Олексій Ломакін

Директор та власник ПП «Експонента», екс-начальник відділу електрифікації та автоматизації KMZ Industries
560
Вік: 53 роки

Освіта:

1987–1992 рр. — Одеська державна академія холоду (ОДАХ), спеціальність «Мехатроніка, робототехніка та автоматизація», інженер електро-механік.

Кар'єра та бізнес:

січень 2005 р. — червень 2009 р. — Олексій Ломакін займав посаду головного інженера АТЗТ НІО «Холод»;

з липя 2009 р. — власник та директор приватного підприємства «Експонента» (установлення та монтаж машин і устатковання, менеджмент проєктів від укладення контракту до введення в експлуатацію);

жовтень 2014 р. — лютий 2016 р. — Олексій Ломакін працював головним спеціалістом Warehause;

квітень 2016 р. — березень 2017 р. — начальник відділу систем автоматизації Морського торгового порту «Южний»;

березень 2017 р. — липень 2018 р. — Олексій Ломакін працював начальником управління автоматизації ГК «Зернова Столиця»;

2018-2022 рр. — начальник відділу автоматизації та електропостачання KMZ Industries.

Цитати:

«Автоматизація — це насамперед інструмент управління прибутковістю підприємства. Серед можливостей, які вона забезпечує: чіткий облік продукції та витрат на виробництво, і безперервність технологічного процесу, і максимальна завантаженість потужностей. А ще — контроль якості зерна, відхід від людського фактора і махінацій, своєчасне попередження несправностей обладнання». (березень 2020 р.)

«За термінами впровадження: для прикладу, автоматизація «під ключ» елеваторного комплексу потужністю 40 тис. тонн одноразового зберігання займає 3-4 місяці — від програмування технологічних потоків до монтажу обладнання та інсталяції програмного забезпечення на об'єкті. Якщо йдеться про новий об'єкт, то частина робіт з автоматизації зазвичай ведеться паралельно з монтажем елеваторного обладнання. Інша половина — після монтажу». (березень 2020 р.)

«На платформі PLCnext Technology від всесвітньовідомого німецького електротехнічного гіганта Phoenix Contact ми розробили відкриту систему керування технологічним процесом - програмне забезпечення, що дає змогу вносити зміни не лише компанії-розробнику. Пристосувати, доопрацювати, видозмінити цей продукт згідно зі своїми потребами, наприклад, під час розширення або модернізації об'єкта, можна в будь-який час», — розповідає Олексій Ломакін. (березень 2020 р.)

Читать за темою: Автоматизація елеватора — як не стати заручником?

«Якщо раніше без автоматизації просто не уявляв себе великий чи середній елеватор, то зараз і фермери розглядають цю опцію скоріше як обов’язкову, ніж ту, що «на потім» і «трохи згодом», — говорить Олексій Ломакін. (вересень 2021 р.)

Читати за темою: Фермерські господарства стали частіше автоматизувати елеватори — думка

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 1 серпня 2024