
Панда
Група компаній «Панда» — український агрохолдинг, один із провідних виробників цукру в Україні.
«Панда» веде свою діяльність на території Черкаської та Київської областей.
Основні напрямки діяльності:
✅ Виробництво цукру
Провідне підприємство групи — «Селищанський цукровий завод». Цей цукровий завод має широку сировинну базу, досконалу схему отримання цукру, сучасне виробниче, технологічне та енергетичне обладнання. Середня продуктивність переробки«Селищанський цукровий завод» має виробничу потужність понад 2400-3000 переробки буряків на добу.
Також до складу агрохолдингу входить «Тальнівський цукровий завод». Середня продуктивність переробки «Тальнівського заводу» — 2500-3000 т цукрових буряків на добу. «Панда» володіє значним резервом потужності, за сприятливих умов добову переробку цукрових буряків може наростити до 6 700 т/добу. На 2022 р. «Тальнівський цукровий завод» не працює.
Крім цукру, заводи групи «Панда» виробляють жом і мелясу. Цукор виготовляється згідно з ДСТУ 4623:2006/ГОСТ 31361-2008 ІДТ. Крім цього, з 2015 року на заводах групи впроваджено систему контролю якості ISO 22000:2005 та ISO 9001:2008.
✅ Рослинництво
Агрохолдинг «Панда» обробляє землю в Черкаській обл. з 2002 року, у Київській обл. — з 2018 р.
У рослинницький напрямок групи компаній «Панда» входят «Агрофірма «Корсунь» (Черкаська обл.), з якої все починалося, Агрофірма «А.Ф. Злагода», «ім.Ватутіна», «ім.Б. Хмельницького» (Черкаська обл.), «Світанок» (Київська обл., Фастівський р-н), «Біріт-Н» (Київська область, Васильківський р-н), а також ще кілька агропідприємств.
Земельний банк: 62 500 га. Завдяки власному земельному банку агрохолдинг «Панда» забезпечує себе своєю сировиною.
Обробку землі та збір урожаю забезпечує власний парк сучасної сільськогосподарської техніки, загальною кількістю понад 300 одиниць.
Профільні культури: ріпак, ячмінь, пшениця, горох, соняшник, соя, кукурудза та цукровий буряк.
✅ Логістика
Агрохолдинг «Панда» володіє власним парком автопоїздів-зерновозів.
✅ Насінництво
✅ Тваринництво
Важливим напрямком для Групи компаній є «Панда» молочне та м'ясне тваринництво. На 2020 р. кількість поголів'я худоби становить 8100 голів, з них 3500 корів. Підприємства молочного напрямку Групи повністю забезпечують себе кормами, та має поголів'я найкращих порід власного вирощування.
✅ Послуги газопостачання
Протягом останніх років агрохолдинг займається постачанням природного газу здебільшого для власних потреб, для групи підприємств холдингу«Панда».
✅ Виробництво біогазу та електричної енергії
«Корсунь Еко Енерго» — сучасний комплекс із переробки відходів цукрового виробництва в біогаз, виробничою електричною потужністю 7,5 МВт. «Корсунь Еко Енерго» працює на сировині (жом, меляса та кукурудзяний силос) із власних цукрових заводів і земель.
Біогазовий комплекс розміщений на території Селищанської сільської ради Корсунь-Шевченківського р-ну Черкаської обл. та побудовано за новітніми німецькими технологіями, на німецькому обладнанні. На заводі встановлено сучасний пристрій очищення газу від сірки. Біоелектростанція на біомасі має потужність 7,5 МВт, введена в експлуатацію в 2019 р.
«Корсунь Еко Енерго» є учасником українського ринку відновлюваної енергетики в ролі незалежного виробника електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
✅ Зернотрейдинг
✅ Зберігання
До складу групи «Панда» входить «Корсунь-Шевченківське хлібоприймальне підприємство» — найсучасніший елеватор у Черкаській обл. Він дає змогу забезпечити власні потреби Групи у зберіганні, а також надавати послуги зберігання, сушіння та очищення зерна для сільськогосподарських підприємств регіону.
✅ Елеватор «Корсунь-Шевченківське ХПП» розташований у м. Корсунь-Шевченківський Черкаського р-ну.
«Панда» придбала типовий елеватор радянських часів на 30 тисяч тонн у 2007 р. У 2009 р. агрохолдинг розпочав масштабний проєкт реконструкції «Корсунь-Шевченківського ХПП», щоб перетворити елеватор на сучасне потужне підприємство.
На першому етапі будівництва в 2009-2010 рр. на «Корсунь-Шевченківському ХПП» було встановлено перші п'ять металевих силосів для зберігання зерна від компанії KMZ Industries, потужністю одноразового зберігання 27,2 тис. т.
У 2012 р. було встановлено 6 металевих силосів від компанії Brock (США) і баштову зерносушарку Sukup, потужність елеватора збільшилася до 75 тисяч тонн зберігання. У 2014 р. завершено роботи з розширення «Корсунь-Шевченківське ХПП» — додано ще 8 ємностей від компанії Brock на 63 тисяч тонн.
У 2018 р. завершено будівництво насіннєвого заводу агрохолдингу на базі «Корсунь-Шевченківське ХПП"», до елеватора було додано силоси ще на 80 тис. т зберігання та встановлено 2 шахтні зерносушарки STRAHL (Італія).
У 2019 р. на «Корсунь-Шевченківському ХПП» було змонтовано 4 силоси німецької фірми RIELA на 14,8 тис. т. Таким чином, загальна потужність зберігання елеватора склала 232 тис. т. Це найбільший елеваторний комплекс у Черкаській обл.
Зараз на елеваторі працюють 5 зерносушильних комплексів американського та італійського типів. «Корсунь-Шевченківське ХПП» є маршрутним елеватором силосного типу, з технічною можливістю відвантаження 54 вагонів і приймання 5 500 т/добу.
Історія розвитку:
1999 р. — засновано компанію «Панда», яка постачала сільськогосподарським підприємствам паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива.
2000-2001 рр. — «Селищанський цукровий завод» не зміг розрахуватися за придбані товари з «Пандою», бо перебував під процедурою банкрутства. Компанія викупила «цілісний майновий комплекс» у вигляді купи металобрухту з боргами на понад 25 млн грн. Проектні потужності підприємства становили на той момент 1 200 тонн буряків на добу, залізниця була відсутня.
2002 р. — на перших 2 000 га з дотриманням сівозміни за класичними технологіями почали вирощувати цукрові буряки й отримувати хороші показники з урожайності.
2006 р. — початок великої реконструкції компанії «Селищанський цукровий завод», збільшення земельного банку до 30 000 га.
2007 р. — придбання зерносховища «Корсунь-Шевченківське ХПП».
2009 р. — початок реконструкції елеватора «Корсунь-Шевченківське ХПП». Агрохолдинг «Панда» отримав урожайність 50,5 т/га цукрових буряків, пшениці — 8 т/га, 5,7 т/га — ячменю, 11 т/га — кукурудзи та виробив майже 40 тис. т цукру.
2010 р. — за рахунок власних обігових коштів і банківських кредитів «Панда» вклала в реконструкцію «Селищанського цукрового заводу» близько $30 млн і вийшла на потужності — 2,2 тис. т переробки буряків на добу. Земельний банк — 520 000 га. Група «Панда» придбала цукровий завод у м. Тальне та 50 зерновозів КамАЗ із причепами.
2011 р. — придбання третього цукрового заводу в с. Цибулів Черкаської області («Цибулівський цукровий завод»).
2012-2014 рр. — завершення другого етапу реконструкції елеватора «Корсунь-Шевченківське ХПП», технічна можливість одночасного зберігання зросла до 130 тис. т зернових.
2013 р. — Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл невідомому покупцеві придбати 50% ПрАТ «Корсунь-Шевченківське хлібоприймальне підприємство». Земельний банк — 59 000 га.
2015-2019 рр. — на «Корсунь-Шевченківському ХПП» проведено реконструкцію підлогових зерносховищ із заміною їх на зерносховища силосного типу, загальним обсягом до 15 тисяч тонн. На елеваторі збільшено місткість зберігання до 232 тис. т.
2018 р. — завершено будівництво насіннєвого заводу Групи компаній «Панда».
2019 р. — будівництво та запуск біогазового комплексу «Корсунь Еко Енерго» із загальною потужністю 7,5 МВт/год, що працює на сировині (жом, меляса та кукурудзяний силос) із власних цукрових заводів та земель. Отримання підприємствами Групи сертифікатів відповідності ISCC.
2020 р. — у лютому біогазовий комплекс у с. Селище Черкаської області вийшов на заплановану потужність.
# За даними аналітичної системи YouControl, основний бенефіціар Групи компаній «Панда» — Бобов Геннадій Борисович.
Співвласники холдингу — дружина, Бобова Світлана Леонідівна, і сини — Роман Геннадійович (генеральний директор Групи) і Борис Геннадійович (директор цукрового напрямку).
Менеджмент

Контакти
+38 (098) 624-15-94
+38 (04735) 21-622 (Насіннєвий завод)
+38 (0472) 59-01-09
hppkorsun@gmail.com
tovpanda@gmail.com