GREENSTONE (Централ Фармінг Юкрейн)

Рослинництво, тваринництво, зберігання
4815

«GREENSTONE» — агропромислова група компаній, створена в серпні 2015 р. на базі 25-30% активів «Креатив Груп», що залишилися після часткового продажу холдингу.

GREENSTONE при створенні об'єднав кілька бізнес-напрямків, серед яких виробництво і продаж соєвої та соняшникової олії і шроту, сільськогосподарський і тваринницький напрямки, автотранспортне підприємство і кілька інвест-проектів.

Структура групи GREENSTONE:

  • «Грінстоун Менеджмент»;
  • «Грінстоун Трейдинг»;
  • «Грінстоун Протеїн».

GREENSTONE належав соєвий завод Protein Production з елеваторним комплексом «Протеїн Продакшн», свинокомплекс у Кіровоградській області, автопарк вантажних машин і кілька інвестпроєктів, таких як качина ферма в Чернігівській обл.

Central Farming Ukraine («Централ Фармінг Юкрейн») — об'єднала сільськогосподарський і тваринницький напрямки групи компаній GREENSTONE.

Земельний банк: близько 32 000 га землі в Кіровоградській, Чернігівській та Миколаївській областях.

Компанія вирощує зернові та технічні культури, такі як пшениця, соняшник, соя, ячмінь.

Продукція «Централ Фармінг Юкрейн» для внутрішнього ринку і на експорт:

  • кукурудза продовольча та фуражна;
  • пшениця продовольча та фуражна;
  • борошно пшениці;
  • соєві боби;
  • ячмінь;
  • насіння соняшника;
  • насіння та олія канабісу;
  • картопля та інше.

Продукція експортується у понад 10 країн світу, основними напрямками є КНР, Близький Схід та Африка.

Логістика

Група имає власний автопарк, що налічує близько 50 одиниць автоцистерн марки Mercedes-Benz і Scania для перевезень харчових наливних вантажів і близько 80 одиниць вантажних автомобілів МАЗ для перевезення зернових культур.

В машинотракторному парку понад 600 одиниць техніки таких марок, як JOHN DEERE, NEWHOLLAND, CLAAS, МТЗ, ХТЗ, «Челленджер», FENDT, CASE.

✅ Зберігання

Елеваторний бізнес розглядався як один з основних напрямів діяльності холдингу GREENSTONE.

✅ «Яготинськое хлібоприймальне підприємство» — елеватор загальною потужністю одночасного зберігання зернових 52,3 тис. т у м. Яготин Київської обл.

Елеватор «Яготинське ХПП» був збудований біля залізничної станції Яготин у 1981 р. 

Приймання/відвантаження сільськогосподарських культур проводиться автомобільним і залізничним транспортом.

Читати за темою: Креатив має намір у судовому порядку повернути собі Яготинський елеватор

«Грінстоун Протеїн» («Протеїн Продакшн») — елеваторний комплекс при олійноекстракційному заводі з переробки сої в м. Кропивницький, який дає змогу зберігати до 50-55 тисяч тонн насіння сої.

Елеватор був запущений у 2013 р. Зараз управляється компанією «Фалькон Агро Груп», за даними ЗМІ — близькою до холдингу.

Історія розвитку:

1991 р. —  створення торгової компанії «Креатив» у м. Кіровограді, запуск першого підприємства з переробки насіння соняшнику. Засновник — Станіслава Семенович Березкін.

1995-1996 рр. — реорганізація компанії в корпорацію, що спеціалізується на переробці соняшникової олії. Отримання кредиту від ЄБРР для розширення виробничих потужностей з переробки соняшнику в розмірі $1,2 млн.

1998 р. — придбання «Креативом» першого елеватора для зберігання соняшнику.

2001 р. — запуск заводу модифікованих жирів потужністю 36 тис. т промжирів, укомплектованого обладнанням Desmet (Бельгія).

2002-2003 рр. — утворено «Промислову Группу «Креатив» як керуючу компанію підприємств, що входять до складу групи. Запуск нового цеху екстракції соняшникової олії та виробництва маргаринів.

2005-2006 рр. — запуск нової лінії з очищення соняшникової олії з обладнанням компанії Desmet (Бельгія) для виробництва твердих маргаринів. Підприємства Групи випускають продукцію під ТМ «Сонола», ТМ «Делікон», ТМ «Дивне», ТМ «Кум», ТМ «Масловія». Близько 70% продукції «Креатив» експортує у понад 20 країн світу.

2007 г. — введення в експлуатацію заводу з виробництва модифікованих жирів, потужністю 72 000 тонн на рік. Реорганізація «Промислової Групи «Креатив» і створення «Креатив Груп» як керуючої холдингової компанії.

2009 р.введення в експлуатацію олійноекстракційного заводу, з потужністю 365 000 тонн насіння соняшнику на рік. 

«Креатив Груп» спільно з російськими партнерами ввело в експлуатацію завод із глибокої переробки сої «Протеїн-Продакшн» в м. Кіровоград вартістю близько $39 млн, вклавши в нього близько $20 млн і отримавши частку 51%. Частина власних коштів — залучені у результаті розміщення акцій компанії на біржі, частина — позика. «Креатив» отримав під заставу майна кредит від «Ощадбанку» на загальну суму $276,79 млн з терміном погашення у 2015-2016 рр.

2010 р. — чистий дохід групи «Креатив» перевищував 2 млрд грн., вона виробляла жири, маргарини, соняшникову олію, шрот, переробляла сою, а також вирощувала сировину на 32 000 га, розташованих у Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській та Одеській обл.

2012 р. — побудований завод «Еллада» з виробництва рослинної олії в м. Кіровоград, розпочав роботу завод з виробництва спредів, річною потужністю 70 000 тонн. Ввведено в експлуатацію лінію з виробництва пелет на заводі «Еллада».

Введено в експлуатацію 2 елеваторних комплексів «Березовський елеваторний комплекс» «Креатив-Постач» (Миколаївська обл.) та «Балахівський елеваторний комплекс» «Креатив-Постач» (Дніпропетровська обл.). Збільшення загальних потужностей зберігання Групи до 400 тис. т. Відкриття власних представництв у Китаї та ОАЕ.

2013 р. — введення в експлуатацію другої пускової черги заводу «Протеїн-Продакшн», зі збільшенням виробничих потужностей до 250 тис. т на рік.

Введення в експлуатацію елеваторного комплексу «Протеїн-Продакшн», з обсягом одночасного зберігання 51 тисяча тонн соєвих бобів. При цьому Торговий Дім Greenstone Protein мав право першочергового викупу сировини.

Пролонгація кредитів «Креатив Груп» в «Ощадбанку» у розмірі $276,79 млн. Термін погашення пролонгованих кредитів — грудень 2017 р.

2014 р. — групі належило 8 елеваторних комплексів, розташованих у Кіровоградській, Миколаївській, Київській, Дніпропетровській областях. Їхня загальна потужність зберігання становила близько 400 тис. т.

Читати за темою: Група Креатив: Найпередовіші технології для елеваторного флагмана компанії

2015 р. — станом на кінець березня частка кредитів «Креатив Груп» в державних банках становила майже 80% або більше 11 млрд грн: $313 млн — «Ощадбанк», $109 — «Укрексімбанк», $91 млн — «Укргазбанк». Крім того «Креатив» заборгував ВТБ Банку $18 млн і банку «Піреус» — $15 млн. У серпні підприємства холдингу було виставлено на продаж через борги. 

У заставі «Укрексімбанку» перебували «Протеїн-Продакшн», свиноферма та елеватор, у «Ощадбанку» — 2 ОЕЗи, 2 елеватори (один з яких заводський), а також заводи з виробництва модифікованих жирів і спредів,«Укргазбанку» — завод «Еллада».

Більшу частину активів групи (олійноекстраційний та олійножировий бізнеси) продано екс-голові наглядової ради «БТА Банк» Рисбеку Токтомушеву (екс-«БТА Банк») і бізнесмену, девелоперу Артуру Гранцу. Рисбек Токтомушев, як кризовий менеджер та керуючий акціонер, очолив Наглядову раду «Креативу».

Частину активів (25-30%) було виведено власником у нову групу — GREENSTONE. Завод «Протеїн-Продакшн» також став частиною «Greenstone». Засновано компанію «Централ Фармінг Юкрейн».

2016 р.«Укрсоцбанк» ініціював кримінальну справу проти групи «Креатив», Господарський суд Києва заарештував активи групи і почав процедуру банкрутства ПрАТ «Креатив». Кабмін затвердив продаж «Укргазбанком» права вимоги на олійноекстракційний завод «Еллада».

Апеляційний суд м. Києва 16 березня задовольнив апеляцію GREENSTONE, скасувавши арешт на майно підприємств «Петропродукт-Україна», «Яготинське ХПП», «Протеїн-Продакшн» та «Ліга».

Активи олійноекстракційного заводу «Еллада» за толінговою угодою почав експлуатувати агрохолдинг «Кернел».

2017 р. — у вересні акціонери компанії «Креатив груп» на зборах прийняли рішення ліквідувати компанію. 

2018 р. — «Централ Фармінг Юкрейн» належать 3 елеватори, сукупним обсягом зберігання близько 108 тис. т.

Ленінський районний суд м. Кропивницький задовольнив позовну заяву «Ощадбанку» про стягнення кредитної заборгованості «Креатив Агро» у розмірі $8,4 млн та 28 млн грн від гарантів — фізичних осіб Максима Березкіна та Юрія Давидова, міноритарного акціонеру холдингу.

2019 р. — Печерський районний суд м. Києва заарештував майно «Яготинського хлібоприймального підприємства» із забороною на відчуження та розпорядження.

Продаж частини активів, що перебували в заставах у банків, на аукціонах. «Кернел» за $21 млн придбав активи ОЕЗ «Еллада».

НАБУ та САП у вересні повідомили про підозру Станіславу Березкіну, в жовтні суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави на суму майже 15 млн грн.

Утворено компанію «Фалькон Агро Групп». Купівля на аукціоні компанією «Фалькон Агро Груп» завода «Протеїн-Продакшн» за 51 млн грн. Аукціон відбувся без узгодження з комітетом кредиторів, через що було відкрито кримінальне провадження.

2020 р. — у листопаді «Укрексімбанк» заявив, що у Верховному суді вимагає скасувати продаж завода «Протеїн-Продакшн».

6 грудня помер власник агропромислової групи «Креатив Групп Станіслав Березкін.

2021 р.Господарський суд м. Києва 17 березня затвердив ліквідаційний баланс «Креатив Груп». Компанію ліквідували як юридичну особу у зв'язку з банкрутством.

Госпсуд Київської області опублікував рішення про задоволення позову «Укрексімбанку» до «Яготинського ХПП».

Читати за темою: Суд зобов'язав Яготинське ХПП виплатити Укрексімбанку борг Креативу

# Основні бенефіціари групи GREENSTONE: директор — Березкін Максим Станіславович, виконавчий директор  — Березкіна Вікторія Станіславівна, 

Власниця «Централ Фармінг Юкрейн» — Татарченко Анна Юріївна.

Менеджмент

Максим Березкін
Березкин Максим Станіславович
Директор агропромислової групи компаній
Вікторія Березкіна
Березкіна Вікторія Станіславівна
Співзасновник і виконавчий директор агропромислової групи

Контакти

Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Дворцова, буд.12
+38 (0522) 30-50-40 (дод. 2493) (Головний офіс)
+38 (0522) 24-26-72
office@cfarming.com.ua
Подивитись на мапі

Діяльність

Лінійні елеваториПереробкаЛогістикаЗаготівля, обробка та зберігання