Олександр Верещинський

Співзасновник «ОЛИС»
21
Вік: 60 років

Освіта:

1982-1987 рр. — Одеський технологічний інститут харчової промисловості імені М. В. Ломоносова, спеціальність «Процеси та апарати харчових виробництв»;

2010-2014 рр. — Олександр Верещинський навчався в аспірантурі ОНАХТ.

2014 р. — Національний університет харчових технологій (Київ), захист дисертації за темою «Наукові основи і практика підвищення ефективності сортових хлібопекарських помелів пшениці» на здобуття ступеня доктора технічних наук. 

«Спочатку став інженером-механіком і вирішив торувати науку в цьому ж вузі. Був два роки стажером-дослідником, потім вступив до аспірантури. Достроково її закінчив захистом кандидатської дисертації по процесах і апаратах, а потім, вже працюючи в компанії OLIS, захистив докторську дисертацію», — розповідає Олександр Верещинський. (квітень 2025 р.)

Читати за темою: 20 фактів про компанію OLIS

Кар'єра та бізнес:

з 1998 р. — Олександр Верещинський співзасновник та директор (до 2014 р.) «Украгропрод» (оптова торгiвля машинами та устаткуванням);

з 2005 р. — співзасновик компанії «ОЛИС» (OLIS);

квітень 2005 р. — лютий 2010 р. — Олександр Верещинський займав посаду технічного директора «ОЛИС»;

березень 2007 р. — березень 2019 р. — генеральний директор «ОЛИС»;

з січня 2020 р. — Олександр Верещинський радник з науково-технічної політики та розвитку «ОЛИС»

Профіль Фейсбук

Цитати:

«Копіювати інші моделі, — це для нас не дуже підходящий шлях, бо ми люди творчі, намагаємося внести щось своє. Хоча ясно, що якісь рішення піддивляються один в одного. Але ми вкладаємо багато зусиль в розробку чогось нового, і в тому, що  ми робимо, дійсно є новизна, тому ми стараємося її хоч якось захистити», — розповідає Олександр Верещинський. (квітень 2025 р.)

Читати за темою: 20 фактів про компанію OLIS

«Без зайвої скромності скажу, що виробництво компанії «ОЛИС» оснащене за останнім словом машинобудівної техніки та технології. Список нововведень включає найсучасніші комплекси плазмового та лазерного різання металу, стрічковопильні верстати, листозгинальні верстати, чотири центри механічної обробки, комп'ютеризований центр термічної обробки, цілий ряд допоміжного обладнання виробництва Німеччини, Південної Кореї, Швеції та Італії», — зазначив Олександр Верещинський. (лютий 2022 р.)

Читати за темою: Компанія ОЛИС модернізувала завод

Читати за темою: Способи післязбирального очищення зерна та застосування сепараторів ОЛІС

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел
Поновлено 26 квітня 2025