Dragon Capital
Dragon Capital — група інвестиційних компаній, що надають повний спектр інвестиційних банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів.
Компанія Dragon Capital заснована у 2000 р. Інвестуючи в різні українські підприємства з 2001 р. свої власні кошти та кошти міжнародних партнерів, Dragon Capital створив команду у галузі прямих інвестицій.
У компаніях під управлінням Dragon Capital працює близько 10 000 осіб.
Основні напрямки діяльності:
✅ Брокерські операції з акціями
Брокерський відділ Dragon Capital є найбільшим українським торговцем акціями — третина торгів на Українській біржі (UX) проходить за участю групи компанії.
✅ Фінансова діяльність
До складу банківської групи «Драгон», утвореною у листопаді 2021 р., входять:
- Unex Bank («Юнекс Банк»);
- «Фінансова компанія Інвесткепітал»;
- «Фінансова компанія «Артуа»;
- СП «Драгон Капітал».
✅ Робота з борговими інструментами
Dragon Capital — впливовий учасник українського ринку боргових інструментів. Підрозділ боргових ринків компанії Dragon Capital залучає позиковий капітал для провідних підприємств і банків України через розміщення гривневих облігацій і єврооблігацій, організацію структурованого фінансування та двостороннього боргу.
Департамент торгових операцій з борговими цінними паперами є одним з основних гравців як на локальному ринку, так і в сегменті українських єврооблігацій, виступаючи маркет-мейкером за широким спектром українських боргових інструментів.
✅ Супровід угод із залучення капіталу
Інвестиційно-банківський підрозділ Dragon Capital успішно здійснило понад 100 угод на загальну суму понад $5 млрд, включно з угодами із залучення акціонерного та боргового капіталу. Угоди зі злиттів і поглинань для провідних українських компаній здійснюють у ключових галузях економіки: банківській сфері, сільському господарстві, нерухомості, медіа, виробництві продуктів харчування, фармацевтиці тощо.
✅ Прямі інвестиції та управління активами
Dragon Capital має багаторічний досвід прямих інвестицій у компанії виробників товарів і постачальників послуг в Україні, а з 2015 р. також є активним інвестором у секторі комерційної, офісної та приватної нерухомості.
Група управляє фондами прямих інвестицій на $700 млн. Прямі інвестиції становлять більше половини всіх доходів Dragon Capital.
Dragon Capital New Ukraine Fund — з кінця 2015 р. спільний проект із приватною інвестиційною компанією Ukrainian Redevelopment Fund (URF).
Основний інвестиційний радник URF — Soros Fund Management (SFM), що є приватною американською компанією з управління інвестиціями, заснованою 1970 р., яка має структуру сімейного офісу та управляє в інтересах клієнтів сім'ї Джорджа Сороса.
Частка SFM у проєктах Dragon Capital New Ukraine Fund не перевищує 5%.
Вартість активів під управлінням Dragon Capital на початок 2024 р. — $1 млрд. Група володіє портфелем 26 об'єктів комерційної нерухомості, площею 531 000 м², до якої входять 6 торгових центрів та 11 офісних центрів, а також 9 логістичних комплексів.
Основний інвестиційний портфель Dragon Capital (у власності/управлінні):
✅ KMZ Industries — виробник елеваторного обладнання.
✅ ПАТ «ВГП» (ТМ «Ruta») — виробництво паперових гігієнічних продуктів.
✅ «Аква-Еко» («Трускавецький завод мінеральних вод») — підприємство, яке займається розливом мінеральних вод: ТМ «Трускавецька Аква-Еко», «Трускавецька Кришталева», «Трускавецька Заповідна». Виробничі потужності розташовані у Трускавці Львівської обл.
✅ «Прайм груп» — оператор зовнішньої реклами.
✅ Ucrafarma SA/ТОВ «Сперко Україна» — фармацевтика.
✅ Portmone.com — «Портмоне», система онлайн-платежів.
✅ Група «ВЕНБЕСТ» — оператор ринку послуг безпеки.
✅ Логістична нерухомість — площа складів 10 логістичних комлексів під управлінням Dragon Capital загалом по Україні становить близько 391 000 м².
Серед них: логістичний центр «Арктика» — послуги зберігання, переміщення та сортування товарів, складські комплекси West Gate Logistics і East Gate Logistics, офісно-логістичний комплекс «Амтел» під Києвом тощо.
✅ URE Holding Limited — інвестиційний холдинг, який входить до групи компаній Dragon Capital і спеціалізується на інвестиціях у комерційну нерухомість.
Dragon Capital належить комерційна нерухомість:
- Торгово-розважальні центри Smart Plaza Obolon, ТРЦ «Піраміда», «Аладдін» (Київ);
- ТРЦ «Victoria Gardens» (ТРЦ VG) (Львів);
- бізнес-центр VIKING (Львів);
- бізнес-центри Horizon Park, Eurasia, Prime (Київ);
- ТРЦ Sky Park (Вінниця) тощо.
✅ Медіаресурси: суспільно-політичний журнал «НВ», інтернет-портал «НВ», «Радіо НВ», інтернет-сайти minfin.com.ua і finance.ua; інтернет-видання «Українська правда».
Історія розвитку:
2000 р. — заснування компанії Спільне Підприємство «Драгон Капітал» у м. Києві.
2007 р. — створення фонду в українську нерухомість DUPD (Dragon Ukrainian Properties and Development Plc., о. Мен), який у рамках IPO і SPO залучив $308 млн інвестицій. У його портфелі — котеджні містечкаRiviera Villas (доля DUPD — 59,6%) і Green Hills (доля — 100%), частка в девелоперській компанії Arricano, низка земельних ділянок у різних регіонах України.
2007-2017 рр. — міноритарним пакетом Dragon Capital володів Goldman Sachs, один з найбільших світових банків.
Українська біржа назвала Dragon Capital лідером фондового ринку України (2010-2017 рр.), компанія отримувала нагороди як найкращий онлайн-брокер, а також за лідерство із залучення клієнтів інтернет-трейдингу.
з 2009 р. — Dragon Capital інвестує виключно в компанії, де вона має контрольний пакет акцій;
2010 р. — створення регіонального фонду прямих інвестицій Europe Virgin Fund LP (EVF) з капіталом у $57 млн. Його основна діяльність здійснюється в Україні, Білорусі та Молдові. Серед інвестицій фонду — виробник санітарно-гігієнічних товарів «ВГП» (ТМ «Ruta»), національний оператор зовнішньої реклами «Прайм Груп» тощо.
2012 р. — у жовтні підприємство «Драгон Капітал» отримало ліцензії НКЦПФР на здійснення брокерської діяльності, дилерської діяльності, на здійснення андеррайтингу.
2013-2014 рр. — компанія відзначена нагородами фінансового видання emeafinance як найкращий брокер України та найкращий інвестиційний банк України.
У жовтні «Драгон Капітал» отримав ліцензію на здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи.
2015 р. — навесні Dragon Capital почав інвестувати в купівлю нерухомості в м. Києві.
Наприкінці року створено новий фонд прямих інвестицій — Dragon Capital New Ukraine Fund, спільно з компанією Ukrainian Redevelopment Fund (URF).
У вересні отримана ліцензія НКЦПФР на діяльність з управління цінними паперами.
2016 р. — у березні від Dragon Capital відокремилася нова незалежна керуюча компанія «4i Capital Partners», яка стала керувати портфелем Europe Virgin Fund (EVF). Dragon Capital залишився інвестором Europe Virgin Fund і акціонером генерального партнера цього фонду.
Восени група завершила операцію з придбання Торгового центру «Піраміда» у Дарницькому р-ні м. Києва, 2 складських комплексів West Gate Logistics і East Gate Logistics під Києвом.
2017 р. — Dragon Capital завершила операцію з придбання Телерадіокомпанії «Радіо-Ера» (з березня 2018 р. працює як «Радіо НВ»), бізнес-центрів класу А БЦ «Євразія» та БЦ «Прайм», розташованих у діловому центрі м. Києва по вул. Жилянській.
2018 р. — придбання бізнес-центру Horizon Park за $70 млн (Київ), бізнес-центру классу А «Eco Tower» (Запоріжжя), ТРЦ «Victoria Gardens» (Львів) у 2 турецьких приватних інвесторів, логістичного центру «Арктика» у Ощадбанку в с. Софіївська Борщагівка Київської обл.
Dragon Capital придбала 5,1% акцій KMZ Industries і збільшила свій пакет до контрольних 98,4%. Раніше пакет Dragon Capital становив 93,3% статутного капіталу.
2019 р. — придбання ТРЦ Smart Plaza Obolon і ТРЦ Smart Plaza Obolon та ТРЦ «Аладдін» у м. Києві, бізнес-центру Platinum Plaza у м. Харкові.
Dragon Capital став міноритарним акціонером міжнародної IT-компанії Ciklum.
Продаж групі компаній «Дельта Вілмар» найбільшого виробника продуктів харчування: консервованих овочів, соусів, кетчупів, макаронів, майонезів, десертів — компанії «Чумак».
У липні «Драгон Капітал» разом з J.P. Morgan виступив лід-менеджером при розміщенні єврооблігацій «Укрзалізниці» на $500 млн.
2020 р. — Dragon Capital Investments Limited (Кіпр) придбала частку акціонера Ларса Ернеста Бадера у фонді інвестицій в українську нерухомість DUPD (Dragon Ukrainian Properties and Development Plc, о.Мен), сконцентрувавши понад 83% акціонерного капіталу.
2021 р. — Фонд інвестицій DUPD вийшов зі складу акціонерів Arricano Real Estate Plc (Кіпр), який спеціалізується на будівництві торгово-розважальних центрів і є одним із провідних девелоперів на ринку нерухомості України. Його частка в 12,51% перейшла до компанії Dragon Capital Investments Limited.
Dragon Capital New Ukraine Fund завершив операцію з придбання контрольного пакета акцій компанії Treeum, що володіє медіаресурсами minfin.com.ua та finance.ua.
У квітні група компаній Dragon Capital спільно з банкіром Іваном Світеком завершила операцію з придбання 100% акцій UnexBank — ПАТ «Юнекс Банк» (75,01% і 24,99% акцій відповідно) у групи компаній «Смарт-Холдинг».
У травні 100% корпоративних прав інтернет-видання «Українськая правда» і його активи перейшли групі Dragon Capital. Також вона завершила операцію з придбання у міжнародної девелоперської компанії Amtel Properties офісно-логістичного комплексу «Амтел» (Kiev Logistics у с. Білогородка).
У вересні Dragon Capital завершив операцію з придбання 100% акцій групи компаній «Аква-Еко» та «Трускавецьким заводом мінеральних вод», яка здійснює видобуток, виробництво та реалізацію мінеральних природних вод під ТМ «Трускавецька», у міжнародної групи компаній IDS Borjomi International.
У вересні Dragon Capital завершив операцію з придбання бізнес-центру «VIKING» (Львів).
Dragon Capital розпочала будівництво першої черги індустріального парку М10 Lviv Industrial Park. Ще один проєкт, який розвиває група — Е40 Industrial Park, розташований на ділянці площею 49 га на Житомирській трасі в с. Колонщина під Києвом.
Під управлінням Dragon Capital перебуває близько 380 000 м² (на кінець 2021 р.) складських площ і понад 300 000 м² торговельних і офісних— у Києві та інших регіонах України.
2022 р. — у березні був майже повністю зруйнований унаслідок артилерійського обстрілу West Gate Logistic (Стоянка) — один з найбільших логістичних комплексів в Україні, загальною площею 97 175 м². З портфелю складської нерухомості Dragon Capital було зруйновано 3 об’єкти з 11 (116 000 м² з 391 000 м² – тобто 30%), серед яких також складський комплекс «Термінал» (Буча) та виробничий комплекс чайна фабрика Unilever (Гостомель).
У липні вдалося відремонтувати та відновити роботу фасадної будівлі West Gate Logistic, орендарями якої стали компанії «Нова Пошта» та Watsons Ukraine.
У грудні Dragon Capital та J.P. Morgan виступили радниками в реструктуризації єврооблігацій акціонерного товариства «Укрзалізниця» на загальну суму $895 млн.
2024 р. — у лютому Dragon Capital було введенно в експлуатацію першу чергу індустріального парку М10 Lviv Industrial Park – складського комплексу класу А площею 14 400 м² на ділянці 2,7 га. Lviv Industrial Park розташований біля промзони Львова Рясне-2, на трасі М10, за 60 км від КПП «Краковець» на кордоні з Польщею. У травні складський комплекс передано в оренду компанії «Аврора Мультимаркет».
У березні компанія Arricano Real Estate PLC (Кіпр) та Dragon Capital досягли домовленості, згідно з якою Arricano викуповує свої акції у Dragon Capital. Так у ТРЦ «Сонячна галерея» (Кривий Ріг) Dragon Capital належило 35% акцій.
У травні Dragon Capital висловила занепокоєння з приводу продовження тиску правоохоронних органів на свій бізнес.
# За даними аналітичної системи Youcontrol, основний бенефіціар компанії Спільного Підприємства «Драгон Капітал» через кіпрську DRAGON CAPITAL HOLDING LIMITED, засновник і генеральний директор групи Dragon Capital — Томаш Фіала.
Профіль Фейсбук
Менеджмент
Контакти
+38 (044) 490-71-20
reception@dragon-capital.com