Фалькон Агро Груп
«Фалькон Агро Груп» — група компаній, що займається глибокою переробкою соєвих бобів і продажем продуктів переробки.
Завод із переробки сої (колишній завод «Протеїн-Продакшн») є одним із найбільших вітчизняних виробників соєвих білків.
Основні напрямки діяльності «Фалькон Агро Груп»:
✅ Закупівля сої
«Фалькон Агро Груп» закуповує на постійній основі насіння культурної сої та тріску паливну у великих обсягах.
✅ Виробництво
Переробка насіння сої та виробництво гідратованої соєвої олії та гранульованого шроту здійснюється на заводі в смт. Нове (м. Кропивницький) на давальницьких умовах. Це перше на Кіровоградщині побудоване підприємство з переробці сої.
Виробничі потужності заводу з переробки сої «Фалькон Агро Груп» представлені 2 виробничими лініями — 240 т/добу і 500 т/добу. Це дає змогу плавно регулювати виробничу потужність і характеристики готової продукції залежно від потреб.
Сумарна потужність заводу «Фалькон Агро Груп» з переробки сої становить 740 т/добу.
Для зберігання і відвантаження соєвого тостованого шроту використовуються склади силосного типу об'ємом зберігання 2 500 т. Шрот соєвий відвантажується на автомобільний і залізничний транспорт. Потужність відвантаження становить 100 т/год.
Для зберігання та відвантаження виготовленої олії соєвої використовується резервуарний парк з максимальним об’ємом зберігання 700 тон.
Олія соєва відвантажується на автомобільний, залізничний транспорт і флекситанки. Потужність відвантаження становить 45 т/год.
Виробництво «Фалькон Агро Груп» сертифіковано за стандартом ISO 22000:2018, продукція сертифікована як халяль та кошер.
Читати за темою: Вибір обладнання, боротьба за сировину та енергонезалежність на ОЕЗах — агротур Переробка
✅ Реалізація продуктів переробки
Торговою компанією групи є «Фалькон-Агро». «Фалькон-Агро» здійснює діяльність в сфері оптової торгівлі продуктами переробки сої.
Продукція «Фалькон Агро»:
- шрот соєвий кормовий тостований гранульований (згідно з ДСТУ 4230:2003);
- олія соєва нерафінована (згідно з ДСТУ 4534:2006);
- олія соєва гідратована (згідно з ДСТУ 4534:2006);
- оболонка соєва;
- гідрофуз соєвий (фуз гідратаційний соєвої олії);
- соєвий фосфатидний концентрат;
- лецитин.
На заводі «Фалькон Агро Груп» для виготовлнення соєвого лецитину змінили технологію виробництва фосфатидного концентрату, додали лінії його фільтрації та очистки. За добу виготовляється 5-6 т лецитину.
«Фалькон Агро Груп» продукти глибокої переробки соєвих бобів реалізує як на внутрішньому ринку, так і на зовнішніх ринках. «Фалькон Агро Груп» постачає продукцію на експорт до країн Азії, Європи, Африки та Близького Сходу. Експорт складає близько 60% продукції, решта йде на внутрішній ринок. До війни основними експортними напрямками шротів були Білорусь, Польща та інші ближні країни, а зараз це Румунія, Угорщина та Польща. Соєва олія в повному обсязі йде на зовнішній ринок.
Лецитин з «Фалькон Агро Груп» у 2024 р. експортували невеликими партіями в Нідерланди та країни Прибалтики, але також є продажі в Україні.
Читати за темою: Не рядова продукція для української переробки: незвичайні, нові та непересічні товари олійних заводів
✅ Зберігання сировини
На території підприємства в смт. Нове знаходиться сертифікований елеватор зберігання насіння (зерна) — «Грінстоун Протеїн».
«Фалькон Агро Груп» («Грінстоун Протеїн») — елеватор силосного типу зберігання, побудований у 2013 р. Загальний обсяг зберігання — 51 000 т по насінню сої (72 840 м³).
На елеваторі «Грінстоун Протеїн» працюють:
-
3 лінії з приймання насіння автотранспортом, загальною потужністю 220 т/год по насінню сої;
-
1 лінія з приймання насіння із залізничного транспорту потужністю 80 т/год;
-
1 лінія відвантаження насіння на автотранспорт, потужністю 60 т/год;
-
1 лінія відвантаження насіння на залізничний транспорт, потужністю 60 т/год;
-
2 лінії для сушіння зерна: потужністю 25 т/годину і 100 т/годину (при зниженні вологи на 6%);
-
3 лінії очищення зерна: потужністю 60 т/год і дві лінії по 100 т/год (при зниженні сміттєвої домішки на 3%).
До якісних показників по вологості сою дороблюють на сушарках ДСП та Mega.
Елеватор також надає послуги зберігання зернових та олійних культур поклажедавцям.
Історія розвитку:
2009 р. — «Креатив Груп» спільно з російськими партнерами у м. Кировограді ввело в експлуатацію завод із глибокої переробки сої — першу виробничу лінію потужністю 240 т сої на добу.
Вартість заводу «Протеїн-Продакшн» склала близько $39 млн, з них «Креатив Груп» вклала близько $20 млн і отримала частку 51%. Частина власних коштів — позика, частина — залучені у результаті розміщення акцій на біржі.
2013 р. — введення в експлуатацію 2 пускової черги заводу «Протеїн-Продакшн», зі збільшенням виробничих потужностей до 250 тис. т на рік. Також на заводі перейшли від газової котельні до твердопаливної, розширили сховища для олії і запустили ділянку гідратації.
Введення в експлуатацію елеватора на заводі «Протеїн-Продакшн», з обсягом одночасного зберігання 51 тис. т соєвих бобів.
2014 р. — «Протеїн-Продакшн» передав майновий комплекс заводу в заставу та іпотеку АТ «Укрексімбанк» для забезпечення виконання позичальником групи «Креатив» вимог кредитних договорів.
2015 р. — після банкрутства, що розпочалося у 2014 р. «Креатив Груп», частину активів (25-30%) було виведено власником у нову групу. Завод «Протеїн-Продакшн» став частиною інтегрованої агропромислової компанії «Greenstone» — на його базі створено компанію «Грінстоун Протеїн».
2017 р. — створення компанії «Фалькон-Агро», яка керувала заводом «Грінстоун Протеїн». Підприємство переробило 55 тис. т соєвих бобів і виробило 9,9 тис. т соєвої олії та 41 тис. т шроту.
2018 р. — завод переробив понад 43 тис. т сої, виробив 7,8 тис. т олії та 32 тис. т шроту.
2019 р. — утворено компанію «Фалькон Агро Групп». Купівля на аукціоні компанією «Фалькон Агро Груп» заводу «Грінстоун Протеїн». За ринкової вартості близько 700 млн грн його продано за 51 млн грн. Аукціон відбувся всупереч забороні суду і без узгодження з комітетом кредиторів, через що було відкрито кримінальне провадження.
2020 р. — у листопаді «Укрексімбанк» заявив, що у Верховному суді вимагає скасувати продаж завода «Протеїн-Продакшн».
2022 р. — «Фалькон Агро Групп» розширила спектр послуг елеватора «Грінстоун Протеїн» та почала надавати послуги зберігання зернових культур іншим операторам ринку.
На заводі розпачалось виробництво повножирової сої, яка є альтернативою олії та шроту в комбікормі.
# За даними аналітичної системи YouControl, засновник і бенефіціар компанії «Фалькон Агро Груп», директор «Фалькон-Агро» — Хліманко Микола Миколайович.
Менеджмент
Контакти
+38 (050) 199-60-51 (Отдел закупок)
+38 (067) 486-05-51 (Отдел закупок)
khlimanko@fa-group.land (Директор)