Алеф
Торгово-виробнича корпорація «Алеф» — потужна бізнес-структура, штат якої складає 15 тис. співробітників. Корпорація володіє значною кількістю різнопрофільних підприємств та об'єднує більше десятка самостійних бізнесів, що працюють у різних секторах західного та вітчизняного ринку.
Підприємства корпорації оснащені потужною виробничою базою: до складу об'єднання входять найбільші у своїх сегментах заводи України та Східної Європи.
ТПК «Алеф» бере початок у 1995 році з заснування компанії Primus inter pares (з латини — «перший серед рівних»). На своєму старті компанія займалася імпортом продуктів харчування, миючих засобів та інших товарів народного вжитку на територію України.
Основні напрями діяльності:
✅ Виробництво споживчих товарів та імпорт готової продукції
✅ Виноробство
Одним із перших виробництв Корпорації «Алеф» стала компанія з виробництва вин «Алеф-Віналь». На сьогоднішній день компанія «Алеф-Віналь» є однією з провідних алкогольних компаній України, вона працює на ринку винно-горілчаних виробів під ТМ «Золота амфора», «Жан-Жак», «Клінков», «Горілка Українка», «Гельсінкі» та ін. Продукція компанії продається у 25 країнах світу.
✅ Виробництво будівельних матеріалів
ТОВ «ЮДК» (UDK Gazbeton) — найбільший виробник виробів із автоклавного газобетону у східній Україні.
✅ Будівництво і робота з комерційною нерухомістю
Компания Alef Estate — главный застройщик г. Днепр, она возвела такие известные объекты, как ТРЦ «Мост-Сити», МФК «CASCADE PLAZA», ТДК «Босфор», «Энигма» и другие.
Компанія Alef Estate — головний забудовник м. Дніпро, вона звела такі відомі об'єкти, як ТРЦ «Мост-Сіті», МФК «CASCADE PLAZA», ТДК «Босфор», «Енігма» та інші.
✅ Фінансові послуги і страхування
Страхова компанія «АЛЬЯНС» заснована у 2003 р., розвиває різні напрямки ринкового страхування, вдосконалюється у сервісному обслуговуванні клієнтів. СК «АЛЬЯНС» сьогодні має Статутний капітал у розмірі 700 млн грн, розвинену ринкову структуру та співробітників із 20-річним досвідом роботи.
✅ Промисловість та виробництво
«Алеф» спільно з турецькими партнерами володіє заводом «Міропласт», який виготовляє пластиковий профіль для вікон (ТМ WDS, TRIO, Galaxy, Olimpia).
AXOR Industry — одна з найбільших компаній з виробництва віконно-дверної фурнітури у Східній Європі. Єдиний на території Східної Європи завод із виробництва фурнітури для світлопрозорих конструкцій «Аксор» знаходиться у м. Дніпрі. Міжнародні представництва AXOR функціонують у десятках країн Європи, Азії, Південної Америки».
До корпорації також входить металургійний завод «Завод «Дніпропрес Сталь» (м. Дніпро) з повним циклом виробництва поковок для машинобудування та енергетики та ВО «ОСКАР».
Виробниче об'єднання «ОСКАР» є одним з провідних виробників високотехнологічної безшовної трубної продукції. Компанія створена на базі виробничих потужностей трубоволочильного цеху «Нікопольського Південно-Трубного Заводу» та дослідницького трубопресового цеху ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Є. Осади».
Основними споживачами продукції заводу є європейські підприємства авіаційно-космічної, атомної, хімічної та енергетичної галузей промисловості.
✅ Виробництво імплантатів та протетичних виробів
Завод ABM Technology — займається виробництвом високоточних медичних виробів з біосумісних металів та полімерів. Завдяки високоточному японському, німецькому та швейцарському обладнанню завод є одним із найсучасніших такого типу у світі.
✅ Міжнародні транспортні перевезення
Транспортно-експедиційне підприємство «Горизонт».
✅ Аграрний бізнес
Агродепартамент корпорації «Алеф» займається виробництвом, вирощуванням та реалізацією сільгосппродукції.
До його складу входять такі компанії, як:
✅ «Торговий Дім «Агроальянс» — компанія є офіційним дилером техніки Case IH (США) та дистриб'ютором таких провідних світових виробників техніки, як: Flexi Coil (США), MX (Франція), Gregoire & Besson (Франція), Moresil (Іспанія), MaschioGaspardo (Італія).
З 2014 року було відкрито овочевий напрямок, в якому компанія співпрацює з Miedema (Нідерланди), DEWULF (Бельгія).
Компанія ТД «Агроальянс» також є дилером двигунів FPT, брендів з виробництва ґрунтообробної техніки Dal-bo (Данія), Alpego (Італія) та TMC Сancela (Іспанія), бренду телескопічних навантажувачів преміум-класу Manitou (Франція) та бренду з виробництва двигунів для індустріального застосування Mahindra (Індія).
✅ «Сади Дніпра» (ТМ UApple) — компанія займається вирощуванням елітних сортів яблук.
Загальна площа саду складає близько 100 га. Свою продукцію «Сади Дніпра» експортують до країн Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу.
✅ ПрАТ «Агроком» та «Виробничо-комерційна фірма «Укрсільгосппром»
Компанії займаються сільськогосподарським виробництвом — володіють близько 35 тис. га землі, насінництвом, розведенням чистопорідних високопродуктивних європейських порід овець та кіз.
✅ Олієекстракційний завод
«МЕЗ Потоки №1» — олійноекстракційний завод «Потоки» знаходиться в м. Дніпро. Основним напрямом діяльності є переробка олійних культур, зокрема насіння соняшнику.
Основні види готової продукції заводу — олія та шрот.
Завод «Потоки» запрацював на повну потужність у 2019 році. Завод оснащений обладнанням Buhler, HF Group (Німеччина), Muyang (Китай). Потужності підприємства розраховані на переробку за добу до 1,4 тис. т соняшнику або 700 т сої.
МЕЗ «Потоки» займається не лише інноваційним виробництвом, а також закупівлею якісної сировини: насіння соняшника, макухи соняшникової та сміття соняшнику.
Для зберігання на заводі «Потоки» функціонує три силоси: два на 700 т зберігання та один — на 10 тис. т, який введено в експлуатацію у серпні 2020 р.
У 2019 році завод «Потоки» спільно з українськими вченими винайшов білковий соняшниковий концентрат, який назвали «Проглот», його використовують для відгодівлі птахів, дрібної та великої рогатої худоби, кроликів та риб. Продукт має високий вміст білка — 48%, що дозволяє повністю замінити в раціоні тварин соєвий шрот.
У 2021 р. запущено у виробництво новий екопродукт: екологічний високобілковий соняшниковий концентрат.
✅ ТЕС на біопаливі
ТЕС «Аякс Дніпро» введена в експлуатацію у 2020 році, розміщено її біля заводу з виробництва соняшникової олії «Потоки». Основним паливом електростанції є відходи олійноекстракційного заводу «Потоки» — лушпиння соняшника.
ТЕС «Аякс Дніпро» — найбільша та найпотужніша в Україні електростанція на біопаливі. Вона працює за «зеленим тарифом». ТЕС переробляє 14 т соняшникової лушпиння та пелет на годину, генеруючи при цьому 16 МВт. Досягти цього дозволяє надсучасна турбіна SIEMENS SST 300 із запатентованою роторно-турбінною конструкцією. Екологічно чиста установка, що перетворює енергію перегрітої пари на електричну енергію.
ТЕС на біопаливі такої потужності єдина в Україні. Вона може як забезпечувати електроенергією виробництво, так і постачати її у загальну електромережу.
✅ Зберігання та реалізація сільгосппродукції
В корпорацію входять ТОВ «Компанія «ГРЕЙНФІЛД», ТОВ «Імперія Грандіс», ТОВ «Агроперспектива 2008», засновані у 2009 році. Їх основною діяльністю є зернотрейдинг та управління власними елеваторами у Дніпропетровській області:
✅ Балівський елеватор «Імперія Грандіс»
Знаходиться у с. Партизанське Дніпровського району біля залізничної станції Балока. Потужність одноразового зберігання «Баловського елеватора» — 147 тис. т у бетонних силосах. Потужність автоприйому — від 5 до 10 тис. т/добу залежно від культури.
«Балівський елеватор» будувався ще за радянських часів і був не орієнтований на потужне залізничне відвантаження. У 2017-2018 роках елеватор провів велику роботу з модернізації для маршрутизації. Раніше елеватор вантажив 20 вагонів на добу. У процесі реконструкції було створено унікальний вузол відвантаження, що дозволяє одночасно працювати з двома вагонами на різних коліях, після чого елеватор може вантажити маршрути за 24 години.
За рахунок модернізації елеватора та розвитку залізничної інфраструктури на «Балівському елеваторі» збільшили прийом, переробку та відправку зернових культур із 150 до 250 тис. т на рік.
У 2015 році на базі «Балівського елеватора» реалізували проєкт будівництва цеху з переробки та очищення нішевих культур. Для очищення працює технологічна лінія компанії JK Machinery (Чехія). Устаткування дозволяє очищати будь-які культури до чистоти min 99% з продуктивністю до 10 т/год.
Читати по темі: Модернізація для марштутизації. Перетворення Балівського елеватора компанії Грейнфілд
Фото по темі: Сонячний мурал Балівського елеватора
Знаходиться у м. П'ятихатки Кам'янського району. Потужність одноразового зберігання — 70 тис. т у бетонних силосах та підлогових складах.
«П'ятихатський елеватор» має потужність автоприймання — 4 000 т/добу. Відвантаження на автотранспорт — 1 500 т/добу, на залізничний транспорт — 2 700 т/добу, маршрутне відвантаження за 1,5 доби.
Знаходиться у с. Мирове Нікопольського району. Потужність одноразового зберігання — 75,4 тис. т у бетонних силосах та підлогових складах.
Має потужність автоприймання — 3 500 т/добу. Відвантаження на автотранспорт — 1 500 т/добу, на залізничний транспорт — 27 вагонів/добу, маршрутне відвантаження за 2 доби.
✅ «Новомиколаївський елеватор»
Знаходиться у смт. Новомиколаївка Кам'янського району. Потужність одноразового зберігання 22 тис. т у підлогових складах. Придбаний Корпорацією у 2012 році.
Знаходиться у т. Верховцево Кам'янського району. Потужність одноразового зберігання 16,9 тис. т у підлогових складах.
Також Корпорація «Алеф» через кіпрську компанію «АГРОАЛЬЯНС ІНТЕРНЕШНЛ ЛТД» володіє такими елеваторами:
Знаходиться у смт. Покровське Синельниківського району Дніпропетровської області. Потужність одноразового зберігання елеватора «Агрофірма «Контрактова» — 61,4 тис. т у бетонних силосах та підлогових складах.
Одеська область:
✅ «Березинський КХП» — знаходиться у смт. Березине Одеської області. «Березинський КХП» має потужність одноразового зберігання у підлогових складах 54,5 тис. т.
Історія розвитку:
1995 р. — заснування компанії Primus inter pares.
1997-98 рр. — створення торговельно-промислової корпорації «Алеф» (м. Дніпро), яка займалася імпортом продуктів харчування, миючих засобів та інших товарів на територію України.
1999 р. — створення компанії з виробництва вин «Алеф-Віналь», випуск продукції під власною торговою маркою «Золота амфора».
Спільно з турецьким холдингом Baser, який виготовляв пральні порошки під торговою маркою Gala, створення спільного підприємства в Україні — заводу з виробництва миючих засобів та засобів гігієни «Ольвія-Бета». Під брендами Gala, Only You, Dax, Dana та Lotos він виробляв мило, порошки, миючі та миючі засоби, гігієнічні прокладки.
Створення аграрного спрямування Корпрорації — компанії ВКФ «Укрсільгосппром».
2001 р. — створення компанії з дистрибуції сільгосптехніки «Агроальянс».
2002 р. — створення ЗАТ «Агробанк» та заводу картонної упаковки «ЛунаПак» – виробника упаковки для різних підприємств харчової, кондитерської, парфумерно-косметичної, алкогольної промисловості. Створення компанії «Агротек».
2003-2004 рр. — у липні 2003 р. у м. Дніпропетровськ створюється «Страхова Компанія «АЛЬЯНС». Компанію очолює досвідчений менеджер — Шрайбман Олександр Юхимович, який на той час мав 10-річний стаж роботи зі страхування. Разом із ним до Компанії «Альянс» переходить команда високопрофесійних спеціалістів у страхуванні.
2004 р. — продаж заводу «Ольвія-Бета» компанії The Procter&Gamble Company, кошти від продажу заводу були вкладені в нові масштабні проекти.
2006 р. — продаж ЗАТ «Агробанк» чеській фінансовій групі PPF, яка управляє активами на суму понад $60 млрд.
2007-2009 рр. — після завершення будівництва високошвидкісного виробничого комплексу загальною площею 12 000 м2 у м. Дніпропетровську відкрито завод із виробництва пластикового профілю для вікон «Міропласт».
Заснування компанії UDK (ЮДК), одного з провідних виробників будівельного автоклавного газобетону в Україні, випуск продукції на український ринок будівельних матеріалів.
2010 р. — компанія «Альянс» розширює свою присутність у регіонах України та відкриває філії у м. Києві та м. Одесі, представництва у Київській та Харківській областях.
2008-2011 рр. — ВО «ОСКАР» придбало активи ДП «Нікопольський трубний завод» та науково-дослідного інституту трубної промисловості, після чого провело великомасштабну реконструкцію та модернізацію виробництва.
2012 р. — введення в експлуатацію єдиного в Східній Європі заводу з виробництва віконної та дверної фурнітури «Аксор» (м. Дніпропетровськ).
Купівля 85% акцій Versobank AS (Естонія) компанією ВКФ «Укрсільгосппром», що входить до корпорації.
2016 р. — відкриття у Дніпрі інноваційного заводу дентальних імплантатів та медичних інструментів ABM Technology. Створення компанії «Сади Дніпра» (ТМ UApple).
СК «Альянс» стає членом Ліги страхових організацій України.
Створення компанії «Потоки» для будівництва переробного заводу в м. Дніпрі.
2017 р. — у травні «Агроальянс Інтернешнл Лтд» (Британські Віргінські острови) – власник ТОВ «Агроальянс», придбала частку в статутному капіталі восьми аграрних підприємств у Дніпропетровській, Луганській, Сумській та Харківській областях, які раніше належали швейцарському сировинному трейдеру Glencore International.
2018 р. — «Сади Дніпра» ввела в експлуатацію першу чергу сучасного та найбільшого в Україні інноваційного холодильного комплексу з регульованим газовим середовищем, а також одну з найпотужніших сортувальних ліній в Україні.
У березні Європейський центральний банк (ЄЦБ) на пропозицію Фінансової інспекції Естонії через порушення анулював ліцензію Versobank.
Розпочали будівництво олійно-екстракційного заводу «Потоки». Перша черга передбачає реконструкцію існуючих будівель, а також будівництво нових (пресове відділення та ділянка гідратації олії, відділення екстракції, котельня, ділянка розвантаження насіння з автотранспорту, відділення сепарації та сушіння та ін.).
2019 р. — «Потоки» запустило Маслоекстракційний завод №1 у Дніпрі, на якому можуть перероблятися різні види олійних культур.
Трубний завод «ОСКАР» уперше вийшов зі своєю продукцією ринку США.
Для збільшення можливостей щодо відвантаження зерна на автотранспорт на «Балівському елеваторі» встановлено додаткові силоси на відвантаженні.
У жовтні на території нового МЕЗ «Потоки» у складській будівлі стався вибух, після якого почалася пожежа. Внаслідок вибуху зруйновано складську будівлю на площі близько 4,2 тис. м².
2020 р. — МЕЗ «Потоки» відправив на експорт великі партії соняшникового концентрату.
У серпні ТПК «Алеф» ввела в експлуатацію найбільшу в Україні теплову електростанцію (ТЕС) «Аякс Дніпро» на біомасі потужністю 16 МВт.
У серпні МЕЗ «Потоки» ввів в експлуатацію новий силос обсягом зберігання до 10 тис. т. Діаметр сховища — 34 м, а висота — понад 33 м. Виробник турецька компанія OBIAL. Реалізувала проект компанія Convex International.
На МЕЗ «Потоки» до 15 жовтня 2020 року встановлять додаткові фільтри для очищення викидів.
2021 р. — компанія «Потоки» планує збудувати новий МЕЗ у Хмельницькій області до середини 2023 р.
Запущено у виробництво новий еко-продукт на МЕЗ «Потоки» — високобілковий соняшниковий концентрат, який можна використовувати у виробництві м'ясної, молочної, борошномельно-круп'яної, хлібопекарської, кондитерської, консервної та дієтичної продукції.
# Контролюють Торгово-виробничу корпорацію «Алеф» дніпропетровські бізнесмени Єрмолаєв Вадим Володимирович та Віленський Станіслав Олександрович.
Голова Ради корпорації «Алеф» — Вадим Єрмолаєв. Заступник голови Ради корпорації — Станіслав Віленський.
Профіль на Фейсбук
Профіль на Фейсбук МЭЗ «Потоки»