), з якої все починалося, Агрофірма «А.Ф. Злагода», «ім.Ватутіна», «ім.Б. Хмельницького» (Черкаська обл.), «Світанок» (Київська обл., Фастівський р-н), «Біріт-Н» (Київська область, Васильківський р-н), а також ще кілька агропідприємств.

Земельний банк: 62 500 га. Завдяки власному земельному банку агрохолдинг «Панда» забезпечує себе своєю сировиною.

Обробку землі та збір урожаю забезпечує власний парк сучасної сільськогосподарської техніки, загальною кількістю понад 300 одиниць.

Профільні культури: ріпак, ячмінь, пшениця, горох, соняшник, соя, кукурудза та цукровий буряк.

Логістика

Агрохолдинг «Панда» володіє власним парком автопоїздів-зерновозів.

Насінництво

У 2018 р. запущено сучасний насіннєвий завод, який дає змогу забезпечити підприємства Групи «Панда» якісним насіннєвим матеріалом. Потужність заводу становить 15 тис. т на рік.
 
Технічні можливості заводу дають змогу виробляти насіння кукурудзи, ріпаку, сої, гороху, пшениці, соняшнику, ячменю та інших дрібнонасіннєвих культур. Завод оснащений сучасним обладнанням, що дає змогу самостійно виробляти і допрацьовувати насіння зернових, соняшнику та інших дрібнонасіннєвих культур.

Тваринництво

Важливим напрямком для Групи компаній є «Панда» молочне та м'ясне тваринництво. На 2020 р. кількість поголів'я худоби становить 8100 голів, з них 3500 корів. Підприємства молочного напрямку Групи повністю забезпечують себе кормами, та має поголів'я найкращих порід власного вирощування.

Послуги газопостачання

Протягом останніх років агрохолдинг займається постачанням природного газу здебільшого для власних потреб, для групи підприємств холдингу«Панда».

Виробництво біогазу та електричної енергії

«Корсунь Еко Енерго» — сучасний комплекс із переробки відходів цукрового виробництва в біогаз, виробничою електричною потужністю 7,5 МВт. «Корсунь Еко Енерго» працює на сировині (жом, меляса та кукурудзяний силос) із власних цукрових заводів і земель.

Біогазовий комплекс розміщений на території Селищанської сільської ради Корсунь-Шевченківського р-ну Черкаської обл. та побудовано за новітніми німецькими технологіями, на німецькому обладнанні. На заводі встановлено сучасний пристрій очищення газу від сірки. Біоелектростанція на біомасі має потужність 7,5 МВт, введена в експлуатацію в 2019 р.

«Корсунь Еко Енерго» є учасником українського ринку відновлюваної енергетики в ролі незалежного виробника електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

✅  Зернотрейдинг

Зерноторговий департамент ГК «Панда» має більш ніж 20-річний досвід у торгівлі зерновими, здійснюючи торгівлю зерновими як власного виробництва, так і закуповуючи на ринку.

«Панда» має багаторічну історію співпраці з найбільшими світовими компаніями, такими як Louis Dreyfus Company, COFCO, Cargill, Bunge та іншими. Має сертифікати ISCC (International Sustainability & Carbon Certification).

✅ Зберігання

До складу групи «Панда» входить «Корсунь-Шевченківське хлібоприймальне підприємство» — найсучасніший елеватор у Черкаській обл. Він дає змогу забезпечити власні потреби Групи у зберіганні, а також надавати послуги зберігання, сушіння та очищення зерна для сільськогосподарських підприємств регіону.

✅ Елеватор «Корсунь-Шевченківське ХПП»  розташований у м. Корсунь-Шевченківський Черкаського р-ну.

«Панда» придбала типовий елеватор радянських часів на 30 тисяч тонн у 2007 р. У 2009 р. агрохолдинг розпочав масштабний проєкт реконструкції «Корсунь-Шевченківського ХПП», щоб перетворити елеватор на сучасне потужне підприємство.

На першому етапі будівництва в 2009-2010 рр. на «Корсунь-Шевченківському ХПП» було встановлено перші п'ять металевих силосів для зберігання зерна від компанії KMZ Industries, потужністю одноразового зберігання 27,2 тис. т.

У 2012 р. було встановлено 6 металевих силосів від компанії Brock (США) і баштову зерносушарку Sukup, потужність елеватора збільшилася до 75 тисяч тонн зберігання. У 2014 р. завершено роботи з розширення «Корсунь-Шевченківське ХПП» — додано ще 8 ємностей від компанії Brock на 63 тисяч тонн.

У 2018 р. завершено будівництво насіннєвого заводу агрохолдингу на базі «Корсунь-Шевченківське ХПП"», до елеватора було додано силоси ще на 80 тис. т зберігання та встановлено 2 шахтні зерносушарки STRAHL (Італія).

У 2019 р. на «Корсунь-Шевченківському ХПП» було змонтовано 4 силоси німецької фірми RIELA на 14,8 тис. т. Таким чином, загальна потужність зберігання елеватора склала 232 тис. т. Це найбільший елеваторний комплекс у Черкаській обл.

Зараз на елеваторі працюють 5 зерносушильних комплексів американського та італійського типів. «Корсунь-Шевченківське ХПП» є маршрутним елеватором силосного типу, з технічною можливістю відвантаження 54 вагонів і приймання 5 500 т/добу.

Історія розвитку:

1999 р. — засновано компанію «Панда», яка постачала сільськогосподарським підприємствам паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива.

2000-2001 рр. — «Селищанський цукровий завод» не зміг розрахуватися за придбані товари з «Пандою», бо перебував під процедурою банкрутства. Компанія викупила «цілісний майновий комплекс» у вигляді купи металобрухту з боргами на понад 25 млн грн. Проектні потужності підприємства становили на той момент 1 200 тонн буряків на добу, залізниця була відсутня.

2002 р. — на перших 2 000 га з дотриманням сівозміни за класичними технологіями почали вирощувати цукрові буряки й отримувати хороші показники з урожайності.

2006 р. — початок великої реконструкції компанії «Селищанський цукровий завод», збільшення земельного банку до 30 000 га.

2007 р. — придбання зерносховища «Корсунь-Шевченківське ХПП».

2009 р. — початок реконструкції елеватора «Корсунь-Шевченківське ХПП». Агрохолдинг «Панда» отримав урожайність 50,5 т/га цукрових буряків, пшениці — 8 т/га, 5,7 т/га — ячменю, 11 т/га — кукурудзи та виробив майже 40 тис. т цукру.

2010 р. — за рахунок власних обігових коштів і банківських кредитів «Панда» вклала в реконструкцію «Селищанського цукрового заводу» близько $30 млн і вийшла на потужності — 2,2 тис. т переробки буряків на добу. Земельний банк — 520 000 га. Група «Панда» придбала цукровий завод у м. Тальне та 50 зерновозів КамАЗ із причепами.

2011 р. — придбання третього цукрового заводу в с. Цибулів Черкаської області («Цибулівський цукровий завод»).

2012-2014 рр. — завершення другого етапу реконструкції елеватора «Корсунь-Шевченківське ХПП», технічна можливість одночасного зберігання зросла до 130 тис. т зернових.

2013 р.  — Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл невідомому покупцеві придбати 50% ПрАТ «Корсунь-Шевченківське хлібоприймальне підприємство». Земельний банк — 59 000 га.

2015-2019 рр. — на «Корсунь-Шевченківському ХПП» проведено реконструкцію підлогових зерносховищ із заміною їх на зерносховища силосного типу, загальним обсягом до 15 тисяч тонн. На елеваторі збільшено місткість зберігання до 232 тис. т.

2018 р. — завершено будівництво насіннєвого заводу Групи компаній «Панда».

2019 р. — будівництво та запуск біогазового комплексу «Корсунь Еко Енерго» із загальною потужністю 7,5 МВт/год, що працює на сировині (жом, меляса та кукурудзяний силос) із власних цукрових заводів та земель. Отримання підприємствами Групи сертифікатів відповідності ISCC.

2020 р. — у лютому біогазовий комплекс у с. Селище Черкаської області вийшов на заплановану потужність.

# За даними аналітичної системи YouControl, основний бенефіціар Групи компаній «Панда» — Бобов Геннадій Борисович.

Співвласники холдингу — дружина, Бобова Світлана Леонідівна, і сини — Роман Геннадійович (генеральний директор Групи) і Борис Геннадійович (директор цукрового напрямку).

Менеджмент

Бобов Геннадій Борисович
Бобов Геннадій Борисович
Засновник, генеральний директор та основний бенефіціар агрохолдингу

Контакти

Черкаська область, Черкаський район, с. Селище, вул. Заводська, 3 / Київська об., м.Васильків, вул. Грушевського, буд. 23, офіс 1
+38 (04735) 31-633 (Головний офіс, елеватор)
+38 (098) 624-15-94
+38 (04735) 21-622 (Насіннєвий завод)
+38 (0472) 59-01-09
panda1@meta.ua
hppkorsun@gmail.com
tovpanda@gmail.com
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаТрейдингЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання